چگونه با وجود مشغله های روزمره ، تناسب اندام و سلامت خود را حفظ کنیم

در این مطلب شیوه هایی برای لذت از ورزش روزانه در میان مشغله های بی پایان زندگی مدرن و امروزی به شما ارائه می شود. با ما همراه باشید.

  • تاریخ انتشار : ۱۲ مهر ۱۳۹۷
  • تعداد نمایش : 18
  • دیدگاه ها : صفر

این روزها با وجود مشغله های فراوان که در زندگی روزمره اغلب افراد وجود دارد، انجام تمرینات ورزشی بطور مداوم و روزانه و حفظ تناسب اندام، کار ساده ای محسوب نمی شود.

تناسب اندام و سلامت رابطه مستقیمی با یکدیگر دارند، بطوریکه رسیدن به یکی بدون وجود دیگری ممکن نیست.

برای داشتن اندامی متناسب و حفظ سلامت عمومی، یک برنامه ریزی دقیق و منظم برای پرداختن به ورزش بسیار ضروری است. برای دستیابی به یک سبک زندگی سالم، داشتن انگیزه کافی و اراده قوی، قدم اول محسوب می شود.

مهم ترین چالش موجود در مسیر دستیابی به یک سبک زندگی سالم، پیداکردن جایی ثابت و مشخص برای پرداختن به ورزش روزانه است بطوریکه به برنامه های کاری شما و همینطور زمانی که برای پرداختن به امور شخصی خود به آن نیاز دارید، لطمه ای وارد نشود.

 

یک برنامه ورزشی مشخص داشته باشید

اگر به سبک زندگی افراد موفق دقت کنید خواهید دید که اغلب این افراد یک برنامه کاری بسیار دقیق دارند و در هر ساعت از شبانه روز دقیقاً می دانند که چه کارهایی را باید انجام دهند. البته بسیاری افراد موفق نیز هستند که ترجیح می دهند با سبکی منعطف تر زندگی کنند و با تغییرات ناگهانی و پیش بینی نشده در برنامه های کاری خود، راحت تر کنار می آیند.

جدول زمانبندی باشگاه بدنسازی

داشتن یک برنامه دقیق برای فعالیت ورزشی که جزییات حرکات ورزشی در هر یک از روزهای هفته در آن برنامه مشخص شده باشد، یکی از نکات اساسی برای ورزش مداوم و روزانه در روزهای کاری هفته محسوب می شود.

دقت داشته باشید که طراحی یک برنامه دقیق باعث نظم بخشیدن به کارهای شما و ایجاد انگیزه برای اجرای دقیق آیتم های برنامه طبق زمانبندی آن خواهد شد اما اتفاقات غیرمنتظره و احتمال تغییر در برنامه ریزی اولیه، بخشی جدایی ناپذیر از زندگی امروزی محسوب می شود پس همیشه برای تغییرات جزیی و احتمالی آمادگی داشته باشید. یک برنامه ریزی جدی با کمی انعطاف، رمز موفقیت شما خواهد بود.

 

ورزش صبحگاهی

اگر به توصیه اول ما عمل کرده و یک برنامه زمانبندی دقیق برای کارهای روزانه تان تهیه کرده باشید به زودی متوجه خواهید شد که برای انجام تمام جلسات تمرینی که در طول هفته پیش بینی شده است باید یک زمان مشخص را برای تمرین کردن درنظر بگیرید.

این یک بازه زمانی در طول شبانه روز است که تابحال در برنامه روزانه شما جایی نداشته و احتمالاً بخشی از مدت زمان استراحت، خواب یا سرگرمی هایی مانند تماشای تلویزیون و بیرون رفتن با دوستان بوده است. حالا وقتش رسیده است که این زمان را به بهترین شکل ممکن مورد استفاده قرار داده و آنرا به ورزش کردن اختصاص دهید.

ورزش صبحگاهی منظم برای رسیدن به اندام مناسب

پیشنهاد ما این است که زنگ بیدارباش ساعت یا گوشی موبایل خود را ۴۵ دقیقه تا یک ساعت زودتر از قبل تنظیم کنید و تمرین سبک روزانه تان را قبل از رفتن به محل کار یا دانشگاه انجام دهید. این تغییر در ابتدای برنامه روزانه زندگی ممکن است در ابتدا شما را با کمی چالش مواجه کند چراکه بطور ذاتی شما دوست دارید تا بیشترین حد ممکن از مدت زمان خواب شبانه خود استفاده کنید. اما با گذشت زمان بدن شما به برنامه جدید عادت خواهد کرد و به زودی متوجه یک تغییر بسیار عالی در سطح انرژی بدنتان خواهید شد.

 

ورزش در قالب رفت و آمد روزانه

یکی از روشهای گنجاندن تمرینات ورزشی در برنامه کاری این است که رفت و آمد روزانه بین منزل و محل کارتان را بنحوی برنامه ریزی کنید که همراه با فعالیت بدنی باشد. برای مثال مسیر منزل تا محل کار را بصورت پیاده طی کنید و تا حد امکان از خودروی شخصی استفاده نکنید. یکی از بهترین ایده ها برای رفت و آمد به محل کار استفاده از دوچرخه است.

ورزش هنگام کار - راه رفتن و یاده روی برای تناسب اندام و سلامت

اگر شغل شما در محیطی غیر اداری یا صنعتی است حتی می توانید این مسیر را بدوید و در محل کار دوش بگیرید و کار روزانه تان را آغاز کنید. اگر مسیر رفت و آمد شما طولانی است و باید از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنید می توانید در مدت زمان نشستن در اتوبوس یا مترو به تمرینات کششی که در محیط های کوچک و بصورت نشسته قابل انجام است بپردازید.

 

استفاده از فرصت ناهار

اگر به دلیل فاصله زیاد منزل با محل کار یا مدت زمان ساعات کاری، در هنگام وعده ناهار در محل کار حضور دارید می توانید از همین فرصت برای ورزش کردن استفاده کنید. بهترین حالت ممکن این است که یک باشگاه ورزشی مانند سالن تنیس، بدمینتون، استخر شنا یا سالن بدنسازی در نزدیکی محل کار شما وجود داشته باشد در اینصورت می توانید تمرینی ۳۰ الی ۴۰ دقیقه ای در باشگاه داشته و بعد از یک دوش سریع به محل کار خود برگردید.

وقت اضافی ناهار

ممکن است این برنامه فشرده برای بسیاری افراد عجیب بنظر بیاید اما اگر برنامه کاری بسیار فشرده ای دارید و تصمیم تان برای تناسب اندام جدی است باید تن به سختی بدهید.

 

ورزش در منزل

این روزها با وجود سایت های اینترنتی که در زمینه ورزش و تناسب اندام فعالیت می کنند و همینطور تعداد زیادی از نرم افزارهای تلفن همراه که برنامه هایی بسیار متنوع برای انجام تمرینات ورزشی در محیط منزل را به کاربران ارائه می کنند، شما می توانید با کمترین زحمت در منزل به انجام تمرینات منظم ورزشی بپردازید.

ورزش در خانه - پارالل در بدنسازی تقویت زیر پشت بازو

بسیاری از برنامه های تلفن همراه حتی زمانبندی حین تمرینات را در نظر گرفته و برای مثال مدت زمان هایی مشخص برای استراحت و تجدیدقوا در بین حرکات موجود در برنامه تمرینی شما در نظر می گیرند. در صورت تمرین در منزل یک دست لباس مناسب ورزش، تجهیزات ساده مانند دمبل و زیر انداز می تواند تمام آن چیزی باشد که به آن نیاز دارید. واقعا چه جایی را بهتر از منزل می توانید برای ورزش تصور کنید.

 

پیاده روی

پیاده روی یکی از ساده ترین روشهای تضمینی برای سلامتی شما محسوب می شود. برای استفاده از این روش کافیست خودروی شخصی خود را تا حد امکان و به جز موارد ضروری از برنامه روزانه خود کنار بگذارید و هرجا که می خواهید بروید مسیر را پیاده طی کنید. پیاده روی روشی برای ورزش و فعالیت بدنی روزانه است که تقریباً هیچ هزینه ای ندارد اما مزایای آن برای سلامتی بدن بسیار زیاد است.

راه رفتن و دویدن روزانه

اگر فاصله منزل تا محل کار بسیار زیاد است و باید از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنید، یک یا چند ایستگاه قبل از مقصد از وسیله نقلیه پیاده شوید و بقیه مسیر را پیاده طی کنید.

 

ورزش در کنار دوستان

همراه کردن دوستان و تشویق آنها برای ورزش کردن یکی از ایده های بسیار عالی برای انجام دقیق و منظم برنامه تمرینی شما خواهد بود. بودن در جمع دوستان باعث افزایش انگیزه شما می شود و سطح انرژی شما را به سطحی بالاتر می رساند. به شما توصیه می کنیم که افرادی را در جمع دوستان خود برای انجام فعالیت ورزشی در کنار هم انتخاب کنید که بلحاظ سطح توانایی های فیزیکی و علاقه به انجام تمرین های مداوم در سطحی مشابه شما قرار داشته باشند.

ورزش بهمراه دوستان در جیم - پرس سینه

ورزش کردن بصورت دسته جمعی به دلیل ایجاد روحیه تیمی تمامی افراد را به حفظ نظم و انجام منظم تمرینات تشویق می کند برای مثال اگر تنبلی به سراغ شما بیاید، بخاطر حضور دوستانتان هم که شده خود را به باشگاه رسانده و در تمرین شرکت می کنید.

 

فعال و پرتحرک باشید

به یاد داشته باشید که فعالیت بدنی هرچقدر کم و ناچیز باشد ، باز از بی تحرکی و عدم فعالیت بهتر است. حتی اگر نیم ساعت هم برای انجام فعالیت بدنی زمان در اختیار دارید از همین زمان برای انجام تمرینات ورزشی و افزایش فعالیت قلبتان استفاده کنید و اطمینان داشته باشید همین نیم ساعت، تأثیر خود را بر سلامت و تناسب اندام شما خواهد داشت.

تناسب اندام و سلامت با ورزشهای سنگین در باشگاه بدنسازی - رویینگ

فعالیت فیزیکی شما می تواند طی کردن مسیر منزل تا فروشگاه محل برای خرید وسایل موردنیاز منزل باشد یا یک پیاده روی یک ساعته در ساعات پایانی روز و کمی هواخوری در منطقه اطراف محل زندگی شما. درهر صورت کلید سلامت یک چیز است، تحرک و فعالیت!

برچسب ها : ،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود آهنگهای جدید