آشنایی با بهترین موزه های فلورانس و گالری های هنری

معرفی و آشنایی با بهترین موزه های فلورانس و گالری های هنری و تاریخی این شهر شامل گالری اوفیتزی ، گالری آکادمیا ، گالری پالاتاین ، موزه ملی کاخ بارجیلو و…

  • تاریخ انتشار : ۲۹ خرداد ۱۳۹۷
  • تعداد نمایش : 79
  • دیدگاه ها : صفر

موزه های فلورانس همانطور که انتظار می رود، گنجینه های گرانبها از بهترین آثار تاریخ هنر ایتالیا بخصوص دوران طلایی رنسانس و در فاصله قرن های ۱۴ تا ۱۶ میلادی را در خود جای داده اند.
اگر در نظر بگیریم که شهر فلورانس مبداء و خاستگاه جنبش رنسانس بوده است، وجود این تعداد آثار هنری در گالری ها و موزه های شهر فلورانس چندان عجیب بنظر نخواهد رسید.
جنبش هنری رنسانس که از آن بعنوان تغییر دهنده تمدن غرب از بسیاری جهات بخصوص هنر و معماری یاد می شود توسط هنرمندان اهل فلورانس به بالاترین سطح خود دست یافت.

معرفی بهترین موزه های فلورانس

معرفی بهترین موزه های فلورانس

در این مطلب لیستی از جذاب ترین و بهترین موزه های فلورانس به همراه توضیحات کامل در اختیار شما قرار می گیرد.

هنرمندان اهل فلورانس از جمله دانتلو (Donatello)، گیبرتی (Ghiberti)، دلا روبیا (della Robbia)، بوچلی (Botticelli) و در صدر آنها میکل آنجلو (Michelangelo) با پشتوانه ای که از سوی خانواده های ثروتمند این شهر مانند خاندان مدیچی در اختیار آنان قرار گرفت تعدادی از بی نظیرترین شاهکارهای هنری را آفریدند که امروزه گردشگران می توانند در سفر به فلورانس و بازدید از موزه های این شهر، این شاهکارهای هنری را از نزدیکترین فاصله ممکن ببینند و لذت ببرند.

موزه های بزرگ و مهم و گالری های هنری شهر فلورانس

اما جذابیت موزه ها و گالری های هنری فلورانس تنها در آثار هنری عصر رنسانس خلاصه نشده است و در بازدید از موزه های این شهر، آثاری هنری از هنرمندانی بزرگ در سبک های متنوع هنری و متعلق به دوره های زمانی مختلف را مشاهده خواهید کرد، آثار هنرمندانی چون رافائل (Raphael)، رامبرانت (Rembrandt) و ولاسکوئز (Velasquez) که هر یک از بهترین های عصر خود بشمار می رفتند.
در کنار این آثار هنری، با وجود موزه های تاریخ باستان، موزه تاریخ مصر، موزه تاریخ صنعت مد و موزه جواهرات خاندان مدیچی، موزه های فلورانس در بین محبوب ترین جاذبه های گردشگری این شهر جای می گیرند.

 

گالری هنری اوفیتزی (Uffizi Gallery)

گالری اوفیتزی در واقع یکی از بزرگترین موزه های هنری در سراسر اتحادیه اروپا محسوب می شود و بزرگترین و معتبرترین مجموعه ها از آثار هنری عصر رنسانس را می توانید در این موزه از نزدیکترین فاصله ممکن تماشا کنید. به همین دلیل این گالری در لیست بهترین موزه های فلورانس ، رتبه اول را از آن خود کرده است.

موزه اوفیتزی در فلورانس ایتالیا

در این موزه با مشاهده آثار هنری می توان نقش جنبش رنسانس در شکل گیری مسیرهایی تازه به روی شاخه های مختلف هنری از نقاشی و مجسمه سازی تا معماری را بوضوح مشاهده نمود و تأثیر این جنبش بر هنرمندان سراسر جهان را بخوبی درک کرد.

گالری هنری اوفیتزی (Uffizi Gallery) فلورانس ایتالیا

با توجه به چیدمان خاص و ترتیب نمایش آثار هنری در این موزه، بازدیدکنندگان بنحوی بسیار واضح و ملموس می توانند سیر تحول هنری را در این آثار از حالت یکنواخت در دوره بیزانس، تا آثار هنری واقع گرایانه و بخصوص نقاشی های پرتره و تابلوهای نقاشی از مناظر یا موضوعات مذهبی مشاهده نمایند.

 

گالری هنری آکادمیا (Galleria dell’Accademia)

این گالری در سال ۱۷۸۴ بعنوان هنرستان آغاز به کار کرد و امروزه یکی از بی نظیرترین مجموعه آثار میکل آنجلو، هنرمند مشهور عصر رنسانس و اهل شهر فلورانس را در خود جای داده است.

گالری هنری آکادمیا (Galleria dell'Accademia)

گالری آکادمیا یکی از بهترین موزه های فلورانس

بزرگترین ویژگی گالری هنری آکادمیا و دلیل اصلی محبوبیت این گالری در نزد هنردوستان این است که نمایش آثار میکل آنجلو در این موزه بنحوی است که سیر تحول کارها و آثار او بوضوح قابل مشاهده است و حتی چند اثر ناتمام این هنرمند مانند مجسمه موسوم به بردگان و مجسمه سنت ماتیو (St. Matthew) که در بین سالهای ۱۵۱۹ تا ۱۵۳۶ میلادی در حال ساخت بودند در گالری آکادمیا به نمایش گذاشته شده اند.
در کنار مجموعه آثار میکل آنجلو، مجموعه هایی باارزش از آثار هنری هنرمندان فلورانس از قرن ۱۴ تا قرن ۱۷ میلادی در این گالری نگهداری می شود و در معرض نمایش قرار گرفته است.

مجسمه دیوید اثر میکل آنجلو در گالری هنری آکادمیا فلورانس

تنها، مجسمه زیبا و افسانه ای دیوید، طولانی ترین صف های انتظار گردشگران را در مقابل ورودی این گالری هنری ایجاد می کند.
درحالیکه چندین نسخه کپی از این مجسمه که با دقتی بسیار بالا ساخته شده اند، در نقاط مختلف شهر فلورانس نصب شده اما گردشگران مشتاقانه برای تماشای نسخه اصلی صف می کشند و ساعتها در انتظار می ایستند.

این مجسمه در ابتدا در میدان Piazza della Signoria قرار داشت تا اینکه در سال ۱۸۷۳ جهت حفاظت از آسیب های محیطی به محل گالری آکادمیا منتقل شد. میکل آنجلو کار ساخت این مجسمه را در حالی آغاز کرد که تنها ۲۶ سال داشت.
این مجسمه دارای ویژگی هایی بصری زیادی است و به اعتقاد تحلیلگران هنری، نحوه ایستادن، ویژگی های فیزیکی پیکره و قدرت و صلابت آن در تلفیق با صورتی نجیب، تفسیر و بیان هنرمند از اوضاع شهر فلورانس در آن زمان و آمادگی این شهر برای تغییرات بنیادین در زمینه های سیاسی، مذهبی و اجتماعی بوده است.

 

گالری هنری پالاتاین (Galleria Palatina)

این گالری هنری که در مجموعه قصر تاریخی پیتی (Pitti Palace) واقع شده، مجموعه ای عظیم از آثار اساتید هنر ایتالیا مانند تاتیان (Titian)، بوچلی (Botticelli)، روبن (Rubens) و رافائل (Raphael) را در خود جای داده است و یکی از محبوب ترین نقاط شهر فلورانس برای گردشگران علاقمند به هنر نقاشی را پدید آورده است.

گالری هنری پالاتاین (Galleria Palatina)

سه مجموعه هنری و تاریخی دیگر نیز در قصر تاریخی پیتی دایر است که شامل گالری هنرهای مدرن (Galleria d’Arte Moderna)، موزه جواهرات (Treasury Museum) و موزه فرهنگ و سنت فلورانس (Costume Museum) می باشد.

 

موزه ملی کاخ بارجیلو (Bargello Palace National Museum)

این موزه در سال ۱۸۵۹ آغاز به کار کرده است و اولین موزه ملی در سراسر ایتالیا در خارج از محدوده واتیکان محسوب می شود که مجموعه هایی ارزنده از آثار هنری متعلق به قرن های ۱۴ تا ۱۶ میلادی از هنرمندان مهم اهل توسکانی از جمله دوناتلو (Donatello)، روبیاس (della Robbias) و میکل آنجلو (Michelangelo) در این موزه محافظت و نگهداری می شود و در معرض نمایش عموم قرار گرفته است.

موزه ملی کاخ بارجیلو (National Museum of Bargello)

از مشهورترین آثار هنری این موزه می توان به اولین پیکره تراشیده شده توسط میکل آنجلو و تعداد زیادی پیکره سنگی از هنرمندانی چون Benvenuto Cellini اشاره نمود. تالار آثار هنری قرن چهاردهم از محبوب ترین بخش های این موزه است که تعدادی از زیباترین آثار دوناتلو (Donatello) مانند سنت جورج (St. George) 1416، کودکی سنت جان (St. John as a Child) 1430 و تعداد زیادی تابلوهای نقاشی این هنرمند با موضوعات مذهبی در این بخش قرار دارند.

 

موزه کلیسای جامع دل فیوره (Museo dell’Opera)

یکی از موزه های بسیار مهم و معتبر نه تنها در فلورانس بلکه در سراسر ایتالیا که نسخه اصلی بسیاری از آثار هنری بسیار باارزش از دوره های زمانی مختلف شهر فلورانس در این موزه نگهداری می شود و در معرض نمایش عموم قرار گرفته است.

موزه کلیسای جامع دل فیوره (Museo dell'Opera)

این موزه بطور کلی دارای تم مذهبی و روحانی است و آثاری بسیار ارزنده از میکل آنجلو، مجموعه آثار هنری ساخته شده از سنگ مرمر از لوکا دلاروبیا  (Luca della Robbia) هنرمند قرن ۱۵ میلادی و همچنین دوناتلو (Donatello) با نقاشی های مشهور St. John the Baptist و Mary Magdalene  و بسیاری آثار تاریخی و هنری که هر یک به بخشی از تاریخ پرفراز و نشیب سیاسی، اجتماعی و مذهبی شهر فلورانس تعلق دارند.

 

موزه باستان شناسی فلورانس (Museo Archeologico)

مهم ترین موزه باستان شناسی در سراسر شمال ایتالیا که توسط خاندان مشهور مدیچی (Medici family) و بر اساس یافته های باستان شناسی متعلق به اقوام باستانی ساکن در منطقه توسکانی برپا شده است. در کنار یافته های باستان شناسی متعلق به منطقه، مجموعه هایی بسیار ارزشمند متعلق به تاریخچه خاندان مدیچی، مجموعه هایی از مصر باستان، یونان باستان و روم باستان در این موزه نگهداری می شود که هر یک از بخشها به راستی دیدنی هستند.

موزه باستان شناسی فلورانس (Museo Archeologico)

سراسر این موزه و در هر گوشه کنار مملو از گنجینه های تاریخی و باستانی است و جواهرات و اشیای قیمتی گرانبها که چشمها را خیره می کنند یکی از بهترین و محبوب ترین موزه ها در زمینه باستان شناسی در کشور ایتالیا را پدید اورده است.

مجسمه های برنزی که شاخص ترین اشیای ساخته شده توسط اقوام Etruscan بشمار می روند در کنار صنایع ساخته شده از سنگ مرمر، نقاشی های روی سنگ و ظروف سفالی در اندازه های مختلف از آیتم های شاخص در تالار تاریخ منطقه توسکانی بشمار می روند.

مجسمه های سفالی و برنزی موزه باستان شناسی فلورانس

بعد از اینها نوبت به بخش خای مربوط به تمدن روم و مصر باستان می رسد که مجسمه هایی متعلق به سالهای قبل از میلاد مسیح مانند مجسمه اسب برنز و سکه های ساخته شده از طلا و نقره از موارد جالب توجه این بخش از موزه محسوب می شوند.
مجموعه باستان شناسی مصر نیز شامل ظروف سفالی، سرامیک، مجسمه ها و پیکره های سنگی و فلزی، کاغذها و نقوش طلسم و پیکرهای مومیایی شده است که یک تابوت سلطنتی متعلق به ۱۴ قرن پیش از میلاد مسیح، نقطه اوج این بخش از موزه شناخته می شود و بسیار دیدنی است.

 

بیمارستان تاریخی فلورانس (Spedale degli Innocenti)

بیمارستان موسوم به معصومین (Hospital of the Innocents) یکی از اولین ساختمان های ساخته شده با معماری سبک رنسانس در شهر فلورانس بوده است که طراحی و ساخت آن توسط Brunelleschi هنرمند و معمار اهل فلورانس و سازنده گنبد مشهور کلیسای جامع فلورانس، انجام شده است.
تا سال ۱۸۷۵، مادرانی که قصد نگهداری از کودکان نوزاد خود را نداشتند می توانستند این کودکان را در این محل رها کنند تا از آنها نگهداری و مراقبت شود.

بیمارستان تاریخی فلورانس (Spedale degli Innocenti)

از این تاریخچه نه چندان جالب توجه که بگذریم، ساختمان بیمارستان نکاتی قابل توجه دارد و معماری بکاررفته در ساخت ستون ها، سقف بلند و طاق های بکاررفته در سازه اصلی ساختمان، یکی از بهترین نمونه ها در بین سازه های هم عصر خود بشمار می رود.
مانند بسیاری دیگر از ساختمان های عمومی که در عصررنسانس ساخته شده است، این ساختمان نیز آثاری متعدد از هنرمندان مختلف شهر فلورانس را در خود جای داده است که هر یک بخشی از کار ساخت انرا بر عهده داشته اند.

 

خانه میکل آنجلو (Casa Buonarroti)

این خانه متعلق به قرن ۱۶ میلادی زمانی، محل زندگی میکل آنجلو یکی از بزرگترین هنرمندان تاریخ ایتالیا و جهان بوده است و این روزها به موزه تبدیل شده است.

خانه میکل آنجلو (Casa Buonarroti)

تعداد زیادی از نمونه های اولیه مجسمه ها و آثار هنری مختلف این هنرمند که بسیاری از آنها تا سن ۱۷ سالگی ساخته شده است در این موزه در معرض نمایش قرار داده شده که هایلایت این مجموعه، نسخه چوبی مجسمه مشهور مسیح مصلوب، شاهکار میکل آنجلو است که نسخه نهایی این مجسمه در سال ۱۴۹۴ میلادی کلیسای سانتا اسپریتو (Santo Spirito) قرار گرفت.

خانه قرن شانزدهمی میکل آنجلو هنرمند سرشناس ایتالیایی

دیدن تعداد زیادی مدلهای چوبی که نمونه اولیه شاهکارهای بعدی میکل آنجلو بشمار می روند در کنار بیش از ۲۰۰ طرح نقاشی، بازدید از خانه میکل آنجلو را بسیار جذاب و لذتبخش می سازد.

برچسب ها : ، ،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود آهنگهای جدید