معرفی ۱۰ هیولای ترسناک در اعماق دریا + عکس

در این مطلب هیولا های ترسناک و عجیبی را به شما معرفی میکنیم که در عمق اقیانوسها زندگی میکنند.

  • تاریخ انتشار : ۲۱ شهریور ۱۳۹۷
  • تعداد نمایش : 33
  • دیدگاه ها : صفر

دریا ، آب و اقیانوس ها بیش از دو سوم تمام سطح کره زمین را پوشانده اند. انسانها تنها در مورد ۱۵ درصد از اقیانوس ها اطلاعات دارند و آنها را مورد اکتشاف قرار داده اند. این یعنی ما هنوز ۸۵% از اقیانوس ها را نمیشناسیم. جالب است بدانید که اطلاعات ما در مورد منظومه شمسی ، کهکشان راه شیری و بطور کلی کیهان بیشتر است تا اقیانوس هایی که در جوار ما در حال زندگی بخشیدن هستند! با تمام این اوصاف تعجب آور نیست که دانشمندان تخمین زده اند که حدود ۸۶ درصد گونه های آبزی هنوز کشف نشده اند. در هر صورت انسان رو به جلو در حال پیشروی است ، با پیشرفت تکنولوژی، ما در حال حاضر تعداد بی شماری از موجودات دریایی جدید، که بعضی از آنها بسیار غیر معمول هستند، را کشف کرده ایم. در مورد برخی از گونه های جدید به سختی میتوان باور کرد که آنها واقعی باشند!

با این مقدمه ، به سراغ معرفی ۱۰ گونه جدید اعماق دریا میرویم که شاید به نظر برسند هیولای ترسناک یک فیلم رعب آور هستند!

 

۱- Frilled Shark – کوسه درنده

این هیولای ترسناک در عمق ۱۵۰۰ متری سطح دریا در حال پیدا کردن شکار است. در چنین عمقی نور وجود ندارد و معمولا هیچ قواصی به چنین عمقی نفوذ نمیکند ، مگر غواصی دوره دیده برای عمق زیاد که آن هم با تجهیزات بسیار زیادی همراه خواهد بود. بنابراین شانس اینکه یکی از این کوسه های خوفناک را ببینید بسیار اندک است.

Frilled Shark - کوسه درنده

نکته هیجان انگیز ماجرا این است که دانشمندان به این کوسه ها لقب فسیل زنده را داده اند.
این به خاطر ویژگی های مشابه آنها با اجداد ماقبل تاریخشان است که در طول زمان دایناسورها وجود داشتند. بنابراین آنها میلیون ها سال است که این کره خاکی در حال زیست هستند و همچنان قربانی میگیرند.

سال ۲۰۰۷ در یک رویداد نادر یکی از این کوسه ها در آبهای کم عمق ژاپن کشف شد. این کوسه عجیب خیلی سریع به یک آکواریوم مجهز انتقال پیدا کرد ، اما تنها چند ساعت دوام آورد.

 

۲- خرچنگ عنکبوتی غول پیکر

شاید در تصویر به خوبی متوجه ابعاد غیر معمول این خرچنگ نشوید ، اما باید خدمتتان عرض کنم اندازه این خرچنگ به حدود ۳٫۵ متر میرسد!
آنها در عمق آبهای ژاپن زندگی میکنند و تقریبا هرچیزی که کمی کوچکتر از خودشان باشد را شکار میکنند. از ماهی و صدف گرفته تا جلبک. با استفاده از این لینک در یوتیوب میتوانید ویدئوی حیرت انگیزی از این موجود عجیب و بزرگ را ببینید تا کمی بیشتر با این هیولای ترسناک آشنا شوید.

خرچنگ عنکبوتی غول پیکر

 

۳- Fangtooth Fish

این ماهی عجیب در عمق ۲ تا ۵ کیلومتری آبهای اقیانوس یافت میشود. شاید چهره اش کمی مسخره به نظر برسد ، اما شکارچی بسیار ماهری است. مهمترین و جالبترین نکته در خصوص ماهی فنگوات این است دندانهای عجیب این ماهی بزرگترین قسمت آن است. بطوری که این ماهی بزرگ هرگز نمیتواند دهان خود را ببندد!

Fangtooth Fish - ماهی با دندانهای بزرگ

ابعاد این ماهی تنها به ۲۰ سانتی متر میرسد ، اما بواسطه خوی درنده ای که دارد و چهره تهاجمی و دندانهای بزرگش در لیست ما جای گرفته است.

 

۴- کرم های غول پیکر لوله ای

این کرم های بزرگ دندان تیغه ای تیز و یا چشم های تهدید کننده ندارند. اما در لیست هیولای ترسناک ما جای گرفته اند. آنها در کف نقاط عمیق اقیانوس ساکن هستند. در چنین مکانهایی عدم وجود نور ، فشارهای خرد کننده و کمبود غذا به خودی خود مشکلات بزرگی محسوب  اما کرم های قهرمان ما میتوانند در چنین محیطی زندگی و شکار کنند!

کرم های غول پیکر لوله ای اقیانوس

نکته حیرت انگیز این هیولای ترسناک ، شیوه عجیب و غیر معمول تولید مثل آن است. گونه ماده کرم های لوله ای تخمک ها را در آب رها کرده تا به سمت بالا حرکت کنند. گونه نر نیز اسپرمها را آزاد میکند و آنها نیز تخمکها را نشان میکنند و پس از رسیدن به تخمک ، عمل لقاح تکمیل میشود. پس از مدتی لاربهای جدید و کوچک شکل گرفته و برای بقا به کف اقیانوس باز میگردند.

 

۵- ماهی مرکب خون آشام

ماهی مرکب خون آشام یک هیولای ترسناک است که در عمق ۳۰۰۰ متری اقیانوس یافت میشود. برای مبارزه با تاریکی چنین عمقی آنها دو چشم بیرون زده آبی رنگ درشت دارند که کمکشان میکند دیدی کلی از محیط پیرامون بدست آورند. نسبت اندازه چشم ماهی مرکب خون آشام به جثه بدنش ، در بین موجودات شناخته شده ، بزرگترین است.

ماهی مرکب خون آشام

 

۶- افعی ماهی اقیانوس

این گونه عجیب در عمق ۴ کیلومتری سطح اقیانوس زندگی میکند. شکل ظاهری فک و مکانیزم حمله آن مانند مار افعی است. فک و دندانها آنقدر بزرگ هستند که هیچ شکاری توان فرار از دستشان را ندارد. ابعاد این گونه تا حدود ۳۰ سانتی متر گزارش شده اما آنها شکارهایی به مراتب بزرگتر از خود را نیز طعمه قرار میدهند!

افعی ماهی اقیانوس

نکته جالب این است که این گونه بصورت طبیعی در زیستگاه خود ۳۰ تا ۴۰ سال زندگی میکند اما وقتی برای تحقیقات شکار و در شرایط مشابه آزمایشگاهی قرار میگیرد ظرف مدت تنها چند ساعت از بین میرود.

 

۷- ماهی های ژلاتینی – Blobfish

این ماهی های ژلاتینی در آب های عمیق استرالیا زندگی می کنند، آنها ظاهری خشن و زشت دارند در حالی که دل صاف و مهربانی دارند!
این ماهی ها توده عضلانی بزرگی دارند اما اصلا قادر به استفاده از آنها در عمق زیاد نیستند! معمولا موجوداتی که در عمق زیاد زندگی میکنند عضلات کوچک و چابکی دارند اما این ماهی ها حتی چندان قادر به جابجایی نیستند و برای حرکت ، بیشتر از جزر و مد استفاده میکنند!

ماهی های ژلاتینی - Blobfish

نکته جالب دیگر اینکه آنها معمولا در یک گوشه بی حرکت استراحت میکنند و این شکار است که به سمتشان می آید. در واقع آنها برای بدست آوردن غذا چندان زحمتی به خود نمیدهند.

 

۸- Goblin Shark یا دیو کوسه

این کوسه عجیب در آبهای عمیق اقیانوس زندگی میکند. با پوست صورتی ، پوزه دراز و تخت ، چشمهای مشکی بزرگ و دندانهای فاصله دار تیزش چهره بسیار خشنی دارد و هیچکس دوست ندارد با این موجود روبرو شود!

Goblin Shark یا دیو کوسه

آنها بیش از ۱۵۰ میلیون سال است که در زیست و تکامل هستند و به همین علت فسیل زنده نامیده میشوند. تا کنون در سه اقیانوس مشاهده شده اند ، اما در کل گونه ای نادر محسوب میشوند و به همین دلیل اطلاعات بیشتری از این کوسه صورتی زشت در دست نیست.

 

۹- Anglerfish

گونه نر این ماهی بسیار کوچک و نحیف و ضعیف است. در حالی که جنس ماده بسیار قوی و بزرگ است.
در واقع نرها شکار ماده ها میشوند و سپس برای بارور شدن از آنها استفاده میکنند!

Anglerfish - ماهی شکارچی

این ماهی سمی مهلکی نیز در خود دارد که میتواند خیلی سریع موجودات دیگر را از پای درآورد.

 

۱۰- خوک دریایی

خوک دریایی یک پمپ هیدرولیک متحرک بیولژیکی است! این موجودات با پرز های لوله ای شکل ضخیم خود روی کف دریا قدم میزنند. لولهای زیر بدنشان مدام در حال پر و خالی شدن است و با این مکانیزم هم حرکت میکنند هم مواد مغذی کف دریا را جذب خود میکنند.

خوک دریایی در کف اقیانوس - موجودات شناخته نشده

برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود آهنگهای جدید