راهنمای سفر به آرنهم هلند – معرفی جاذبه های گردشگری شهر آرنهم

معرفی بهترین جاذبه های گردشگری شهر آرنهم؛ پل جان فراست و بنای یادبود جنگ جهانی، موزه هنرهای مدرن، قلعه تاریخی دورورث، شهر تاریخی آمرسفورت، باغ وحش رویال و..

  • تاریخ انتشار : ۲۹ آبان ۱۳۹۶
  • تعداد نمایش : 215
  • دیدگاه ها : صفر

پیشتر شهر آرنهم را به لحاظ دسترسی ، تاریخچه ، مراکز خرید و هتل های شهر بررسی کردیم.

در این مطلب به

معرفی محبوب ترین و بهترین جاذبه های گردشگری شهر آرنهم

می پردازیم تا در صورت سفر به شهر زیبا و دیدنی، بازدید از این نقاط دیدنی را در برنامه سفر خود بگنجانید.

موزه فضای باز هلند – Nederlands Openluchtmuseum

این موزه در منطقه ای سرسبز و جنگلی به مساحت ۸۲ هکتار در فاصله تنها ۴ کیلومتری از مرکز شهر آرنهم قرار دارد و یکی از مشهورترین و محبوب ترین جاذبه های گردشگری در کشور هلند محسوب می شود. این موزه در سال ۱۹۱۲ با هدف حفظ فرهنگ تاریخی و نمایش دادن سبک زندگی سنتی در بخش های مختلف کشور هلند تأسیس شده است و در بازدید از این موزه، پیشینه تاریخی مشاغل و اقشار مختلف از جمله قشر کارگر، کشاورزان، صنعت پیشگان و ماهیگیران که جامعه اولیه هلند را تشکیل داده اند در معرض نمایش عموم قرار گرفته است که با وجود محیط های شبیه سازی شده مانند خانه های سنتی ماهیگیران، سازه های بادگیر و ابزار و آلات کشاورزی و صنعتی تجربه ای جالب و بیادماندنی بشمار می رود.

عکسهایی از موزه فضای باز آرنهم هلند

پل جان فراست و بنای یادبود جنگ – The John Frost Bridge

مهم ترین پل در شهر آرنهم بر روی رود راین که در جنگ جهانی دوم محل نبردهایی بسیار سنگین بین ارتش آلمان نازی و نیروهای هلندی و ارتش متفقین بوده است و در فیلم سینمایی A Bridge Too Far داستان اشغال و سپس آزادی این پل به زیبایی به تصویر کشیده شده و داستان این پل را جاودانه ساخته است.

پل جان فراست آرنهم هلند

پل جان فراست آرنهم هلند

این پل در آخرین روزهای اشغال هلند در جنگ جهانی دوم نقطه ای استراتژیک بشمار می رفت بطوریکه گردان های چترباز ارتش انگلستان، ایالات متحده و کانادا با فرود در این منطقه به مدت ۴ روز تا رسیدن نیروهای کمکی در مقابل حملات ارتش آلمان مقاومت کردند. فرمانده نیروهای چترباز در این عملیات John Frost بود که نام این پل به افتخار فداکاری سربازان تحت فرماندهی او به این نام تغییر داده شد. امروزه در کنار این پل، موزه یادبود Airborne Museum Hartenstein قرار دارد تا یادآور اهمیت استراتژیک این پل در طول تاریخ آرنهم باشد. در این مجموعه، چندین مجسمه یادبود و اشیای متعلق به سربازانی که در آن روزها برای حفظ شهر آرنهم جنگیدند در معرض نمایش قرار داده شده است. در نزدیکی پل قبرستان سربازان کشته شده نیروهای هلندی و ارتش متفقین قرار دارد همچنین خانه ای که محل مقر فرماندهی جان فراست بود در نزدیکی پل، به همان شکل حفظ و نگهداری شده است.

تصویری تاریخی از نبردهای جنگ جهانی دوم در پل جان فراست آرنهم

تصویری تاریخی از نبردهای جنگ جهانی دوم در پل جان فراست آرنهم

پارک ملی هوگو – Hoge Veluwe National Park

این منطقه طبیعی حفاظت شده در فاصله هشت کیلومتری از مرکز شهر آرنهم واقع شده و با مساحت حدود ۱۴٫۰۰۰ هکتار، یکی از بزرگترین پارک های ملی و مناطق حفاظت شده در کشور هلند بشمار می رود.

انواع مختلف گیاهان و جانداران و حیوانات وحشی از جمله خرس، گوزن، انواع پرندگان و جانوران بومی جنگلی مانند سنجاب و گراز وحشی در این پارک طبیعی زندگی می کنند. این پارک یکی از محبوب ترین مناطق در نزد دوچرخه سواران، علاقمندان به پیاده روی در طبیعت و همینطور دنبال کنندگان حرفه ای پرندگان (bird watchers) محسوب می شود و بسیاری مناظر طبیعی زیبا و منحصربفرد را در خود جای داده است. پارک مجسمه Rodin and Noore و موزه هنری کرولر مولر (Kröller-Müller Museum) با مجموعه آثار هنری متعلق به قرون نوزدهم و بیستم از دیگر دیدنی های این پارک محسوب می شوند.

عکسهای پارک ملی هوگو

موزه برونبیک – The Bronbeek Museum

دیدنی های هلند – یکی از قدیمی ترین موزه های کشور هلند است که در سال ۱۸۶۳ تأسیس شده و در منطقه Groesbeek واقع شده است. در این موزه مجموعه های پرارزش از تاریخ نظامی کشور هلند قرار دارد. اشیایی از فعالیت نیروهای نظامی در هند شرقی از مستعمره های پادشاهی هلند شامل لباس های فرم، سلاح های گرم و سرد، مدال های مختلف نظامی و اشیای تاریخی در این موزه در معرض نمایش عموم قرار دارد.

هند شرقی در پایان جنگ جهانی دوم از حاکمیت پادشاهی هلند خارج شد و بعدها کشور اندونزی فعلی در این قلمرو تشکیل شده است. بخش هایی از موزه نیز به شبیه سازی محیط های نظامی و همچنین شرایط سخت و نفسگیر سربازان در سرزمین هند شرقی اختصاص دارد. اگر بخواهیم از نگاه غیرهلندی به این موزه نگاه کنیم می توان این موزه را در واقع موزه استعمار هند شرقی توسط هلند بنامیم!

عکسهای موزه موزه برونبیک

بافت قدیمی و تاریخی آرنهم – Old City Center

بافت قدیمی شهر آرنهم با معماری کلاسیک و فضایی نوستالژیک در منطقه ای بین خیابان های Rijnstraat و Roggestraat تعداد زیادی از خیابان های کوچکتر متصل به این منطقه واقع شده که قدیمی ترین بخش از شهر آرنهم محسوب می شود و از طرف دیگر در مجاورت رودخانه راین قرار گرفته است. مهم ترین مکان ها و دیدنی های بخش تاریخی شهر آرنهم شامل Grote Kerk یک کلیسای تاریخی متعلق به قرن پانزدهم، تالار قدیمی شهر متعلق به قرن شانزدهم، دیوارهای محافظ و تاریخی شهر Sabelpoort متعلق به قرن ۱۴ میلادی و کلیسای تاریخی St. Walpurgis Basiliek ساخته شده در سال ۱۴۴۲ میلادی می باشد.

نمایی زیبا از بافت قدیمی و تاریخی آرنهم

نمایی زیبا از بافت قدیمی و تاریخی آرنهم

شهر نایمخن – City of Nijmegen

شهر نایمخن بزرگترین شهر در استان Gelderland محسوب می شود که تنها هفت کیلومتر از مرز آلمان فاصله دارد و در فاصله ۲۴ کیلومتری آرنهم واقع شده است.
شهرهای نایمخن و آرنهم علاوه بر مسیرهای متداول ریلی و جاده ای از طریق یک بزرگراه منحصربفرد با یکدیگر در ارتباط هستند. بزرگراه ویژه دوچرخه سواران به طول حدود هشت کیلومتر برای تشویق مردم این دو شهر برای استفاده از دوچرخه ساخته شده است و روزانه صدها دوچرخه سوار برای تردد بین این دو شهر از این بزرگراه استفاده می کنند. شهر نایمخن با جاذبه های گردشگری مانند پارک طبیعی و زیبای Valkhof ، دو کلیسای تاریخی St. Nicholas و St. Maartenskapel و برج تاریخی Belvedere با توجه به فاصله کوتاه از آرنهم یکی از بهترین تورهای گردشگری یک روزه در منطقه بشمار می رود.

عکسهای مراکز گردشگری شهر بزرگ نایمخن هلند که در نزدیکی آرنهم قرار دارد

باغ وحش رویال برگر – Royal Burgers’ Zoo

این پارک و باغ وحش زیبا و دیدنی در فاصله ای کوتاه از موزه فضای باز هلند (Netherlands Open Air Museum) قرار گرفته است و یکی از بهترین مکان های دیدنی در آرنهم برای بازدید بهمراه کودکان محسوب می شود. از مهم ترین حیواناتی که در این باغ وحش نگهداری می شوند می توان به گونه های متنوع از گوریل و شامپانزه ، گونه های بسیار متنوع پرندگان و بخش هایی بسیار زیبا و بازسازی شده از طبیعت نقاط مختلف کره زمین از جمله جنگل های بارانی جنوب شرق آسیا اشاره کرد. یک تور مخصوص سافاری برای گشت و گذار در پارک و بازدید از شیرها، زرافه ها و جانوران دیگر از فاصله نزدیک در محل باغ وحش برگزار می شود.

باغ وحش رویال برگر میزبان گونه های مختلف و کمیاب جانوری و گیاهی

موزه هنرهای مدرن – Museum of Modern Art

موزه هنر مدرن آرنهم در سال ۱۹۱۸ تاسیس شده و در منطقه سرسبز و زیبای Reeberg در خانه ای اشرافی و تاریخی واقع شده است. در این موزه مجموعه های ارزشمند از آثار هنری مدرن و همچنین هنر معاصر شامل آثار نقاشی و مجسمه، آثار هنری ساخته شده از شیشه و سرامیک و آثار هنری گرافیک در قالب نمایشگاه های دائمی و دوره ای در معرض نمایش عموم قرار گرفته است.

 موزه هنرهای مدرن ارنهم هلند - Museum of Modern Art

معرفی جاذبه های گردشگری شهر آرنهم؛ موزه هنرهای مدرن آرنهم هلند

قلعه تاریخی دورورث – Doorwerth Castle

این قلعه تاریخی که یکی از زیباترین بناهای تاریخی از نوع خود در قاره اروپا محسوب می شود در منطقه ای با طبیعت زیبا و خیره کننده در محوطه ای که پیرامون آن توسط آبگیری طبیعی محافظت می شود واقع شده است.
این قلعه از بهترین نمونه های بناهای قرون وسطی در کشور هلند بشمار می رود که به خوبی حفظ و نگهداری شده است و تاریخ ساخت آن به قرن سیزدهم میلادی برمی گردد. بخش هایی از بنای اولیه قلعه طی نبردهای نهایی جنگ جهانی دوم در سال ۱۹۴۴ و در جنگ با ارتش آلمان نازی تخریب شد و بعدها با دقت و با کمترین تغییرات نسبت به طراحی و ساخت اولیه مورد بازسازی قرار گرفته است. قلعه Doorwerth با گذشت سالها همچنان در اوج زیبای و شکوه یادآور دوره ای تاریخی از قرون وسطی می باشد و بازدید از آن بیادماندنی خواهد بود.

قلعه تاریخی دورورث - Doorwerth Castle

جاذبه های گردشگری ارنهم - قلعه های تاریخی شهر های اروپا

عکسهای زیبا از قلعه تاریخی دورورث ارنهم

شهر تاریخی آمرسفورت – Amersfoort

این شهر تاریخی و دوست داشتنی در فاصله ۵۰ کیلومتری غرب آرنهم واقع شده است و به راحتی توسط خودرو شخصی و اتوبوس قابل دسترسی است. این شهر از ابتدای پیدایش تاکنون توسط دو مسیر قدیمی از کانال های آب محافظت می شود که علاوه بر حفاظت از مسیر رفت و آمد در نقاط مختلف شهر نیز محسوب می شوند.
از مهم ترین جاذبه های دیدنی این شهر می توان به کلیسای تاریخی St. George متعلق به ۱۲۴۳ میلادی، برج تاریخی St. Mary با ۱۰۰ متر ارتفاع و ناقوس دارای ۴۷ زنگ که از بهترین نمونه های موجود در کشور هلند بشمار می رود و کانال های تاریخی و زیبای Koppelpoort اشاره نمود.

عکسهای شهر تاریخی آمرسفورت – آرنهم هلند

چنانچه مایلید اطلاعات بیشتری از سفر به آرنهم داشته باشید ، خواندن مقاله های زیر به شما توصیه میشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود آهنگهای جدید