بهترین پیست های اسکی در ایتالیا

معرفی ۱۰ مورد از بهترین و کجهزترین پیست های اسکی در کشور ایتالیا

  • تاریخ انتشار : ۲۲ فروردین ۱۳۹۷
  • تعداد نمایش : 132
  • دیدگاه ها : صفر

بلندترین کوهستان های قاره اروپا، رشته کوههای آلپ و کوهستان هایی بلند و برفگیر مانند مونت بلانک، مونته کروینو، گریوولا، دولومیت در مرزهای غریبی و شرقی ایتالیا با کشورهای فرانسه و سوئیس واقع شده اند.

دامنه های وسیع و برفگیر این ارتفاعات، تعداد زیادی از مشهورترین پیست های اسکی قاره اروپا را در خود جای داده اند. اغلب این پیست ها در ارتفاع بالاتر از ۳۰۰۰ متری ساخته شده اند که بارش برف در این نقاط، هر ساله از ماه نوامبر آغاز می شود و تا ماه آوریل ادامه دارد.
ورزش اسکی در ایتالیا تنها ابعاد حرفه ای و تخصصی ندارد. اسکی و دیگر ورزش های زمستانی از تفریحات خانوادگی ایتالیایی ها محسوب می شوند و گذراندن تعطیلات آخر هفته در پیست های اسکی جایگاهی ثابت در فرهنگ عامه مردم ایتالیا دارد.

امکانات ، نقشه و دسترسی بهترین پیست های اسکی در ایتالیا

 

محبوب ترین منطقه کوهستانی نزد علاقمندان اسکی و ورزشهای زمستانی، کوهستان دولومیت (Dolomites) است که ۱۲ پیست اسکی بسیار مجهز و درجه یک را در خود جای داده و مجموع طول مسیرهای اسکی در این کوهستان بیش از ۱۲۰۰ کیلومتر است.
کوهستان Val d’Aosta در مرز ایتالیا، فرانسه و سوئیس و کوهستان های غربی آلپ (Savoy Alps) در تورین از دیگر مناطق بسیار محبوب علاقمندان ورزشهای زمستانی در ایتالیا محسوب می شوند که مناظر طبیعی بسیار زیبا و دیدنی در این مناطق وجود دارد.

این مطلب به معرفی تعدادی از بهترین پیست های اسکی در ایتالیا از لحاظ امکانات و امنیت، موقعیت جغرافیایی مناسب و محبوبیت نزد خانواده ها و ورزشکاران حرفه ای اختصاص دارد.

 

پیست اسکی کورتینا دی آمپتزو (Cortina d’Ampezzo)

بهترین پیست های اسکی در ایتالیا – یکی از زیباترین مناطق کوهستانی نه تنها در ایتالیا بلکه در سراسر جهان که در لیست میراث جهانی سازمان یونسکو (UNESCO World Heritage Site) نیز ثبت شده است و تعدادی از بهترین مسیرهای اسکی ایتالیا در این منطقه کوهستانی بر فراز شهر کورتینا واقع شده اند.
این پیست دارای پنج ایستگاه در ارتفاعات مختلف است و بیش از سیصد ۳۰۰ دستگاه بالابر ورزشکاران و مراجعه کنندگان به پیست را از نقطه ورودی پیست به بالاترین نقطه در ایستگاه پنجم منتقل می کنند.

نقشه شماتیک پیست اسکی کورتینا دی آمپتزو

با فرارسیدن فصل اسکی، خانواده های بسیاری از داخل و خارج کشور ایتالیا به پیست کورتینا دی آمپتزو می آیند و از امکانات بسیار خوب این پیست برای ورزشکاران مبتدی که دارای مهارت های اولیه در ورزش اسکی هستند استفاده می کنند.

نمایی زیبا از تله کابین پیست اسکی کورتینا دی آمپتزو

بیش از نیمی از مسیرهای اسکی در این پیست با در نظرگرفتن سطح مقدماتی و متوسط (intermediate) مهارت های ورزش اسکی ساخته شده اند اما اوضاع برای اسکی بازان حرفه ای هم اصلاً کسل کننده نیست و حداقل ۱۱ مسیر اسکی کاملاً حرفه ای در این پیست وجود دارد.
امکانات کامل رفاهی شامل چندین هتل، رستوران، کافه، مارکت و مراکز ماساژ و تندرستی هم در پیست و هم در شهر کورتینا برای گردشگران و ورزشکاران مهیا شده است.

 

پیست اسکی وال گاردنا (Val Gardena)

بهترین پیست های اسکی در ایتالیا – پیست های کوچکتری مانند وال گاردنا اگر چه خیلی حرفه ای نبوده و در مقایسه با پیست کورتینا مسیرهایی دشوار و پرزحمت برای اسکی ندارند اما محیطی بسیار صمیمی و دوستانه ای دارند که برای گذراندن تعطیلات و چند روزی گردش در طبیعت کوهستانی انتخابی بی نقص محسوب می شوند.

پیست اسکی وال گاردنا (Val Gardena)

این پیست حدود ۱۶۰ کیلومتر مسیر آماده شده برای ورزش اسکی در اختیار مراجعه کنندگان به پیست قرار می دهد که اگر مسیرهایی که بوسیله دستگاه بالابر به هم متصل هستند را در نظر بگیریم مجموع طول مسیرهای اسکی منطقه به ۴۰۰ کیلومتر می رسد که خیلی بیشتر از حد کافی است!

پیست اسکی آماتوری وال گاردنا در ایتالیا

از سال ۲۰۱۷ اولین بالابرهای هشت نفره با صندلی های دارای گرمکن در پیست وال گاردنا راه اندازی شد که اسکی بازان را از نقطه ورودی پیست به لاترین نقطه در دامنه Piz Sella منتقل می کند.
اسکی بازان حرفه ای هم در پیست وال گاردنا حوصله شان سرنخواهد رفت چراکه بیشتر از ۶۵ درصد مسیرهای اسکی در این پیست از بالاترین ارتفاعات کوهستان Dolomites محسوب می شوند و طراحی این مسیرها برای اسکی بازان نیمه حرفه ای و کاملاً حرفه ای انجام شده است.

با تمام این اوصاف و در مجموع این پیست با میانگین شیب ۲۵درصد در گروه پیست های تفریحی ایتالیا قرار می گیرد که حتی بسیاری از ورزشکاران حرفه ای برای تمرین های سبک و ریکاوری از این پیست استفاده می کنند.

 

پیست اسکی بریول سروینیا (Breuil-Cervinia)

بهترین پیست های اسکی در ایتالیا – منطقه کوهستانی Val D’Aosta در شمالغربی شهر میلان یکی از محبوب ترین مسیرهای اسکی برای اسکی بازان حرفه ای در سراسر جهان محسوب می شود که درست در مرز بین ایتالیا و سوئیس و در بالاترین نقطه از کوههای مشهور Matterhorn از کوهستان آلپ قرار دارد.

نقشه شماتیک پیست اسکی بریول سروینیا (Breuil-Cervinia)

شهر کوچک و کوهستانی سروینیا در دامنه جنوبی این کوهستان مرکز گردشگری و همینطور ورزشهای زمستانی در بخش ایتالیایی این کوهستان است که با اقامت در این شهر دسترسی به حدود ۳۵۰ کیلومتر مسیر اسکی بین دو کشور ایتالیا و سوئیس را برایتان فراهم خواهد ساخت.

پیست اسکی بریول سروینیا (Breuil-Cervinia)

بالابرهای پیست اسکی سروینیا شما را تا ارتفاع ۳۵۰۰ متری در ارتفاعات موسوم به Piccolo Cervino منتقل می کنند و از آن نقطه انتخاب مسیر اسکی با خودتان خواهد بود. اغلب مسیرهای اسکی در این منطقه از شیبی نرمال برخوردار هستند و بیش از نیمی از این مسیرها بسیار مناسب اسکی بازان آماتور محسوب می شوند.

امکانات اقامتی و رفاهی پیست اسکی سروینیا

اغلب اسکی بازان حرفه ای مسیر کوهستانی را تا بالاترین نقطه ادامه می دهند در مسیرهای داخل خاک کشور سوئیس به اسکی می پردازند که پیچ و خم بیشتری داشته و شیب مسیرها در آن بخش بیشتر است.
هتل ها و مراکز اقامتی متعددی در سروینیا فعالیت می کنند اما توصیه ما این است که برای اقامت در دامنه سوئیسی کوهستان و در شهر Zermatt اقامت کنید که هم زیباتر است و هم امکاناتی بهتر در مقایسه با همتای ایتالیایی خود به میهمانان ارائه می کند.

 

پیست اسکی کورمایر (Courmayeur)

بهترین پیست های اسکی در ایتالیا – پیست اسکی کورمایر در ارتفاعات کوهستان مونت بلانک (Mont Blanc) در نزدیکی مرز ایتالیا و فرانسه و تونل مشهور مونت بلانک قرار گرفته است.
این پیست اسکی در ابتدا توسط علاقمندان به اسکی از شهرهای میلان و تورین برای گذراندن تعطیلات آخر هفته در این ارتفاعات ساخته شده است و یکی از زیباترین مناظر طبیعی کوهستانی و بهترین مسیرهای اسکی برای سطوح مختلف از مهارت در ورزش اسکی در این پیست وجود دارد.

نقشه شماتیک پیست اسکی کورمایر (Courmayeur)

اگر با تله کابین منطقه موسوم به Funivie Monte Bianco بسمت ارتفاعات بروید در طول مسیر یکی از زیباترین مناظر کوهستانی موجود در اروپا در مقابل شما قرار خواهد داشت. کوههای پوشیده از برف که انگار در میان اقیانوسی از ابرهای سفید غوطه ور شده اند که بسیار دیدنی و بیادماندنی خواهد بود.

چشم انداز پیست اسکی کورمایر ایتالیا از کوهستان مونت بلانک

آب و هوای این منطقه از کوهستان مونت بلانک بسیار متغیر و همراه با تغییرات شدید و ناگهانی است به همین دلیل حتی اسکی بازان حرفه ای برای اسکی در نقاط خارج از پیست اسکی از همراهی راهنمایان محلی استفاده می کنند و در مواقع مناسب نبودن آب و هوا اسکی در منطقه ممنوع می شود و گردشگران تنها برای مشاهده مناظر کوهستانی می توانند از دستگاه بالابر و تله کابین منطقه استفاده کنند.

پیست اسکی کورمایر (Courmayeur)

بطور کلی این پیست را باید یکی از پیست های کاملاً حرفه ای ایتالیا بشمار آورد که برای افراد آماتور چندان مناسب بنظر نمی آید اما برای دیدن مناظر طبیعی کوهستان و گشت و گذار در شهر و استراحت و کسب آرامش سفر به این منطقه حتی برای خانواده ها تجربه ای رضایت بخش خواهد بود.

 

پیست اسکی آلتابادیا (Alta Badia)

بهترین پیست های اسکی در ایتالیا – از بهترین مناطق اسکی در ارتفاعات Gruppo del Sella که بسیار محبوب خانواده ها و اسکی بازان اماتور است و افرادی که در حال اولین تجربه اسکی باشند از حضور در این پیست احساسی خوب و لحظاتی خوش را تجربه خواهند کرد.

نقشه شماتیک پیست اسکی آلتابادیا (Alta Badia)

بیش از ۵۰ درصد مسیرهای اسکی این پیست مناسب اسکی بازان آماتور طراحی شده است اما این به معنای بی استفاده بودن این پیست برای اسکی بازان باتجربه و حرفه ای نیست.

پیست اسکی آلتابادیا (Alta Badia) ایتالیا

هر ساله در ماه دسامبر مسابقات جهانی اسکی آلپاین در همین پیست برگزار می شود چراکه مسیر مشهور Gran Risa در این پیست بلحاظ تکنیکی، یکی از دشوارترین مسیرهای اسکی جهان شناخته می شود.

 

پیست های اسکی سستریه ره و وال چیزونه (Sestriere and Val Chisone)

بهترین پیست های اسکی در ایتالیا – شهر کوهستانی Sestriere که بواسطه پیست اسکی واقع در این منطقه شکل گرفته است در یکی از بلندترین دامنه های کوهستان آلپ در غرب تورین واقع شده است.

پیست اسکی این شهر یکی از قدیمی ترین مراکز اسکی و تفریحات زمستانی در کشور ایتالیا محسوب می شود که بصورت حرفه ای برای ورزش اسکی ساخته شده است و در سالهای دور در دهه ۲۰ و ۳۰ از نقاط تفریحی خانواده های اشرافی ایتالیا بشمار می رفت.

امکانات اقامتی و رفاهی پیست های اسکی سستریه ره و وال چیزونه

در پیست اسکی سستریه برای اسکی بازان در سطح مختلف از مهارت مسیرهایی جداگانه مهیا شده است و امکانات آموزشی بسیار خوبی برای افراد مبتدی وجود دارد.

پیست های اسکی سستریه ره و وال چیزونه (Sestriere and Val Chisone)

پیست اسکی وال چیزونه (Val Chisone) در ارتفاعات مشهور به Via Lattea در ارتفاع ۲۸۰۰ متری قرار دارد. این پیست ۱۶۳ مسیر اسکی را در خود جای داده که از این تعداد مسیر، ۴۰ مسیر برای افراد مبتدی و ۳۰ مسیر مخصوص اسکی بازان حرفه ای طراحی شده است.
در داخل این پیست بزرگ چند پیست کوچکتر قرار گرفته اند از جمله پیست Pragelato و پیست مسابقات پرش (ski jump) که در المپیک زمستانی سال ۲۰۰۶ مورد استفاده قرار گرفت.

 

پیست اسکی بورمیو (Bormio)

بهترین پیست های اسکی در ایتالیا – این پیست اسکی در ارتفاع ۱۷۸۷ متری کوهستان Bolzano در شمال ورونا (Verona) در مجاورت مرز ایتالیا و سوئیس واقع شده است.

نقشه شماتیک پیست اسکی بورمیو

منطقه اصلی اسکی Vallecetta یکی از محبوب ترین مراکز ورزشهای زمستانی نزد خانواده ها در کشور ایتالیا محسوب می شود که ۵۸ درصد مسیرهای موجود در این پیست، مناسب اسکی بازان آماتور یا دارای مهارت متوسط است.

پیست اسکی بورمیو (Bormio)  ایتالیا

شهر بورمیو نیز جدای از پیست اسکی، از مراکز گردشگری در ایتالیا محسوب می شود که چشمه های آب گرم که از دوران قدیم در این منطقه وجود دارند شهرت دارد.
بعد از گذراندن روزی پر جنب و جوش در پیست اسکی، استراحت و نشستن در حوضچه های آب گرم و معدنی تجربه ای بسیار لذتبخش و بیادماندنی خواهد بود.

نمایی زیبا از پیست اسکی بورمیو در شهر ورونا ایتالیا

نمایی زیبا از پیست اسکی بورمیو در شهر ورونا ایتالیا

 

پیست اسکی مونته روسا (Monterosa)

بهترین پیست های اسکی در ایتالیا – یکی از بزرگترین مناطق اسکی جهان در ارتفاع ۳۰۰۰ متری کوهستان Aosta که مسیرهای اسکی سه دهکده کوهستانی Alagna ، Champoluc و Gressoney به طول مجموع ۱۸۰ کیلومتر در این منطقه به یکدیگر متصل شده اند و شبکه ای متنوع و بسیار محبوب از مسیرهای کوهستانی را در این منطقه پدید آورده اند.

نقشه شماتیک پیست اسکی مونته روسا

از فراز پیست های این منطقه مناظری بی نظیر و بی نهایت زیبا از سه قله از بلندترین نقاط قاره اروپا یعنی کوهستان مونت بلانک (Mont Blanc)، ارتفاعات ماترهورن (Matterhorn) و مونته روسا (Monte Rosa) در مقابل شما قرار دارد که پرداختن به اسکی در حالیکه چنین منظره ای در مقابل شما قرار دارد تجربه ای بی نظیر برای هر اسکی باز محسوب می شود، تجربه ای که برای درک آن باید عاشق اسکی باشید!

پیست اسکی مونته روسا (Monterosa)

برای دسترسی به بالاترین نقطه در مونته روسا باید ابتدا از دهکده  بوسیله تله کابین به ارتفاع حدود ۸۵۰ متری بروید و از آنجا با تله کابین بعدی به ایستگاه Col d’Olen در ارتفاع ۲۸۸۱ متری خواهید رسید.

در این نقطه باید برای مسیر بعدی خودتان تصمیم بگیرید که یکی از دو مسیر Champoluc یا Gressoney خواهد بود. توجه داشته باشید که این مسیر کاملاً برای اسکی بازان حرفه ای است و افراد مبتدی به جز برای دیدن مناظر کوهستانی و گشت و گذار نباید به این نقاط بروند.

پیست اسکی مونته روسا در کوهستان AOSTA ایتالیا

این افراد بعد از تماشای مناظر می توانند در پیست Alagna که در مسیر بازگشت قرار دارد و برای اسکی بازان مبتدی مهیا شده است به اسکی بپردازند.

 

منطقه سیسر آلم (Alpe di Siusi)

بهترین پیست های اسکی در ایتالیا – این منطقه، بزرگ‌ترین و مرتفع‌ترین نقطه در رشته کوه‌های آلپ است که صرف نظر از شرایط آب و هوایی حاکم بر منطقه، همیشه پوشیده از برف است.
با توجه به شرایط آب و هوایی از ماه دسامبر تا مارس، بارش برف در منطقه تداوم دارد و حدود ۹۰ درصد از مسیرهای اسکی این منطقه که در بالاترین ارتفاعات قرار گرفته اند فقط برای اسکی بازان حرفه ای مناسب است اما در بخش هایی از کوهستان که شامل منطقه والگاردنا می شود مسیرهای اسکی فراوانی برای اسکی بازان مبتدی وجود دارد.

نقشه شماتیک پیست اسکی منطقه سیسر آلم

در دامنه های پایین دست منطقه چندین پیست اسکی مناسب برای خانواده ها و حتی فعالیت های زمستانی برای کودکان مهیا شده است که چندین پیست مخصوص ورزش اسنوبورد در این منطقه از محبوب ترین مراکز اسنوبورد در اروپا و جهان شناخته می شوند.

پیست اسکی کوهستان آلپ - منطقه سیسر آلم (Alpe di Siusi)

موانع طبیعی و پیش ساخته شده بسیار متنوع در این پیست ها علاقمندان و ورزشکاران حرفه ای اسنوبورد را به این نقطه از کوهستان آلپ می کشاند و هر ساله مسابقات مختلف اسنوبورد در این منطقه برگزار می شود.

 

منطقه مارمولادا (Marmolada)

بهترین پیست های اسکی در ایتالیا – این منطقه در ارتفاع ۱۶۰۰ متری قرار دارد و مزیت آن وجود راههای ارتباطی متعدد و دسترسی آسان با وسایل نقلیه شخصی به نقطه ورودی و آغازین مناسب برای اسکی است.

نقشه شماتیک پیست اسکی منطقه مارمولادا (Marmolada)

پیست های اسکی این منطقه از کوچکترین پیست های کوهستان Dolomiti بشمار می روند و بسیار مناسب خانواده ها و اسکی بازان مبتدی هستند هر چند مسیرهای بسیار پیچیده و دشوار برای اسکی بازان حرفه ای نیز در همین پیست ها وجود دارد.

پیست اسکی و تله کابین منطقه مارمولادا (Marmolada)

تعدادی از مهم ترین نقاط اسکی در منطقه شامل Marmolada Glacier ، Passo Pordoi ، Passo Campolongo ، Canazei ، Alta Badia و Arabba می باشند که منطقه مارمولادا را از مشهورترین و محوب ترین مناطق اسکی در ایتالیا قرار داده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود آهنگهای جدید