بهترین جاذبه های گردشگری شهر پادوا ایتالیا

آشنایی با مهمترین دیدنی های تاریخی و توریستی شهر زیبای پادوا ایتالیا

  • تاریخ انتشار : ۳ مهر ۱۳۹۷
  • تعداد نمایش : 25
  • دیدگاه ها : صفر

شهر پادوا (Padua)، یکی از خوش منظره ترین شهرهای ایتالیا است و منطقه تاریخی این شهر با کوچه خیابان های کلاسیک و سنگفرش که یادگاری باارزش از دوران رنسانس بشمار می آیند، یکی از جاذبه های گردشگری محبوب در شمال ایتالیا محسوب می شود. میدان هایی زیبا، چند کلیسای تاریخی، اولین باغ گل ساخته دست بشر و مکان های تاریخی متعلق به دوران روم باستان از دیدنی های این شهر بشمار می روند.

معرفی بهترین آثار تاریخی و جاذبه های توریستی شهر پادوا در شمال کشور ایتالیا

جاذبه های توریستی شهر پادوا در شمال کشور ایتالیا

اگر به گذشته پادوا بپردازیم این شهر را یکی از شهرهای ثروتمند و استراتژیک در تاریخ کشور ایتالیا بخصوص در سالهای قرن ۱۴ میلادی خواهیم یافت. بسیاری از هنرمندان مشهور ایتالیایی مانند گیوتو (Giotto)، جیووانی (Giovanni)، دوناتلو (Donatello) و پائولو اوچلو (Paolo Uccello) اهل شهر پادوا بودند و این روزها آثار هنری بسیار باارزشی از این هنرمندان در پادوا وجود دارد. در این مطلب خلاصه ای از بهترین جاذبه های دیدنی و گردشگری شهر پادوا در اختیار شما قرار می گیرد.

 

کلیسای جامع تاریخی دی سانتا آنتونیو در شهر پادوا

سنت آنتونی (St. Antony) از شخصیت های مورداحترام دین مسیحیت در شهر لیسبون در کشور پرتغال متولد شد و در قرن سیزدهم میلادی بعد از مهاجرت به ایتالیا در شهر پادوا ساکن شد و به کار تبلیغ دین مسیح و امور مذهبی پرداخت و با گذشت زمان به محبوبیت و احترام بسیاری نزد مردم این شهر و بعدها بسیاری از پیروان دین مسیح دست یافت. کلیسای جامع دی سانتا آنتونیو محل آرامگاه این شخصیت مذهبی، از زمان مرگ سنت آنتونی تا عصر حاضر، یکی از مکان های زیارتی مسیحیت در کشور ایتالیا است و با نمای بسیار زیبا و هفت گنبد بزرگ و دیدنی که در سال ۱۴۲۴ میلادی هب ساختمان کلیسا اضافه شده اند، یکی از زیباترین و کامل ترین نمونه های بجامانده از سبک معماری گوتیک، رومن و بیزانس محسوب می شود.

کلیسای جامع تاریخی دی سانتا آنتونیو

فضای داخلی این کلیسا مملو از آثار ریز و درشت هنری و نکات و مناظر ظریف معماری است. در بخش غربی ساختمان کلیسا، برج ناقوس موسوم به Cappella di Sant’Antonio متعلق به قرن شانزدهم میلادی قرار دارد که در فضای داخلی این سازه تاریخی، نقاشی هایی بسیار زیبا از صحنه های زندگی سنت آنتونی اثر هنرمندان بزرگ اهل پادوا مانند یاکوبو سانسوینو (Jacopo Sansovino)، آنتونیو (Antonio)، لومباردی (Lombardi) و بقیه را در خود جای داده است.

نمای داخلی از کلیسای زیبای دی سانتا آنتونیو پادوا

تالار اصلی کلیسا با سنگ های کاشی بسیار زیبا و همینطور سنگ های مرمر پوشیده شده است و سقف بلند این سالن در فاصله سالهای ۱۴۴۳ تا ۱۴۵۰ میلادی توسط دانتلو (Donatello) ساخته شده است. درب های متعدد در داخل کلیسا از جنس برنز ساخته شده و مجموعه ای بسیار باارزش از شمعدان های برنزی در کلیسا نگهداری می شود.

 

میدان تاریخی دی سیگنوری در شهر پادوا

در قلب منطقه تاریخی پادوا، سه میدان تاریخی در فاصله ای نزدیک به یکدیگر منطقه مرکزی رفت و آمد و زندگی اجتماعی این شهر را از دوران قرون وسطی تا به امروز تشکیل داده اند.

میدان تاریخی دی سیگنوری پادوا

بین میدان Piazza della Frutta و میدان Piazza delle Erbe تالار تاریخی  قرار گرفته که در سال ۱۲۱۸ میلادی ساخته شده و در زمان خودش بزرگترین تالار عمومی در سراسر اروپا بشمار می رفت. دیوارهای داخلی این تالار، با پنل هایی بسیار زیبا و طرح هایی با موضوعات ستاره شناسی و آسمان شب، اسطوره ها و طرح هایی از صور فلکی از جذاب ترین بخش های ساختمان محسوب می شوند.

میدان دی سیگنوری پادوا

در سالن اصلی ساختمان تالار که در سال ۱۴۳۰ مورد بازسازی و مرمت قرار گرفته، یک مجسمه بزرگ اسب چوبی قرار گرفته که نسخه ای کپی از مجسمه اسب گاتامیلاتا (Gattamelata’s horse) اثر مشهور دانتلو (Donatello) در میدان دل اسپریتو (Piazza del Spirito) است و بسیار دیدنی است. یکی دیگر از بناهای تاریخی در محوطه این میدان، Loggia del Consigli که با سبک هنری رنسانس ساخته شده و برج ساعت میدان که در قرن چهاردهم میلادی ساخته شده است.

 

صومعه تاریخی دل آره نا پادوا

صومعه تاریخی Madonna dell’ Arena در فاصله سالهای ۱۳۰۳ تا ۱۳۰۵ در واقع بخشی از مجموعه یک قصر قدیمی بوده است که در حدود سالهای ۱۸۲۰ میلادی تخریب شده است. این صومعه تاریخی از نمای بیرونی شاید مانند هر مکان مذهبی دیگری بنظر بیاید اما یکی از باارزش ترین گنجینه های هنری ایتالیا را در خود جای داده است.

صومعه تاریخی دل آره نا پادوا

دیوارهای صومعه به تمامی با نقاشی های آبرنگ دیواری اثر Giotto  پوشیده شده که در فاصله سالهای ۱۳۰۳ تا ۱۳۰۶ میلادی کشیده شده است. این نقاشیها، تصاویری از روایات مختلف از دوره های زندگی حضرت مریم را به تصویر کشیده اند که از بهترین آثار بجامانده از این هنرمند بشمار می روند. شفافیت و تنوع رنگهای بکاررفته در این نقاشیها، مهم ترین ویژگی این مجموعه محسوب می شود.

نمای داخلی از صومعه تاریخی دل آره نا پادوا

امروزه صومعه تاریخی در برنامه حفاظتی از مکان های تاریخی قرار دارد و بطور کامل تحت نظارت امنیتی است و دسترسی عمومی به بسیاری بخش های داخلی ساختمان، محدود شده است حتی میزان بازدید عمومی با هدف تنظیم میزان در معرض قرار گرفتن نقاشی ها با دی اکسید کربن، کنترل می شود. برای بازدید از این صومعه، حتماً باید بلیط های رزرو شده تهیه کنید و خرید حضوری امکان پذیر نیست.

 

مجموعه تاریخی کیویچی شهر پادوا

دو موزه بسیار دیدنی و کم نظیر و یک کلیسای زیبا با نقاشی های دیواری بسیار زیبا، مجموعه تاریخی کیویچی را تشکیل می دهند. گالری هنری این مجموعه، آثاری ارزشمند از هنرمندان بزرگ ایتالیایی و اغلب اهل پادوا مانند گیوتو (Giotto)، بلینی (Bellini)، جورجیونو (Giorgione)، تایتان (Titian)، تیه پلو (Tiepolo) و ورونزه (Veronese) و تعدادی دیگر از هنرمندان اروپایی را در خود جای داده است. این یکی از بهترین و ارزنده ترین مجموعه های آثار هنری متعلق به قرن های ۱۴ تا ۱۹ میلادی در ایتالیا محسوب می شود.

مجموعه تاریخی کیویچی شهر پادوا

موزه باستان شناسی در این مجموعه از آثار تاریخی و یافته های باستانی متعلق به دوره زمانی پیش از امپراطوری رومن در بیش از هشت قرن قبل از میلاد مسیح آغاز می شود و به عصر حاضر می رسد. مجموعه ای زیبا و دیدنی از کاشی و موزاییک های مشهور رومی که اغلب به قرن چهارم میلادی تعلق دارند و تالارهای مربوط به تاریخ یونان، اروسکان و مصنوعات و ساخته های متعلق به اقوام ساکن در سرزمین کنونی ایتالیا  و همینطور یک تالار مخصوص تاریخ مصر باستان از بخش های قابل توجه این مجموعه تاریخی محسوب می شوند.

نمایی از داخل مجموعه تاریخی کیویچی ایتالیا

از نکات جالب توجه، استفاده از ایستگاه های چندرسانه ای برای ارائه اطلاعاتی بسیار جالب درباره آیتم های موجود در بخش های مختلف موزه به بازدیدکنندگان است که در طول مسیر مستقر شده اند. بقایای بجامانده از کلیسای تاریخی آگوستینیان متعلق به قرن سیزدهم که در جنگ جهانی دوم تخریب شده است آخرین بخش از این مجموعه تاریخی دیدنی است.

 

کلیسای محله تاریخی شهر پادوا

کلیسای تاریخی که بسادگی cathedral نامیده می شود درسمت غربی میدان تاریخی Piazza dei Signori واقع شده و یکی از نمونه های عالی سبک معماری رنسانس است که در فاصله ۱۵۵۲ تا ۱۵۷۷ میلادی ساخته شده و البته بخشی از نمای بیرونی آن به دلایل نامعلوم ناتمام مانده است.

کلیسای محله تاریخی پادوا

این کلیسا البته در رده کلیساهای مشهور و تاریخی ایتالیا قرار ندارد اما مسئله این است که بسیاری گردشگران از آثار نقاشی Tiepolo  و Bassano که در این کلیسا قرار دارد بی خبر هستند که بازدید از این کلیسا را کاملاً توجیه می کند.

نمایی از داخل کلیسای محله تاریخی شهر پادوا در ایتالیا

ساختمان کلیسا در ادامه ساختمان اولیه نیایشگاهی متعلق به قرن چهارم میلادی ساخته شده است و فضای داخلی کلیسا با نقاشی های دیواری بسیار دیدنی اثر هنرمند ایتالیایی  Giusto de’ Menabuoi در سال ۱۳۷۵ میلادی صحنه هایی از زندگی عیسی مسیح، مریم مقدس و سنت جان را نمایش می دهد.

 

میدان دل سانتو شهر پادوا

میدان تاریخی Piazza del Santo همراه با تعدادی جاذبه گردشگری دیگر، در محوطه ای وسیع در مجاورت کلیسای جامع Basilica di Sant’Antonio واقع شده است. در کنار کلیسا، مجسمه ای بسیار جالب توجه از فرمانده مشهور ونیزی Gattamelata، اثر دوناتلو (Donatello) مجسمه ساز عصر رنسانس قرار دارد.

میدان دل سانتو شهر پادوا ایتالیا

این اثر هنری، نخستین مجسمه با طرحی از یک فرد نظامی سوار بر اسب محسوب می شود که بعد از دوران امپراطوری رومن ساخته شده است. موزه تاریخی Museo Antoniano در مجموعه تاریخی کلیسای جامع یکی دیگر از جاذبه های دیدنی در اینجا محسوب می شود. ساختمان موسوم به Scuola di Sant’Antonio در همین محوطه با نقاشی های دیواری بسیار بزرگ و زیبا و تصاویری از روایات مذهبی کتاب مقدس در کنار ساختمان تاریخی Oratorio San Giorgio از دیگر دیدنی های واقع در محوطه میدان دل سانتو بشمار می روند.

 

باغ گیاه شناسی اورتو شهر پادوا ایتالیا

این باغ بسیار زیبا که در سال ۱۵۴۵ میلادی ساخته شده، قدیمی ترین باغ گیاه شناسی همچنان موجود ساخته دست بشر محسوب می شود و در واقع نسخه اولیه و الگوی ساخت تمامی باغ های گیاه شناسی در دیگر نقاط جهان بشمار می رود.

باغ گیاه شناسی اورتو شهر پادوا

در ابتدا این باغ برای مطالعه دانشجویان و محققان درباره خواس گیاهان دارویی ساخته شد تا اشتباهات رایج پزشکی در تجویز داروهای گیاهی برای بیماری های مختلف را به حداقل ممکن برساند اما با گذر زمان و با ظهور و افزایش اعتبار جمهوری ونیز، با توجه رهبران و حاکمان منطقه پادوا، این باغ روز به روز توسعه پیدا کرد و انواع بی شماری از گیاهان در اینجا گردآوری شد.

باغ گیاه شناسی اورتو در شمال ایتالیا

امروزه باغ اورتو (Orto botanical garden) همچنان مانند روز اول، پذیرای دانشجویان و محققان گیاه شناسی است و البته عموم مردم و خانواده ها می توانند ضمن گشت و گذار و پیاده روی در این پارک و استفاده از فضای سبز بی نظیر و مناظر طبیعی زیبای آن با انواع گل ها و گیاهان و گونه های گیاهی موجود در نقاط مختلف جهان آشنا شوند و اطلاعاتی بسیار دقیق و جالب درباره کمیاب ترین گونه های گیاهی کسب کنند. طراحی و الگوهای موجود در فضای داخلی این باغ دقیقاً بصورت اولیه حفظ و نگهداری شده است.

 

دانشگاه پادوآ و ساختمان تئاتر شهر

با توجه به اهمیت و جایگاه استراتژیک شهر پادوآ در قرون وسطی و بعد از آن عصر رنسانس، این شهر یکی از مراکز علمی در شمال ایتالیا نیز بشمار می رفت بطوریکه دانشگاه پادوآ در سال ۱۲۲۲ میلادی تأسیس شده است و اولین مرکز علمی و آموزشی در زمین دانش پزشکی و آناتومی بدن انسان، علم نجوم و فیزیک محسوب می شود.

دانشگاه پادوآ و ساختمان تئاتر شهر

بسیاری از هنرمندان و دانشمندان ایتالیایی دوران تحصیل خود را در این دانشگاه سپری کردند و در سال ۱۶۷۸ اولین مدرک آکادمیک و دانشگاهی به یک زن در این دانشگاه اعطا شده است. این روزها از بخش های مختلف مجموعه دانشگاه پادوآ ، می توانید در قالب یک تور ویژه بازدید نمایید که قدمت بعضی از آنها به قرن ۱۲ و ۱۳ میلادی برمی گردد.

دانشگاه قدیمی و زیبای شهر پادوا ایتالیا

اولین سالن تشریح رسمی و آکادمیک جهان در دانشگاه پادوآ بوده است که امروزه از جاذبه های گردشگری این شهر محسوب می شود همچنین برج تاریخی La Specola که در سال ۱۷۷۷ میلادی به رصدخانه فضایی تبدیل شده است و امروزه موزه تلسکوپ و ابزار رصد ستارگان و اجرام فضایی را در خود جای داده که این مجموعه بسیار دیدنی است.

برچسب ها : ، ،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود آهنگهای جدید