جذاب ترین و بهترین جاذبه های گردشگری فلورانس

معرفی بهترین جاذبه های گردشگری فلورانس : کلیساهای مهم، کاخ و موزه های دیدنی و تاریخی ، برج ناقوس، میدان دلا ریپابلیکا، بازار قدیمی فلورانس و..

  • تاریخ انتشار : ۲۱ خرداد ۱۳۹۷
  • تعداد نمایش : 79
  • دیدگاه ها : صفر

برای بازدید از تمام جاذبه های دیدنی شهر فلورانس (Florence)، به هفته ها زمان نیاز خواهید داشت و این زمان تنها شامل بازدیدهایی کوتاه و برنامه ریزی شده است.

در این مطلب ۱۲ مورد از بهترین جاذبه های گردشگری فلورانس را خدمتتان معرفی میکنیم.

فلورانس آنقدر مکان های تاریخی و جاذبه های هنر معماری بخصوص از عصر رنسانس را در خود جای داده که بسیاری گردشگران در سفر به فلورانس، دچار عوارض خستگی ناشی از پیاده روی و سرپا ایستادن های طولانی مدت می شوند که به سندروم فلورانس (Stendhal syndrome) یا (Florence syndrome) مشهور شده است!

 

کلیسای تاریخی سانتا کروچه (Santa Croce)

کلیسای سانتا کروچه در کنار جاذبه های معماری و هنری متعدد که در نمای بیرونی و معماری داخلی ساختمان این کلیسا وجود دارد، به دلیلی دیگر نیز دارای شهرتی بسیار است.

نمای بیرونی کلیسا سانتا کروچه

آرامگاه افرادی مشهور در تاریخ کشور ایتالیا از جمله میکل آنجلو ، گالیله ، ماکیاولی ، روسینی ، مارکونی و بسیاری دیگر در این کلیسا قرار دارد. تعداد آثار هنری در قالب مجسمه و آثار هنر معماری بکار رفته در نقاط مختلف ساختمان کلیسا به حدی است که بدون اغراق می توان این کلیسا را بعنوان یک موزه در نظر گرفت که بازدید کامل از تمام دیدنی های آن به زمانی بیشتر از یک روز کامل احتیاج دارد.

مجسمه تاریخی کلیسای تاریخی سانتا کروچه

پل تاریخی پونته ویچیو (Ponte Vecchio)

یکی از مشهورترین نمادهای گردشگری شهر فلورانس که با بازار سنتی که بر روی این پل قرار گرفته است بسیار محبوب گردشگرانی است که به فلورانس سفر می کنند.

پل تاریخی پونته ویچیو (Ponte Vecchio)

هدف از ساخت این پل در ابتدا ایجاد ارتباط بین دو سمت رودخانه آرنو و راحتی تردد بین دفتر اداری خاندان مدیچی (Palazzo Vecchio) و قصر محل اقامت آنها (Pitti Palace) بوده است که کار طراحی و ساخت آن توسط معمار بزرگ ایتالیایی (Vasari) انجام شد و بعدها به Vasari Corridor مشهور شد.

این پل در گذشته، محل بازار و داد و ستد جواهرات و طلافروشان فلورانس بوده است و در گذر از مغازه های آن بازار می شد گنجینه هایی بی نظیر از جواهرات را که توسط اساتید بزرگ فلورانس طراحی و ساخته شده بودند را مشاهده نمود.

بهترین جاذبه های گردشگری فلورانس, پل قدیمی پونته ویچیو فلورانس

هر یک از آن جواهرات که در آن روزها در این بازار دست به دست می شد امروزه در مجموعه ها و گنجینه های تاریخی در گوشه و کنار جهان خودنمایی می کنند.
مجموعه ای بی نظیر از پرتره های هنرمندان مشهور مانند لئوناردو داوینچی، رافائل، رمبرانت و میکل آنجلو در فضای داخلی ردیف مغازه های این بازار از دیگر دیدنی های آن بشمار می رود.

 

قصر تاریخی پیتی (Palazzo Pitti)

بازدید کامل از مجموعه تاریخی قصر و محوطه فضای سبز پیتی به یک روز کامل زمان نیاز دارد چراکه این مجموعه در واقع عصاره تاریخچه شهر فلورانس محسوب می شود.

قصر تاریخی پیتی (Palazzo Pitti)

قصر پیتی یکی از بهترین جاذبه های گردشگری فلورانس

 

در بازدید از این قصر تاریخی قابل مشاهده و لمس از فلورانس و هر آنچه بر این شهر گذشته است در مقابل شما قرار خواهد داشت.
یک گالری هنری بسیار دیدنی، یک قصر زیبا و باشکوه، آثار و ابزار صنعتی ساخته شده در فلورانس، یک موزه تاریخی، ساختمان های اقامتگاه سلطنتی و یکی از زیباترین باغ ها و فضای سبز در سراسر کشور ایتالیا با مسیرهای پرتعداد پیاده روی و آب نماهایی زیبا که در بازدید از آنها زمان را به فراموشی خواهید سپرد.

موزه مد و فشت قصر پیتی فلورانس

اگر نمی توانید یک روز کامل را به بازدید از این مجموعه اختصاص دهید، بخش هایی که بازدید از آنها بسیار واجب تلقی می شوند شامل اقامتگاه سلطنتی (Royal Apartments)، گالری هنری با آثار نقاشی از رافائل، روبن و دیگر اساتید بزرگ هنر، ساختمان اصلی قصر و همچنین محوطه فضای سبز (Boboli Gardens) مجموعه است.
این باغ بعنوان یک مدل مرجع برای طراحی و ساخت محوطه های فضای سبز و پارک های عمومی در سراسر جهان مورد استفاده معماران و مهندسان قرار دارد. مسیرهای پیاده روی، آب نماها، یک سالن آمفی تئاتر در فضای باز و پیکره های مختلف ساخته شده از گیاهان سبز از دیدنی های این باغ بشمار می روند.

 

کلیسای تاریخی سانتا ماریا نوولا (Santa Maria Novella)

طاق ورودی زیبای این کلیسا که از سنگ مرمر ساخته شده است الگوی ساخت بسیاری  دیگر از کلیساهای شهر فلورانس بوده است و اما مانند همیشه، نمونه اصلی چیز دیگری است.
طرح های بسیار زیبای حک شده در نمای بیرونی ساختمان کلیسا، پنجره هایی با شیشه های رنگی و بسیار دیدنی با ستون هایی بلند و باشکوه یکی از زیباترین کلیساهای فلورانس را پدید آورده است.

کلیسای تاریخی سانتا ماریا نوولا (Santa Maria Novella) - بهترین جاذبه های گردشگری فلورانس

فضای درونی کلیسا خود شاهکار دیگر هنری محسوب می شود که یکی از زیباترین نمونه های معماری داخلی در شهر فلورانس بشمار می رود که آثاری از هنرمندان مشهور ایتالیایی مانند Masaccio ، Giotto ، Ghirlandaio ، Lippi و Paolo Uccello را در خود جای داده و محراب اصلی کلیسا به تمامی توسط Andrea di Bonaiuto ساخته شده است.
تعدادی از بهترین آثار هنری متعلق به قرن ۱۴ میلادی با موضوعات مذهبی و روایات کتاب های عهد عتیق و عهد جدید را در این کلیسا مشاهده خواهید کرد.

 

کلیسای تاریخی سن مینیاتو ال مونته (San Miniato al Monte)

یکی از مهمترین و بهترین جاذبه های گردشگری فلورانس ، کلیسای تاریخی سن مینیاتو ال مونته نام دارد.

ساختمان این کلیسا با نمای بیرونی ساخته شده از سنگ مرمر سفید و سبز که اولین نمونه ساخته شده به این شکل در تاریخ معماری شهر فلورانس محسوب می شود در کنار منظره زیبای شهر فلورانس که در مقابل این کلیسا قابل مشاهده است، دلایل جذابیت این کلیسا برای گردشگران محسوب می شود.

کلیسای تاریخی سن مینیاتو ال مونته (San Miniato al Monte)

این کلیسا با استفاده از معماری کلاسیک رومن و با الهام از موزاییک های طرح بیزانس ساخته شده است که این شاهکارهای معماری در فضای درونی کلیسا با سقف زیبای ساخته شده از چوب ادامه دارد و بسیار دیدنی است.

 

موزه ملی کاخ بارجیلو (Bargello Palace National Museum)

فقط قرار داشتن چهار شاهکار میکل آنجلو در این موزه برای قرارگرفتن آن در لیست پیشنهادی بازدید از دیدنی های فلورانس کافی است.

موزه ملی بارگلو (National Museum of Bargello)

علاوه بر شاهکارهای میکل آنجلو، آثاری از دوناتلو، رابیاس، کیلینی، برونلشی و هنرمندانی از قرون ۱۴ تا ۱۶ میلادی که در منطقه توسکانی ساکن بوده اند در این موزه نگهداری می شود و در معرض نمایش عموم قرار گرفته است.

موزه ملی کاخ بارجیلو در فلورانس ایتالیا

گالری آثار هنری ساخته شده از طلا، یکی از محبوب ترین بخش های این موزه محسوب می شود که تمامی آثار به نمایش گذاشته شده در این بخش مربوط به دوره زمانی رنسانس در کشور ایتالیا می باشند.

 

بازار قدیمی فلورانس (Mercato Centrale)

کمی از تاریخ و هنر و این موضوعات جدی بگذریم و سری بزنیم به یکی از قدیمی ترین بازارهای ایتالیا، بازار مرکاتو سنتراله فلورانس که یکی از بزرگترین بازارهای مواد غذایی در منطقه توسکانی بوده است و امروزه همچنان زنده و پررونق است.

بازار قدیمی فلورانس (Mercato Centrale)

در این بازار علاوه بر انواع مواد غذایی از خشکبار و آجیل تا مرکبات و میوه های تازه می توانید یادگاری های بسیار زیبا و دوست داشتنی از صنایع دستی منطقه توسکانی خریداری کنید. گل های زیبا و تازه، زیتون و روغن زیتون و انواع محصولات منطقه توسکانی با بهترین کیفیت و قیمت مناسب در این بازار عرضه می شوند.

 

برج ناقوس (Campanile di Giotto)

برج ناقوس یکی از بهترین جاذبه های گردشگری فلورانس است. این برج زیبا با نام کامپانایل دی گیوتو در مجاورت کلیسای جامع و تاریخی فلورانس در محله تاریخی شهر قرار گرفته و بخشی از مجموعه این کلیسا محسوب می شود.
این برج توسط هنرمند و معمار مشهور ایتالیایی Giotto ساخته شده و در ادامه توسط هنرمندان دیگر کامل تر شده است.

برج ناقوس گیوته در مجاورت سانتا ماریا دل فیوره (Giotto's Campanile)

این برج بعنوان یکی از بهترین سکوهای منظره شهر فلورانس هم شناخته می شود که برای مشاهده این منظره باید همت کنید و از راه پله ای که از بیش از چهارصد پله تشکیل شده است بالا بروید.

 

میدان دلا ریپابلیکا (Piazza della Repubblica)

میدان دلا ریپابلیکا (Piazza della Repubblica) - بهترین جاذبه های گردشگری فلورانس

یکی از بهترین نقاط شهر فلورانس برای قدم زدن، استراحت و ریلکس بودن یا نوشیدن فنجانی قهوه که تعداد زیادی کافه های جمع و جور و دوست داشتنی در محوطه اطراف این میدان قرار دارد و وقت گذرانی در این محوطه بسیار لذتبخش خواهد بود. البته قیمت ها همانطور که انتظار می رود گران هستند.

 

کاخ و موزه پالاتزیو (Palazzo Strozzi)

این کاخ بزرگ و دیدنی، یکی از بزرگترین مجموعه های هنری از آثار هنری منطقه توسکانی را در خود جای داده است و در طول سال، دو بار میزبان نمایشگاه بین المللی هنری در فلورانس است که آثار هنری از هنرمندان بزرگ مانند Picasso ، Ai Weiwei ، Kandinsky و Bill Viola در این نمایشگاه ها در معرض نمایش عموم قرار می گیرند.

در حال حاضر نمایشگاه دائمی رنسانس ایتالیا با استقبال دائمی گردشگران و بازدیدکنندگان در حال برگزاری است.

 

محله اولترانو (Oltrarno Neighborhood)

اولترانو، یکی از سرزنده ترین و دوست داشتنی ترین محله های فلورانس است که با کوچه و خیابان های نوستالژیک و خانه هایی که هنوز معماری و سبک کلاسیک خود را حفظ کرده اند بسیار مناسب گشت و گذار و وقت گذرانی در هر ساعت از شبانه روز است.

این محله بخشی از منطقه تاریخی و تحت حفاظت شهر فلورانس محسوب می شود و مکان های دیدنی و تاریخی زیادی از جمله کلیسای تاریخی Santo Spirito di Firenze ، قصر خاندان دیچی Palazzo Pitti ، قلعه تاریخی Belvedere و میدان مشهور Piazzale Michelangelo  در همین محله قرار گرفته اند.

 

مسیر سن جاکوپو (Borgo San Jacopo)

از لیست دوازده تایی بهترین جاذبه های گردشگری فلورانس مسیر سن جاکوپو آخرین انتخاب است ، اما این به معنی کم اهمتی آن نیست!

مسیر سن جاکوپو (Borgo San Jacopo)

در فاصله ای نزدیک از پل تاریخی پونته ویچیو (Ponte Vecchio) و همهمه و ازدحام همیشگی این پل و بازار تاریخی، یک مسیر بسیار زیبا در راستای مسیر رودخانه آرنو که مملو از مناظر بسیار زیبا، ساختمان ها و برج های دیده بانی تاریخی و یک کلیسای تاریخی و کوچک است و البته بهترین منظره از پل پونته ویچیو را از همین خیابان می توانید تماشا کنید.

 

سایر تصاویر مرتبط با بهترین جاذبه های گردشگری فلورانس

نمای داخلی کلیسای تاریخی سانتا کروچه

نمای داخل کلیسای تاریخی سانتا کروچه

ستون های کلیسای تاریخی سانتا کروچه

برچسب ها : ، ، ،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود آهنگهای جدید