۷ ترفند جادویی برای حفظ سلامتی و بهبود کیفیت زندگی

در این مطلب هفت ترفند جادویی برای حفظ سلامتی و داشتن یک رژیم غذایی سال را فرا خواهید گرفت که در کوتاهترین زمان ممکن، تغییراتی اساسی در زندگی شما ایجاد خواهد کرد.

  • تاریخ انتشار : ۱۳ مهر ۱۳۹۷
  • تعداد نمایش : 13
  • دیدگاه ها : صفر

گاهی اوقات یک تغییر کوچک در رژیم غذایی یا کشف یک ترکیب جدید از مواد غذایی که همیشه در دسترس ما قرار داشته اند اما به آنها توجه نداشتیم، می تواند بسیار در حفظ سلامتی و بدست آوردن شادابی ما تأثیرگذار باشد. داشتن یک سبک زندگی سالم بدون داشتن یک رژیم غذایی سالم، قابل تصور نیست اما در عین حال کاری دشوار هم نیست.

۷ نکته ساده اما مهم برای حفظ سلامتی و افزایش انرژی

در این مقاله نکات کوچکی را به شما گوشزد میکنیم که شاید همه ما با آنها آشنا باشیم، اما عمل کردن به این دستورات در عین سادگی ، نیازمند کمی توجه و پشتکار است. با نغمه ها همراه باشید.

 

حفظ سلامتی با تست انواع معجون ها

خوردن میوه و سبزیجات، یکی از ساده ترین کارهایی است که می توانید برای حفظ سلامتی خود انجام دهید. با اینحال، مطالعاتی که اخیراً در خصوص تغذیه و رژیم غذایی انجام شده نشان داده است که اگر چه مصرف میوه و سبزیجات در رژیم غذایی روزانه افراد افزایش یافته است، اما هنوز بطور متوسط کمتر از یک سوم میزان ایده آل برای یک رژیم غذایی سالم می باشد.

غذای سالم و سبز - معجون های گیاهی و میوه ای

بعنوان یک قاعده اصلی، تا می توانید از میوه های رنگارنگ و سبزیجات مختلف در معجون استفاده کنید. بسیاری از انواع میوه های دانه دار، میوه های فصلی و سبزیجات و سیفی جات مانند اسفناج، کاهو و هویج، یک ترکیب عالی برای یک معجون درجه یک محسوب می شوند.

بیاد داشته باشید میوه ها و سبزیجات خشک شده، کنسرو شده یا یخ زده می تواند بخشی از معجون شما باشد. کافی است که میوه های یخ زده را در فریزر نگهداری کرده و هر روز صبح چندتایی از آن را در دستگاه مخلوط کن گذاشته و دکمه اش را فشار بدهید!

 

نرمش روزانه

اگر می خواهید سلامت فیزیکی خود را تضمین کنید و هموراه بدن سالمی داشته باشید، ورزش کردن را در برنامه روزانه خود قرار دهید و انعطاف پذیری عضلات بدنتان را با انجام حرکات کششی ملایم افزایش دهید. چرخاندن کمر و گردن، خم شدن و حرکات هوازی به شما کمک می کند تا تحرک خود را حفظ کنید و بعد از هر جلسه تمرین، باید انجام حرکات کششی را بعنوان یک قانون مطلق در برنامه خود قرار دهید.

نرمش روزانه و حرکات کششی در باشگاه پیلاتس و یوگا

انجام حرکات کششی بعد از تمرینات ورزشی، عضلات بدن را قادر می سازد در عرض چند دقیقه به حالت اولیه بازگردد. ورزش هایی مانند پلاتس و یوگا، روش هایی عالی برای حفظ انعطاف بدن محسوب می شوند در ضمن شما می توانید براحتی در خانه و با کمک یک DVD آموزشی به ورزش موردعلاقه خود بپردازید.

 

داشتن خواب کافی برای حفظ سلامتی

مطابق گزارش کمیسیون سلامت و بهداشت ایالات متحده، تقریباً یک سوم افراد خواب کافی ندارند. کمبود خواب به این بدان معنی است که در طول روز، احساس خستگی و کمبود انرژی می کنیم و عملکرد فیزیکی و ذهنی ما در سطحی پایین تر از حد نرمال قرار دارد. میزان خواب کافی برای افراد مختلف با یکدیگر تفاوت دارد اما به اعتقاد پزشکان و محققان، مقدار خواب کافی برای شما ۷ تا ۹ ساعت در شبانه روز است.

خواب کافی و به اندازه برای حفظ سلامتی - خواب مرد جوان

شما می توانید از برنامه های قابل نصب بر روی گوشی های هوشمند و تبلت که میزان، چگونگی و کیفیت خواب شما را رصد می کنند و مورد بررسی قرار می دهند استفاده کنید. این احتمال وجود دارد که در هنگام خواب شبانه آنطور که تصور می کنید آرام و راحت نیستید، با استفاده از داده های این برنامه ها می توانید به عوامل ایجاد اخلال در خواب شبانه خود پی ببرید. تغییرات کوچک در سبک زندگی ، مانند خاموش کردن تلویزیون نیم ساعت قبل از رفتن به تخت خواب و یا استفاده از ماسک مخصوص خواب، یک دوش آب گرم بسیار سریع قبل از خواب یا تغییر میزان روشنایی نور، بر کیفیت خواب شما تاثیر می گذارند.

 

تغذیه آگاهانه

بسیار اهمیت دارد که به آنچه که می خورید اهمیت بدهید و مواد غذایی را برای خوردن انتخاب کنید که برای سلامتی شما ضروری باشند. به شما توصیه می کنیم که برچسب های اطلاعات مواد غذایی که شامل مواد تشکیل دهنده آن غذاها می باشد را قبل از خریدن آنها مطالعه کنید و سعی کنید استفاده از غذاهای فرآوری شده و کنسروی را به حداقل ممکن برسانید.

خواندن اجزا مواد غذایی - توجه به جدول ارزش غذایی

این روزها شرکت های تولیدکننده مواد غذایی، ملزم به ارائه اطلاعات دقیق و حتی استفاده از سیستم کدگذاری رنگی در بسته بندی محصولات خود هستند. بنابراین هیچ توجیه قابل قبولی برای این که از محتویات مواد غذایی که تهیه میکنیم اطلاع نداشته باشید وجود ندارد. واقعیت این است که بسیاری محصولات غذایی با وجود ظاهر سلامت و موجه، حاوی مقدار زیادی نمک یا شکر هستند که برای سلامتی شما زیانبار خواهند بود. همچنین، از غذاهای حاوی اسیدهای چرب ترانس پرهیز کنید. اسیدهای چرب، نوع خاصی از چربی های مضر هستند که اغلب در مواد غذایی آماده و محصولات بسته بندی شده وجود دارد.

 

نور خورشید

بسیار حیاتی است که از پوست خود در مقابل اشعه ماوراء بنفش که در نور خورشید وجود دارد محافظت کنید چرا که باعث آسیب در پوست و پیری زودرس می شود اما در عین حال نور خورشید منبع بسیار غنی ویتامین A و D بشمار می رود و قرار داشتن در معرض نور خورشید یکی از عوامل سلامتی در افراد محسوب می شود. برای استفاده از نور خورشید به یاد داشته باشید که در فاصله زمانی ۱۱ صبح تا ۳ بعدازظهر تا حد امکان از قرارگرفتن در معرض نور مستقیم خورشید پرهیز کنید تا بیشترین محافظت از پوست را داشته باشید و از عینک های آفتابی که درجه محافظت شیشه بکاررفته در ساخت آنها حداقل ۱۵ باشد استفاده کنید.

نور خورشید معجزه گر - حمام آفتاب - آفتاب گرفتن

تحقیقاتی که اخیراً در جامعه داروسازی سلطنتی بریتانیا انجام شده است نشان داده است که بسیاری از افراد شرکت کننده در این تحقیقات نسبت به اطلاعات مندرج در برچسب مخصوص عینک های آفتابی و معنای عدد معیار SPF هیچ اطلاعی نداشتند. در هنگام خرید عینک آفتابی ، محصولی را بخرید که دارای بالاترین میزان محافظت باشد.

 

 تقویت ذهن

مغز انسان، یک ماشین هوشمند تمام عیار و یک موهبت بزرگ برای نوع بشر بشمار می رود که در بین تمام موجودات زنده بی نظیر است اما مغز هم مانند دیگر بخش های بدن نیازمند مراقبت و نگهداری است. با گذر از سن ۴۵ سالگی، مغز شما روزانه ۵۰،۰۰۰ سلول از غده های مغزی خود را از دست می دهد. آماده نگه داشتن ذهن یکی از بهترین روشها برای تقویت عملکرد شناختی مغز محسوب می شود. از ساده ترین ابزار برای حفظ آمادگی ذهنی، حل پازل سودوکو، انجام دادن بازی های حافظه یا یک چالش بزرگتر مانند یادگیری یک زبان جدید را می توان مورد اشاره قرار دارد.

 

 نوشیدن آب به حد کافی

بسیاری از ما وقتی می خواهیم آسان بودن کاری را متذکر شویم از جمله معروف ” آسان مثل آب خوردن است” استفاده می کنیم اما در عین حال، همین نوشیدن آب که یکی از آسان ترین کارهای ممکن است در برنامه روزانه ما جای خاصی ندارد و گاهی ممکن است در یک شبانه روز تنها یک لیوان اب بنوشیم. کمبود آب در بدن، منبع بسیاری از عوارض مختلف برای سلامتی انسان است پس هرگز از نوشیدن آب غافل نشوید و همیشه یک بطری آب بر روی میز کار یا در منزل در کنار خود داشته باشید و آب بنوشید. میزان آب موردنیاز و ایده آل برای بدن انسان در شبانه روز بین ۱ تا ۲ لیتر می باشد که البته علاوه بر آب آشامیدنی از طریق مواد غذایی مانند میوه و سبزیجات نیز قابل تأمین است.

نوشیدن آب کافی برای حفظ سلامتی

برچسب ها : ،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود آهنگهای جدید