بهترین مناطق برای درک هیجان سفر و ماجراجویی در ایتالیا

تور اسکی، فستیوال های معروف ایتالیا، اسب سواری در شهر سیه نا و مسابقات ارابه رانی ایتالیا، دوچرخه سواری در تپه های توسکانی

  • تاریخ انتشار : ۲۱ فروردین ۱۳۹۷
  • تعداد نمایش : 130
  • دیدگاه ها : صفر

راهنمای جامع سفر به ایتالیا و ماجراجویی در این کشور

بازدید از مشهورترین مکان های گردشگری جهان شاید یکی از انگیزه های اصلی برای سفر به ایتالیا محسوب شود اما در این مطلب به شما می گوییم که جذابیت ایتالیا فقط در مکان های باشکوه باستانی، کلیسا های زیبای تاریخی و موزه ها و گالری های هنری خلاصه نمی شود و هیجان و ماجراجویی در ایتالیا نیمه پنهانی از جاذبه های گردشگری این کشور زیبا محسوب می شود.

بهترین سفرهای یک روزه (Daytrip) در مناطق مختلف کشور ایتالیا با اقلیم جغرافیایی و آب و هوای متنوع، یک منوی ویژه برای گردشگران علاقمند به اکشن و هیجان!

 

پیاده روی کوهستانی در سینکوتره

ارتفاعات سرسبز سینکوتره با مناظری بی نظیر، روستاهایی زیبا و دوست داشتنی و طبیعتی بکر یکی از جذاب ترین جاذبه های گردشگری طبیعی ایتالیا محسوب می شود و بهترین گزینه برای ماجراجویی در ایتالیا محسوب میشود.
مجموعه پنح دهکده ساحلی و ماهیگیری که در فاصله هایی کوتاه از یکدیگر در ارتفاعات مجاور به دریای مدیترانه قرار دارند و ارتباط بین این پنج دهکده از طریق مسیرهایی کوهستانی و ناهموار اما بسیار زیبا و بی نظیر صورت می گیرد. بسیاری از گردشگران در ابتدای روز این مسیر را آغاز می کنند و پس از رسیدن به انتهای مسیر بوسیله قطار به نقطه مبداء بر می گردند.

پیاده روی کوهستانی در سینکوتره

پیمودن این مسیر علاوه بر علاقمندی به طبیعت و داشتن روحیه ای ماجراجو به تمرکز و شجاعت برای عبور از گذرگاه هایی که در ارتفاع بسیار زیاد از امواج دریا عبور می کنند، قدرت بدنی بالا و تجهیزات مناسب برای پیمودن مسیرهای صعب العبور کوهستانی نیاز دارد.

کوتاهترین و راحت ترین مسیر در این منطقه، مسیر Via dell’Amore به طول دو کیلومتر است که نسبتاً هموار و بدون نیاز به عبور از لبه پرتگاه های بلندی است که با منظره امواج دریا در پایین کمی سرگیجه آور بنظر می رسند.

مسیرهای پیاده روی ساحلی در ایتالیا

همچنین مسیر بین Manarola به Corniglia در حدود ۲کیلومتر، مسیر Corniglia به Vernazza حدود ۴ کیلومتر و در بین مسیرهای موجود در منطقه در ارتفاع بالاتری قرار دارد. در هنگام عبور از تمام این مسیرها از کنار باغ های زیتوان، مناطق پوشیده از درختان سرسبز و تپه ها و چمن زارهایی که با وزش بادهای دریایی مانند دریایی خروشان بنظر می ایند عبور می کنید و زیباترین مناظر طبیعی ممکن در منطقه مدیترانه را مشاهده خواهید کرد.

اما زیباترین مسیر در منطقه سیکوتره، مسیر بین دهکده های Vernazza و Monterosso است که در بخشی از مسیر هر پنج دهکده سیکوتره در یک منظره قابل مشاهده هستند.

 

قایق سواری در ونیز

ماجراجویی در ایتالیا – ونیز جاذبه های گردشگری فراوانی را در خود جای داده است اما بدون شک قایق سواری و پیچ و تاب در کانال های آب ونیز با قایق های سنتی این شهر که به Gondola مشهور هستند بهترین چیزی است که می توانید در ونیز تجربه کنید.
پیداکردن یکی از قایق های گاندولا در ونیز کار سختی نیست. این قایق ها در کانال بزرگ ونیز (Grand Canal) در حوالی پل زیبای ریالتو (Rialto Bridge) جمع می شوند و قایقران ها با تیشرت های سفید و کلاهی بزرگ که بر سر دارند از فاصله دور قابل تشخیص هستند.

ماجراجویی در ایتالیا - قایق سواری در ونیز

وقتی سوار بر قایق های گاندولو در کانال های ونیز که در واقع خیابان های این شهر هستند می گذرید قایقران نقش راهنمای تور گردشگری ونیز را برایتان بازی می کند و با لهجه خاص اهالی ونیز قسمت های مختلف شهر را به شما معرفی می کند.
قیمت هر یک از این تورها در تمام شهر ثابت است و بهتر است قبل از سوارشدن به قایق، با اندکی پرس و جو از قیمت قطعی روز اگاهی لازم را کسب کنید تا کرایه استاندارد را بپردازید.

قایق های مخصوص شهر ونیز - کانال آبی بزرگ ونیز

مسافت و مدت زمان گردش به نظر شما و البته نقطه ای که سوار قایق می شوید بستگی دارد. بعد از تاریکی شب و روشن شدن چراغهای کانال، خانه ها ورستوران های مجاور کاتال و بازتاب نور چراغهای رنگارنگ بر روی آب کانال مناظری بسیار زیبا و مسحورکننده خلق می کند که بسیار دیدنی و خاطره انگیز است.

بخش هایی از کانال بزرگ ونیز همیشه مملو از قایق ها است اما کانال های کوچکتر در مسیرهای فرعی اغلب اوقات خلوت هستند اما در ساعات تاریکی شب به دلیل اینکه رستوران های زیادی در مسیرهای فرعی وجود ندارند از مناظر زیبای انعکاس چراغها بر روی آب چندان خبری نیست و این مسیرهای فرعی بیشتر مناسب گشت و گذار در هنگام روشنایی روز هستند.

 

تور دوچرخه سواری در تپه های توسکانی

ماجراجویی در ایتالیا – تپه های پوشیده از چمن و سرسبز توسکانی (Tuscany) با مناظر بسیار وسیع و زیبای طبیعی، روستاها  شهرهای کوچکی که همگی از دوران قرون وسطی در این منطقه ساخته شده اند از محبوب ترین جاذبه های گردشگری ایتالیا محسوب می شوند.

با توجه به طبیعت زیبا و آب و هوای اغلب آفتابی منطقه توسکانی، تورهای دوچرخه سواری در این منطقه طرفداران بسیار زیادی دارند.
وقتی برای گشت و گذار از دوچرخه استفاده می کنید برخلاف اتومبیل، ارتباط شما با محیط اطراف قطع نمی شود و می توانید کوچکترین جزییات محیطی را لمس کرده و به بهترین شکل تجربه ای مستقیم از آنچه مشاهده می کنید بدست بیاورید.

ماجراجویی در ایتالیا - دوچرخه سواری در ایتالیا

در منطقه توسکانی مسیرهای ویژه دوچرخه سواری وجود دارد که در زبان ایتالیایی به این مسیرها Strade Bianche می گویند که این مسیرهای از میان چمنزارهای سرسبز و مزارع و باغ های مناطق جنوب و شرق عبور می کنند و یکی از بهترین مناطق ایتالیا برای دوچرخه سواری در طبیعت محسوب می شوند.

تور دوچرخه سواری در تپه های توسکانی

تعداد زیادی از آژانس های گردشگری در ایتالیا برگزارکننده این تورهای دوچرخه سواری هستند که در این برنامه ها دوچرخه و کلیه تجهیزات حرفه ای مربوطه در اختیار افراد قرار می گیرد و ضمن پیمودن مسیرهای تعیین شده از مکان ها تاریخی و دیدنی و منظره های طبیعی در طول مسیر بازدید می شود و اغلب همراه با برنامه صرف ناهار یا شام در یکی از نقاط بین مسیر دوچرخه سواری است.

 

شرکت در برنامه های آشپزی و پختن کیک و شیرینی در فلورانس

ماجراجویی در ایتالیا – غذاهای ایتالیایی جایگاهی خاص در نزد تمامی علاقمندان به آشپزی دارند و در بین غذاهای محبوب ایتالیایی پاستا یکی از مشهورترین ها محسوب می شود.
اگر علاقمند به تجربه آشپزی ایتالیایی از نزدیک و در فضای این کشور هستید باید سری به فلورانس بزنید که تعدادی از جذاب ترین تورهای گردشگری آشپزی ایتالیایی در این شهر برگزار می شوند.

تورهای آشپزی در فلورانس، تور پاستا (Pasta)

این تورهای گردشگری توسط شرکت ها و کمپانی های تولیدکننده مواد غذایی و کیک و شیرینی و آژانس های گردشگری در شهر فلورانس انجام می شوند.
گردشگران در این تورها به گروههای دو تا شش نفره تقسیم می شوند و مرحله به مرحله آشپزی غذاهای محبوب ایتالیایی را از مرحله تهیه مواد لازم تا آماده سازی و طبخ این غذاها زیر نظر بهترین سرآشپزهای فلورانس فرا می گیرند.

ماجراجویی در ایتالیا - شرکت در برنامه های آشپزی و پختن کیک و شیرینی در فلورانس

یکی از محبوب ترین تورهای آشپزی در فلورانس، تور پاستا (Pasta) است که شهر فلورانس مرکز اصلی تهیه و عرضه این غذا در ایتالیا محسوب می شود مانند گز اصفهان یا کلوچه سنتی فومن در کشور خودمان.
گردشگران با شرکت در این تور در حالی به خانه برمی گردند که فوت و فن درست کردن پاستا را نزد بهترین اساتید ایتالیایی پاستا یاد گرفته اند.
تمام این برنامه های تفریحی و آموزشی بصورت کاملاً تجربی انجام می شوند و تمام مراحل تهیه و پخت غذا توسط شرکت کنندگان انجام می شود.

 

تماشای یکی از برنامه های اپرا در تماشاخانه باستانی رومن

ماجراجویی در ایتالیا – برای تماشای یکی از برنامه های تماشاخانه باستانی رومن لزومی ندارد که از عاشقان حرفه ای موسیقی اپرا باشید و حتی لزومی ندارد علاقه ای به موسیقی داشته باشید.

تماشای یکی از برنامه های اپرا در تماشاخانه باستانی رومن

فضا و اتمسفر باشکوه موجود در تماشاخانه رومن نفس را در سینه هر بازدیدکننده ای حبس می کند و بدون شک شبی بیادماندنی در سفربه ایتالیا برای گردشگران محسوب می شود.
تماشاخانه رومن در ورونا یکی از بزرگترین سالن های عمومی ساخته شده در امپراطوری روم باستان بوده است که ظرفیت آن حدود  ۲۲۰۰۰ نفر بوده است.

ماجراجویی در ایتالیا - برگزاری اپرا در تماشاخانه باستانی رومن

امروزه فستیوال اپرای ورونا هر ساله در بین ماه های جولای و آگوست برگزار می شود که در کنار فستیوال های موسیقی سالزبورگ و بیروت یکی از معتبرترین رویدادهای هنری اروپا بشمار می رود. تلفیق محیط تاریک و مسحور کننده تماشاخانه با منظره سن بزرگ و باشکوه آن با موسیقی فاخر کلاسیک و طنین صدای بهترین هنرمندان موسیقی جهان در زیر آسمان شب پرستاره، تجربه ای است که شاید در طول عمر فرصتی برای تکرار آن پیش نیاید.

 

گشت و گذار در بقایای امپراطوری روم!

ماجراجویی در ایتالیا – یکی از در دسترس ترین موارد موجود در لیست پیشنهادی ما که برای محقق شدن آن کافیست به شهر رم بروید و در یکی از تورهای بازدید از آثار تاریخی روم باستان شرکت کنید.

گشت و گذار در بقایای امپراطوری روم!

بهترین گزینه پیشنهادی ما بازدید از بنای باشکوه کلوسیوم (Colosseum) است که یکی از زیباترین آثار تاریخی موجود در جهان محسوب می شود و در فهرست میراث تاریخی سازمان یونسکو ثبت شده است.
این مکانی است که دهها و صدها داستان از مرگ و زندگی گلادیاتورهای روم باستان را در خاطره خود مدفون کرده است، سالن ها، اتاق ها، مسیرها و دالان های تو در تو و تونل هایی که زمانی حیواناتی مانند شیر و پلنگ، تمساح، خرس و فیل برای شرکت در جنگ های گلادیاتوری و یا نمایش های سیرک در اینجا نگهداری و زندانی بودند.

جاذبه های گردشگری شهر رم - بنای باشکوه کلوسیوم

اگر می خواهید تجربه ای کامل از کلوسیوم از نگاه یک گلادیاتور داشته باشید باید در یکی از تورهای دو ساعته آموزش گلادیاتوری ثبت نام کنید تا تعدادی از اساتید مجرب و حرفه ای گروه تاریخ گلادیاتور شهر رم تعدادی از فنون رزمی و نحوه کار با سلاح های جنگی مورد استفاده گلادیاتورها را به شما آموزش دهند. در مدت زمان اجرای این برنامه شما زره مخصوص نبرد گلادیاتورها را به تن خواهید کرد و بعد از آموختن فنون شمشیرزنی و پرتاب تبر و دشنه در نبردی نمایشی شرکت خواهید کرد.

 

تماشای مسابقات ارابه رانی در شهر سیه نا

ماجراجویی در ایتالیا – شهر سیه نا (Siena) یکی از زیباترین شهرهای متعلق به دوران قرون وسطی در ایتالیا محسوب می شود که دوبار در سال در ۲ جولای و ۱۶ آگوست، مسابقات ارابه رانی در میدان باستانی این مسابقات در این شهر برگزار می شود.
در هنگام برگزاری این مسابقات که در واقع فستیوالی باستانی است میدان Piazza del Campo مملو از جمعیت مشتاقی می شود که برای تماشای مسابقات آمده اند که حال و هوایی بسیار پرانرژی و پرشور دارد و یک بار تجربه این رویداد از نزدیک، برای همیشه در خاطره هر بازدیدکننده ای باقی خواهد ماند.

تماشای مسابقات ارابه رانی در شهر سیه نا

حال و هوای میدان مسابقه و منطقه اطراف آن با پرچم های تاریخی در رنگ های مختلف و علائمی که هریک متعلق به یکی از گروه های شوالیه های مناطق اطراف سیه نا است و همچنین افرادی که با لباس ها و زره های این گلادیاتور ها و سلاح های متعالق به دوران قرون وسطی در رفت و آمد هستند بسیار دیدنی و زیباست.
بازدید از شهر سیه نا در روزهای برگزاری فستیوال ارابه رانی این شهر یکی از بهترین تجربیات گردشگری در کشور ایتالیا بشمار می رود.

 

گشت و گذار و قایق سواری در دریاچه کومو

ماجراجویی در ایتالیا – دریاچه کومو زیباترین دریاچه در سراسر کشور ایتالیا است که در دامنه کوهستان سرسبز این منطقه شکل گرفته است و یکی از زلال ترین دریاچه های اروپا محسوب می شود.

گشت و گذار و قایق سواری در دریاچه کومو

از دوران امپراطوری رومن، این دریاچه از مناطق تفریحی سرزمین ایتالیا بوده است و امروزه نیز همچنان یکی از محبوب ترین مراکز تفریحی و گردشگری نزد خانواده های ایتالیایی محسوب می شود که بخاطر خصوصیات آب و هوایی منطقه و سواحل زیبای دریاچه همیشه مورد توجه گردشگران داخلی و خارجی قرار دارد.

ماجراجویی در ایتالیا - تور دریاچه کومو ایتالیا - دیدنی های ایتالیا

تورهای قایق سواری دریاچه کومو می توانید بهترین فعالیت ممکن در بازدید از این دریاچه و مناطق اطراف دریاچه محسوب شود که به شما مکان می دهد از مناظر زیبا و بی پایان طبیعت اطراف دریاچه، ویلاهای زیبا و باغ های سرسبز و مناظر کوهستان در پس زمینه آبهای دریاچه لذت ببرید.
برنامه گشت و گذار دریاچه کومو باید حداقل دو روزه باشد چون در هیچ شرایطی نمی توان یک روزه تمام زیبایی های این دریاجه و منطقه اطراف آنرا دید و لذت برد.

 

شرکت در فستیوال های شهری

ماجراجویی در ایتالیا – ایتالیا یکی از کشورهای اروپایی است که صدها فستیوال در طول سال در شهرهای مختلف این کشور برگزار می شود.
از شهرها و دهکده های کوهستانی در آلپ تا شهرهای و روستاهای ساحلی در جنوب ایتالیا فستیوالهای مختلف هنری و تاریخی و فرهنگی که مربوط به آئین های سنتی همان منطقه می باشد برگزار شده و بهترین فرصت برای آشنایی با فرهنگ عامه مردم ایتالیا را فراهم می اورد.

شرکت در فستیوال های شهری ایتالیا

بازارچه های محلی، برنامه های هنری و اجرای موسیقی زنده، جشن های غذا و شیرینی و نمایش های هنری از برنامه های ثابت این فستیوال ها بشمار می روند که سالیانه میلیونها گردشگر خارجی را به ایتالیا می کشانند.

ماجراجویی در ایتالیا - بهترین جشنواره ها و فستیوال ها در ایتالیا

فستیوال Sulzano’s Cingale در منطقه دریاچه Iseo ، فستیوال ماهیگیری در Camogli ، فستیوال بازی های قرون وسطی در Marostica ، کارناوال مشهور شهر سیسیل و دهها فستیوال متنوع در ایتالیا برگزار می شود.

 

اسکی در پیست های زیبای آلپ و دولومیت

ماجراجویی در ایتالیا – تعدادی از بهترین و مجهزترین پیست های اسکی اروپا در دامنه های وسیع و برفگیر ارتفاعات کوهستان آلپ و کوهستان دولومیت ایتالیا واقع شده اند.

اسکی در پیست های زیبای آلپ و دولومیت

بارش برف در مناطق کوهستانی ایتالیا، از ماه نوامبر تا آوریل ادامه دارد و خانواده های ایتالیایی علاقه زیادی به گذراندن تعطیلات آخر هفته در این مناطق کوهستانی دارند چراکه بسیاری از این پیست ها مسیرهای متعدد در اختیار اسکی بازان مبتدی قرار می دهند.

ماجراجویی در ایتالیا - بهترین پیست های اسکی در ایتالیا

بزرگترین شهر مرکز اسکی در ایتالیا Cortina d’Ampezzo است که در سال ۱۹۵۶ میزبان بازی های المپیک زمستانی بوده است و پنج ایستگاه اسکی تا ارتفاعات بیش از ۳۰۰۰ متری دارد.
از محبوب ترین پیست های اسکی در ایتالیا می توان به پیست های وال گاردنا ، سروینیا ، کورمایر ، آلتابادیا و بورمیو اشاره کرد.

 

کلیدواژه های متن

شهر رم مناطق دیدنی، رم باستان، تاریخچه شهر ونیز، تور اسکی، فستیوال های معروف جهان، شهر کومو، شهر سیه نا، اسب سواری، مسابقات ارابه رانی ایتالیا، تماشاخانه باستانی روم، کولوسئوم، امپراطوری روم، سفر به فلورانس، تپه های توسکانی، سفر به توسکانی، پیاده روی کوهستانی در ایتالیا، قایق سواری در ونیز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود آهنگهای جدید