بیوگرافی الناز شاکردوست

زندگینامه کامل ، عکسهای جدید ، شروع بازیگری و بررسی کارنامه هنری و هر آنچه میخواهید در مورد الناز شاکردوست بدانید.

  • تاریخ انتشار : ۲۵ شهریور ۱۳۹۷
  • تعداد نمایش : 30
  • دیدگاه ها : صفر

زندگینامه کامل الناز شاکردوست ستاره سینمای ایران

الناز شاکردوست بازیگر سینما و تئاتر متولد سال ۶۳ در تهران است.

در این مطلب بیوگرافی کامل الناز شاکردوست را مورد بررسی قرار میدهیم و از فیلمشناسی گرفته تا حواشی زندگی خصوصی و مصاحبه جدید شاکردوست را در اختیار شما قرار خواهیم داد.

الناز شاکردوست دانش آموخته رشته نمایش و طراحی صحنه در مقطع کارشناسی دانشگاه آزاد است ، او کارشناسی ارشدش را در رشته هنر از یک دانشگاه در لندن گرفت. الناز یکی از پولسازترین بازیگر های زن سینمای ایران محسوب میشود و از سال ۸۲ در این عرصه مشغول هنرنمایی است.

زندگینامه کامل الناز شاکردوست بازیگر سینما و تئاتر

 

شروع بازیگری الناز شاکردوست

الناز شاکردوست در دوران تحصیلش دانش آموز بسیار خوب و ممتازی بوده ، همیشه نمره های کسب میکرده و در کنکور رتبه جالب توجه ۱۱ را بدست اورد. پس از آن به دلیل علاقه شخصی که از کودکی به بازیگری داشته ، تصمیم میگیرد در رشته مرتبط وارد دانشگاه شود. به همین علت دانشگاه هنر و معماری را بر میگزیند و تحصیلاتش را در رشته نمایش و طراحی صحنه دنبال میکند.

شروع بازیگری الناز شاکردوست

اما ورود شاکردوست به سینما اتفاقی بوده. کیومرث پوراحمد کارگردان فیلم سینمایی گل یخ ، زمانی که در مراحل پیش تولید این فیلم بود در حال انتخاب بازیگر بطور اتفاقی الناز شاکردوست را میبیند. خیلی سریع به او پیشنهاد بازی میدهد چرا که متوجه میشود الناز در دانشگاه تمرین ائاتر میکند.
شاکردوست در نقشش بسیار خوب ظاهر میشود بطوری که خیلی سریع جایی برای خود در سینما دست و پا کرده و ظرف مدت کوتاهی به یک سوپر استار تبدیل میشود.

 

کارنامه هنری الناز شاکردوست

الناز شاکردوست تا کنون در ۳۷ فیلم سینمایی به ایفای نقش پرداخته اما تا کنون کاری از او در تلویزیون ایران پخش نشده! او همچنین تجربیات محدودی در اجرای تئاتر دارد بطوری که اولین تجربه بازی زنده روی سن تئاتر را با نمایش گم و گور در سال ۹۶ کسب کرد.

کارنامه هنری الناز شاکردوست

فیلم های سینمایی الناز شاکردوست : اینجا… آخر دنیا، مجردها، گل یخ، عروس فراری، قتل آنلاین، چه کسی امیر را کشت؟، چند می‌گیری گریه کنی، قاعده بازی، خدا نزدیک است، اتوبوس شب، بی‌وفا، مجنون لیلی، در میان ابرها، باد در علفزار می‌پیچد، از ما بهتران، کیش و مات، کارناوال مرگ، دو خواهر، دلخون، حرکت اول، پوسته، فاصله، چراغ قرمز، ناسپاس، شرط اول، سلام بر عشق، نقطه بی‌بازگشت، اینجا تاریک نیست، تو و من، رسوایی، آتیش بازی، تابو، مبارک، اسب سفید پادشاه، خفگی، سراسر شب و شبی که ماه کامل شد.

عکس آتلیه ای بی حجاب الناز شاکردوست

الناز در دو فصل از سریال شبکه نمایش خانگی قلب یخی و همچنین مجموعه رالی ایرانی مشارکت داشت.

متاسفانه الناز شاکردوست علیرغم بازی درخشان در برخی از فیلمهایش تا کنون نتوانسته جایزه مهمی را بدست بیاورد و به عنوان مثال تنها یکبار برای دریافت سیمرغ کاندید شد که جایزه در نهایت به هنگامه قاضیانی رسید.

 

زوج هنری الناز شاکردوست و محمدرضا گلزار

سال ۸۳ بود که بازی در فیلم گل یخ به الناز پیشنهاد شد. او در این فیلم پارتنر و بازیگر مقابل محمدرضا گلزار ستاره سینما بود. تشکیل این زوج هنری بسیار موفق از کار درآمد و پس از فیلم گل یخ ، این دو نفر در فیلمهای مجنون لیلی، دو خواهر و تو و من نیز با یکدیگر همبازی بودند و در کل زوج هنری بسیار موفقی را تشکیل دادند.

 

زندگی خصوصی و ازدواج الناز شاکردوست

الناز شاکردوست از یک خانواده ثروتمند به جامعه هنری ایران معرفی شده است. پدرش تاجر ابزار آلات صنعتی است و مادرش خانه داری میکند. او یک برادر به نام علی و یک خواهر هم به نام الیکا دارد. هر دوی این افراد دچار حواشی و جار و جنجالهای مخصوص به خود هستند! عکسهای بی حجاب پروانه صلابت همسر علی شاکردوست که یک مدل است از سالها پیش دست به دست میچرخید و در این بین بخشهایی از فیلم عروسی مجلل او نیز در فضای اینترنت منتشر شد. الیکا شاکردوست نیز که خواهر کوچکتر الناز محسوب میشود همیشه همراه او دیده میشود. بارها نیز عکسهای بی حجاب الیکا شاکردوست در اینترنت منتشر شده که البته با توجه به اینکه او فرد مشهوری محسوب نمیشود تا کنون دچار مشکلی از این بابت نشده است.

الیکا ، الناز و علی شاکردوست

الیکا ، الناز و علی شاکردوست

الناز شاکردوست تا کنون ازدواج نکرده و مجرد است ، البته از یک سوپر استار سینما که همیشه دل مشغولیت های متنوعی دارد انتظار چندانی برای ازدواج نباید داشت ، چراکه احتمالا اصلا وقتش را ندارد به چنین چیزهایی فکر کند!

الناز شاکردوست با گوهر خیراندیش دوستی و روابط صمیمانه و نزدیکی دارد و او را الگوی خودش در بازیگری میداند.

 

حادثه هایی که برای الناز شاکردوست پیش آمد!

شاکردوست بازیگر پر تلفاتی بوده! او تا کنون چندبار در صحنه های فیلمبرداری دچار مصدومیت و مشکلات شدیدی شده که با هم مرور میکنیم.

هنگام فیلمبرداری سینمایی تابو ، باید نقش دختری را بازی میکرد که قصد خودکشی در دریا را دارد. این صحنه دراماتیک در حال به وقوع پیوستن بود که خوشبختانه کمک از راه رسید. او شناگر ماهری است و به همین دلیل کارگردان تصمیم میگیرد به الناز در دریا آنقدر شنا کند که از دید دوربین پنهان شود ، سپس به سمت یک کشتی متروکه رفته و همانجا منتظر کمک عوامل بماند. وقتی الناز به کشتی رسید بر اثر سرئی آب و جریانات قوی آبی دیگر جانی برای شنا نداشت و در حال غرق شدن بود.
خودش میگوید نور درخشانی دیده و تونل مرگ را پیش چشمانش حس کرده. تلاش عوامل نیز برای نجات او ناکام بود تا اینکه یک مرد ترکمن به کمک او می آید و الناز شاکردوست را نجات میدهد.

با تمام سختی ها و ترسهایی که این حادثه پیش چشم الناز شاکردوست بوجود آورد ، اما او همیشه از این حادثه به عنوان نقطه عطف زندگی اش یاد میکند. پس از این حادثه تصمیم گرفت که دیگر در هر فیلمی بازی نکند و بیشتر وقت صرف زندگی خودش و اطرافیانش نماید.

الناز شاکردوست در بیمارستان

اما اتفاق دیگری که برای شاکردوست رخ داد ، مربوط به بازی در فیلم سینمای دو طبقه روی پیلوت میشود. او در این فیلم دچار سانحه ای شد که خیلی زود بصورت شایعه در فضای مجازی پیچید. کار تا جایی پیش رفت که بسیاری حتی شایعه مرگ مغزی و کما راه انداختند و ادعا کردند الناز دیگر نمیتواند به زندگی باز گردد!
البته خوشبختانه همه اینها شایعه بود و او اکنون در سلامت کامل به سر میبرد.

در این حادثه رانندگی به کمر و دیسک الناز شاکردوست ضربه مهلکی وارد آمد و او تا چند ماه درگیر مداوای خود بود. حتی مدتی نیز برای فیزیوتراپی به شهر بارسلون اسپانیا رفت تا بتواند بطور کامل ریکاوری نماید.

 

رستوران شاکردوست

خانواده شاکردوست مدتی است یک رستوران فست فود به همین نام افتتاح کرده اند که مورد استقبال بسیار زیادی نیز واقع شده است. در این فست فود بیش از همه چیز سوخاری سرو میشود و مدیریت این رستوران را علی ، برادر الناز عهده دار است.

جشن افتتاح رستوران شاکردوست

 

الناز شاکردوست در اینستاگرام

صفحه الناز در اینستاگرام یکی از پرهوادارترین پیج های سلبریتی های ایرانی است ، بطور که در زمان نگارش این مطلب بیش از ۶٫۲ میلیون نفر دنبال کننده دارد. او بعد از رامبد جوان در میان چهره های ایرانی نفر دوم محسوب میشود.

 

عکسهای جدید الناز شاکردوست

عکسهای جدید الناز شاکردوست

الناز شاکردوست و نوید محمدزاده در فیلم سینمایی خفگی

الناز شاکردوست در انگلیس بی حجاب

عکس داغ الناز شاکردوست - صورت صاف الناز شاکردوست

 

مصاحبه جدید الناز شاکردوست

 

الناز شاکردوست بازیگر چشم رنگی سینما

خیلی ها میگویند من بخاطر چشم های رنگی و چهره ام توانسته ام بازیگر شوم اما خودم اینرا قبول نداردم. حتی میتوانم بگویم که خیلی وقتها شده که چوب چشم رنگی بودنم را میخورم! بعضی کارگردانها میترسند نقشها را به چنین بازیگری بدهند و خیلی از منتقدین تایید کرده اند که چهره من بازی ام را کاور کرده اما توانایی ارائه بازی من بیش از این حرفهاست و خودم اعتقاد دارم بعضی نقشهایی که ایفا کرده ام را فقط خودم میتوانستم دربیاورم. در هر صورت چهره و چشم رنگی شاید برای ورودم به سینما کارگشا بود ، اما قابلیتها و توانایی هایم بود که من را تبدیل به استار سینما کرد.

الناز شاکردوست بازیگر چشم رنگی سینما

 

شروع بازیگری در سینما با کیومرث پوراحمد

در آن دوران دختر جوانی بودم که به دانشگاه هنر میرفتم و مدام در حال جنب و جوش بودم. یک روز که برای تمرین تئاتر در حال دویدن به سمت سالن بودم یک آقایی که آن روز ایشان را نمیشناختم جلویم را گرفت و از من درخواست کرد در فیلمش بازی کنم. در ابتدا نمیدانستم ایشان کارگردانی بزرگی هستند و حتی فکر میکردم شاید سرکاری باشد. اما در نهایت پذیرفتم که تست بازیگری بدهم چراکه به خودم ایمان داشتم.

 

مسائل مالی برای الناز شاکردوست چندان اهمیتی ندارد

مانند همه بازیگر ها فارغ از اینکه چقدر دارایی داشته باشم یا وضعیت مالی ام چگونه باشد ، دوست دارم شان و منزلتم حفظ شود. اما اگر در پروژه ای کلا دستمزد ها کم است و نقش و کار قوی است ، آنرا پس نمیزنم. چرا که به لحاظ مالی مشکلی ندارم و وضعیتم مطلوب است.

الناز شاکردوست و برادرش علی

البته این دارایی را از راه سینما بدست نیاورده ام ، پدرم تاجر بزرگی است و خوشبختانه ما مشکل مالی را هیچوقت تجربه نکرده ایم.
کسانی که مرا میشناسند میدانند که من حتی برای عقد قرارداد اولم هم با یک ماشین خوب حاضر شدم که حتی باعث تعجب خیلی ها شده بود. اما به هر صورت دستمزد در درجه دوم برایم قرار میگیرد و مهم فیلمنامه و کاراکتر است.

 

بازی در فیلمهای تجاری

خوب یه دورانی بود که همه کارگردانها الناز شاکردوست را برای چهره اش و فروش بیشتر انتخاب میکردند. آنها با هدف قراردادن گیشه به من پیشنهاد کاری میدادند و من هم خیلی بابت این قضیه خوشحال راضی بودم. اما از یک جایی به بعد حس کردم باید به کارهایم عمق بیشتری بدهم.

 

سعی کردم بیشتر مطالعه کنم ، تحصیلاتم را ادامه دادم و مهارت نه گفتن را نیز آموختم. حالا سعی میکنم آثار ماندگارتری از خودم به جای بگذارم تا اینکه صرفا فیلمهای پر فروش بازی کنم.

 

عملهای زیبایی الناز شاکردوست

من تا کنون در صورتم عمل جراحی نداشته ام. حتی از بوتاکس و تزریق ژل هم استفاده نکرده ام و فقط سعی میکنم سلامت پوست و چهره ام را با استفاده از متد ها مختلف حفظ کنم. در سال ۸۸ در فیلم چراغ قرمز بازی کردم. در این فیلم چهره متفاوتی داشتم که حاصل یک گریم سنگین بود.

الناز شاکردوست با گریم متفاوت در فیلم چراغ قرمز

الناز شاکردوست با گریم متفاوت در فیلم چراغ قرمز

موها و چشمهایم را با لنز کاملا مشکی کردند و در داخل بینی ام لوله پستانک کار گذاشتند تا بزرگتر شود. البته گریم جالبی هم از کار درآمد! اما مدتی بعد این عکسها را در اینترنت منتشر کردند و رسانه ها گفتند عکس های قبل عمل الناز شاکردوست را کشف کرده ایم! و این تصور بوجود آمد که من عمل های زیادی روی صورتم انجام داده ام تا نتیجه اش این شده!

 

زندگی خصوصی الناز شاکردوست

در زندگی شخصی ام همیشه سعی میکنم وقتم را با خانواده ام بگذرانم. معمولا با خواهرم و برادرم بیرون میرویم. بسیار اهل سفر هستم و در سفرها الیکا همیشه من را همراهی میکند. به سفر کردن علاقه زیادی دارم چرا که میتوانم فکر و ذهنم را تازه کنم. در سفرهای خارجی خیلی راحتترم ، چون کسی مرا نمیشناسد و آزادانه میتوانم هرکاری خواستم انجام بدهم و هرکجا خواستم بروم.

مدتی خودم را درگیر بیزینس کرده بودم اما دیدم کار من نیست و من برای آن ساخته نشدم. پس تصمیم گرفتم فعلا از این فضا ها دور بشوم و فقط در فکر بازیگری و خودم باشم.

 

دلیل ازدواج نکردن الناز شاکردوست

خوب من مدتها درگیر کار و زندگی بودم. دهه گذشته را در سینما بسیار پرکار بودم و وقت فکر کردن به این چیزها را نداشتم. حالا هم که تصمیم گرفتم کمتر کار کنم خیلی چیزها برایم بیشتر روشن شده. متوجه شدم که شهرتم به من آسیب زیادی زده. فکر میکنم کسی مرا به خاطر خودم نمیخواهد و همه میخواهند با الناز شاکردوست باشند. به همین دلیل نمیتوانم به کسی اعتماد کنم. شهرت برای من درد است و احساس تنهایی میکنم اما در عین حال از با هم بودن هم میترسم. به همین علت به برادر و خواهرم پناه بردم و در کنار این دو احساس آرامش و امنیت میکنم.

دلیل ازدواج نکردن الناز شاکردوست

 

غرق شدن در صحنه فیلمبرداری

روزی که آن اتفاق برایم افتاد را هرگز فراموش نمیکنم ، اما بدتر از آن کابوسهای شبانه ای بود که تا مدتها همراهم بود. شب ها در حالی از خواب میپریدم که حس میکردم در حال خفه شدن و دست و پا زدن زیر آب هستم. این اتفاق وحشتناک تاثیرات زوحی عمیقی در من بر جای گذاشت. بازی در این فیلم به کلی روی من تاثیر گذاشت ، مدتها با خودم درگیر بودم چراکه مرگ را به خودم خیلی نزدیک دیدم. اما تجربه مهم و مفیدی بود که زندگی ام را به شکل مثبتی دگرگون کرد.

 

ادامه تحصیل الناز شاکردوست در لندن

فرایند ادامه تحصیل برای چهره های مشهور کمی متفاوت است. شما میتوانید در ایران براحتی مدرک کسب کنید اما هدف من افزایش معلومات و محک زدن خودم بود. بنابراین تصمیم گرفتم در دانشگاهی به ادامه تحصیل بپردازم که کسی مرا نشناسد و همچنین سطح علمی قابل قبولی هم داشته باشد. این شد که مدتی به لندن مهاجرت کردم و در آنجا ادامه تحصیل دادم.

 

شاکر دوست در ویکی پدیا

برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود آهنگهای جدید