بهترین حرکات ورزشی برای کالری سوزی سریع

در این مطلب با فعالیت های فیزیکی که میزان کالری مصرفی در هر جلسه تمرینی را به شدت افزایش می دهند، آشنا خواهید شد. با پرداختن به این فعالیت ها، روند دستیابی شما به اندامی متناسب و خوش فرم به نحوی محسوس افزایش خواهد یافت.

  • تاریخ انتشار : ۲۵ مهر ۱۳۹۷
  • تعداد نمایش : 6
  • دیدگاه ها : صفر

اگر به دنبال داشتن اندامی متناسب و خوش فرم هستید و شاید دوست دارید تنوعی به فعالیت های ورزشی خود بدهید، این مطلب کمک بسیاری به شما خواهد کرد. یکی از مهمترین گامها برای رسیدن به تناسب اندام ، ایجاد توازن میان کالری مصرفی و کالری از دست رفته میباشد. بطور کلی بخشی از انرژی که از طریق مواد غذایی مختلف دریافت میکنیم ، صرف سوخت و ساز و فعالیتهای طبیعی و روزمره ما میشود. اما برای باقی انرژی دریافت شده باید فکری کرد!

در این مقاله بهترین حرکات ورزشی را جهت کالری سوزی سریع به شما معرفی میکنیم.

به این ترتیب شما از انباشت انرژی به شکل چربی در بدنتان جلوگیری کرده و کمک بزرگی برای بهبود تناسب اندام خود میکنید.

 

تمرینات بوت کمپ (۴۸۰ کالری در هر جلسه تمرین)

بوت کمپ (Bootcamp) نوعی تمرین گروهی است که توسط مربیان کارآزموده در باشگاه های ورزشی آموزش داده می شود و مدت زمان هر جلسه تمرینی آن بین ۴۵ تا یک ساعت است. تمرینات بوت کمپ که در ابتدا توسط پرسنل و سربازان سابق ارتش ایالات متحده طراحی شده است به دلیل فشار فیزیکی بسیار بالا و تنوع حرکات فیزیکی دارای شهرت است و هدف از انجام این ورزش، دستیابی به فیزیک بدنی پرقدرت و اندامی بسیار متناسب همراه با کالری سوزی سریع است.

تمرینات بوت کمپ و ورزشهای سخت و طاقت فرسا برای کالری سوزی سریع

تمرینات بوت کمپ نه تنها یک فعالیت ورزشی بسیار عالی برای تمام بدن بشمار می رود بلکه یکی از سریع ترین روشهای اصولی برای سوزاندن چربی های اضافه بدن و کاهش وزن محسوب می شود. حرکات مختلف و متنوع بوت کمپ، تلفیقی از حرکات استقامتی و قدرتی است که مدت زمان نفس گیری و ریکاوری بین این حرکات، کمتر از الگوی رایج در دیگر تمرینات و فعالیت های مرتبط با تناسب اندام در نظر گرفته می شود و در نتیجه میزان فعالیت قلب و سوخت و ساز بدن را افزایش می دهد.

 

رقص میله ای (۴۰۰ کالری در هر جلسه تمرین)

شاید در نگاه اول ، تصویری از یک دیسکو از ذهن شما عبور کرده باشد، اما این فکرها را دور بریزید ، چراکه باید رقص میله را بعنوان یک ورزش بسیار مفرح و سنگین قبول کنید. رقص میله ای (Pole dance) در گذشته بعنوان یکی از انواع حرکات موزون با استفاده از یک میله عمودی شناخته می شد اما در سالهای اخیر این فعالیت فیزیکی به یک نوع تمرین ورزشی استاندارد برای کاهش وزن و دستیابی به تناسب اندام تبدیل شده است و در بسیاری از باشگاه های ورزشی در قالب دوره های تناسب اندام ارائه می شود.

انجام حرکات این فعالیت ورزشی نیازمند قدرت بدنی بالا و استقامت عضلات مختلف بدن بعلاوه انعطاف بسیار خوب عضلات می باشد و پرداختن به این ورزش در مدت زمانی کوتاه به ایجاد بالاتنه ای بسیار قدرتمند در فرد ورزشکار منجر می شود. اخیراً این ورزش دارای فدراسیون جهانی نیز شده است و مسابقات مختلف این رشته برای سنین ۱۰ تا ۶۵ سال برگزار می شود.

 

دویدن در فضای آزاد (۳۱۵ کالری در ۳۰ دقیقه)

دویدن یکی از رایج ترین فعالیت های ورزشی است که مزایای آن بر هیچکس پوشیده نیست و حتی نیاز به اثبات علمی ندارد. کافی است با اراده و انگیزه دست به کار شده و یک جفت کفش ورزشی مخصوص دویدن تهیه کنید و دویدن را در برنامه فعالیت های فیزیکی خود قرار دهید. دویدن نه تنها سلامت عمومی بدن شما را تضمین می کند بلکه در کاهش وزن و فرم دهی به عضلات بدن بسیار مؤثر است.

دویدن در طبیعت و کوهستان برای کاهش وزن

 

هات یوگا (۴۵۰ کالری در هر جلسه تمرین)

اخیراً با پیشرفت و نفوذ هرچه بیشتر علم در حوزه ورزش، شاهد ظهور روش ها و فعالیت هایی جدید بر اساس رشته ها و فعالیت های ورزشی قدیمی هستیم که پرداختن به یوگا در فضای بسیار گرم و مرطوب، یکی از این فعالیت های نوظهور محسوب می شود که به هات یوگا (Hot Yoga) مشهور شده است.

یوگا

در واقع هات یوگا ورزش و روش متداول یوگا را به سطحی بالاتر رسانده و با تلفیق حرکات کششی، استقامتی و حتی قدرتی در شرایط دشوار گرم و مرطوب، قدرت تعادل و آمادگی جسمانی فرد ورزشکار را افزایش می دهد.

 

شنا (۱۸۰ کالری در ۳۰ دقیقه)

شنا کردن مانند دویدن یکی از فعالیت های ورزشی کلاسیک و محبوب در بین افراد در سنین مختلف بشمار می رود. پرداختن منظم به ورزش شنا باعث افزایش محسوس قدرت بدنی و همینطور افزایش رشد عضلات در سراسر بدن فرد ورزشکار می شود. در واقع اگر دوست دارید بدنتان همواره در بهترین فرم ممکن قرار داشته باشد و فیزیکی متناسب داشته باشید، بطور منظم به شناکردن بپردازید.

شنا کردن در استخر و کالری سوزی سریع

 

دوچرخه ثابت (۳۰۰ تا ۴۴۵ کالری در هر ساعت)

دوچرخه ثابت یکی از بهترین تجهیزات ورزشی برای تناسب اندام در پایین تنه بدن محسوب می شود و با توجه به اینکه فعالیت قلب را به شدت افزایش می دهد، با افزایش فشار خون در سراسر بدن زمینه مناسبی برای ایجاد اشتیاق در انجام فعالیت های ورزشی بیشتر و در نتیجه احساس سلامت و نشاط در شخص ورزشکار ایجاد می کند. استفاده از دوچرخه ثابت علاوه بر سلامتی و نشاط، شیوه ای اصولی برای سوزاندن کالری و کاهش وزن بدن در کوتاهترین زمان ممکن بشمار می رود.

تمرینات سخت هوازی ، دوچرخه ثابت برای کاهش وزن و چربی

 

ورزش زومبا (۴۰۰ تا ۵۰۰ کالری در هر جلسه تمرین)

در بین فعالیت های ورزشی مربوط به بدنسازی و تناسب اندام، زومبا را می توان یکی از محبوب ترین رشته هایی دانست که پا به عرصه گذاشته است. نکته بسیار مهم درباره زومبا، بسیار شاد و مفرح بودن حرکات این ورزش و همینطور فضای جذاب و دسته جمعی این ورزش است که در ترکیب با موسیقی های ریتمیک و پرانرژی، فرد ورزشکار را نسبت به فعالیت بیشتر و انجام حرکات در نهایت علاقه و روحیه تشویق می کند. ورزش زومبا بهترین گزینه برای ورزش دسته جمعی با دوستان محسوب می شود و به دلیل احساس نشاط و سرزندگی بعد از تمرینات از شهرتی بسیار خوب برخوردار است.

 

تمرین با وزنه (۲۵۰ تا ۶۰۰ کالری در هر جلسه تمرین)

انجام تمرینات و حرکات ورزشی با وزنه یکی از فعالیت های موردعلاقه افراد برای سوزاندن کالری، کسب آمادگی جسمانی، کاهش وزن و تناسب اندام بشمار می رود. به هر فعالیت ورزشی که می پردازید، می توانید حرکاتی را به برنامه تمرینی خود اضافه کنید که همراه با کار با وزنه باشد چراکه حرکات مبتنی بر وزنه که اغلب در ست های ۸ تا ۱۲ بار تکرار می شوند، بخش وسیعی از عضلات بدن شما را درگیر کرده و نقشی بسیار مؤثر در فرم دهی و رشد عضلات بدن ایفا می کنند.

ورزنه زدن و دمبل در باشگاه برای تناسب اندام

 

 تمرینات هوازی (اروبیک) (۴۰۰ کالری در هر جلسه تمرین)

تمرینات هوازی، دسته ای از فعالیت های فیزیکی هستند که باعث افزایش مصرف اکسیژن توسط شخص ورزشکار می شوند و سوخت و ساز بدن را از این طریق افزایش می دهند. با پرداختن به تمرینات منظم و حرکاتی که با رعایت اصول و علم ورزش های هوازی طراحی شده باشند می توانید با افزایش میزان اکسیژن دریافتی و سوخت و ساز بیشتر، کالری بیشتری را در هر جلسه تمرینی مصرف کنید و ضمن سوزاندن چربی های اضافه بدن به تناسب اندام دلخواه خود دست پیدا کنید.

ورزش و تمرین هوازی و اروبیک مردان - کاهش بافت چربی

 

 تمرین با کیسه بوکس (۳۴۰ تا ۴۲۰ کالری در هر ۴۵ دقیقه)

یکی از دشوارترین فعالیت های ورزشی که نقش زیادی در رشد متناسب عضلات بالاتنه، دست ها و شکن شخص ورزشکار ایفا می کند، تمرین با کیسه بوکس است. مشت زدن به کیسه بوکس که البته باید بطور صحیح و اصولی انجام شود تا موجب آسیب دیدگی به ورزشکار نشود، علاوه بر تسریع روند چربی سوزی در بدن، آثار مثبت روانی بسیاری هم برای فرد ورزشکار به همراه دارد. تحقیقات نشان داده است که مشت زدن به کیسه بوکس موجب تخلیه بسیاری از احساسات منفی مانند خشم و استرس می شود و با کسب آرامش ذهنی برای افراد، بستر مناسب برای فعالیت فیزیکی بیشتر و حفظ سلامت روحی و جسمی فرد را تضمین می کند.

ورزش بوکس حرفه ای - تمرینات سخت بوکس و مشت زنی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود آهنگهای جدید