۸ ترفند برای افزایش اعتماد به نفس در تناسب اندام

با مطالعه این مطلب روشهایی بسیار کاربردی برای عشق ورزیدن به خود و افزایش اعتماد به نفس نسبت به زیبایی و تناسب اندام را فراخواهید گرفت. با ماه همراه باشید.

  • تاریخ انتشار : ۲۹ مهر ۱۳۹۷
  • تعداد نمایش : 3
  • دیدگاه ها : صفر

موج خواسته های ناشی از الگوهای اجتماعی، افراد را به داشتن اندامی با تناسب کامل perfect body تشویق می کند و آنها را چنان تحت فشارهای ناشی از ایجاد این میل درونی یا صحبت های دوستان و اطرافیان قرار می گیرند که حتی سلامتی خود را برای دستیابی به اندامی بی نقص در خطر قرار می دهند.

عدم رضایت شخصی یا کمبود اعتماد به نفس در تناسب اندام و زیبایی، یکی از مشغله های ذهنی مشترک در بین بسیاری از افراد بشمار می رود. صرف نظر از زن یا مرد بودن، پیر یا جوان بودن و فردی عادی یا ورزشکار بودن، احساس رضایت از وضعیت جسمانی و تناسب اندام، بعنوان یکی از عوامل بسیار مهم در ایجاد اعتماد به نفس شناخته شده است و در طرف مقابل داشتن تصوری بد نسبت به هیکل و اندام، می تواند آثاری بسیار مخرب بر اعتماد بنفس و شادابی افراد برجای بگذارد که جنبه های مختلف فیزیکی و روانی به دنبال خواهد داشت.

بررسی راهکارهایی مفید برای بهبود اعتماد به نفس در تناسب اندام و احساس زیبایی

احساس نارضایتی از زیبایی و تناسب اندام در مدت زمانی کوتاه باعث ایجاد اخلال در روابط اجتماعی فرد خواهد شد و کمترین نتایج احتمالی آن کاهش اعتماد بنفس، استرس مداوم، احساس خجالت زدگی و شرمساری و بروز رفتارهای خشونت آمیز ناگهانی می باشد. واقعیت این است که مشکل کمبود اعتماد بنفس نسبت به وضعیت جسمانی و تناسب اندام خود، اغلب در خانم ها بیشتر از آقایان مشاهده می شود بطوریکه نتیجه یکی از مطالعات اخیر نشان داده است بیش از ۹۰ درصد خانم های شرکت کننده در تحقیق نسبت به تناسب اندام خود احساس رضایت نداشته اند.

 

وانمود کردن تا زمان دست یافتن!

احتمالاً شما هم مردان و زنانی را می شناسید که اگرچه از قدی بلند یا اندامی متناسب و بی نقص برخوردار نیستند اما همچنان در ورود به هر جایی توجه افراد را به خود جلب می کنند.

جذابیت این افراد نه به خاطر جذابیت فیزیکی بلکه به دلیل برخورداری از اعتماد به نفس بالا نسبت به خودشان می باشد و از یک قانون ساده پیروی می کند “اگر شما آنچه که هستید را دوست داشته باشید، دیگران نیز آنرا دوست خواهند داشت.” بگذارید واقع بین باشیم، بعداز سالها عادت به تفکری غلط که از طریق جامعه در ذهن ما شکل گرفته است، کنارگذاشتن الگوهای منفی ذهنی بسیار دشوار بنظر می رسد.

بهترین استایل و راهکارهای خوش تیپی و اعتماد به نفس

بهترین روش برای آغاز روند تغییر، وانمود کردن است! شما باید در ابتدا شیوه نگاه خودتان را عوض کنید برای مثال وقتی در مقابل آینه می ایستید به گوشه و کنار بدنتان تمرکز نکنید و در جستجوی نقاط ضعف و آن قسمت هایی که با ایده آل شما فاصله دارند نباشید بلکه تمام خودتان را ببینید و به خودتان بگویید از اندامی زیبا و خوش فرم برخوردار هستید.

با تکرار این الگو، اعتماد بنفس شما نسبت به فرم فیزیکی بدنتان بسیار افزایش خواهد یافت و احساسی به مراتب بهتر نسبت به خود خواهید داشت. در کنار افزایش اعتماد به نفس، انتخاب یک برنامه اصولی برای تمرینات تناسب اندام و تلاش برای اجرای آنرا در برنامه زندگی خود قرار دهید. با اجرای این توصیه به زودی به شرایطیمطلوب و ایده آل فیزیکی دست خواهید یافت.

 

شما بهترین دوست خودتان هستید

وقتی صدای درون ذهن شما بیرحمانه با استفاده از الفاظ تند و رکیک به انتقاد از خودتان و تیپ ظاهری شما می پردازد، آن صدای منفی را متوقف کنید و از خودتان بپرسید آیا با بهترین دوستتان یا هرکسی که بسیار دوستش دارید، اینطور حرف می زنید؟ یا اگر بشنوید که شخصی دیگر این حرفها را به بهترین دوستتان می گوید چه حالی به شما دست می دهد. گاهی اوقات ما بیشترین ظلم و بی انصافی را در حق خودمان مرتکب می شویم و آن مقدار ارزش و احترام را که لایقش هستیم، برای خود قائل نمی شویم. برای یک بار تصمیم بگیرید و آن صدای منفی درون ذهنتان را متوقف کنید و بهترین دوست خودتان باشید.

بهترین دوست خودتان باشید, تغذیه مناسب و تناسب اندام

 

چیزهای مثبت را جایگزین چیزهای منفی کنید

مثبت یا منفی بودن تنها در افکار انسان خلاصه نمی شود و در تمام ابعاد وجودی انسان و بخش های مختلف زندگی شخصی و اجتماعی او جاری است. برای اینکه خودتان را دوست داشته باشید باید از دست تمام چیزهای منفی که در زندگی شما وجود دارند خلاص شوید حتی اگر آن چیزهای منفی، دوستان یا افرادی از خانواده شما باشند که با رفتارها و کلامشان شما را به هر نحوی آزار می دهند.

خود را در احاطه افرادی قرار دهید که در مواجه با موقعیت های مختلف، روحیه ای بالا و مثبت از خود نشان داده و نقش پشتیبان را برای شما ایفا می کنند و البته افرادی که همیشه بهترین ها را برای شما می خواهند.

افکار مثبت داشته باشیم

متأسفانه اغلب اوقات افرادی در اطراف ما وجود دارند که دیدگاهی منفی نسبت به هر چیز دارند و در مواجه با موقعیت ها ابتدا و تنها به ابعاد تاریک و ترسناک موضوعات می پردازند.

از انها بدتر افرادی هستند که با صحبت های منفی درباره شما تلاش می کنند خود را موقعیتی بهتر و بالاتر از شما جلوه دهند. به شما می گوییم که از این افراد فاصله بگیرید، ارتباط خود را با آنها به حداقل برسانید. دوستانی تازه پیدا کنید. افرادی که بودن در کنار آنها برای شما ایده هایی تازه درباره زندگی به همراه داشته باشد. به این توصیه عمل کنید و از افزایش محسوس شادابی، نشاط و احساس اعتماد به نفس خود لذت ببرید.

 

از فضای مجازی فاصله بگیرید

این بحث بارها در کتاب ها و مقالات مختلف تکرار شده است، فضای مجازی و شبکه های اجتماعی مانند فیسبوک و اینستاگرام و ابزار ارتباطی مانند تلگرام و وایبر و بقیه، چیزهایی بد نیستند اما الگوی نادرست استفاده از این ابزار فناوری در دنیای امروز، متأسفانه بسیاری افراد را از چارچوب زندگی سالم خارج نموده است. تحقیقات بسیاری که در سالهای اخیر گرفته است نشان داده است که حضور مداوم افراد در شبکه های اجتماعی مجازی باعث کاهش اعتماد به نفس و احساس رضایت از خود می شود.

فرار از شبکه های اجتماعی

فضای مجازی، ذات خود را در نامش یدک می کشد، آنچه که از زندگی دوستان مجازی و واقعی خودتان در شبکه های اجتماعی می بینید، تمام زندگی انها نیست بلکه جزییاتی کوچک از آنها است که توسط خودشان برای دیده شدن توسط دیگران انتخاب شده است.

چند بار با خودتان گفته اید “خوش بحالش، این شد زندگی!” یا “بین چه کیفی می کند آنوقت من اینجا نشسته ام و اضافه کاری می کنم!” خوشحالی و ناراحتی، خوشگذرانی و سختی، بخش هایی از زندگی همه انسانها است، سعی کنید با درک این واقعیت که عکس های پست شده در صفحات متعلق به دوستان مجازی شما همان چیزهایی هستند که آن افراد می خواهند شما ببینید، از چک کردن مداوم صفحات و گالری های افراد پرهیز کنید و به کشف زیبایی های زندگی خودتان بپردازید.

 

فعالیت بدنی

دیگر تمام دانشمندان و محققان در سراسر جهان درباره آثار مثبت و شگفت انگیز فعالیت بدنی و تمرینات ورزشی بر حفظ سلامت و افزایش آمادگی جسمانی و اعتماد به نفس به اتفاق نظر دست یافته اند. ورزش و فعالیت بدنی، باعث آزادشدن هورمون هایی انرژی زا و نشاط آور در بدن شخص ورزشکار می شود و احساس رضایت فرد نسبت به وضعیت تناسب اندامش را افزایش می دهد. توجه داشته باشید که برای داشتن فعالیت بدنی مداوم، مهم ترین نکته، داشتن انگیزه است.

بدنسازی و ورزش, فعالیت های بدنی مفید

اگر رفتن به باشگاه بدنسازی برایتان خسته کننده است به نزدیکترین پارک در محل زندگیتان بروید و به ورزش بپردازید. اگر اهل بیرون رفتن و دویدن در هوای آزاد نیستید، در منزل ورزش کنید. اگر در منزل ورزش می کنید، خود را در الگوهای رایج و تکراری مانند دویدن روی تردمیل محدود نکنید. با اندکی جستجو در اینترنت برنامه های تمرینی بسیار متنوع برای انجام تمرینات ورزشی در منزل خواهید یافت و با انتخاب برنامه ای متناسب با شرایط فیزیکی و زمانبندی روزانه خود با خیال راحت در منزل ورزش کنید.

 

با خودتان صادق باشید

افرادی که از اعتماد پایین نسبت به فرم فیزیکی و تناسب اندامشان رنج می برند، اغلب از سبک پوشش و لباسهایی تکراری استفاده می کنند که فرم بدنشان را از نگاه دیگران مخفی نگهدارد. اگرچه انتخاب لباس بر اساس فرم بدن اقدامی هوشمندانه محسوب می شود اما اگر انتخاب لباس با حسی آمیخته با خجالت و شرم از فرم بدن شما باشد، دیگر نه تنها هوشمندانه بلکه یک اشتباه بزرگ بشمار می رود.

برای انتخاب لباس مناسب بر اساس اندام و فرم فیزیکی، باید با خودتان صادق باشید. برای مثال اگر شکمتان بزرگتر از حدی است که باید باشد یک تیشرت آزاد و راحت انتخاب کنید و از استایل خود لذت ببرید.

 

قدر داشته های خود را بدانید

پرداختن بیش از حد به ظاهر و خصوصیات فیزیکی، نوعی اتلاف وقت و انرژی محسوب می شود و گاهی اوقات بصورت یک عادت وسواس گونه و آزاردهنده، افراد و اطرافیان آنها را آزار می دهد. برای یک بار این کار را امتحان کنید! یک لیست از داشته ها و چیزهایی که در زندگی به دست اورده اید و بابت آنها از خداوند سپاسگزار هستید تهیه کنید. سلامتی، موقعیت شغلی یا اجتماعی، خانه و خانواده هر یک چیزهایی هستند که برای بسیاری افراد، آرزویی دست نیافتنی بشمار می روند.

رتبه شغلی, زندگی ایده ال با تناسب اندام

قدر چیزهای دوست داشتنی که در زندگی شما وجود دارد را بدانید، به آنها اهمیت بدهید و از زمان ارزشمند خود برای ارتقا بخشیدن به آنها استفاده کنید.

 

استفاده از کمک های تخصصی

تمایل برای کاهش وزن در نوع خودش، چیز بدی نیست اما به این شرط که با رعایت اصول سلامت همراه باشد. وقتی که احساس نیاز شما به داشتن اندامی بی نقص و کامل، هیچ چیز مثبتی برای شما به همراه نداشته باشد و حتی موجب شود که افکاری منفی نسبت به خودتان داشته باشید، صادقانه به شما می گوییم که به کمک حرفه ای یک متخصص نیاز دارید.

ورزش های سنگین, حرکات بدنسازی برای اعتماد به نفس در تناسب اندام

بسیاری از احساسات منفی و تصویر نادرستی که افراد نسبت به خود دارند، ریشه در عوامل بیرونی دارد. آنچه که افراد بعنوان یک مشکل جدی در وضعیت تناسب اندامشان می بینند، ممکن است از نگاه دیگران کاملاً طبیعی و حتی زیبا باشد. این افراد با استفاده از مشاور تخصصی می توانند ضمن شناسایی این عوامل، روش صحیح مواجه با این نوع از نگرانی های وسواس گونه را فرابگیرند.

برچسب ها : ،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود آهنگهای جدید