بهترین جاذبه های گردشگری شهر ویچنزا در ایتالیا

آشنایی با جذابترین جاذبه های دیدنی ویچنزا شامل کلیساها، میادین و خیابانها، کاخ ها و موزه ها و …

  • تاریخ انتشار : ۶ مهر ۱۳۹۷
  • تعداد نمایش : 20
  • دیدگاه ها : صفر

شهر ویچنزا (Vicenza)، در بین شهرهای ورونا و ونیز و در کوهپایه های سرسبز کوهستان دولومیت قرار گرفته و مناطقی تاریخی از این شهر که به قرن ۱۲ تا ۱۶ میلادی تعلق دارند در لیست میراث جهانی سازمان یونسکو ثبت شده اند. خصوصیت بارز و مشخصه اصلی شهر ویچنزا، معماری منحصربفرد ساختمان های این شهر است که بخش اعظم آن پیرو سبک معماری Andrea Palladio از هنرمندان و معماران مشهور ایتالیا در قرن شانزدهم میلادی محسوب می شود. با توجه به فاصله نسبتاً نزدیک شهرهای ونیز و ویچنزا، بسیاری از گردشگرانی که به ونیز سفر می کنند در مدت زمان اقامت خود در آن شهر، در یکی از تورهای گردشگری یک یا دو روزه به ویچنزا نیز شرکت می کنند تا از دیدنی های این شهر بازدید کنند.

در این مطلب نگاهی داریم به ۱۰ مورد از مهمترین و جذابترین جاذبه های گردشگری شهر ویچنزا

 

کلیسای جامع تاریخی پالادیانا

کلیسای پالادیانا (Basilica Palladiana) در مقابل محوطه میدان تاریخی Piazza dei Signori در منطقه تاریخی شهر ویچنزا واقع شده است و در واقع شاهکار هنر معماری اثر Palladio و یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری شهر ویچنزا محسوب می شود که در فاصله سالهای ۱۵۴۹ تا ۱۶۱۴ میلادی ساخته شده است. شکل خاص نمای بیرونی ساختمان که بصورتی کاملاً متفاوت با معماری رایج در کلیساهای ایتالیا بصورت ایوانی دو طبقه با ستون های سنگی پرتعداد ساخته شده یکی از نمادهای گردشگری شهر ویچنزا بشمار می رود و جلوه ای خاص به سراسر محوطه میدان تاریخی شهر بخشیده است.

کلیسای جامع تاریخی پالادیانا

میدان تاریخی Piazza dei Signori خود فروم اصلی شهر ویچنزا در دوران امپراطوری رومن بوده است و دو ستون سنگی باستانی در این میدان در کنار برج تاریخی Torre di Piazza  متعلق به ۱۱۷۴ میلادی و تالار قدیمی شهر موسوم به Loggia del Capitano در محوطه این میدان همگی از جاذبه های تاریخی و دیدنی شهر محسوب می شوند که مورد اخر نیز از آثار پالادیو در ویچنزا  بشمار می رود.

کلیسای جامع تاریخی پالادیانا شهر ویچنزا ایتالیا

ساختمان کلیسای پالادیا در ابتدا نه بعنوان مکانی مذهبی بلکه با هدف برگزاری جلسات شورای شهر ویچنزا ساخته شد و امروزه تالار اصلی ساختمان محل موزه آثار هنرمند سازنده این بنا می باشد.

 

جاذبه های گردشگری شهر ویچنزا :تئاتر تاریخی المپیکو

یکی دیگر از آثار ماندگار آندره پالادیو برای شهر ویچنزا که ساخت آن در سال ۱۵۸۰ میلادی شروع شد و پس از مرگ نابهنگام پالادیو، در سال ۱۵۸۴ توسط دیگر هنرمند معمار اهل ویچنزا، وینسنتو اسکاموتزی (Vincenzo Scamozzi) تکمیل شد. بخش زیادی از ساختمان تئاتر المپیکو از تخته های عظیم چوبی ساخته شده است و ساخت آن به سبک تئاترهای دوران رومیان باستان انجام شده است و بخش هایی از ساختمان نیز الگوهایی از سبک معماری رنسانس را نمایش می دهد.

جاذبه های گردشگری شهر ویچنزا :تئاتر تاریخی المپیکو

 

قصر تاریخی لا روتوندا

قصر زیبای La Rotonda در فاصله پیاده روی ده دقیقه ای از ویلای تاریخی دیگری موسوم به Villa Valmarana واقع شده که این دو ساختمان مسکونی را می توان بعنوان شناخته شده ترین و محبوب ترین اثر معماری آندره پالادیو بشمار آورد.

قصر تاریخی لا روتوندا

این ساختمان به سفارش فردی روحانی که در آن دوره زمانی در این بخش از حومه شهر ویچنزا در حال گذراندن دوران بازنشستگی خود از واتیکان بود، ساخته شده و بسیاری آنرا مدلی کوچک از معبد افسانه ای پانتئون (Pantheon) در شهر رم می دانند. این سبک از معماری نمای بیرونی ساختمان در طول تاریخ و تا به همین عصر حاضر الگوی بسیاری از معماران قرار گرفته است.

قصر تاریخی لا روتوندا در ویچنزا ایتالیا

ساختار مکعبی شکل ساختمان با ایوانی بلند و ستون های باشکوه رومی در بالای ساختمان به گنبدی بزرگ ختم می شود که مجموعه این عناصر، نمایی بسیار زیبا و فاخر به ساختمان بخشیده است و از هارمونی مثال زدنی برخوردار است. این ساختمان نیز مانند بقیه پروژه هایی که با مرگ پالادیو در سال ۱۵۸۰ میلادی ناتمام مانده بودند، توسط دیگر معمار مشهور اهل ویچنزا و دوست نزدیک پالادیو، وینستنو اسکاموتزی (Vincenzo Scamozzi) تکمیل و در نهایت ساخته شده است که او به تمام بخش های طراحی اولیه ساختمان وفادار بوده و تنها تغییراتی کوچک در گنبد ساختمان ایجاد کرده است.

 

خیابان تاریخی کرسو آندره پالادیو

این خیابان در شمالغربی میدان تاریخی  Piazza dei Signori، در واقع خیابان اصلی شهر ویچنزا محسوب می شود و در دو طرف این خیابان ردیف هایی از ساختمانها و قصرهای تاریخی قرار گرفته اند که اغلب انها از آثار معماری آندره پالادیو محسوب می شوند.

خیابان تاریخی کرسو آندره پالادیو ویچنزا

قصر تاریخی Palazzo del Comune متعلق به قرن هفدهم میلادی، قصر زیبای Palazzo Da Schio با سبک معماری گوتیک و قصرهای Palazzo Bonin و Palazzo Zileri Dal Verme ساختمان هایی هستند که در سفر به ویچنزا حتماً باید از آنها دیدن کنید. آخرین ساختمان تاریخی در این مسیر زیبا و دیدنی، ساختمان Porta Castello است که ساخت آن بعد از مرگ پالادیو نیمه تمام ماند و در نهایت در سال ۱۶۰۰ میلادی توسط اسکاموتزی تکمیل شد.

 

جاذبه های گردشگری شهر ویچنزا : موزه تاریخی سیویکو

در ادامه مسیر خیابان کوریو آندره پالادیو به ساختمان Palazzo Chiericati می رسیم که یکی از بهترین آثار بجامانده از پالادیو محسوب می شود و امروزه موزه Museo Civico را در خود جای داده است.

جاذبه های گردشگری شهر ویچنزا : موزه تاریخی سیویکو

در سالن طبقه همکف این موزه، مجموعه های باستان شناسی قرار داده شده و سالن اصلی موزه به آثار هنری و نقاشی از هنرمندان مشهور شمال ایتالیا و منطقه ونیز مانند  Bartolomeo Montagna، Giovanni Buonconsiglio، Tiepolo، Carpaccio ، Veronese و  Tintoretto اختصاص دارد که بسیار زیبا و دیدنی است.

 

ویلای تاریخی والمارانا

ویلا والمارانا (Villa Valmarana) با دیوارهایی محافظ که به زیبایی توسط گیاهان سرسبز پوشیده شده اند از زیباترین ساختمان های ویچنزا محسوب می شود که در قرن ۱۷ میلادی ساخته شده است.

معماری بیرونی ساختمان ویلا بسیار به سبک رایج ایتالیایی ها بخصوص در منطقه توسکانی نزدیک است و در ترکیب با محوطه روبروی ساختمان که طراحی فضای سبز بسیار زیبایی دارد مجموعه ای بسیار زیبا و دوست داشتنی را پدید آورده اند.

فضای سبز و حیاط ویلای تاریخی والمارانا ویچنزا ایتالیا

فضای داخلی ویلا با نقاشی های آب رنگ روی دیوارها و سقف ساختمان که در حدود سالهای ۱۷۵۷ میلادی انجام شده است. این نقاشی ها که تصاویری از صحنه های دراماتیک از تاریخ یونان باستان، امپراطوری رومن و ادبیات ایتالیا را نمایش می دهند اغلب توسط Giambattista Tiepolo کشیده شده اند در حالیکه نقاشی های انجام شده بر روی سقف ساختمان توسط Giandomenico پسر ارشد Tiepolo دیگر استاد نقاش مشهور در ویچنزا انجام شده است که صحنه هایی از زندگی روزمره در شهر ویچنزا را نمایش می دهند و از جاذبه های گردشگری این روزهای ویچنزا محسوب می شوند.

 

جاذبه های گردشگری شهر ویچنزا : کلیسای سانتا کورونا

کلیسای تاریخی سانتا کورونا (The Gothic church of Santa Corona) با سبک معماری گوتیک در قرن سیزدهم میلادی ساخته شده است و علاوه بر جلوه های بسیار دیدنی از معماری گوتیک ونیزی، تعدادی از باارزش ترین آثار هنری و تابلوهای نقاشی موجود در شهر ویچنزا را در خود جای داده است.

جاذبه های گردشگری شهر ویچنزا : کلیسای سانتا کورونا

نقاشی غسل تعمید مسیح (The Baptism of Christ) اثر بلینی (Giovanni Bellini)، در سال ۱۵۰۰ میلادی کشیده شده و در کنار تابلوی نقاشی Adoration of the Magi اثر ورونزه (Veronese) از مهم ترین آثار هنری با تم مذهبی در تاریخ هنر ایتالیا شناخته می شوند. نکته دیگر اینکه آرامگاه آندره پالادیو نیز در همین کلیسا قرار دارد.

 

کلیسای جامع دی مونته بریکو

این کلیسای بسیار زیبا در حومه شهر ویچنزا در سال ۱۷۴۶ میلادی ساخته شده و یکی از بهترین آثار بجامانده از Borella معمار بزرگ اهل بولونیا بشمار می رود. محراب اصلی کلیسا بصورت مستقل از بقیه ساختمان توسط Bartolomeo Montagna  طراحی و ساخته شده و سبک معماری حاکم بر فضای کلیسا ، سبک بیزانس است که بخصوص در فضای داخلی ساختمان به خوبی دیده می شود.

کلیسای جامع دی مونته بریکو از جاذبه های گردشگری شهر ویچنزا - بهترین کلیسای ایتالیا

مانند بسیاری کلیساهای تاریخی در ایتالیا، آثار هنری مختلفی مانند تابلوهای نقاشی یا تصاویر نقاشی شده بر روی دیوارها و سقف ساختمان در کنار مناظری زیبا از کلیسای آلپ و قله های Monte Pasubio و Monte Grappa از جذابیت های این کلیسا محسوب می شوند.

 

جاذبه های گردشگری شهر ویچنزا : کلیسای سن لورنزو

این کلیسا با سبک معماری گوتیک در فاصله سالهای ۱۲۸۰ تا ۱۳۴۴ میلادی ساخته شده و با نمای بیرونی بسیار زیبا و هنرمندانه و محوطه روبروی ساختمان که با فضای سبز و آب نمایی بسیار دوست داشتنی تزیین شده است از زیباترین مکان های مذهبی در شهر ویچنزا محسوب می شود.

کلیسای سن لورنزو وینچنزا ایتالیا - راهنمای گردش در شهر وینچنزا

فضای داخلی ساختمان کلیسا با دروازه های بلند و بسیار زیبا و چند مقبره متعلق به شخصیت های مذهبی جاذبه های دیدنی خود را دارد. تابلوی نقاشی موسوم به اعدام سنت پاول (The Beheading of St. Paul) اثر Bartolomeo Montagna متعلق به ۱۵۰۰ میلادی از نکات جالب توجه در داخل کلیسا است.

 

جاذبه های گردشگری شهر ویچنزا : کلیسای ویچنزا

این کلیسا در محوطه میدان تاریخی Piazza del Duomo قرار دارد و یکی از زیباترین ساختمان های آجری با معماری نئوکلاسیک و همچنین گوتیک در ویچنزا بشمار می رود که نمای بیرونی آن با آجر و سنگ مرمر سفید و قرمز در قرن پانزدهم ساخته شده و بعد از آسیب بخش هایی از آن در بمباران های جنگ جهانی دوم، مورد بازسازی و مرمت قرار گرفته است.

کلیسای جامع ویچنزا ایتالیا - ساختمان بزرگ کلیسا

در داخل کلیسا، بخش های باقیمانده از سه کلیسای تاریخی که در سالهای بسیار قدیم در محل فعلی کلیسا قرار داشتنند همچنان حفظ و نگهداری شده است.

بازدید از بهترین کلیساهای ایتالیا - کلیسای بزرگ ویچنزا

برچسب ها : ، ،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود آهنگهای جدید