مرواریدهای پنهان اروپا : سفر به شهر آنسی در فرانسه

کاملترین راهنمای سفر به شهر زیبای آنسی در کشور فرانسه و در میان کوه های آلپ

  • تاریخ انتشار : ۴ شهریور ۱۳۹۷
  • تعداد نمایش : 38
  • دیدگاه ها : صفر

سفر به آنسی، مروارید کوههای آلپ

شهر آنسی در کشور فرانسه دارای آب و هوای معتدل ، مناظر فوق العاده و جاذبه های گردشگری بینظیری است.

با ما همراه باشید برای معرفی کامل آنسی و مکانهای دیدنی آن.

راهنمای جامع سفر به شهر آنسی در کشور فرانسه

 

معرفی شهر آنسی و تاریخچه ی مختصر آن

آنسی (Annecy) یکی از زیباترین شهرهای فرانسه با مساحت تنها حدود ۱۴ کیلومتر مربع و ۵۱.۲۴۵ نفر جمعیت می باشد که در شمال دریاچه آنسی در غرب کشور فرانسه واقع شده است.
این شهر بعنوان مروارید کوههای آلپ شناخته می شود و بلحلظ اقلیمی در منطقه ای بین دریاچه آنسی و کوههای آلپ قرار گرفته است. این منطقه گردشگری که گاهی ونیز کوههای آلپ نیز نامیده شده ، بخش زیادی از محبوبیت خود نزد گردشگران را مدیون دریاچه زیبای آنسی و همچنین دو کانال آب و رودخانه بسیار خاص شهر می باشد که تیو (Thiou) نامیده می شود.

رودخانه زیبا و کانال آب شهر آنسی

این رودخانه کوتاهترین رودخانه در کشور فرانسه است که از میان کوچه های شهر آنسی می گذرد و به همین دلیل این شهر را گاهی ونیز آلپ می نامند. شهر آنسی از ابتدای قرن نوزدهم توسعه صنعتی و اجتماعی گسترده ای را تجربه کرده و وارد دورانی جدید از حیات خود شد که این شهر را به یکی از مهم ترین مراکز شهری و همچنین گردشگری در غرب کشور فرانسه مبدل ساخته است. قوانین سفت و سخت زیست محیطی که در این شهر وضع گردیده است باعث حفظ فضای سبز در محیط شهری به میزانی چشمگیر شده است بطوریکه ۴۰ درصد از مساحت شهر به فضای سبز اختصاص دارد و آب رودخانه تیو که از داخل شهر می گذرد دارای هیچگونه آلودگی محیطی نمی باشد.

 

آب و هوای شهر آنسی

آب و هوای آنسی دارای ویژگی های آب و هوای کوهستانی از نوع معتدل می باشد. گرم ترین روزهای سال در ماه جولای و سردترین اوقات سال در ماه ژانویه می باشد. متوسط دمای هوا در طول سال ۲۰ درجه سانتیگراد است که هوایی بسیار مطلوب ارزیابی می شود.

میانگین دمای هوا و شانس بارش باران در ماهای مختلف سال در شهر آنسی

میانگین دمای هوا و شانس بارش باران در ماهای مختلف سال در شهر آنسی

در ماه اکتبر و آگوست بیشترین بارش و در ماه آوریل، کمترین میزان بارش در طول سال اتفاق می افتد هر چند بارش باران در تمام ماه های سال مشاهده می شود که دلیل اصلی سرسبزی چشم نواز منطقه می باشد. در مجموع بر اساس اطلاعات موجود، مناسب ترین ایام سال برای مسافرت به آنسی حدفاصل ماههای می تا سپتامبر در نظر گرفته می شود.

 

وضعیت اقتصادی شهر آنسی

آغاز قرن نوزدهم میلادی، همچنین آغاز توسعه صنعتی و اقتصادی شهر آنسی محسوب می شود. در این زمان کارخانجات ساخت پارچه ها و محصولات کتان، شیشه، کارد و چنگال، سفال و چرم در منطقه فعالیت خود را آغاز کردند و ضمن ایجاد موقعیت های شغلی بسیار برای مردم منطقه، شهر رونق اقتصادی چشمگیری را تجربه نمود.

وضعیت اقتصادی شهر آنسی

پس از جنگ جهانی اول و با اتصال به شبکه ریلی کشور فرانسه، این شهر خود را بعنوان یکی از مراکز مهم تولیدی در کشور فرانسه تثبیت نمود. با توجه به این زمینه اقتصادی و صنعتی، در دهه های اخیر و با توسعه صنعت گردشگری در منطقه و با تکیه بر جذابیت های طبیعی مناطق اطراف دریاچه آنسی و همچنین کوهستان آلپ، منطقه از رونق اقتصادی بسیار مطلوب بهره مند گردیده و بلحاظ اقتصادی در وضعیتی بسیار مطلوب ارزیابی می شود.

 

راه های دسترسی به شهر آنسی

سفر به شهر آنسی از راه های مختلفی امکانپذیر است. در ادامه به بررسی مسیرهای زمینی و هوایی منتهی به این شهر زیبا در کشور فرانسه میپردازیم.

 

سفر به آنسی با قطار

دسترسی به آنسی به وسیله قطار از شهرهای لیون و پاریس امکان پذیر است. قطار های مسیر کوهستان آلپ که با فواصل زمانی دو ساعته در مسیر حرکت می کنند بهترین وسیله ممکن برای مسافرت در این مسیر کوهستانی و بسیار زیبا محسوب می شوند که فرصتی کافی برای تماشای مناظر و لذت بردن از دیدنی های این مسیر کوهستانی را در اختیار گردشگران قرار می دهند. قیمت بلیط این مسیر برای هر مسیر در حدود ۲۷ یورو می باشد.

 

سفر به آنسی با اتوبوس

پرطرفدارترین مسیر زمینی برای مسافرت به آنسی بوسیله اتوبوس، جاده زیبای ژنو در کشور سوئیس به این شهر می باشد که از ایستگاه لیسا (Lihsa) در ژنو انجام می شود و هزینه بلیط این اتوبوس های مجهز و مدرن در حدود ۳۲فرانک سوئیس است و مدت زمان سفر در حدود یک ساعت می باشد.

 

سفر به آنسی با هواپیما

نزدیک ترین فرودگاه بین المللی به آنسی، فرودگاه بین المللی ژنو می باشد که میزبان پروازهای بین المللی از تقریباً تمام دنیا می باشد و از طریق اتوبانی که اخیراً افتتاح شده است تنها ۳۵ دقیقه با آنسی فاصله دارد. همچنین فرودگاه شهر لیون که مناسب پروازهای اقتصادی و همچنین فصل زمستان می باشد و در فاصله تقریباً یک ساعته از آنسی واقع شده است. فرودگاه آنسی تنها میزبان پروازهایی از شهر پاریس می باشد.

 

جاذبه های گردشگری و دیدنی های آنسی

شهر آنسی در شمال کوههای آلپ فرانسه واقع شده است و به واسطه کانال های آب بسیار زلال و تمیز که در میان کوچه و خیابان های شهر جریان دارند به ونیز کوهستان آلپ فرانسه مشهور است. قدمت سکونت در این شهر به قرون وسطی بازمی گردد و منطقه تاریخی و مرکزی شهر در قرن چهاردهم میلادی ساخته شده و توسعه یافته است.

جاذبه های گردشگری و دیدنی های آنسی

کانال های آب بسیار زیبا، بافت تاریخی شهر و چند کلیسای تاریخی از دیدنی های آنسی محسوب می شوند که در کنار تفریحات متنوع و گشت و گذار در طبیعت زیبای منطقه، آنسی را به یکی از محبوب ترین مناطق گردشگری در کشور فرانسه بدل نموده است.

 

دریاچه آنسی (Lake Annecy)

دریاچه آنسی یکی از زیباترین دریاچه های طبیعی قاره اروپا محسوب می شود و زیبایی این دریاچه و منطقه اطراف آن به حدی است که گاهی غیرواقعی بنظر می رسد. گردش و سیاحت در اطراف این دریاچه خود به تنهایی یکی از محبوب ترین علاقمندی های گردشگرانی است که به این شهر سفر می کنند.

دریاچه آنسی در میان کوهستان آلپ

پیاده روی، قایق سواری، دوچرخه سواری و شنا در دریاچه از فعالیت های لذتبخش دریاچه آنسی است.

 

قدم زدن در امتداد کانال های شهر  (The Canals)

به استناد نظر بسیاری از گردشگرانی که به آنسی سفر کرده اند، تنها همین کانال ها بسیاری از گردشگران را مجاب می کنند که چند روزی بیشتر در این شهر اقامت داشته باشند.

قدم زدن در امتداد کانال های شهر آنسی

قدم زدن در امتداد این کانال ها و یا نشستن روی صندلی های کافه ای در مجاورت یکی از کانال ها و تماشای جریان آب بسیار زلال و آرامش حاکم بر محیط چیزی نیست که بسیاری از افراد به راحتی توان دل کندن از آن را داشته باشند.

 

پل عاشقان آنسی (Pont des Amours)

یکی از زیباترین و محبوب ترین نقاط شهر ، پل زیبایی است که به پل عاشقان مشهور شده است. بر اساس باوری قدیمی اگر دو نفر عاشق بر روی این پل به یکدیگر بوسه ای بدهند، تا ابد در کنار هم خواهند ماند (هر چند روی این موضوع نمی شود چندان حساب نمود!) اما از اتمسفر دلپذیر حاکم بر فضای پل و محیط اطراف و همچنین منظره زمینه پل نمی توان به راحتی عبور کرد.

پل عاشقان آنسی (Pont des Amours)

 

کاخ جزیره (Palais de l’Isle)

این کاخ که به شکلی هنرمندانه در میان رودخانه کم عمق جاری در شهر ساخته شده است، بدون شک نماد گردشگری شهر محسوب می شود که بازدید از آن یکی از بایدهای سفر به آنسی خواهد بود.

کاخ جزیره آنسی (Palais de l’Isle)

این کاخ که ساخت آن به قرن دوازدهم میلادی بازمی گردد، در گذشته بعنوان زندان و پایگاه نظامی مورد استفاده قرار داشته است اما این روزها موزه تاریخ منطقه را در خود جای داده است. قلعه de l’Isle یکی از محبوب ترین مکان های تاریخی گردشگری فرانسه است که شاید بیشترین تعداد عکسهای گرفته شده توسط گردشگران را به خود اختصاص داده باشد.

 

بازدید از کلیساهای قدیمی شهر آنسی (Saint Maurice Church)

آنسی تعدادی از زیباترین کلیساهای تاریخی فرانسه را در خود جای داده است که بلحاظ سبک معماری و بکارگیری از هنر شیشه های رنگی و نقش و نگارهای مذهبی از زیباترین نمونه های موجود محسوب می شوند.

بازدید از کلیساهای قدیمی شهر آنسی (Saint Maurice Church)

اگر حتی اندک علاقه ای به تاریخ و بازدید از مکان های تاریخی داشته باشید بازدید از این کلیساها که همگی در بافت قدیمی شهر واقع شده اند را در برنامه خود قرار دهید.

 

قلعه آنسی (Château d’Annecy)

این قلعه که ساختمان آن بین قرن دوازدهم تا شانزدهم میلادی ساخته شده است محل زندگی کنت و دوک ژنو بوده است و در قرن هفدهم به مکانی متروکه تبدیل شد تا سال ۱۹۵۳ که مورد بازسازی قرار گرفت و به موزه تبدیل شد. این قلعه در یکی از بلندترین نقاط مشرف به شهر ساخته شده و منظره ای بسیار عالی به این شهر را در مقابل بازدیدکنندگان قرار می دهد.

قلعه آنسی (Château d'Annecy)

 

پیاده روی در منطقه آنسی (Walk and Hike)

در سفر به پوزیتانو، اتومبیل را فراموش کنید و پس از استقرار در هتل با سبک ترین کوله و وسایل همراه به دل طبیعت بزنید و از مسیرهای پیاده روی متعدد که بر روی تپه های مشرف به دریا ایجاد شده است به گشت و گذار در منطقه بپردازید و از مناظر طبیعی بی شمار که در اطراف شما قرار دارد لذت ببرید.

پیاده روی در منطقه آنسی (Walk and Hike)

معروف ترین و البته زیباترین مسیرهای پیاده روی کوهستانی در منطقه سنتیرو (Sentiero degli Dei)، بالا دی لرانتو (La Baia di Ieranto)، پونتا کامپانلا (Punta Campanella) و لاتوره دلو زیرو (La Torre dello Ziro) می باشد که نباید فرصت گشت و گذار در این مسیرها را از دست بدهید.

 

اقامت و تهیه غذا در آنسی

آنسی در منطقه ای گردشگری با طبیعتی بسیار زیبا واقع شده است از همین رو، مراکز اقامتی مختلفی در این شهر وجود دارند که خدمات رفاهی در سطوح مختلف به گردشگران ارائه می دهند که محبوب ترین این مراکز Holidays Adagio Annecy Centre می باشند. هتل ها و مراکز اقامتی متناسب با بودجه های مختلف در این شهر فعالیت می کنند که شرح مفصل این مراکز اقامتی در مطلبی مجزا و بطور مفصل ارائه خواهد شد.

اقامت و تهیه غذا در آنسی

یکی از محبوب ترین میان وعده هایی که در آنسی عرضه می شود بستنی است. بستنی هایی با طعم های متنوع طبیعی و میوه ای که تحت هیچ شرایطی نباید آنها را از دست بدهید. محبوب ترین مکان برای خوردن بستنی در آنسی قنادی Glacier des Alpes می باشد که بستنی هایی در بیش از ۴۰ طعم مختلف عرضه می کند. نان های محلی و شیرینی های این شهر نیز طرفداران بسیاری دارد. یکی از معتبرترین نانوایی های شهر بنام Le Fréti انواع نان های شیرینی بهمراه پنیر بسیار خوشمزه محلی را عرضه می کند.

مشهورترین غذای منطقه، رکلت (Raclette) نامیده می شود که نوعی خوراکی است که از گوشت، سیب زمینی و مواد غذایی دلخواه دیگر به همراه پنیر مخصوص سوییسی تهیه می شود و معمولاً بصورت ساندویچ کوچک یا به شکل لقمه سرو می گردد.

رکلت (Raclette) غذای محلی شهر آنسی فرانسه

رکلت (Raclette) غذای محلی شهر آنسی فرانسه

 

مرکز اطلاعات گردشگری آنسی

مراکز اطلاعات گردشگری آنسی، آماده کمک و ارائه اطلاعات لازم و ضروری به گردشگران و مراجعه کنندگان به مرکز می باشند. با مراجعه به این مراکز ضمن دریافت راهنمایی های مختلف، کتابچه های راهنما در خصوص موقعیت جفرافیایی نقاط دیدنی منطقه، توصیه های امنیتی و نقشه های راهنما در کنار دسترسی به اینترنت پرسرعت برای انجام امور ضروری به گردشگران ارائه می شود.

Office de Tourisme du Lac d’Annecy
Address: Centre Culturel Bonlieu, 1 Rue Jean Jaurès, 74000 Annecy, France
Phone : +33 4 50 45 00 33
Website: www.lac-annecy.com

برچسب ها : ،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود آهنگهای جدید