راهنمای سفر به بارسلون ؛ حمل و نقل عمومی و جاذبه های گردشگری بارسلون

معرفی سیستم حمل و نقل عمومی بندر بارسلون و معرفی بهترین جاذبه های گردشگری بارسلون نظیر کلیساها ، پارک ها و موزه ها و…

 • تاریخ انتشار : ۱۸ شهریور ۱۳۹۷
 • تعداد نمایش : 23
 • دیدگاه ها : صفر

سفر به بارسلون – بخش سوم

آشنایی با سیستم حمل و نقل عمومی و معرفی بهترین جاذبه های گردشگری بارسلون

به دلیل گستردگی مطلب معرفی شهر بارسلون ، راهنمای جامع سفر به این شهر در چندین بخش تهیه شده و در اختیار شما قرار می گیرد. اکنون ، مطالب و نکاتی بسیار مفید درباره گشت و گذار در بارسلون  ، روشهای رفت و آمد در این شهر و همچنین بهترین و مهمترین جاذبه های گردشگری بارسلون را به شما عرضه میداریم. با پرتال نغمه ها همراه باشید.

سفر به بارسلون و معرفی بهترین مناطق شهری و جاذبه های توریستی

 

رفت و آمد در شهر بارسلون

در این بخش وسایل حمل و نقل عمومی مرسوم در شهر را به شما معرفی میکنیم که میتوانید برای بازدید از جاذبه های گردشگری بارسلون از آنها استفاده نمایید. همچنین با کارت اعتباری بارسلونا کارت آشنا میشویم که روشی سریع و بهینه برای پرداختهای مالی هزینه های آمد و شد در بارسلون محسوب میشود.

 

خطوط مترو بارسلون

شبکه متروی شهری بارسلون بسیار گسترده است و اغلب نقاط شهر را پوشش می دهد. بلیط های هر مسیر مترو ۲.۱۵ یورو می باشد اما بهتر است بلیط های ۱۰ مسیره را خریداری کنید که حدود ۱۰ یورو فروخته می شوند. این بلیط ها در وسایل نقلیه عمومی دیگر مانند اتوبوس های عمومی، تراموا و متروی منطقه ای کاتالان نیز معتبر و قابل استفاده می باشند. بلیط های یک هفته ای نیز با قیمت ۳۲ تا ۴۰ یورو قابل خریداری هستند. در حین دریافت این کارت های اعتباری از سلامت و صحت کارکرد آنها مطمئن شوید.

آشنایی با خطوط مترو شهر بارسلون اسپانیا

نکاتی مهم درباره شبکه متروی بارسلون :

 • حداکثر زمان انتظار در ایستگاه های متروی بارسلون مدت زمان جالب توجه ۲ تا ۵ دقیقه است که با توجه به ازدحام ایستگاه و خط موردنظر متغیر می باشد.
 • قیمت بلیط برای هر مسیر متروی بارسلون حدود ۲.۵ یورو می باشد که بلیط های هفتگی و ماهیانه نیز با قیمت های ۳۲ یورو، ۴۴ یورو در ایستگاه های مترو به فروش می رسد.
 • منطقه گردشگری بارسلون در نقشه های شبکه مترو با کد اختصاری T-10 مشخص می شود.
 • اعلام ایستگاه ها و کلیه اطلاعات دیگر از طریق بلندگوی ایستگاه ها به زبان اسپانیایی می باشد و از زبان انگلیسی خبری نیست همچنین دستگاه های خودکار خرید بلیط دارای منو با زبان های اسپانیایی، کاتالان و انگلیسی هستند. در صورت بروز خرابی منجر به توقف مترو و یا وقوع حالت اضطراری پیام ها به زبان های رایج خارجی اعلام می شود.
 • برای سفر به مناطق خارج از شهر بارسلون باید از خطوط مترو منطقه ای کاتالان استفاده کنید و توجه داشته باشید که برای این کار نیاز به تهیه بلیط مجزا خواهید داشت. سوارشدن در متروی یکی از این دو خطوط بدون خرید بلیط مخصوص همان خط، غیرقانونی تلقی شده و شخص را با جریمه روبه رو می کند.
 • تمام واگن های متروی بارسلون دارای سیستم تهویه مطبوع و همچنین صفحه نمایش بزرگ برای پخش تبلیغات و یا پیام های خبری مهم می باشد.

 

اتوبوس های شهری بندر بارسلون

خطوط اتوبوسرانی شهری بارسلون در ۳ خط اصلی شمالی، جنوبی و مرکزشهر، تمام نقاط شهر و مکان های دیدنی و گردشگری بارسلون را تحت پوشش قرار می دهد. هر یک از این مسیرها با توجه به میزان ترافیک بین یک تا دو ساعت بطول می انجامد. بسیاری از اتوبوس ها دو طبقه هستند که بسیار برای تماشای مناظر زیبای شهری مناسب تلقی می شود.

اتوبوس های شهری دو طبقه بدون سقف بندر بارسلون

 

کرایه تاکسی در بندر بارسلون اسپانیا

سرویس تاکسی شهر بارسلون توسط دولت منطقه ای کاتالونیا اداره می شود و سراسر این منطقه رو تحت پوشش قرار می دهد. نرخ نهایی تمامی مسیرها توسط دستگاه تاکسی متر محاسبه می شود که طبق قانون باید در مکانی مناسب که به راحتی توسط مسافر قابل رؤیت باشد نصب گردد و راننده موظف است در ابتدای حرکت آنرا فعال کرده و به محض توقف در مقصد آن را متوقف نماید.

در صورتی که مسافر چمدان و یا بار اضافی به همراه داشته باشد راننده موظف است که از اتومبیل پیاده شده و چمدان و کیف مسافر را در صندوق عقب اتومبیل قرار دهد. نرخ پایه تمام مسیرها بر روی شیشه تاکسی ها قرار داده شده است (معمولاً ۲۰ یورو) و نیازی به توافق و چانه زنی بین راننده و مسافر وجود ندارد ضمن اینکه مبلغ کرایه نهایی مسیر با توجه به دستگاه تاکسی متر تعیین می شود.

کرایه تاکسی در بندر بارسلون اسپانیا

نکاتی مهم برای کرایه تاکسی در بارسلون :

 • رایج ترین شیوه برای سوارشدن در تاکسی در شهر بارسلون، مراجعه به ایستگاه مخصوص تاکسی می باشد.
 • توقف تاکسی در نقاطی از خیابان که موجب توقف اجباری وسایل نقلیه دیگر شود خلاف قانون است.
 • راننده تاکسی مجاز به توقف برای شخصی دیگر به جز اولین فردی که سوار تاکسی شده است نمی باشد.
 • رانندگان تاکسی مجاز به ردکردن درخواست مسافران برای سوارشدن به تاکسی نمی باشند مگر اینکه شرایط مانند استفاده از مشروبات الکلی، رفتار نامناسب و خشونت آمیز و یا به همراه داشتن وسایل به مقدار بیش از حد مجاز توسط راننده مشاهده شود.
 • خوردن و آشامیدن و سیگار کشیدن در سراسر مسیر ممنوع می باشد و در صورت مشاهده توسط پلیس با جریمه همراه خواهد بود.

 

تهیه کارت های اعتباری حمل و نقل عمومی بارسلون

در شهر بارسلون دو نوع کارت الکترونیکی اعتباری برای استفاده از ناوگان عمومی و شهری در اختیار افراد قرار داده شده است. با خرید Barcelona Card امکان ورود بدون بلیط به بیش از ۱۰۰ مکان دیدنی و گردشگری بارسلون در اختیار شما قرار می گیرد.

تهیه کارت های اعتباری حمل و نقل عمومی بارسلون

این کارت در دو نوع ۲ روزه (۳۷ یورو) و ۵ روزه (۶۲ یورو) ارائه شده است که در صورت خرید آنلاین شامل ۱۰ درصد تخفیف نیز می شود. توجه داشته باشید که از این کارت اعتباری برای ورود به مکان های تفریحی و ورزشی بارسلون نمی توانید استفاده کنید. همچنین در صورتیکه تمایل چندانی به بازدید از مکان های تاریخی و موزه های بارسلون ندارید Barcelona Card گزینه مناسبی برای استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی شهر محسوب نمی شود و کارتی با عنوان Barcelona ComboPass برای این حالت مناسب تر می باشد.

کارت Barcelona ComboPass نیز در دو نوع ۲ روزه و ۵ روزه عرضه می شود که تنها برای استفاده از سرویس های مختلف ناوگان حمل و نقل عمومی بارسلون استفاده می شود و قابلیت ورود بدون بلیط به موزه ها و مکان های تاریخی شهر بارسلون شامل این کارت نمی شود. این کارت ها با قیمتی بیشتر نسبت به کارت قبلی به قیمت حدود ۸۰ یورو عرضه می شود و خرید آن در صورتیکه رفت و آمد های متعددی در شهر بارسلون خواهید داشت بصرفه تلقی می شود.

 

کرایه اتومبیل شخصی برای رفت و آمد در بارسلون

بارسلون مانند بقیه شهرهای بزرگ و مشهور اروپایی دچار مشکلاتی مانند گره های ترافیکی در نقاط پرتردد شهری و مشکل پیداکردن جای پارک می باشد. توجه داشته باشید که نرخ پارکینگ در نقاط اصلی شهر و در اطراف مکان های دیدنی و توریستی بسیار گران در حدود ۵ یورو برای هر یک ساعت و ۴۰ یورو در ازای هر روز می باشد.

کرایه اتومبیل شخصی برای رفت و آمد در بارسلون

بطورکلی توصیه ما این است که گزینه اتومبیل شخصی را بی خیال شوید و گشت و گذار با پای پیاده و یا استفاده از اتوبوس عمومی و مترو بهترین گزینه ها برای تردد در شهر محسوب می شوند.

 

معرفی بهترین جاذبه های گردشگری بارسلون

شهر بارسلون مرکز ایالت پرجوش و خروش کاتالونیا در کشور اسپانیا، با آب و هوای معمولاً آفتابی و دلپذیر و سواحل شنی بسیار زیبا در کنار شهرهایی همچون ریودوژانیرو در برزیل و میامی در ایالات متحده به نظر بسیاری، جذاب ترین شهر ساحلی جهان محسوب می شود. با مناظر طبیعی متعدد و متنوع، معماری شهری بسیار چشم نواز، مکانها و جاذبه های فرهنگی و گردشگری پرتعداد که در شهر بارسلون و مناطق اطراف آن واقع شده اند ، این شهر بعنوان یکی از جذاب ترین و پربازدیدترین مقصدهای گردشگری بشمار می رود. بسیاری از مکان ها و مناطق تاریخی و فرهنگی شهر بارسلون در فهرست میراث تاریخی سازمان یونسکو ثبت شده اند و بازدید از این مکان ها در کنار امکانات تفریحی و رفاهی در مناطق ساحلی شهر بارسلون سفری دلپذیر و خاطره انگیز برای گردشگرانی که به این شهر سفر می کنند خواهد بود.

معرفی بهترین جاذبه های گردشگری بارسلون - بخش ساحلی شهر بارسلونا اسپانیا

در ادامه تعدادی از محبوب ترین و پربازدیدترین جاذبه های گردشگری بارسلون به شما عزیزان معرفی خواهد شد تا در سفر به این شهر، بازدید از این مکان ها را در چک لیست سفر خود قرار دهید!
توجه داشته باشید که پیشتر ، در این مطلب شما را با تعدادی از بهترین جاذبه های گردشگری بارسلون آشنا کرده بودیم. اکنون لیست خود را گسترش میدهیم و همراه با توضیحات کاملتر به شما عرضه میداریم.

 

کلیسای بزرگ باسیلیکا (Basilica de la Sagrada Familia)

کلیسای باسیلیکا با بنای عظیم و بسیار بلند که ابهتی نفس گیر دارد، یکی از نامتعارف ترین و خاص ترین کلیساهای قاره اروپا محسوب می شود و پربازدیدترین مکان گردشگری شهر بارسلون بشمار می رود. کلیسای باسیلیکا در شمال شهر بارسلون واقع شده است و با ۱۸ برج بسیار بلند که به زیبایی در نقاط مختلف از نمای بیرونی ساختمان عظیم این کلیسا ساخته شده اند با جلال و شکوهی خاص خودنمایی می کند.

کلیسای بزرگ باسیلیکا در بارسلون اسپانیا (Basilica de la Sagrada Familia)

کلیسای باسیلیکا که در فهرست میراث تاریخی سازمان یونسکو نیز ثبت گردیده است مشهورترین اثر طراح و معمار افسانه ای اسپانیایی و اهل کاتالونیا، آنتونی گائودی بشمار می رود. نکته جالب توجه درباره بنای باسیلیکا شروع طراحی و ساخت آن از سال ۱۸۸۳ می باشد که به علت گستردگی و پیچیدگی بسیار در معماری سازه های آن همچنان نیز در حال ساخت و ساز است و تاریخ تکمیل نهایی این ساختمان هنوز قطعی نمی باشد!

 

محله گوتیک بارسلون (Barri Gòtic)

این منطقه قدیمی و تاریخی از شهر بارسلون به مدت بیش از ۲۰۰۰ سال مرکز معنوی و حاکمیت این شهر بوده است که بناهای تاریخی و آثار باستانی متعدد از دوره های تاریخی و تمدن هایی همانند رومن ها را در خود جای داده است. این محله تاریخی مجموعه ای از شاهکارهای معماری گوتیک در قاره اروپا بشمار می رود که مکان های تاریخی و بسیار دیدنی از جمله کلیسای جامع متعلق به قرون وسطی در مرکز این محله و همچنین کاخ حاکمیتی شهر بارسلون در قرون چهاردهم و پانزدهم میلادی درهمین منطقه واقع هستند.

محله گوتیک بارسلون (Barri Gòtic) - بخشهای تاریخی و قدیمی شهر بارسلونا اسپانیا

محله گوتیک با معماری بسیار دیدنی و کوچه پس کوچه های نوستالژیک و آرام با حال و هوایی که گویا زمزمه های مردمی که طی هزاران سال در این خانه ها و کوچه ها زیسته اند را به گوش رهگذران می رسانند تجربه ای بیادماندنی از بارسلون می باشد.

 

میدان زیبای لارامبلا (La Rambla)

این میدان بسیار زیبا با فضایی آرامش بخش و دلپذیر مرکز اجتماعی و مردمی شهر و یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری بارسلون می باشد. با یک بار حضور در این میدان دانشی عظیم نسبت به کل فرهنگ بارسلون و مردم این شهر نصیبتان خواهد شد و آنچه در این میدان در مقابل چشمان شما قرار می گیرد، انعکاسی است از تمام شهر بارسلون و فرهنگ چندهزارساله این شهر تاریخی و منحصربفرد.

میدان زیبای لارامبلا بارسلون (La Rambla) - مهمترین جاذبه های گردشگری بارسلون

این میدان و خیابان های منتهی به آن، محله قدیمی بارسلون را به دو بخش تقسیم کرده است. لارامبلا در حد فاصل میدان پلاس دی کاتالونیا (Plaça de Catalunya) و صومعه زیبای سانتا آنا کشیده شده است. مسیری که در نهایت به بندرگاه زیبای بارسلون ختم می شود. ای منطقه همچنین بعنوان مشهورترین و زیباترین مسیر پیاده روی در شهر بارسلون شناخته می شود با پیاده روهای بسیار عریض و طبیعتاً فروشگاه ها و مغازه های مختلف که روزانه ده ها هزار نفر از ساکنین بارسلون و گردشگران مشتاق را به سوی خود جذب می کنند.

 

جاذبه های گردشگری بارسلون : پارک منحصربفرد گوئل (Parc Güell)

پارک منحصربفرد گوئل یکی دیگر یادگارهای آمتونی گائودی برای شهر بارسلون می باشد. بازدید از این پارک زیبا و رنگارنگ که با حال و هوایی سوررئال بین سالهای ۱۹۰۰ تا ۱۹۱۴ ساخته شده است یکی از بایدهای سفر به بارسلون برای تمام گردشگران محسوب می شود.

جاذبه های گردشگری بارسلون : پارک منحصربفرد گوئل (Parc Güell)

المان های هنری و سازه های بسیار زیبای معماری در گوشه کنار پارک گوئل که با زیبایی هرچه تمام تر رنگ آمیزی شده و طی گذشت سالها به همان رنگ های اولیه حفظ و نگهداری شده اند این پارک منحصربفرد را در فهرست میراث تمدن بشری سازمان یونسکو جای داده است. این پارک دارای تراس بسیار زیبا با منظره ای بسیار مناسب برای ثبت عکسهای یادگاری است.

 

بنای زیبای لاپدررا یا کاسا میلا در بندر بارسلون (Casa Mila یا La Pedrera)

این ساختمان سنگی و زیبا در منطقه بلوار پاسیژ دی گارسیا قرار دارد و تعجب برانگیز که این ساختمان نیز یکی از آثار بجامانده از آنتونی گائودی است که در فاصله سالهای ۱۹۰۶ تا ۱۹۱۲ ساخته شده است و بیشتر از ساختمانی مسکونی به اثری هنری در مقیاسی بسیار بزرگ شبیه است.

بنای زیبای لاپدررا یا کاسا میلا در بندر بارسلون (Casa Mila یا La Pedrera)

خطوط مورب و غیرشکسته که در سراسر نمای بیرونی ساختمان بکار رفته است از نمونه های اولیه و بسیار درخشان این سبک معماری محسوب می شود که در تلفیق با پنجره ها و بالکن های ساختمان ظاهری طبیعی و گیاه مانند به این ساختمان داده است. بسیاری از سازه های درونی بکاررفته در این ساختمان، بعدها بعنوان پایه های علوم معماری و ساختمان سازی مدرن گردیده و تراس زیبای ساختمان با منظره ای زیبا به مناطق اطراف از نقاط مورد علاقه بازدیدکنندگان بشمار می رود.
امروزه این ساختمان، مرکز فرهنگی ایالت کاتالونیا را در خود جای داده است که تمام برنامه های هنری و فرهنگی ایالت کاتالان را برنامه ریزی و مدیریت می کند. بازدید از این ساختمان همه روزه برای عموم آزاد است و راهنمای بازدید بصورت صوتی در بازه های زمانی مشخص در داخل ساختمان پخش می شود.

 

جاذبه های گردشگری بارسلون : منطقه زیبای مونت جوئیچ (Montjuïc)

مونت جوئیچ در یکی از نقاط مرتفع شهر بارسلون در ۲۳۱ متری از سطح دریا واقع شده است و منطقه ای بسیار سرسبز و زیبا است که در امتداد شهر تا ساحل دریای مدیترانه کشیده شده است. بیشترین شهرت و محبوبیت منطقه مونت جوئیچ به دلیل پارک بسیار زیبای تیبیدابو (Tibidabo Amusement Park) و همچنین مناظر طبیعی و چند موزه مختلف می باشد که در این منطقه واقع شده اند.

جاذبه های گردشگری بارسلون : منطقه زیبای مونت جوئیچ (Montjuïc)

موزه ملی هنر کاتالونیا در مونت جوئیچ کامل ترین و بزرگترین مجموعه آثار هنری منطقه کاتالونیا شامل آثار نقاشی، ادبی، طراحی ها و عکس های باارزش از هنرمندان قرن دهم تا قرن بیستم میلادی را در خود جای داده است. همچنین محله پابلو (Poble Espanyol) با محیطی طبیعی و بسیار زیبا از نقاط محبوب گردشگران در مونت جوئیچ محسوب می شود. نکته جالب توجه درباره مونت جوئیچ، برگزاری بازی های  المپیک تابستانی ۱۹۹۲ در همین منطقه می باشد.

 

صومعه تاریخی پدرالبس در بارسلون (Monestir de Pedralbes)

ساختمان این صومعه یکی از درخشان ترین نمونه های حفظ شده از معماری گوتیک در کشور اسپانیا محسوب می شود که در پارک طبیعی و بسیار زیبای الیساندا (Jardines Reina Elisenda) ساخته شده است.

صومعه تاریخی پدرالبس در بارسلون (Monestir de Pedralbes)

این پارک طبیعی مملو از درختان زیبای سرو و انواع دیگر درختان و گیاهان در سال میلادی توسط ملکه الیساندا به شکل کنونی ساخته شده و تاکنون حفظ شده است. فضای بسیار آرامش بخش پارک و صومعه پدرالبس حال و هوایی معنوی به این مکان بخشیده که شاید بتوان آن را قلب معنوی شهر بارسلون نامید.

صومعه تاریخی پدرالبس با معماری گوتیک در بندر بارسلون

 

ساختمان خاص کاسا باتلو بارسلونا (Casa Batlló)

باز هم آنتونی گائودی! یکی دیگر از یادگارهای این معمار افسانه ای برای شهر بارسلون این ساختمان که یکی از نخستین سازه های مدرن شهر بارسلون محسوب می شود بعنوان اثری ماندگار و دارای شخصیت معماری منحصربفرد شناخته می شود. این ساختمان در ابتدا بعنوان ساختمانی مسکونی طراحی و ساخته شد و نمونه ای بسیار عالی از استفاده المان ها و طرح های آزادانه در معماری ساختمان می باشد که نمایی مانند قصرهای داستان های خیالی به ساختمان بخشیده است.

ساختمان خاص کاسا باتلو بارسلونا (Casa Batlló)

تقریباً هیچکدام از بخش های ساختمان و سازه بیرونی آن پیرو هیچیک از سبک های شناخته شده معماری تا آن زمان نمی باشد و استفاده از رنگ های آبی، سبز، زرد و دیگر رنگ های زنده در نمای ساختمان منظره ای بسیار دیدنی و منحصربفرد به آن بخشیده است.

 

محله کوآدرا دئور ، یکی از جاذبه های گردشگری بارسلون (Quadrat d’Or)

منطقه کوآدرا دئور بخشی از شهر بارسلون می باشد که از اولین مناطق دارای بافت مسکونی با ساختمانهای با معماری مدرن در شهر می باشد. این منطقه بیش از ۱۵۰ ساختمان بسیار زیبا با معماری سبک مدرن قرن نوزدهم و بیستم میلادی را در خود جای داده است.

محله کوآدرا دئور ، یکی از جاذبه های گردشگری بارسلون (Quadrat d'Or)

مسیر اصلی دسترسی به این محله، مسیر پسیج دی گارسیا می باشد و مجموعه ای از انواع سبک های معماری مدرن و ساختمان هایی با رنگ های متنوع در نمای ساختمانها این منطقه را به یکی نقاط محبوب شهر بارسلون نزد گردشگران تبدیل نموده است.

 

قلعه تاریخی سه اژدها و موزه علوم زمین (Castell dels Tres Dragons and Museu Blau)

این قلعه تاریخی را بخاطر سه برج بلند ساختمان آن، قلعه سه اژدها می نامند و امروزه موزه علوم جانوری شامل مجموعه ای عظیم از انواع موجودات و جانوران خشک شده را در خود جای داده است که بسیار دیدنی هستند. حتی تعدادی فسیل دایناسور و ماموت نیز در این موزه نگهداری می شود.

قلعه تاریخی سه اژدها و موزه علوم زمین بارسلونا (Castell dels Tres Dragons and Museu Blau)

موزه بلائو در فروم پارک یکی دیگر از موزه های مورد علاقه گردشگران در شهر بارسلون است که مجموعه ای زیبا از نمونه های مختلف سنگ ها، صخره ها، گیاهان و انواع گونه های جانوری را در خود جای داده است. مفهوم اصلی و هدف از نمایش مجموعه های نگهداری شده در این موزه، نمایشی از تاریخ طبیعی و جانوری کره زمین می باشد که با طراحی بسیار جالب توجه به نحوی که روند پیدایش (evolution process) گونه های مختلف جانوری بر روی کره زمین را نمایش می دهد.

موزه بلائو بارسلون - موزه گیاه شناسی و گونه های جانوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود آهنگهای جدید