۱۰ راه ساده برای چربی سوزی بیشتر سریعتر

۱۰ راه نسبتا ساده برای افزایش سرعت چربی سوزی و سوخت و ساز بدن

  • تاریخ انتشار : ۲۰ اسفند ۱۳۹۶
  • تعداد نمایش : 133
  • دیدگاه ها : صفر

بسیاری معتقدند که سوزاندن چربی و از دست دادن وزن نیاز به کار سخت و تلاش زیادی دارد. با این وجود، راه هایی برای انجام این کار وجود دارد که بدون رژیم های سخت و یا تمرینات فیزیکی منظم این کار را سرعت میبخشد.

البته، به این معنا نیست که شما نباید چیزهای سخت را انجام دهید زیرا شما باید ورزش کنید چرا که برای سلامتی و تناسب اندام الزامی است. اما اگر فقط می خواهید چربی بسوزانید و وزن کم کنید ، راهنمایی های زیر را در نظر بگیرید:

 

رژیم سخت نگیرید !

یک تصور غلط وجود دارد که رفتن به یک رژیم غذایی که معمولا شامل محدود کردن مصرف غذا است، به کاهش وزن کمک می کند.
اما با توجه به مطالعات متعدد، اکثر افرادی که در رژیم غذایی قرار گرفتند، دوباره وزنشان برگشته. چرا که پس از ترک رژیم پرخوری بیشتری کرده اند!

اگر می خواهید چربی بسوزانید و وزن کم کنید، پاسخ کمتر غذا خوردن و محرومیت از غذا نیست. این مربوط به خوردن غذای پر از مواد مغذی است. علاوه بر این، محدود کردن مصرف غذا متابولیسم شما را کاهش می دهد، بافت بیشتری را می سوزاند و سوختن چربی و کاهش وزن را دشوار می کند در واقع شما عضله از دست میدهید.

 

خواب کافی داشته باشید

یک واقعیت جالب وجود دارد : کمبود خواب می تواند سبب افزایش وزن شود.
دو دلیل برای این مطلب وجود دارد :
اول، اگر خواب کافی نداشته باشید، متابولیسم شما کاهش می یابد.
بعد، کمبود خواب باعث تولید هورمون های خاصی در بدن شما می شود.

خواب کافی برای لاغری و چربی سوزی بیشتر

آنزیم گرلین به بدن ما میگوید کی وقت صرف غذاست و لپتین به بدن ما می گوید کی از خوردن غذا دست بکشیم. اگر خواب کافی نداشته باشید، لپتین کمتر و گرلین بیشتری در بدن ترشح میشود و به این معنی است کهبیشتر و بیشتر می خورید.

راه حل؟ شما باید به اندازه کافی در خواب باشید تا متابولیسم خود را تنظیم کنید و تولید گورلین و لپتین را تنظیم کنید.

 

چای سبز بنوشید

به غیر از کمک به مبارزه با سرطان، بیماری های قلبی و چندین و چند خاصیت مفید دیگر، چای سبز بدن شما را به سوختن کالری بیشتر و کاهش چربی تحریک می کند.

نوشیدن چای سبز برای افزایش چربی سوزی

نوشیدن چای سبز برای افزایش چربی سوزی

بر اساس تحقیقات، کاتچین موجود در چای سبز همچنین LDL (یعنی کلسترول بد) را کاهش و متابولیسم بدن را افزایش می دهند. برخی مطالعات نشان می دهد که مصرف چای سبز به میزان سه بار در روز منجر به افزایش ۴ درصدی متابولیسم میشود که یعنی سوزاندن حدود ۶۰ کالری بیشتر در روز.

 

خوردن پروتئین بیشتر

به طرق مختلف، خوردن پروتئین بیشتر به شما کمک می کند تا سریعتر چربی سوزی کنید.
برای شروع، بدن شما از انرژی بیشتری برای هضم پروتئین استفاده می کند که باعث می شود کالری بیشتری از آن سوخته شود.

پروتئین همچنین به شما کمک می کند تا بیشتر در طولانی مدت احساس سیری کنید، و این خود باعث کاهش مصرف غذا، مصرف کالری و کاهش وزن می شود. به یاد داشته باشید که مصرف پروتئین خود را بین ۲۰ تا ۳۵ درصد از کل رژیم غذایی در نظر بگیرید تا از مشکلات بعدی (خستگی ، سنگین شدن ، اختلال در کلیه ها و…) و چاقی (در اثر حجم گرفتن بافت عضلانی بدن) شما جلوگیری شود.

 

مصرف آب خود را افزایش دهید

آیا می دانستید که میزان متابولیسم شما بستگی به میزان آب بدن شما دارد؟
اگر به اندازه کافی آب نداشته باشید و بدن شما خشک شود، شما حدود ۲ درصد کالری کمتری مصرف می کند. همچنین می توانید با مصرف دو لیوان آب متابولیسم خود را تا ۳۰ درصد افزایش دهید.

جالب است بدانید : اگر آب سرد بنوشید می توانید متابولیسم بدنتان را در حال استراحت و خواب افزایش دهید. این مورد به این دلیل اتفاق می افتد که بدن ما همواره باید دمای خود را تنظیم کنید. وقتی شما آب بنوشید باید میزان مشخصی کالری مصرف شود تا دمای آب وارد شده به بدن ، دمای مناسب پیدا کند و این یعنی مصرف کالری بیشتر.

* نوشیدن آب سرد به میزان زیاد عوارضی هم دارد ، پس افراط نکنید.

 

دور از الکل بمانید

اگر میخواهید بدون رفتن به یک برنامه تمرین سخت، سریع تر چربی سوزی کنید، در رژیم غذایی خود «مصرف الکل ممنوع» را اضافه کنید.
مشروب الکلی سرعت متابولیسم و سوخت و ساز بدن شما را کاهش میدهند.

عدم مصرف الکل برای لاغری

از آنجا که بدن نمی تواند الکل را ذخیره کند، بدن ما آن را اولویت بندی می کند تا پیش از هر چیز دیگری توسط بدن استفاده شود. اگر الکل به یک وعده غذایی اضافه شود، بدن شما چربی های کمتری را می سوزاند و از الکل به جای چربی استفاده می کند.

 

ایستادن

نشستن برای دوره های طولانی می تواند مشکلات عمده سلامت مانند دیابت، بیماری های قلبی و سرطان را ایجاد کند.
هنگامی که شما به یک تماس تلفنی پاسخ می دهید، یک مقاله میخوانید ، با گوشی هوشمند خود کار می کنید ، تلویزیون تماشا می کنید و فعالیت های روزمره دیگری را انجام دهید سعی کنید به جای نشستن به ایستادن و فعالیت سبک بپردازید.

برای شروع روزانه ۳۰ دقیقه این کار را انجام دهید و رفته رفته زمان آنرا افزایش دهید.

 

مزه غذا ها را کمی تند کنید

راه دیگر افزایش چربی سوزی استفاده از چیلی و فلفل است.
افزودن مقداری چیلی به غذا میتواند متابولیسم بدن شما را تا ۲۳% افزایش دهید (البته بصورت موقت).

 

یک صبحانه قابل توجه صرف کنید

برای صبحانه شیرینیجات را ترک کنید. در عوض، چیزی شبیه سوسیس لوبیا، تخم مرغ پخته، یا ماهی سالمون مصرف کنید. این به شما کمک میکند وعده سالمتری داشته باشید و کمتر احساس گرسنگی کنید نسبت به زمانی که از شیرینیجات و یا غذاهای پر چرب مانند خامه و پنیر در صبحانه استفاده میکنید.

 

فیبر بیشتری را به رژیم خود اضافه کنید

فیبر هضم غذا را تسریع می کند، باعث می شود تا مدت ها احساس سیری کنید، فشار خون و کلسترول بد را کاهش و گردش خون را بهبود می بخشد. اگر می خواهید سریع تر چربی سوزی کنید، فیبر بیشتری به رژیم غذایی خود اضافه کنید.
چقدر بیشتر؟ ۳۰ تا ۴۰ گرم فیبر در روز.

برچسب ها : ،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود آهنگهای جدید