بهترین جاذبه های گردشگری آنکونا ایتالیا

در این مقاله تعدادی از بهترین و مهمترین جاذبه های توریستی و تاریخی شهر آنکونا ایتالیا را مورد بررسی قرار میدهیم.

  • تاریخ انتشار : ۸ مهر ۱۳۹۷
  • تعداد نمایش : 18
  • دیدگاه ها : صفر

آنکونا (Ancona)، یکی از مهم ترین شهرهای بندری در مجاورت دریای آدریاتیک است که بلحاظ اقتصادی و اجتماعی همیشه از جایگاهی خاص در این منطقه از کشور ایتالیا برخوردار بوده است اما تنها در چند سال اخیر مورد توجه صنعت گردشگری ایتالیا قرار گرفته و به تدریج در حال تبدیل شدن به یکی از مراکز محبوب ساحلی کشور ایتالیا در نوار ساحلی دریای آدریاتیک می باشد. بندر آنکونا قابلیت پهلوگرفتن کشتی های غول پیکر اقیانوس پیما موسوم به کروز را دارد و بر همین اساس، بیشترین میزان گردشگران خارجی از طریق مرزهای آبی کشورهای کرواسی و یونان به آنکونا سفر می کنند.

راهنمای سفر و معرفی مهمترین جاذبه های گردشگری آنکونا در کشور ایتالیا

شهر آنکونا و مناطق اطراف این شهر بعنوان مرکز استان مارکه ایتالیا (Marches)، طبیعت زیبا و نوار ساحلی با شن های سفید مدیترانه ای و بسیار مناسب برای انواع فعالیت های گردشگری و تفریحات ساحلی، معماری شهری و میدان های زیبا، کلیساها و مکان های تاریخی را در خود جای داده که بسیار موردتوجه گردشگران داخلی و خارجی قرار گرفته است.

راهنمای سفر ایتالیا و معرفی مهمترین جاذبه های گردشگری آنکونا

با توجه به موقعیت مناسب آنکونا در مجاورت دریای آدریاتیک، این شهر از دوره زمانی امپراطوری رومن بعنوان یکی از مراکز تجارت و داد و ستد در محدوده دریای آدریاتیک مورد توجه قرار داشته و امروزه چندین مکان تاریخی دیدنی تعلق به آن دوره تاریخی در آنکونا وجود دارد. این مطلب به معرفی تعدادی از بهترین جاذبه های گردشگری آنکونا اختصاص دارد که بطور اختصاصی تهیه شده و در اختیار شما عزیزان قرار می گیرد.

 

بندر و میدان تاریخی آنکونا

میدان تاریخی شهر آنکونا موسوم به میدان جمهوری (Piazza della Repubblica) از زمانهای دور تا به امروز مرکز عبور و مرور و زندگی روزمره شهر آنکونا بوده و در مجاورت این میدان در بخش غربی، بندر قدیمی آنکونا واقع شده که از دوران امپراطوری رومن مرکز مبادلات و تجارت دریایی در منطقه بوده است.این میدان یکی از جاذبه های گردشگری آنکونا محسوب میشود و در مقابل بندر در سمت شمال محوطه میدان جمهوری، بنای تاریخی موسوم به Arco di Traiano واقع شده که یک طاق باستانی به سبک طاق های رومی است که در سال ۱۱۵ پس از میلاد مسیح و به افتخار امپراطور تراجان در این نقطه از شهر ساخته شده است.

بندر و میدان تاریخی آنکونا - طاق نصرت به سبک طاق های رومی در ایتالیا

این محوطه یکی از مراکز امپراطوری رومن برای حمل و نقل کالا و تجارت دریایی بشمار می رفت و طی کاوش های باستان شناسی که در این منطقه انجام شد، مجموعه ای بسیار باارزش از یافته های باستان شناسی و همینطور  بقایای بجامانده از سازه های اولیه این بندر در سالهای زیادی قبل از میلاد مسیح کشف شد.

بندر قدیمی شهر آنکونا ایتالیا

بندر قدیمی شهر آنکونا ایتالیا

به باور کارشناسان این سازه ها با هدف افزایش قابلیت تدافعی بندر در مقابل هجوم دشمنان از جانب دریا ساخته شده و در موقعیت هایی بسیار استراتژیک مستقر شده بودند.
دیگر جاذبه دیدنی در این محوطه بنای تاریخی Arco Clementino متعلق به قرن هجدهم میلادی است که در غرب محوطه میدان قرار دارد.

 

کلیسای جامع تاریخی سن سیریاکو

کلیسای تاریخی Cattedrale di San Ciriaco بر فراز تپه های بلند گاسکو (Monte Guasco) مشرف به دریای آدریاتیک واقع شده است. این کلیسا بر روی بقایای معبد Venus Euplea ساخته شده که بعنوان الهه محافظ دریانوردان مورد احترام و پرستش قرار داشته است.

کلیسای جامع تاریخی سن سیریاکو  آنکونا ایتالیا

در بازدید از کلیسای تاریخی همچنان می توانید ستون های اصلی و اولیه معبد باستانی را در طبقه همکف ساختمان کلیسا مشاهده کنید که در محفظه های مخصوص شیشه ای نگهداری می شوند. ساختمان اولیه کلیسا در قرن ششم میلادی ساخته شده و بعدها در قرن دوازدهم و در دوران امپراطوری بیزانس به شکلی کنونی مورد بازسازی قرار گرفته است. یکی از جذابیت های بازدید از این لیسا منظره بی نظیر دریای آدریاتیک و شهر انکونا از فراز تپه ای است که کلیسا بر روی آن قرار گرفته که بسیار زیبا و خاطراه انگیز خواهد بود.

کلیسای تاریخی آنکونا ایتالیا - جاذبه های دیدنی شهر آنکونا

 

موزه ملی باستان شناسی

قصر زیبا و تاریخی Palazzo Ferretti متعلق به قرن شانزدهم میلادی، یکی از معتبرترین و مهم ترین موزه های باستان شناسی در سراسر کشور ایتالیا را در خود جای داده است که مجموعه ای عظیم و غیر قابل ارزش گذاری از یافته های باستانی در ایتالیا و بطور ویژه در منطقه باستانی مارکه (Marche region) در این موزه نگهداری می شود و در معرض نمایش علاقمندان قرار گرفته است.

موزه ملی باستان شناسی آنکونا

کشفیات تاریخی این موزه بخصوص از دوران ماقبل تاریخ و همچنین دوره تاریخی امپراطوری رومن و قرون وسطی بسیار دیدنی و شگفت انگیز است. در بازدید از ۲۳ تالار نمایش این موزه، اطلاعاتی وسیع از تمام جنبه های زندگی اجتماعی این منطقه از سرزمین ایتالیا در اختیار بازدیدکنندگان قرار داده می شود که تجربه ای بیادماندنی محسوب می شود.

 

میدان تاریخی دل پلیبیچیتو

یکی دیگر از میدان های قدیمی شهر آنکونا موسوم به  Piazza del Plebiscito، با فضایی نوستالژیک و البته بسیار سرزنده و پرجنب و جوش و محوطه ای دیدنی که توسط ساختمان های قدیمی احاطه شده است، محبوب ترین نقطه در سراسر آنکونا برای اهالی این شهر محسوب می شود و محل موردعلاقه مردم آنکونا برای قدم زدن، نشستن و گپ زدن و قرارملاقات های شخصی و کاری بشمار می رود.

میدان تاریخی دل پلیبیچیتو ایتالیا

در یک سمت محوطه میدان، کلیسای تاریخی سن دومینیکو (San Domenico) قرار دارد که در ابتدای قرن ۱۸ توسط معمار ایتالیایی مارکونی (Marchionni) طراحی و ساخته شده است و بخاطر تابلوی نقاشی مسیح مصلوب اثر تیتان (Titan) نقاش مشهور ایتالیایی مورد توجه علاقمندان به هنر قرار دارد. در سوی دیگر، ساختمان های تاریخی Palazzo Mengoni Ferretti و Palazzo del Governo قرار دارند که در قرن ۱۵ میلادی ساخته شده و در کنار قصر تاریخی Loggia dei Mercanti با معماری تحسین برانگیز گوتیک اثر جورجیو اورسینی (Giorgio Orsini) و همینطور قصر زیبای Palazzo Benincasa ساخته شده در قرن پانزدهم مجموعه ای کم نظیر از ساختمان هایی باارزش تاریخی و هنر معماری را تشکیل می دهند.

مجسمه پاپ کلمنت دوازدهم در شهر آنکونا ایتالیا

آخرین جاذبه دیدنی در محوطه این میدان، مجسمه ای از پاپ کلمنت دوازدهم در مجاورت دو آب نمای زیبا ساخته شده در ابتدای قرن نوزدهم است که ظرافت و زیبایی خاصی به فضای میدان بخشیده است.

 

آمفی تئاتر رومی آنکونا

مانند بسیاری دیگر از شهرهای ایتالیا که دارای پیشینه ای در دوره تاریخی امپراطوری رومن هستند، شهر آنکونا نیز یک آمفی تئاتر رومی را در خود جای داده است. این سالن نمایش در زمان خود از بزرگترین مکان های عمومی در قلمرو امپراطوری رومن بشمار می رفت و در دوران امپراطور آگوستوس ساخته شده است. از جاذبه های دیدنی این آمفی تئاتر، ساختمان باستانی مدرسه گلادیاتوری آنکونا است که با موزائیک های مشهور رومی ساخته شده و از نمونه های ارزشمند معماری این دوره تاریخی محسوب می شود.

جاذبه های گردشگری آنکونا - آمفی تئاتر رومی

معماری بکاررفته در ساخت آمفی تئاتر بسیار مورد توجه اهالی آنکونا قرار داشته است بطوریکه شکل و معماری این ساختمان را در بسیاری دیگر از ساختمان های دارای قدمت تاریخی در آنکونا می توان مشاهده کرد. یکی دیگر از بخش های مجموعه امفی تئاتر، به حمام های باستانی اختصاص دارد که به سبک حمام های روم باستان ساخته شده و در اینجا هم مجموعه ای از موزاییک های زیبای رومی را مشاهده می کنیم.

 

کلیسای تاریخی سانتا ماریا دلا پیاتزا

کلیسای Santa Maria della Piazza متعلق به قرن ۱۳ میلادی بر روی بقایای ساختمان یک کلیسای دیگر که در قرن ششم میلادی در همین مکان قرار داشته، ساخته شده است. حکاکی های انجام شده بر روی دیوارها و بخش ورودی کلیسا از شاخصه های مهم ساختمان کلیسا محسوب می شود که با هنر و ظرافت تمام توسط سنگ مرمر تزیین شده و با استفاده از طاق هایی کوچک و پیوسته در نمای اصلی و بیرونی ساختمان شکلی منحصربفرد به این کلیسا بخشیده است.

کلیسای تاریخی سانتا ماریا دلا پیاتزا

فضای داخلی کلیسا نسبتاً ساده است و از پیچیدگی های معماری بکاررفته در نمای بیرونی ساختمان، خبری نیست. کلیسا را می توان یکی از بهترین نمونه های بجامانده از سبک معماری رومن در نظر گرفت که یکی از مهم ترین آثار تاریخی در آنکونا بشمار می رود.

کلیسای قدیمی سانتا ماریا دلا پیاتزا  در شهر انکونا ایتالیا

 

موزه دیوکزانو

این موزه در یکی از قصرهای قدیمی منطقه قرار گرفته و یکی از بزرگترین گنجینه های جواهرات و آثار ارزشمند هنری متعلق به کلیسای جامع آنکونا و دیگر کلیساهای تاریخی منطقه را در خود جای داده است. این آثار هنری و تاریخی در دوران جنگ جهانی دوم که حملات هوایی و بمباران ها به اوج خود رسیده بود و با توجه به احتمال آسیب به این آثار باارزش هنری و تاریخی، در این قصر جمع آوری شده اند.

موزه دیوکزانو انکونا در شهر ایتالیا - بهترین موزه های اروپا

 

جاذبه های گردشگری آنکونا : پارک ساحلی و بنای یادبود جنگ

پارک ساحلی آنکونا در یکی از زیباترین نقاط نوار ساحلی این شهر و در مجاورت ساحل بسیار زیبای پوزیتو (Passetto Beach) ساخته شده که در واقع پلکان و امکاناتی رفاهی را شامل می شود که بر روی تپه مشرف به دریای آدریاتیک ساخته شده اند و در کنار بنای یادبود جنگ جهانی اول که در سال ۱۹۳۰ در این مکان ساخته شده ، یکی از جاذبه های تفریحی آنکونا را تشکیل داده است.

بنای یادبود جنگ جهانی اول در شهر آنکونا ایتالیا

معماری این پارک و بنای یادبود جنگ کاملاً یاداور سبک معماری دوران حکومت فاشیستی موسولینی در ایتالیا است و بلوک های بزرگ سیمانی و پلکانی منحنی شکل که از بالای تپه به سمت دریا سرازیر می شود.ساحل شنی این منطقه هم طرفداران بسیاری دارد و وجود یک لنگرگاه بسیار قدیمی که در فرورفتگی های غار مانند در دل صخره های مجاور دریا ساخته شده و بیش از صد سال قدمت دارد بر جذابیت های این منطقه ساحلی افزوده است.

پارک ساحلی شهر آنکونا - بهترین دیدنی های طبیعی ایتالیا

مناظر دریا و نوار ساحلی در مقابل بنای یادبود بسیار دیدنی است و نکته جالب اینکه در روزهای آفتابی که هوا کاملاً صاف باشد، نوار ساحلی کشور کرواسی نیز قابل مشاهده است.

برچسب ها : ، ، ،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود آهنگهای جدید