آشنایی با ۸ ماده غذایی ارزشمند برای افزایش طول عمر

در ادامه مطلب شما را با ۸ غذایی که بطور مداوم و روزمره از آنها استفاده می کنیم ولی خبر از راز نهفته در درون آنها نداریم ، آشنا خواهیم کرد و شاید شما با رعایت کردن این رژیم غذایی و مصرف نمودن این موارد بتوانید سلامت بدن خود و خانواده تان را رقم بزنید.

  • تاریخ انتشار : ۲۱ مهر ۱۳۹۷
  • تعداد نمایش : 11
  • دیدگاه ها : صفر

بر همه ما واضح و مبرهن است که هیچ یک از ما عمری جاودان و همیشگی نخواهیم داشت ، و زندگی ما وابسته به تصمیماتی که در آن اخذ می کنیم بر نحوه گذراندن آن تاثیر مستقیم دارد. شما می توانید به عمر خود بیافزایید و این مهم فقط با دقت کردن به نکات ریز ولی بسیار ساده در آنچه می خورید و می آشامید میسر می شود.

مواد غذایی مفید و طبیعی که میتوانند به افزایش طول عمر شما کمک کنند.

برای داشتن طول عمری بیشتر از آن چیزی که انتظار دارید و بهبود بخشیدن به زندگی روزمره خود ، کافیست هشت ماده غذایی موجود در لیست زیر را به برنامه غذایی خود اضافه کنید تا نتیجه باورنکردنی و معجزه آسای آنرا ببینید.

 

میوه های رنگ روشن و سبزیجات

تحقیقات نشان داده است کسانی که اقدام به خوردن میوه و سبزیجات بیشتر می کنند ، با توجه به مواد معدنی و ویتامین های موجودی که بدن آنها کسب می کند طول عمر بیشتری نسبت به بقیه دارند.همانوریکه تمام میوه ها و سبزیجات برای شما سود آور و مفید هستند ، یک استثنا میان آن دسته که دارای رنگ روشنی هستند وجود دارد و آن رنگ دانه های طبیعی موجود در آنهاست که می تواند بطور طبیعی از سرطان جلوگیری کند و به روشی بسیار هاص به چنگ با سلول های سرطانی برود.

سزیجات تازه و میوه های روشن و رنگی برای افزایش طول عمر

تمام اکیناوایی ها”Okinawans” ” ساکنان جزیره اکیناوا در جنوب ژاپن” دارای سابقه طولانی ترین عمر بین مردمان کره زمین و همچنین کمترین میزان بیماری های قلبی و عروقی ، سرطان  هستند. مردم این جزیره رژیم غذایی سرشار از انواع متنوع میوه و سبزیجات را دارند ، این برنامه غذایی بخصوص از رنگ های سبز تیره و گونه های زرد رنگ و شاد فراوانی تشکیل شده است این مردم توانسته اند با جایگزین کردن سیب زمینی شیرین و سبزیجات به جای برنج که غذای سنتی و چندین هزار ساله مردم ژاپن بشمار می آید این سنت قدیمی را زیرپا بگذارند و بر طول عمر این افراد بیافزاید.

 

شکلات سیاه و تلخ

خبر بسیار خوب برای عاشقان شکلات و کسانی که بدون خوردن آن حتی نمی توانند یک روز را سر کنند، شکلات به شما کمک می کند بیشتر عمر کنید!بله درست متوجه شدید شکلات نه تنها مضر نیست بلکه به سلامتی شما و بدنتان نیز کمک می کند. دانه های کاکاءو با آنتی اکسیدان هایی آمیخته شده است که در یافته های اخیر نشان می دهد ریسک بیماری قلبی و عروقی را بسیار کاهش داده و مانع بروز این دسته بیماری ها که دشمن شماره یک انسان ها در جهان غرب است.

شکلات سیاه و تلخ و کاهش ریسک حملات قلبی

شاید برای شما نیز جالب باشد که خانم جین لوییز کلمنت “Jeanne Louise Calment” تنها و پیرترین انسان روی زمینی که تا به امروز رسما تاییده شده است تا سن ۱۲۲ سالگی و ۱۶۴ روز دنیا را دیده است و عمر کرده ایشان همچنین برای سلامتی بدن خود مصرف روزانه شکلات را در رژیم غذایی روزمره خود گنجانده بود.

اگرچه قبل از اینکه شما در میان انواع شکلات خود را غرق کنید ، این نکته لازم است بدانید روزانه یک قطعه مربع کوچک به اندازه یک بند انگشت می تواند ضامن سلامتی و افزایش دهنده طول عمر شما باشد ، و مصرف بیش از اندازه آن جز اضافه کردن کالری و وزن چیزی نسیب شما نمی کند.همچنین قبل از مصرف شکلات خود مطمئن شوید که آن شامل ۷۰ درصد کاکائو بوده و درصد کمتری شکر را در خود گنجانده باشد.

 

ماهی های روغن دار

مردم کشور ژاپن جزو آن دسته از کسانی هستند که طول عمر زیادتری نسبت بقیه مردم جهان دارند و بیشتر زندگی می کنند ، این امر ممکن است بدلیل رژیم غذایی سنتی و مصرف زیاد ماهی و آبزیان در غذاهای آنها باشد.مصرف ماهی به جای گوشت قرمز نه تنها ویتامین های کمتری ندارد بلکه باعث کاهش خطر امراض قلبی و مشکلات ناشی از استفاده گوشت قرمز در شما می شود.ماهی های روغن دار نظیر سالمون ، ماکریل ، ساردین همه به خاطر مزایای بسیار مفیدی که رای سلامتی دارند شناخته شده هستند.

ماهی های روغن دار امگا سه - ماهی سالامی و قزل آلا

ماهی های روغن دار منبع بسیار مغذی از ویتامین های A ، D که تامین کننده سیستم ایمنی بدن هستند را دارا می باشند همچنین مقدار امگا ۳ و اسید های چرب مفید در آنها از بروز انواع ضایعات و آسیب دیدگی های مغزی نظیر سکته و بیماری های قلبی جلوگیری بعمل می آورد.دانشمندان نیز همچنین کشف کرده اند که DHA یا همان داکوزاگزازنیک اسید ” docosahexaenoic acid “ موجود در این ماهی ها کلید اساسی و سرنخی است برای کشف درمانی برای بیماری آلزایمر ، DHA ها روند بیماری آلزایمر را کند می کند و می تواند در روند کشف درمان و تحقیقات بیشتر تاثیر بسزایی داشته باشد.

 

چای سبز

یکی از موارد اصلی و غذای روزمره ژاپنی ها ، نوشیدن چای سبز است!این گیاه معطر و معجزه گر درمانگر و شفابخش است بطوریکه درمان بسیاری از امراض نظیر مشکلات قلبی عروقی ، فشار خون ، رقیق کردن جریان خون ، تقویت کننده سیستم ایمنی بدن و کاهش دهنده کلسترول خون را در خود نهفته است و با نوشیدن مقدار مشخصی از آن برای هر گونه بیماری شاهد روند بهبود و درمان آن خواهید بود.

دمنوش چای سبز برای سلامت بدن و افزایش عمر

تحقیقات محققان نشان داده نوشیدن چای سبز بدلیل موجود بودن فلاونید های موجود در آن می تواند خطر و ریسک بروز سرطان را کاهش میدهد. طبق جدیدترین مقاله و  تحقیقاتی که در مجله پزشکی انجمن پزشکان آمریکا چاپ شده است ، از بین ۴۰ هزار شرکت کننده در این تحقیق ، کسانی که روزانه بیش از ۵ فنجان چای سبز می نوشیدند ۱۶ درصد کمتر از افراد دیگر در معرض خطر مرگ زودرس قرار گرفته اند و در واقع ۱۱ سال بیشتر عمر کرده اند.

 

روغن زیتون

بسیاری از ما حتی از روغن و چربی های گوناگون دوری می کنیم تا بتوانیم در بهترین حالت ممکن و سالم و سلامت باشیم در حالیکه چربی های مفید و منحصر بفردی در روغن زیتون وجود دارد که واقعا برای سلامت بدن انسان مفید هستند. تحقیقات اخیر نشان داده روغن زیتون می تواند ریسک بروز سکته و بیماری قلبی در شما را بدلیل موجود بودن مواد مغذی بنام فنول “phenols” که خواصی ضد التهابی دارند و دارای آنتی اکسیدان های بسیار زیادی نیز هستند را کاهش دهند و از بین ببرند.

روغن زیتون خالص اصل برای بهبود سلامت و افزایش طول عمر انسان

روغن زیتون نیز همچنین در رژیم غذایی میدترانه ای سالیان سال است گنجانده شده و می تواند باعث بیشتر زندگی و عمرکردن شما شود. تحقیقات نشان می دهد کسانی که مصرف روغن زیتون را در برنامه غذایی خود جای داده اند  ۲۰ درصد شانس بیشتری برای اینکه بیشتر زندگی کنند را دارا هستند به عبارتی می توانند دو و یا سه سال بیشتر عمر کنند.

 

سیر

هر روزه شواهد و مدارک بسیاری از فواید و ترکیبات جادویی سیر شنیده می شود و واقعیت بسیار فراتر از اینهاست.تعداد ۱۰ عدد از سیر می تواند به جنگ با سلولهای سرطانی برود.سیر شامل مواد تشکیل دهنده و بهبود دهنده سیستم ایمنی بدن است که این ترکیباا کمک می کنند به از بین بردن موادی که باعث بروز سرطان در بدن می شوند.طبق تحقیقات آن دسته از افرادی که سیر را بطور روزمره و متداوم استفاده نموده اند در مواجهه با خطر سرطان معده ریسک بسیار پایین تر را داشته و یا اصلا دچار این عارضه نخواهند شد.

خواص سیر برای درمان انواع بیماری ها و افزایش عمر

 

کرانبری “زغال اخته”

شاید خیلی زمان نیاز داشته باشد تا بتوانیم تمامی فواید کرانبری را دسته بندی و لیست کنیم اما این میوه بسیار کوچک و قرمز رنگ مثال یاقوت به معنای واقعی کلمه نجات بخش است.شاید بتوانیم از ضرب المثلب بجا و درست “به عبارتی فلفل نیبن چه ریزه بشکن ببین چه تند و تیزه ” در اینجا استفاده کنیم .این میوه بسیار کوچک سرشار از آنتی اکسیدان ، خاصیت ضد التهابی ،  آنتی باکتریال و دارای خواص تقویت کننده و بهبود دهنده سیستم ایمنی بدن است.

حتی مربا و یا کنسرو شده این میوه بسیار پر مصرف نیز دارای خواص گیاهی “فیتونوترینرت “ویژه ای می باشد که در درمان بسیاری از امراض استفاده می شود.در صنعت غذا و دارو نیز از فیتونوترینرت موجود در توت های قرمز و وحشی استفاده می شود.

خواص کرانبری قرمز "زغال اخته"

هرچقدر مقدار بیشتری از این فیتونوترینرت ها در بدن ما باشد به همان اندازه بدنی سالم و سپر حفاظتی قویتری خواهیم داشت و در مقابل بسیاری از بیماری ها مصون خواهیم بود.فیتونوترینرت های موجود در میوه های به رنگ قرمز و یا توت ها کمک شایانی به درمان و جلوگیری از روند رشد سلولی و تکثیر سرطان می کنند.

مصرف اخته و کاهش خطر بروز سرطان

طبق یافته ها و تحقیقات دانشگاه کورنل “Cornell University” دانشمندان از عصاره کران بری قرمز “زغال اخته” درختی برای درمان سلول های سرطان سینه یک فرد بیمار استفاده کردند و دریافتند در طول مدت ۴ ساعت بسیاری از سلول های سرطانی شروع به مردن و از بین رفتن کردند ،  بنابراین علاوه بر اینکه طعم دلنشین و فراموش نشدنی آنها را نباید از یاد ببریم  ،  اضافه کردن آها به انواع غذاها و سالاد های خودمان را نیز نباید فراموش کنیم چون تضمین کننده سلامتی ما و نقش مهمی در افزایش طول عمر ما دارند.

دانه های قهوه

طبق یافته های پژوهشی در دانشگاه اسکرانتون “University of Scranton” فلاونوئیدها موجود در قهوه باعث جلوگیری از بیماری قلبی می شوند.پروفسور “Dr. Joe Vinson”جو وینسون سرپرست تیم محقق در این پژوهش عنوان کرده آنتی اکسیدان های موجود در ارتشی که وظیفه محافظت از بدن شما  را به عهده دارند به جنگ با اکسیژن مصرفی و شکر استفاده شده از جانب شما و رادیکال های سمی که در بدن شما آزاد می کنند خواهند رفت و از آغاز شدن بیماری های مزمن جلوگیری بعمل می آورند.

خواص دانه های قهوه خالص - نوشیدن قهوه برای سلامت بدن

آنتی اکسیدان های موجود در قهوه شما را در بخش ایزوله ای قرار می دهند تا از بروز عوامل تحدید کننده و بیماری های نظیر سرطان ها ،  بیماری قلبی ،  دیابت و سکته قلبی و مغزی دور نگاه دارند.هرچند باید دانست که مصرف قهوه می تواند فشار خون را بالا ببرد باید درعوض میزان استفاده از آن را سهمیه بندی کرد و بیش از حد مقدار استفاده نکنیم چون با مصرف عادی نیز همان مقدار آنتی اکسیدان قابل قبول را دریافت می کنیم ،  پس بیایید فنجان های داغ قهوه مان را برای سلامتی ،  شادی و جنگیدن با بیماری های بد بالا برده و همزمان برای داشتن عمری طولانی و زندگی بهتر نوش جان کنیم.

برچسب ها : ، ،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود آهنگهای جدید