۸ ترفند برای تناسب اندام پای تلویزیون

با ترفندهایی که در این مطلب فراخواهید گرفت می توانید حتی در حین تماشای برنامه موردعلاقه تان از تلویزیون به فعالیت بدنی بپردازید و وضعیت تناسب اندام و سلامت خود را بهبهود ببخشید.

  • تاریخ انتشار : ۲۳ شهریور ۱۳۹۷
  • تعداد نمایش : 28
  • دیدگاه ها : صفر

تماشای تلویزیون یکی از فعالیت های عادی و روزمره بشمار می رود اما برای بسیاری افراد، تماشای سریالها و شوهای تلویزیونی و فیلم های سینمایی چیزی فراتر از یک سرگرمی است. آنها تمام اپیزودهای شو تلویزیونی موردعلاقه شان را با هیجان و اشتیاق دنبال می کنند و حتی از تکرار این برنامه ها نیز نمی گذرند. همه اینها به معنای ساعتها نشستن پای تلویزیون و البته دست و پنجه نرم کردن با عوارض ناشی از عدم تحرک کافی و نشستن های طولانی خواهد بود. متاسفانه در دنیای کنونی ، رو به روز بر تعداد چنین افرادی افزوده میشود.

امروز مطلبی را برای شما آماده کرده ایم که در آن شیوه هایی برای بدست آوردن تناسب اندام پای تلویزیون را آموزش میدهیم.

از این ۸ ترفند کاربردی و عملی استفاده کنید تا بتوانید علاوه بر بدست آوردن تناسب اندام ، خطرات ناشی از نشستن زیاد و تماشای مداوم تلوزیون را تا حدودی از خود دور کنید. با نغمه ها همراه شوید.

 

استفاده از فرصت آگهی های بازرگانی

اغلب افراد از آگهی های بازرگانی وسط برنامه های تلویزیونی دل خوشی ندارند اما با خواندن این ترفند احتمالاً نظرتان نسبت به این موزیکال های شادمانه تغییر خواهد کرد. آگهی های بازرگانی بیشتر از چند دقیقه طول نمی کشند اما اگر نشستن پای تلویزیون، برنامه هر شب شما باشد مجموع این دقایق، مدت زمانی قابل توجه خواهد شد که نباید از آن براحتی بگذرید.

حفظ تناسب اندام پای تلویزیون

از همین امشب شروع کنید، به محض شروع اگهی های بازرگانی از جا بلند شوید، چرخی در منزل بزنید و کارهای کوچک باقیمانده را انجام دهید حتی به حرکاتی ساده مانند شنا و دراز و نشست بپردازید.

 

انجام حرکات متنوع ورزشی

این ترفند را با یک مثال توضیح می دهیم، فرض کنید در مدت زمان پخش برنامه تلویزیونی موردعلاقه شما، ۳ نوبت آگهی بازرگانی پخش می شود. شما برای هر نوبت از آگهی بازرگانی، گروهی از حرکات ورزشی را انجام دهید. برای مثال در هنگام نوبت اول آگهی های بازرگانی، تعدادی حرکات کششی، در هنگام نوبت دوم حرکات دراز و نشست و در نوبت آخر حرکت پروانه را انجام دهید. انجام حرکات متنوع ورزشی علاوه بر افزایش میزان مصرف کالری از یکنواختی تمرینات و کاهش انگیزه جلوگیری می کند.

انجام حرکات متنوع ورزشی در هنگام تماشای تلوزیون

 

تمرین های تنفسی و هوازی

تمرینات تنفسی کامل ترین و متناسب ترین فعالیت مرتبط با حفظ سلامت در حین تماشای تلویزیون محسوب می شوند زیرا برای انجام این تمرینات حتی لازم نیست نگاهتان را از صفحه تلویزیون برگردانید. تمرینات تنفسی علاوه بر کمک به کسب آرامش ذهنی، موجب ایجاد هارمونی بین اندام های داخلی بدن شما می شود و برخلاف تصور رایج در بین عموم، انجام صحیح این حرکات، تعداد زیادی از عضلات بدن را بطور همزمان درگیر می کنند و موجب افزایش تعادل بین عضلات می شود.

 

هولالوپ (حلقه لاغری)

حلقه لاغری یکی از ابزارهای ورزش اروبیک است که انجام آن نیاز به تمرکز بالایی ندارد و براحتی در هنگام تماشای تلویزیون یا صحبت و خندیدن می توان از آن استفاده کرد. اغلب افراد بعد از چند بار امتحان در استفاده از حلقه لاغری مهارت پیدا می کنند. هر ۱۰ دقیقه پرداختن به حرکت هولالوپ بیش از ۱۰۰ کالری مصرف می کند و نقش زیادی در باریک شدن کمر و سفت شدن عضلات روی شکم دارد.

تماشای تلویزیون و حلقه شکم  - استفاده از هولالوپ برای لاغری (حلقه لاغری)

 

یوگا

یوگا یکی از ورزش هایی است که براحتی می توان در جلوی تلویزیون و با کیفیتی یکسان با سالن های مخصوص ورزش یوگا، به آن پرداخت. یوگا باعث تقویت قدرت و انعطلف عضلات بدن، آرامش ذهن و ایجاد تعادل بین اندام ها و بخش های مختلف بدن شما می شود. توجه داشته باشید با انجام حرکات یوگا در حین تماشای تلویزیون از مزایای کسب آرامش، تمرکز و تعادل ذهنی این ورزش دیگر خبری نخواهد بود و هدف از انجام حرکات یوگا در مقابل تلویزیون، تنها داشتن فعالیت و سوزاندن مقداری کالری است.

تمرینات یوگا در خانه برای کاهش وزن

 

استفاده از تجهیزات بدنسازی

با اختصاص بودجه ای برای خرید برخی تجهیزات حرفه ای ورزش بدنسازی که در باشگاه مورداستفاده قرار می گیرند، مانند تردمیل، دوچرخه و حتی دمبل و هالتر، می توانید از این تجهیزات در هنگام تماشای تلویزیون استفاده کنید.

استفاده از دوچرخه، تردمیل چندان نیازی به تمرکز کامل و همه جانبه ندارد و در ضمن حرکات متنوع زیادی را با استفاده از دمبل و هالتر در حین تماشای تلویزیون می توان انجام داد. با خرید این تجهیزات دیگر نیازی برای رفت و آمد به باشگاه یا پارک نزدیک محل زندگیتان نخواهید داشت.

تمرین در خانه با تجهییزات بدنسازی

 

تمرین با توپ تعادلی

اگر می خواهید در حین تماشای تلویزیون مقداری بیشتر از حد عادی کالری مصرف کنید، بجای لم دادن بر روی کاناپه، یک توپ تعادلی مخصوص بدنسازی (stability ball) تهیه کنید و سعی کنید خودتان را روی این توپ ثابت نگهدارید.

تمرین با توپ تعادلی در خانه - تناسب اندام در خانه

نشستن روی توپ های تعادلی، بدن شما محبور می شود عضلات بیشتری را برای حفظ تعادل بر روی توپ به کار گیرد بعلاوه خودتان هم در فاصله های زمانی وضعیت نشستن هود را تغییر می دهید که همه اینها باعث مصرف کالری هرچه بیشتر می شود. نشستن روی توپ های تعادلی، موجب تقویت عضلات تحتانی بدن و کاهش دردهای ناشی از عوارض پشت و کمر می شود.

 

مصرف مواد غذایی سالم

همه ما از خوردن هله هوله در حین تماشای تلویزیون لذت می بریم و می توان گفت که این یک عادت همگانی است اما اگر تماشای تلویزیون بصورت یک فعالیت مداوم در طول شبانه روز باشد، اینکه در این مدت زمان چه چیزی می خوریم دارای اهمیت بسیاری است.

نتیجه تحقیقاتی که اخیراً توسط ژورنال تغذیه بریتانیا منتشر شده است، نشان می دهد که در دسترس قرار داشتن مواد غذایی در هنگام تماشای تلویزیون موجب پرخوری افراد می شود. افراد وقتی جلوی تلویزیون نشسته اند، بی توجه به سیگنال های دریافتی بدن به خوردن ادامه می دهند در نتیجه سعی کنید هنگام تماشای تلویزیون از مواد غذایی سالم و مفید مانند انواع میوه ها، سالادها و هله هوله های طبیعی مانند ذرت بوداده، نوش جان کنید.

برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود آهنگهای جدید