بهترین جاذبه های گردشگری شهر برگامو ایتالیا

بازدید از بهترین مکانهای توریستی و تاریخی شهر برگامو در ایتالیا

  • تاریخ انتشار : ۱۷ مهر ۱۳۹۷
  • تعداد نمایش : 15
  • دیدگاه ها : صفر

برگامو (Bergamo)، شهری در شمال ایتالیا در منطقه لومباردی (Lombardy) و در فاصله حدود ۴۰کیلومتری از شمالشرقی شهر میلان است که درست در جنوب اولین مناطق کوهستان آلپ واقع شده است. اولین چیزی که در سفر به برگامو نظر هر بیننده ای را به خود جلب می کند خصوصیات جغرافیایی این شهر است که در منطقه ای کاملاً هموار و کم ارتفاع واقع شده در حالیکه نقاطی از آن بخصوص مناطق تاریخی و قدیمی تر بطور محسوس در ارتفاعی بالاتر از بقیه شهر قرار گرفته اند. بخش مدرن شهر کاملاً از بخش تاریخی آن مجزاست و ترکیب و هارمونی خیابان ها و ساختمان ها در هر یک از این بخشها با یکدیگر کاملاً تفاوت دارد.

راهنمای سفر و بازدید از مهمترین جاذبه های گردشگری شهر برگامو در کشور ایتالیا

نمایی زیبا از غروب آفتاب در شهر برگامو ایتالیا

منطقه تاریخی شهر برگامو با خیابان های باریک و ردیف هایی از ساختمان های قدیمی و بسیار زیبا که اغلب با سبک های معماری رومن و رنسانس کاملاً قابل شناسایی است و برای هر گردشگری که برای اولین بار به برگامو سفر کرده باشد براحتی قابل تشخیص است. برگامو شهری است که خیلی زود با حال و هوای آن سازگار خواهید شد و با اندکی گشت و گذار در بخش های مختلف شهر این احساس را خواهید داشت که انگار مدتهاست اینجا را می شناسید. مکان ها و ساختمان های تاریخی و مذهبی متعددی در برگامو قرار دارند که با توجه به فاصله تنها ۴۰ کیلومتری این شهر با میلان براحتی می توان در قالب سفری کوتاه از این شهر دیدن کنید. در این مطلب به معرفی تعدادی از بهترین جاذبه های گردشگری شهر برگامو می پردازیم.

 

شهر قدیم برگامو

شهر قدیم همان منطقه تاریخی شهر برگامو به Citta Alta مشهور است و تقریباً تمام جاذبه های تاریخی شهر برگامو در همین منطقه قرار دارند. ساختمان های تاریخی و زیبای این بخش از شهر که اغلب دارای معماری قرون وسطایی یا متعلق به عصر رنسانس هستند با چیدمانی دیدنی بر فراز تپه ای وسیع که بلندترین منطقه در شهر برگامو محسوب می شود قرار گرفته اند.

بازدید از شهر قدیم برگامو در کشور ایتالیا - بافت قدیمی و تاریخی شهر برگامو

برای دسترسی به شهر قدیم برگامو باید ابتدا به میدان قدیمی پیاتزا مرکاتو (Piazza Mercato delle Scarpe) بروید و از آنجا از طریق خیابان گومبیتو (Via Gombito) به مرکز بخش تاریخی شهر خواهید رسید که بنای تاریخی Torre di Gombito که در سال ۱۱۰۰ میلادی ساخته شده در اینجا قرار دارد.

راهنمای سفر به بندر برگامو در کشور ایتالیا و بخشهای تاریخی و باستانی شهر

در مسیر خیابان پورتا دپینتا (Via di Porta Dipinta) کلیساهای تاریخی سانتا آندرا (Sant’Andrea) و سن میشل (San Michele al Pozzo Bianco) قرار دارند که بازدید از آنها خالی از لطف نخواهد بود بخصوص تابلوی نقاشی مشهور Madonna Enthroned with Saints اثر Moretto در کلیسای سانتا آندرا بسیار دیدنی است. خیابان های این بخش از شهر با ساختمان هایی زیبا و مغازه های جورواجور یکی از محبوب ترین نقاط شهر برگامو برای گردشگران محسوب می شوند که اغلب آنها در نهایت به میدان زیبای پیاتزا ویچیا (Piazza Vecchia)  منتهی می شوند.

 

میدان تاریخی پیاتزا وچیا

میدان زیبا و تاریخی پیاتزا وچیا (Piazza Vecchia) یکی از زیباترین نقاط شهر برگامو بلحاظ فرم معماری شهری محسوب می شود که با خانه ها و ساختمان هایی با نمای سنگی احاطه شده و درست در قلب شهر برگامو قرار گرفته است.

میدان تاریخی پیاتزا وچیا در بندر برگامو ایتالیا

ساختمان زیبای تالار شهر برگامو (Palazzo della Ragione) نیز در محوطه این میدان واقع شده که از بهترین نمونه های معماری سبک گوتیک در برگامو بشمار می رود و در قرن دوازدهم میلادی ساخته شده است. در مقابل ساختمان تالار شهر، برج بلند Torre del Comune واقع شده که آن هم از نمادهای گردشگری برگامو محسوب می شود.

بازدید از میدان اصلی و تاریخی شهر برگامو ایتالیا

در سمت مقابل میدان، قصر تاریخی پالاتزو نوو (Palazzo Nuovo) قرار گرفته که امروزه محل کتابخانه ایالتی برگامو (municipal library) است و آب نمای زیبای شیر سنگی موسوم به Contarini Fountain که نمادی مذهبی مربوط به سنت فرانسیس شخصیت مذهبی مشهور ایتالیا را نمایش می دهد. بعد از بازدید از میدان و محوطه زیبای آن می توانید در در یکی از کافه های دنج و دوست داشتنی که در اینجا قرار دارند قهوه ای میل کنید و به تماشای محوطه بپردازید.

 

کلیسای جامع سانتا ماریا

کلیسای جامع Santa Maria Maggiore با نمای بیرونی بسیار زیبا و جالب توجه در مجاورت میدان تاریخی پیاتزا دل دومو (Piazza del Duomo) قرار دارد که این دو جاذبه دیدنی در کنار یکدیگر از مهم ترین گنجینه های تاریخی و معماری شهر برگامو محسوب می شوند.

کلیسای جامع سانتا ماریا در شهر برگامو - زیباترین کلیساهای اروپا

ساخت کلیسای سانتاماریا در سال ۱۱۳۷ آغاز شده و مانند بسیاری دیگر از کلیساهای تاریخی در کشور ایتالیا با روندی بسیار کند در حدود سالهای ۱۳۶۰ میلادی تکمیل شده است اما نتیجه کار شاهکاری معماری در بین مکان های مذهبی در سراسر منطقه شمال ایتالیا محسوب می شود که تلفیقی از سبک های معماری رومن و گوتیک را به نمایش می گذارد.

عکسی زیبا از فضای داخلی ، گنبد و ستونهای کلیسای جامع برگامو ایتالیا

شیرهایی سنگی که در دو طرف دروازه ورودی کلیسا نصب شده اند همان نمادهای مشهور سنت فرانسیس هستند که در بسیاری مکان های مذهبی کشور ایتالیا آنها را می بینیم. این بخش از کلیسا در فاصله سالهای ۱۳۵۳ تا ۱۳۶۰ میلادی ساخته شده و در واقع آخرین بخش های تکمیل شده کلیسا محسوب می شود. فضای داخلی کلیسا یکی از بهترین نمونه های معماری رنسانس در برگامو است که در برخی بخش های ساختمان با توجه به طولانی شدن روند تکمیل کلیسا نشانه هایی از سبک معماری باروک نیز در آن به چشم می خورد. آرامگاه تعدادی از شخصیت های محلی از جمله دانزیتی (Donizetti) آهنگساز مشهور اهل برگامو در بخشی از فضای داخلی کلیسا قرار دارد.

 

آرامگاه کاپلا کولئونی (Cappella Colleoni)

این مکان تاریخی درست در مقابل کلیسای جامع سانتاماریا واقع شده و یکی از زیباترین نمونه های معماری سبک رنسانس در برگامو است که در فاصله ۱۴۷۰ تا ۱۴۷۶ میلادی ساخته شده تا مقبره تعدادی از افراد خاندان کولئونی باشد.

آرامگاه کاپلا کولئونی (Cappella Colleoni)  - جاذبه های گردشگری شهر برگامو

طراحی و ساخت این آرامگاه توسط جیووانی آمادئو (Giovanni Amadeo) انجام شده و نقاشی های بسیار زیبای روی سقف ساختمان اثر Giambattista Tiepolo در ۱۷۳۲ میلادی انجام شده و بسیار دیدنی است.

 

گالری هنری آکادمیا

این گالری هنری در امتداد خیابان سانتا آگوستینو (Porta Sant’Agostino) در یکی از قصرهای تاریخی شهر برگامو واقع شده که به Accademia Carrara مشهور است و یکی از معتبرترین و محبوب ترین موزه های هنری در ایتالیا محسوب می شود.

گالری هنری آکادمیا شهر برگامو - موزه هنری ایتالیا

در این موزه آثار نقاشی از اساتید بزرگ نقاشی ایتالیا از جمله Lorenzo Lotto ، Palma il Vecchio ، Giovanni Battista Moroni ، Vittore Carpaccio ، Giovanni Bellini ، Andrea Mantegna ، Girolamo Romani Romanino ، Giovanni Battista Tiepolo ، Titian ، Paolo Veronese ، Raffael Santi ، Sandro Botticelli ، Luca Signorelli و Carlo Crivelli نگهداری شده و در معرض نمایش عموم قرار داده شده است و یکی از کامل ترین مجموعه های آثار هنرمندان ایتالیایی از دوران رنسانس تا قرن نوزدهم میلادی بشمار می رود.

نمای داخلی و آثار هنری موجود در موزه-گالری هنری آکادمیا

 

دروازه قدیمی شهر

شهر قدیمی برگامو در گذشته بطور کامل در احاطه دیوارهای محافظ قرار داشت که توسط ارتش دولت ونیز ساخته شده بود و در ایتالیا به سینتا موراریا (Cinta Muraria) شهرت داشت و امروزه بخش های زیادی از آن از جمله دروازه تاریخی شهر هنوز پابرجا مانده و از جاذبه های گردشگری برگامو محسوب می شود.

دروازه قدیمی شهر برگامو - دروازه تاریخی برگامو

برای گشت و گذار در امتداد این دیوار تاریخی می توانید از خیابان سانتا آلساندرو (Porta Sant’Alessandro) به سمت موزه دونیزتی (Donizetti Museum) حرکت کرده و بعد از خیابان سن جیاکامو (Porta San Giacomo) به دروازه های زیبای شهر قدیم برگامو می رسید.

 

جاذبه های گردشگری شهر برگامو : کلیسای تاریخی سانتا آلساندرو

کلیسای سانتا آلساندرو (Cathedral of Sant’Alessandro) در محوطه میدان Piazza del Duomo و در فاصله ای نزدیک از کلیسای جامع سانتا ماریا واقع شده است. این کلیسا که نمای بیرونی آن یکی از زیباترین نمونه های معماری نئوکلاسیک در ایتالیا محسوب می شود در سال ۱۴۵۹ میلادی ساخته شده و گنبد بزرگ آن در سال ۱۸۸۹ به ساختمان اولیه اضافه شده است.

کلیسای تاریخی سانتا آلساندرو

علاوه بر جاذبه های معماری که در نمای بیرونی و فضای داخلی کلیسا وجود دارد، گنجینه جواهرات تاریخی کلیسا شامل سنگ های زیبای یاقوت و الماس و چندین تابلوی نقاشی شامل نسخه های اصلی آثار هنرمندانی چون Tiepolo ، Previtali و Moroni در داخل کلیسا بازدید از آن را بعنوان یکی از بایدهای سفر به برگامو در لیست پیشنهادی ما قرار داده است.

فضای داخلی باشکوه کلیسای سانتا آلساندرو در برگامو

 

تعمیدگاه (Baptistery)

ساختمان تاریخی تعمیدگاه برگامو در سمت راست آرامگاه تاریخی Cappella Colleoni قرار گرفته است و قدمت تاریخی این ساختمان به ۱۳۴۰ میلادی برمی گردد. تعمیدگاه برگامو در ابتدا در داخل کلیسای جامع سانتاماریا قرار داشت اما با تغییر محوطه کلیسا در قرن ۱۷ میلادی در مکان فعلی و خارج از محدوده کلیسا قرار گرفته است.

جاذبه های گردشگری شهر برگامو - ساختمان زیبای تعمیدگاه برگامو (Baptistery)

از شاخصه های جذاب ساختمان تعمیدگاه، مجسمه های سنگی هستند که هر یک نمادی از مفاهیم ایمان، امید، نیکوکاری، شکیبایی، عدالت، احتیاط در قضاوت، مهرورزیدن و صبر و گذشت هستند که در قرن چهاردهم میلادی ساخته شده و در اینجا قرار داده شده اند.

 

جاذبه های گردشگری شهر برگامو : موزه علوم طبیعی برگامو

موزه علوم طبیعی (Museo Civico di Scienze Naturali) یکی از مهم ترین مراکز علمی و پژوهشی برگامو است که مجموعه هایی دیدنی از تاریخ تمدن و همینطور ویژگی های جغرافیایی و زیست محیطی منطقه برگامو را در معرض نمایش بازدیدکنندگان قرار داده است.

موزه علوم طبیعی شهر برگامو ایتالیا

یک مجسمه غول پیکر ماموت در تالار ورودی موزه جلب توجه می کند که در واقع از بقایای یک ماموت واقعی که در اوایل قرن بیستم کشف شده، ساخته شده است. در تالار اصلی موزه، یافته های باستان شناسی و فسیل هایی از انواع حیوانات که در مناطق اطراف برگامو کشف شده است در معرض نمایش قرار گرفته که مجموع تعداد انها به بیش از ۱۰۰۰ آیتم می رسد.

موزه حیات وحش برگامو در کشور ایتالیا - ماموت و دایناسور

برخی از آیتم ها به آفریقا و آمریکای جنوبی تعلق دارند که احتمالاً توسط جهانگردان و بازرگانان به اینجا منتقل شده اند. بسیاری از بخش های موزه همراه با راهنمای صوتی به زبان انگلیسی می باشد.

 

جاذبه های گردشگری شهر برگامو : موزه های روکا و دونیزتی

موزه Rocca Museum در قلعه ای متعلق به قرن ۱۴ میلادی واقع شده که یکی از زیباترین ساختمان های تاریخی در برگامو محسوب می شود. اسناد تاریخی و مجموعه های به نمایش گذاشته شده در این موزه همگی به تلاش های صورت گرفته در مسیر دستیابی به آزادی و استقلال ایتالیا از امپراطوری اتریش اختصاص دارد بخصوص بخش هایی که مربوط به آزادی منطقه برگامو است از بخش های دیدنی موزه محسوب می شود. همچنین منظره بسیار زیبا از پارکی که قلعه در آن واقع شده از بالای ساختمان قابل مشاهده است.

موزه های روکا و دونیزتی در شهر برگامو

موزه Donizetti Museum از مکان هایی است که برای علاقمندان به هنر و موسیقی می تواند بسیار جالب باشد. این موزه به زندگی شخصی و هنری تعدادی از هنرمندان آهنگساز مشهور ایتالیایی شامل Rossini، Bellini، Verdi و Gaetano Donizetti اختصاص دارد. این موزه در یکی از قصرهای قدیمی برگامو قرار دارد که این قصر بسیار زیبا از آثار معمار مشهور اهل برگامو Borromini است و خودش به تنهایی جاذبه ای دیدنی محسوب می شود.

آثار تاریخی موجود در موزه های روکا و دونیزتی شهر برگامو از هنرمندان مشهور ایتالیایی

برچسب ها : ، ، ،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود آهنگهای جدید