۱۰ سفر شگفت انگیز که پیش از مرگ باید تجربه کنید

راهنمای سفر به ده مکان شگفت انگیز و زیبا (و پرهزینه البته) که همیشه در یاد خواهید داشت.

  • تاریخ انتشار : ۲۵ مهر ۱۳۹۷
  • تعداد نمایش : 10
  • دیدگاه ها : صفر

اگر گرفتار الگوی تکراری زندگی روزمره شده اید و هیچ ایده تازه ای برای ایجاد تنوع در جریان همیشگی و روزمره زندگی به ذهنتان نمی رسد، این مطلب مخصوص خود شما تهیه شده است. در این مطلب، یک لیست جذاب از کارهایی تهیه کرده ایم که هر آدمی قبل از مرگ باید حداقل چندتایی از آنها را انجام دهد.

مکانهایی که بازدید از آنها یک سفر شگفت انگیز و خاطره ساز را برای شما تصویر میکند!

این لیست، مجموعه ای از فعالیت های متنوع شامل مسافرت هایی متفاوت به مکان های خاص بر روی کره زمین، فعالیت های پرهیجان و سرگرمی هایی است که هرگز در یک روز معمولی به سراغ هیچ یک از آنها نخواهید رفت مگر اینکه بخواهید آن روز، برایتان روزی بیادماندنی و متفاوت با بقیه روزها باشد.

برای مسافرت به مکانی که همیشه آرزوی دیدن آنرا داشته اید، شاید لازم باشد کمی از پس اندازتان را به این کار اختصاص دهید در غیر اینصورت شاید هرگز فرصت دستیابی به این آرزو را بدست نیاورید. بهرحال زمان در حال گذر است و روزهای گذشته هرگز باز نمی گردند، فرصتها را غنیمت شمرده و روزهایی متفاوت را برای خودتان رقم بزنید.

 

بازدید از دیوار چین

دیوار بزرگ چین تنها سازه ساخته دست بشر بشمار می رود که از ایستگاه فضایی نیز قابل مشاهده است و یکی از مشهورترین دیدنی های جهان محسوب می شود. ساخت دیوار بزرگ چین به طول ۲۱۱۹۶ کیلومتر در بخش شمالی کشور چین ، هفت قرن پیش از میلاد مسیح آغاز شده است و بعدها تا قرن شانزدهم میلادی، بخش های مختلف به آن اضافه گردیده است.

دیوار چین، احتمالاً بزرگترین سازه ساخته دست بشر بر روی کره زمین محسوب می شود و بازدید از این جاذبه دیدنی، تجربه ای است که هرگز آنرا از یاد نخواهید برد.

دیوار بزرگ چین - دژ چین : سفر شگفت انگیز

 

بازدید از شهر باستانی پترا

شهر باستانی پترا در کشور اردن یکی از زیباترین و خاص ترین مناطق باستانی جهان بشمار می رود که در حدود ۴ قرن قبل از میلاد مسیح در منطقه ای کوهستانی و در میان صخره هایی به رنگ سرخ و صورتی ساخته شده است. این شهر بطور کامل در میان این صخره ها واقع شده و با عنوان شهر گمشده (Lost City) از سال ۲۰۰۷ میلادی در لیست عجایب هفتگانه جدید قرار گرفته است. نام شهر پترا نیز ریشه در زبان یونانی دارد و به معنای صخره است.

شهر باستانی پترا در کشور اردن قاره آفریقا - شهر گمشده

شهر پترا در تاریخ به درستی با لقب گل سرخ صحرا مشهور شده است و در داستان های باستانی گفته شده است که بعد از تسخیرشدن توسط جن ها ساکنین شهر آنجا را ترک کرده و شهر به مکانی متروکه تبدیل شده است. شهر پترا از آن مکان هایی است که مشابه آن در هیج کجای دنیا وجود ندارد و بیش از ۸۰۰ مکان دیدنی را در خود جای داده است به همین دلیل، بازدید از این شهر بدون هیچ شک و شبهه در لیست کارهای واجب قبل از مرگ قرار می گیرد.

 

تماشای شفق قطبی

شفق قطبی یا نورهای شمالی یکی از زیباترین و البته پرنور ترین پدیده های طبیعی بر روی کره زمین محسوب می شود که از برخورد بارهای الکتریکی در لایه های فوقانی اتمسفر رخ می دهد و نورهایی با رنگ های مختلف و مناظری جادویی پدید می آورد.

شفق قطبی در کشورهای اسکاندیناوی و حوالی قطب شمال کره زمین

منطقه شمال اسکاندیناوی، منطقه جنوب گرین لند، شمال کشور کانادا و آلاسکا و سواحل شمالی سیبری، بهترین مناطق بر روی کره زمین برای تماشای پدیده زیبای شفق قطبی محسوب می شوند و اگر به دنبال بهترین مکان و تماشای زیباترین مناظر هستید وقت آن رسیده که برای یک سفر بیادماندنی به کشور نروژ برنامه ریزی کنید چراکه پدیده شفق قطبی در تمام روزهای سال و در شفاف ترین حالت و بزرگترین وسعت ممکن، در آنجا قابل رؤیت است.

 

سفر به آفریقا

سفر به آفریقا بدون شک، بهترین تجربه ممکن از حیات وحش واقعی محسوب می شود جایی که فرصت تکرارناپذیر برخورد رودررو با شیرها، زرافه ها، کرگدن ها و دیگر حیوانات وحشی نه در محیط کسالت آور باغ وحش و نه در کارتون های والت دیزنی بلکه در فاصله یک متری و حتی کمتر از آن در اختیار شما قرار داده می شود. اگر عاشق طبیعت هستید و از گشت و گذار در طبیعت بکر لذت می برید و هنوز به آفریقا سفر نکرده اید، بدانید که لذتبخش ترین کار ممکن در زندگیتان را هنوز انجام نداده اید!

سفر به آفریقا و بازدید از حیات وحش این کشور

بهترین و محبوب ترین مقصدهای گردشگری در قاره آفریقا، کشورهای کنیا و تانزانیا محسوب می شوند که بزرگترین و زیباترین پارک های طبیعی و حفاظت شده جهان را در خود جای داده اند. با شرکت در تورهای سافاری و گشت و گذار در مناطق بکر طبیعی، آشنایی با تنوع فرهنگ و آداب و رسوم مردمی و تماشای حیات وحش از ندیک ترین فاصله ممکن، تجربه ای بیادماندنی را برای خود رقم بزنید.

 

شنا با دلفین ها

روبروشدن با یکی از باهوش ترین و دوست داشتنی ترین موجودات زنده روی کره زمین، می تواند تجربه فراموش نشدنی و بسیار متفاوت را برایتان رقم بزند. برای شنا با دلفین ها به راحتی می توانید به یکی از مراکز تفریحی یا پارک های آبی که این امکانات تفریحی را برای بازدیدکنندگان فراهم می کنند مراجعه کنید و با پرداخت مبلغ تعیین شده با دلفین ها به آب تنی بپردازید اما راستش را بخواهید منظور ما از شنا با دلفین ها نه در استخرها و محیط های محدود بلکه شنا در اقیانوس و محیط زندگی طبیعی دلفین ها بود!

شنا کردن با دلفین ها - شنا در استخر با دولفین

اگر می خواهید تجربه ای کاملاً واقعی از شنا با دلفین ها کسب کنید، این شما هستید که باید پا پیش گذاشته و به قلمرو زندگی آنها وارد شوید. این روزها مؤسسات تفریحی و سیاحتی بسیاری تورهای مخصوص شنا با دلفین ها در مناطق طبیعی زندگی این آبزیان دوست داشتنی را برگزار می کنند پس فرصت را از دست ندهید.

 

قایقرانی در آبهای خروشان

قایقرانی در آبهای خروشان یکی از هیجان انگیزترین فعالیت هایی است که هر انسانی می تواند در طول زندگی به آن بپردازد و بهترین چیز درباره آن این است که تقریباً محدودیت سنی ندارد و از کودکان تا افراد میانسال با رعایت اصول ایمنی و نظارت مربیان حرفه ای می توانند این فعالیت هیجان انگیز را تجربه کنند.

قایقرانی در آبهای خروشان رودخانه - سفرهای هیجان انگیز

این روزها در اغلب کشورها، در مناطقی کوهستانی که دارای مسیرهای رودخانه ای باشند امکانات تورهای تفریحی برای قایقرانی در آبهای خروشان ایجاد شده است اما اگر به دنبال یک تجربه کاملاً متفاوت و البته تمام حرفه ای هستید باید سری به آفریقا بزنید و قایقرانی در رودخانه Zambezi را تجربه کنید که خروشان ترین مسیر رودخانه ای در جهان محسوب می شود و بیشترین تعداد آبشارهای کوچک و بزرگ را در خود جای داده است.

 

تماشای خورشیدگرفتگی

هراز چندگاهی اخباری از وقوع خورشیدگرفتگی در نقاط مختلف جهان به گوش ما می رسد که بسیاری از آنها در کشور ما و حتی در منطقه ای که ما در آن زندگی می کنیم رخ می دهد. در این اوقات بسیاری از گروه های علمی و تحقیقاتی، برنامه های علمی و تفریحی برای رصد و تماشای خورشیدگرفتگی در مناطقی که بهترین منظره را از این پدیده دارند برگزار می شود.

تماشای خورشید گرفتگی

این در حالی است که بسیاری از ما فرصت منحصربفرد تماشای خورشیدگرفتگی را براحتی از دست داده و به تماشای اخبار مربوط به آن از تلویزیون اکتفا می کنیم. خورشیدگرفتگی پدیده ای نادر و بسیار زیباست که تماشای آن می تواند تجربه ای بیادماندنی و البته تأثیرگذار باشد پس این بار که خبری از وقوع خورسیدگرفتگی شنیدید، براحتی از آن عبور نکنید.

 

سفر با قطار اورینت اکسپرس

مسیر راه آهن اورینت اکسپرس (Orient Express) از پاریس به ونیز یکی از قدیمی ترین خطوط راه آهن در اروپا محسوب می شود که در سال ۱۸۸۳ میلادی راه اندازی شد و بعدها تا شهر استانبول نیز ادامه پیدا کرد. این مسیر یکی از محبوب ترین مسیرهای مسافرتی در تاریخ بشر بشمار می رفت تا اینکه در دهه هفتاد میلادی با رواج سفرهای هوایی به تدریج سفر با قطار در اولویت های بعدی مسافران قرار گرفت.

سفر با قطار اورینت اکسپرس از پاریس به ونیز

این روزها کمتر کسی از نسل حاضر برای مسافرت های طولانی به سراغ مسافرت با قطار می رود اما اورینت اکسپرس هنوز زنده است! این شرکت راه آهن با قطارهای به همان شکل و شمایل کلاسیک و دوست داشتنی در نقاط مختلف جهان همچنان فعالیت دارد و برای خرید یکی از بلیط های این شرکت باید به سایت های اینترنتی معتبر مراجعه کنید و یکی از مسیرهایی که قطارهای این شرکت در آن مسیرها فعالیت می کنند را برای مسافرت انتخاب کنید.

 

سفر با دوچرخه

دوچرخه سواری بعنوان بخشی ثابت و مشترک از خاطرات دوران کودکی، یکی از جذاب ترین فعالیت هایی است که بسیاری از ما با گرفتارشدن در دام مشغله های کاری و الگوی تکراری زندگی روزمره از آن غافل شده ایم و خود را از این سرگرمی جذاب و مفرح محروم ساخته ایم.

درحالیکه دوچرخه سواری خود به تنهایی فعالیتی لذتبخش محسوب می شود، سفر با دوچرخه در مسیرهای مختلف کوهستانی، ساحلی یا مسیرهایی که از میان درختان و دشت های سرسبز می گذرند، یکی از بهترین و متفاوت ترین تجربه هایی است که می توانید با اندکی برنامه ریزی و اعمال تغییراتی در برنامه زمانی خود آن را تجربه کنید.

سفر با دوچرخه در مسیر دریا کنار

با عضویت در هیئت دوچرخه سواری شهر محل زندگیتان، در برنامه های مختلف که توسط این هیئت ها برگزار می شود شرکت کنید. شرکت در این برنامه ها علاوه بر جنبه سرگرمی و تفریح، باعث افزایش نشاط و سلامت شما خواهد شد.

 

پرش بانجی

تصور یک لیست پیشنهادی برای تجربه هایی متفاوت، بدون قراردادن پرش بانجی بسیار دشوار است! انجام پرش بانجی نیازمند جسارتی بالا، شهامت و اعصابی از جنس فولاد است اما باید فقط یک بار این کار را انجام بدهید تا به عمق لذتبخش بودن آن پی ببرید. پرش بانجی چنان شور و هیجانی در افراد ایجاد می کند که اثر آن تا مدتها در وجود آنها باقی می ماند و یک منبع انرژی منحصربفرد بشمار می رود. این روزها در اغلب کشورها امکانات پرش بانجی مهیا است و برای تجربه یک پرش بیادماندنی و پرهیجان، نیازی به مسافرت های خارجی نخواهید داشت.

پرش با طناب بانجی جامپینگ - بهترین بانجی های جهان

jump with bungee

برچسب ها : ،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود آهنگهای جدید