۱۰ توصیه مفید برای تعطیلات آخرهفته بهتر

مطالعه این مطلب به شما کمک می کند با آگاهی و انگیزه بیشتر به برنامه ریزی برای روزهای تعطیل آخرهفته خود بپردازید.

  • تاریخ انتشار : ۲۷ مهر ۱۳۹۷
  • تعداد نمایش : 5
  • دیدگاه ها : صفر

همه ما در بخش زیادی از ساعات کاری در انتظار رسیدن تعطیلات آخر هفته هستیم!  اغلب ما در طول هفته به این فکر می کنیم که در تعطیلات آخر هفته چکار کنیم و وقتی این روزها فرا می رسند ساعت ها را بدون هیچ هدف خاصی می گذرانیم.

چند پیشنهاد برای بهتر کردن تعطیلات آخرهفته و داشتن اوقات خوش با خانواده و دوستان

تعطیلات آخر هفته بسیار باارزش هستند چون این روزها در واقع فرصتی برای استراحت و کسب انرژی لازم برای شروع هفته ای دیگر محسوب می شوند و باید از این فرصت به بهترین شکل استفاده کنید.

 

برنامه ریزی دقیق برای تعطیلات آخرهفته

برای داشتن تعطیلاتی لذتبخش همراه با لحظه هایی خوش و مفرح باید دقیقاً بدانید که دوست دارید به چه فعالیت هایی بپردازید. بهترین روش برای انجام یک برنامه ریزی دقیق، نوشتن کارها و فعالیت های موردعلاقه بر اساس اولویت خودتان است.

برنامه ریزی دقیق برای تعطیلات آخرهفته

البته برنامه ریزی دقیق به این معنی نیست که همه چیز دقیقاً مطابق آنچه از قبل تعیین شده است اجرا شود بهرحال برخی تغییرات اجنتاب پذیر بنظر می رسند. مهم ترین چیز در برنامه ریزی شما این است که تعطیلات را خوش بگذرانید و اگر برنامه ای نداشته باشید با درصد اطمینان بالا به شما می گوییم این فرصت را از دست خواهید داد.

 

همراهی با دوستان

روابط خانوادگی از جایگاهی خاص در زندگی همه ما برخوردارند اما احتمالاً اغلب افراد بهترین لحظات خود را در جمع دوستان نزدیک و صمیمی خود می گذارنند با اینحال این روزها با وجود مشغله های بی پایان بسیاری از ما فرصت حضور در جمع دوستان را از خودمان دریغ می کنیم. همین حالا برای تعطیلات آخر هفته که در پیش رو دارید دست به کار شوید، با چند نفر از دوستان نزدیک خود تماس بگیرید و برای یک دورهمی دوستانه در تعطیلات آخر هفته برنامه ریزی کنید.

همراهی و وقت گذراندن با دوستان در تعطیلات

جمع شدن دوباره دوستان نزدیک و یاداوری خاطره های مشترک زیادی که با حضور یکدیگر شکل گرفته است، می تواند بسیار لذتبخش باشد. دورهمی های دوستانه یکی از بهترین توصیه ها برای داشتن آخرهفته ای شاد و پرنشاط است.

 

تعطیلات آخرهفته را از خانه بزنید بیرون

بیرون رفتن از منزل و گشت و گذار در طبیعت یکی دیگر از گزینه های رایج برای گذراندن یک روز تعطیل است که می تواند بسیار لذتبخش باشد. انتظار رایج این است که رفتن به گردش در روزهای آفتابی انجام شود اما می توان گاهی به دل دریا زد و حتی در روزهایی که آب و هوا چندان با شما سر سازش ندارد با درنظرگرفتن امکانات لازم از خانه بیرون بروید و در طبیعت به گشت و گذار بپردازید. با در نظر داشتن اینکه در آب و هوای ابری و بارانی، هوا اغلب خنک تر است و می توانید طبیعت را متفاوت از آنچه قبلاً دیده اید از نزدیک لمس کنید و از این تجربه لذت ببرید.

گردش تعطیلات آخر هفته با فرزندان

پیک نیک و گشت و گذار در طبیعت، کوهنوردی، پیاده روی کوهستانی (hike) و دوچرخه سواری از فعالیت های محبوب برای گذراندن ساعاتی خوش در روزهای تعطیل در دامان طبیعت محسوب می شوند. پرداختن به فعالیت هایی مشابه آنچه که گفته شد علاوه بر ایجاد نشاط و افزایش روحیه در افراد به دلیل قرارداشتن در طبیعت و فضای آزاد و تنفس اکسیژن و هوای پاک مانند یک پروسه تصفیه عمل کرده و باعث می شود احساس سلامت و شادابی داشته باشید.

 

از نوشیدنی های الکلی دوری کنید

متاسفانه برای برخی افراد، روزهای تعطیل به دلیل عدم حضور در محل کار، بهترین فرصت برای مصرف نوشیدنی های الکلی است. بدتر از آن، در شب های قبل از روزهای تعطیل با اطمینان از اینکه مجبور نیستند فردا صبح زود از خواب بیدار شوند، در این کار افراط نیز می کنند. نتیجه این عادت اشتباه و زیانبار این است که در روز تعطیل هفته، همراه با احساس سرگیجه و بی حوصلگی از خواب بیدار می شوند و احتمالاً ترجیح می دهند چند ساعتی را بیشتر در رختخواب بگذرانند که این به معنی اتلاف کامل یک روز تعطیل است.

دوری از نوشیدنی های الکلی در تعطیلات

برای این دسته از افراد، بهترین فرصت برای گذراندن روزی بانشاط و فعالیت های دلخواه که خستگی یک هفته کار را از تن بیرون کند و روحیه و انرژی لازم برای یک هفته کار بعدی را فراهم سازد را از دست داده و این روز را بدون انجام هیچ فعالیت مفیدی می گذرانند. توصیه ما این است که از نوشیدنی های الکی دوری کنید چراکه با کاهش سطح هوشیاری نه تنها از زمانی که در اختیار دارید هیچ لذتی نخواهید برد بلکه توانایی لازم برای برنامه ریزی صحیح یک روز تعطیل را از دست داده و هفته ای سخت را در پیش خواهید داشت.

 

زمانی را به خودتان اختصاص دهید

لزومی ندارد تمام زمان روز تعطیل را به تفریح و گشت و گذار اختصاص دهید. بله شکی نیست که انجام این فعالیت ها لذتبخش خواهد بود اما لازم است زمانی را هم به خودتان اختصاص دهید. فعالیت های موردعلاقه و تفریح کردن هم باعث خستگی شما خواهند شد و حتی می تواند باعث دلزدگی و بی انگیزگی در افراد شود. محققان می گویند انجام تفریحات بیش از حد معمول آثار مخرب زیادی بر سلامت روحی و جسمی افراد خواهد داشت پس با اگاهی از این حقیقت، بخش هایی از روزهای تعطیل را به اموری شخصی مانند استراحت، اصلاح سر و صورت، مطالعه کتاب، موسیقی و عکاسی اختصاص دهید.

 

سر و سامان دادن به کارها

خب قرار نیست در تعطیلات اخرهفته فقط به تفریح و گشت و گذار بپردازید. گاهی اوقات سر و سامان دادن به کارهای عقب مانده مانند حسابرسی امور منزل یا تمیز کردن کمدی قدیمی می تواند لذتی چندبرابر برای شما به همراه داشته باشد. به خودتان سخت نگیرید، گای اوقات خوشحال و سرحال بودن بسیار ساده تر از آن چیزی است که تصور می کنیم.

بودن در کنار خانواده و کمپینگ

احساسی که با پیداکردن عکسی خاطره انگیز از سالها قبل در بین کتاب های قدیمی به شما دست می دهد بسیار شیرین و وصف ناپذیر است پس نتیجه می گیریم گاهی بد نیست سری هم به لیست کارهای عقب مانده بزنیم و زمانی را هم به آنها اختصاص دهیم.

 

انتخاب اولویت ها

بعضی کارها را می توان در هر زمان دلخواه یا هر روز از هفته انجام داد و مجبو نیستید زمان باارزش روزهای تعطیل خود را به انجام این کارها اختصاص دهید. با کمی دقت و با شناسایی این دسته از کارها می توانید آنها را از لیست فعالیت های روزهای تعطیل خود خارج کرده و به بهترین نحو ممکن از مدت زمانی که در این روزها در اختیار دارید استفاده کنید. همینطور در طول روزهای هفته با تخصیص زمان به انجام کارهایی که فوری محسوب نمی شوند و موکول نکردن آنها به روزهای تعطیل، دیگر مجبور نیستید یک روز تعطیل را برخلاف میل باطنی، به انجام آن کارها اختصاص دهید.

اولویت اول فرزندان - وقت گذراندن و گردش و تفریح با دوستان

 

پرهیز از الگوهای تکراری

گاهی اوقات روال و سبک زندگیمان بدون اینکه خود از آن آگاه باشیم، تکراری و یکنواخت می شود. در تمام روزهای هفته بر اساس یک برنامه روتین و تکراری فعالیت می کنیم و این الگوها حتی به روزهای تعطیل هم سرایت می کنند طوریکه انگار آن روز هم یک روز کاری و معمولی است. روزهای تعطیل را بعنوان فرصت و بهانه ای برای خروج از قالب تکراری زندگی روزانه خود در نظر بگیرید و برای هر یک از تعطیلات آخر هفته خود فعالیت هایی متفاوت از هفته قبل برنامه ریزی کنید. هرگز مرتکب این اشتباه نشوید که روز جمعه شما مانند روزهای دیگر هفته باشد.

بازی با خانواده و دوستان در گردش

 

تعطیلات آخرهفته به دنبال سرگرمی هایی تازه باشید

انسان موجودی تنوع طلب است و وقتی پای سرگرمی در میان باشد اغلب افراد بزرگسال تفاوت چندانی با کودکان ندارند و از هر سرگرمی و فعالیت تفریحی که جدید و جذاب باشد استقبال می کنند. با حضور در جمع های دوستانه یا عضویت در یک باشگاه خاص مانند دوستداران طبیعت، هیئت های کوهنوردی، دوچرخه سواری و حتی اتومبیل رانی ناگهان دریچه ای جدید به دنیایی تازه از افراد تازه و ایده های تازه برای داشتن اوقای خوش به روی شما باز خواهد شد. دنیا بسیار بزرگ و پر از پیزهای دیدنی است که احتمالاً با بسیاری از آنها روبرو نشده اید پس خود را در خانه زندانی نکنید و در جستجوی چیزهای تازه باشید.

 

 بی حال نباشید!

قبول داریم، لباس ورزشی پوشیدن و نود دقیقه همراه دیگران به دنبال توپ در زمین فوتبال دویدن در صبح یک روز تعطیل کار ساده ای نیست اما خب چنین انتظاری هم از شما نمی رود! یک پیاده روی صبحگاهی حتی به بهانه خرید نان و وسایل صبحانه می تواند شور و نشاط لازم برای یک روز تعطیل ایده آل را برایتان به ارمغان بیاورد.

حتی رفتن به تماشای یک مسابقه ورزشی باعث ایجاد هیجان و نشاط بسیاری می شود و نقش بسیار مؤثری در بازیابی انرژی مصرف شده در طول هفته و کسب روحیه لازم برای آغاز هفته ای جدید دارد. ورزش های گروهی مانند فوتبال، بسکتبال و بیس بال از گزینه های محبوب برای تجربه تماشای یک مسابقه پرهیجان در کنار دوستان و اعضای خانواده محسوب می شود.

برچسب ها : ، ،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود آهنگهای جدید