راهنمای سفر به شهر کالینینگراد – معرفی جاذبه های گردشگری و مراکز خرید مهم شهر

شهر کالینینگراد از ابتدای پیدایش در قرن چهاردهم میلادی در قلمرو امپراطوری آلمان قرار داشت و بطور بدیهی سبک معماری و ساختمان سازی شهر تحت تاثیر معماری رایج کشور آلمان بوده است.

 • تاریخ انتشار : ۱۳ اسفند ۱۳۹۶
 • تعداد نمایش : 123
 • دیدگاه ها : صفر

راهنمای جامع سفر به شهر کالینینگراد

معرفی جاذبه های گردشگری شهر کالینینگراد و بررسی بهترین مراکز خرید و مال های شهر ، معرفی پارک های جنگلی و پارک بازی شهر ، بهترین رستوران ها و هتل های کالینینگراد و همچنین توصیه های امنیتی که در هنگام سفر به این شهر باید به آنها توجه داشته باشید.

نمایی زیبا از غروب شهر کالینینگراد

نمایی زیبا از غروب شهر کالینینگراد

معماری شهری

شهر کالینینگراد از ابتدای پیدایش در قرن چهاردهم میلادی در قلمرو امپراطوری آلمان قرار داشت و بطور بدیهی سبک معماری و ساختمان سازی شهر تحت تاثیر معماری رایج کشور آلمان بوده است. از دهه پنجاه میلادی و پس از جدایی از آلمان و پیوستن به خاک روسیه (شوروی سابق) به تدریج سبک معماری شرق اروپا و بخصوص شهرهسازی مشهور به سبک استالین در کالینینگراد نیز مورد استفاده قرار گرفت به همین دلیل امروزه در نقاط مختلف و بخصوص بافت قدیمی شهر نمونه های بسیر جالب و دیدنی از سبک های معماری متعلق به هریک از این دوره های تاریخی دیده می شود.

سبک معماری شهری کالینینگراد

سبک معماری روسیه در شهر کالینینگراد

مرکز شهر امروزی کالینینگراد در اطراف میدان پیروزی (Victory Square) شکل گرفته است اما بخش هایی از مرکز شهر کالینینگراد که قبل از جنگ جهانی دوم نیز وجود داشته اند شامل پارک های قدیمی این منطقه، خیابان های سبک قدیمی، میدان قدیمی شهر کونیگسبرگ، ساختمان قدیمی اتحاد (House of Soviets) و کلیسای تاریخی کونیگسبرگ (Königsberg Cathedral) می باشد. بسیاری از ساختمان های ساخته شده در دوره تاریخی قرار داشتن شهر در قلمرو کشور آلمان همچنان وجود دارند و بخوبی حفظ و نگهداری شده اند.

 

تعدادی از جاذبه های گردشگری کالینینگراد

 • کلیسای تاریخی جودیتین (Juditten Church)
 • دروازه تاریخی شهر قدیمی کونیگسبرگ (Sackheim Gate)
 • دروازه تاریخی رزگارتن (Rossgarten Gate)
 • پارک یوناس (Yunost Park)
 • بنای یادبود نبرد کونیگسبرگ (Battle of Königsberg Monument)
 • مجسمه یادبود پتر کبیر (Tsar Peter the Great Monument)
 • پل های لئونارد ائولر (Leonhard Euler Bridges)

پارک های کالینینگراد

مانند سالن های تئاتر، پارک ها یکی دیگر از بخش های جدانشدنی در شهرهای روسیه بشمار می روند. با توجه به اقلیم آب و هوایی روسیه که با بارش های مداوم باران و برف همراه است اغلب مناطق این کشور دارای پوشش گیاهی و جنگل های انبوه است که بسیاری از شهرها در میان همین مناطق جنگلی و نزدیک به رودهای بزرگ ساخته شده اند. پارک های بزرگ در شهرهای روسیه اغلب مناطق جنگلی طبیعی هستند که با گذشت زمان و توسعه شهرها بصورت فضای سبز شهری حفظ و نگهداری شده اند و امروزه از مکان های تفریحی خانواده های روس و همینطور جاذبه های گردشگری هر یک از این شهرها محسوب می شوند.

بنای وارونه Upside Down House در پارک یوناس کالینینگراد

بنای وارونه Upside Down House در پارک یوناس کالینینگراد

پارک یوناس (Yunost Park) زیباترین منطقه در شهر کالینینگراد است و انتخاب اول خانواده ها برای تفریح و استراحت محسوب می شود. بعد از انجام بازسازی های وسیع از سال ۲۰۰۸ مناظر بسیار زیبا و مسیرهای پیاده روی متنوع در سراسر فضای سبز پارک ساخته شده و امکانات تفریحی مانند قایق سواری، ماشین کارتینگ، مسیر پیاده روی لابیرنت و یک بنای تفریحی هنری بنام Upside Down House به مجموعه پارک اضافه شده است. در بازدید از این پارک اگر به نقاط بلند مشهور به فریس (Ferris) بروید می توانید مناظری زیبا و نفس گیر از منظره شهر کالینینگراد را تماشا کنید که بخصوص در هنگام شب و روشن شدن چراغهای شهر بسیار دیدنی است.

پارک یوناس کالینینگراد دارای فضای سبز زیبا و پارک بازی

پارک یوناس کالینینگراد دارای فضای سبز زیبا و پارک بازی

پارک گیاه شناسی (Botanical Garden) از قدیمی ترین مجموعه های فضای سبز توسط پروفسور پاول کبر (Paul Keber) از شخصیت های علمی شهر کالینینگراد در سال ۱۹۰۴ افتتاح شده است. هدف از تاسیس این پارک آشنایی کودکان، دانش آموزان و دانشجویان با انواع گونه های گیاهی و درختی و همینطور انواع گونه های پرندگان بوده است ضمن اینکه ذخیره بذرهای انواع درختان مورد استفاده در فضاهای سبز شهری در کالینینگراد در همین باغ واقع شده است. در حال حاضر مجموعه از گونه های جنگلی از تمام نقاط جهان در این باغ نگهداری می شود و مکانی بسیار عالی برای پیاده روی و استفاده از طبیعت محسوب می شود.

تصویری از پارک گیاه شناسی کالینینگراد - Botanical Garden

تصویری از پارک گیاه شناسی کالینینگراد – Botanical Garden

پارک فرهنگ (Central Park of Culture) در مرکز شهر کالینینگراد که ساکنین شهر آنرا بنام Kalinin Park می شناسند در منطقه طبیعی Luisenwall Park واقع شده که در گذشته در املاک یکی از خانواده های مشهور و معتبر کالینینگراد قرار داشته است و با گذشت زمان در اختیار عموم شهروندان قرار گرفته است.

پارک مرکزی فرهنگ در مرکز شهر کالینینگراد

پارک مرکزی فرهنگ در مرکز شهر کالینینگراد

سابقه تاریخی این پارک به قرن هجدهم میلادی بر می گردد و حتی در دوره های زمانی، افرادی از خاندان سلطنتی تزار روس در خانه های اشرافی واقع در این ملک اقامت داشته اند که البته امروزه اثری از آن خانه ها دیده نمی شود. امروزه این پارک با مناظر بسیار زیبای طبیعی و مسیرهای پیاده روی و تعدادی رستوران و کافه از دیدنی های مورد علاقه خانواده های کالینینگراد محسوب می شود.

 

پارک مکس اشمن (Max Aschmann Park) در سال ۱۹۰۳ تاسیس شده است و در شمال شهر کالینینگراد و در مجاورت ساحل زیبای رودخانه قرار دارد و مسیرهای بسیار زیبا برای اسب سواری و پیاده روی در سراسر پارک وجود دارد. دیگر پارک قابل اشاره در کالینینگراد، پارک تپه قدیمی شهر (Upper Pond Park) است که قدمتی به اندازه شهر دارد و در قرن سیزدهم ساخته شده است.

پارک مکس اشمن در شمال شهر کالینینگراد و در مجاورت ساحل رودخانه

پارک مکس اشمن در شمال شهر کالینینگراد و در مجاورت ساحل رودخانه

این پارک در راستای مسیر رودخانه ای که از وسط شهر می گذرد ساخته شده و در سالهای اخیر امکانات رفاهی و مسیرهای پیاده روی جدید به آن اضافه شده و بسیار مورد علاقه خانواده های کالینینگراد است.

 

خرید در کالینینگراد

تعدادی از محبوب ترین و معتبرترین مناطق و مراکز خرید شهر کالینینگراد به شرح زیر می باشد :

مرکز خرید اروپا – Europa shopping mall

این مرکز خرید در مرکز شهر کالینینگراد مجموعه ای از بوتیک ها و فروشگاه های عرضه کننده برندهای معتبر پوشاک و عطرو ادکلن، چند سالن سینما و رستوران و کافی شاپ را در خود جای داده و یکی از بهترین مکان ها برای خرید و گشت و گذار در کالینینگراد محسوب می شود.

مرکز خرید اروپا کالینینگراد - Europa shopping mall

آدرس :  Ploshad Pobedy, 2A Victory Square (Train to Severnyy vokzal)

Kaliningrad Amber Factory

فروشگاه اختصاصی تولیدی سنگ های قیمتی کالینینگراد که محصولاتی متنوع ساخته شده از سنگهای قیمتی و کهربا متناسب با هر بودجه ای در این فروشگاه عرضه می شود.

فروشگاه اختصاصی تولیدی سنگ های قیمتی کالینینگراد Kaliningrad Amber Factory

آدرس : Ul. Chernyakhovskovo 62

 

Polotskaya wholesale shopping base

این مرکز خرید بخاطر قیمت های پایین و تنوع کالاها و محصولات عرضه شده از محبوبیت زیادی در شهر کالینینگراد برخوردار است و بسیاری از کالاهای موردنیاز روزانه از مواد غذایی تا پوشاک و کفش و لوازم الکترونیکی و همچنین لوازم شکار و مسافرتی در این مرکز عرضه می شود.

مرکز خرید Polotskaya wholesale shopping base

مرکز خرید Polotskaya wholesale shopping base

آدرس : Polotskaya street

Yantarny shopping Center

یکی از بزرگترین مراکز فروش سنگ قیمتی کهربا در جهان که در منطقه یانتارنی در فاصله یک ساعته از مرکز شهر واقع شده و بیش از ۹۰درصد کهربای جهان از طریق همین بازار تأمین می شود.

 

آدرس : Masterov Square, Yantarny settlement

غذا و رستوران های کالینینگراد

خیابان های اطراف میدان پیروزی در مرکز شهر بهترین منطقه برای پیداکردن رستوران های خوب محسوب می شود. رستوران ها و کافه های زیادی در این منطقه فعالیت می کنند که بهترین موارد قابل توصیه در این منطقه را به شما معرفی می کنیم.

Papasha Beppe Pizzaria

معتبرترین و محبوب ترین رستوران پیتزا و فست فود در شهر کالینینگراد در خیابان Leninsky که بسیار موردعلاقه ساکنین شهر قرار دارد. هزینه هر پرس غذا در این رستوران بین ۲۰۰ تا ۶۰۰ روبل است.

رستوران پیتزا و فست فود در شهر کالینینگراد - Papasha Beppe Pizzaria delicious

 

رستوران Zarya

این رستوران در خیابان Prospekt Mira در مجاورت هتل مسکو واقع شده است و فضای بسیار خوب برای نشستن میهمانان هم در داخل و هم در خارج از رستوران وجود دارد. منوی غذای این رستوران بسیار متنوع است و متوسط هزینه هر پرس غذا بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ روبل خواهد بود.

Zarya restaurant - رستوران Zarya در کنار هتل مسکو شهر کالینینگراد

 

رستوران Karamel

این رستوران در  Leninsky Prospektدر ساختمان پلازا با منظره ای زیبا به شهر کالینینگراد یکی از بهترین کیفیت ها در این شهر را ارائه می دهد که متوسط هزینه برای هر پرس غذا در این رستوران ۵۰۰ روبل است.

رستوران کارامل کالینینگراد روسیه - Karamel kaliningrad restaurant

 

تعدادی از رستوران های معتبر در کالینینگراد :

 • Kropotkin (خیابان Teatralnaya ulitsa)
 • Razgulyai  (خیابان Ploshad’ Pobedy)
 • Twelve Chairs  (خیابان Leninskiy prospekt)
 • Viktoriya Supermarket  (خیابان Leninskiy prospekt)
 • Solyanka Cafe  (خیابان Prospect Mira)
 • Gelateria Italiana (طبقه دوم Europa Centre)
 • Yamato  (خیابان Leninskiy prospekt)

اقامت در شهر کالینینگراد

شهر کالینینگراد حدود ۲۵۰ مرکز اقامتی، هتل و آپارتمان های اجاره ای در سطوح مختلف از امکانات رفاهی را در خود جای داده است. کمترین مبلغ کرایه در مراکز اقامتی در شهر کالینینگراد ۴۰ تا ۷۰ هزارتومن در معمولی ترین مسافرخانه ها و پناهگاه های مسافری می باشد. مبلغ کرایه اقامت در هتل های ۱ و ۲ ستاره بین ۶۰ تا ۱۳۰ هزارتومن، هتل های ۳ و ۴ ستاره بین ۱۳۰ تا ۵۰۰ هزارتومن و متوسط کرایه اقامت در هتل های پنج ستاره بین ۷۰۰٫۰۰۰ تا ۱٫۴۰۰٫۰۰۰ در ازای هر شب اقامت در این هتل ها است.

هتل رادیسون کالینینگراد روسیه

هتل رادیسون کالینینگراد روسیه

نام بردن از کلیه هتل ها و مراکز اقامتی خوب و معتبر کالینینگراد در این مطلب امکان پذیر نمی باشد و بطور جداگانه در مطلبی دیگر به آن خواهیم پرداخت در این مطلب به ذکر نام تعدادی از هتل های محبوب و پرفروش که در شهر کالینینگراد فعالیت می کنند بسنده می کنیم.

هتل مسکو در شهر کالینینگراد روسیه

هتل مسکو در شهر کالینینگراد روسیه

 • هتل Kaliningrad Hotel
 • هتل Moscow Hotel
 • هتل Skipper Hotel
 • هتل The Art Hotel
 • هتل Amigos Hostel
 • هتل Radisson Hotel Kaliningrad
 • هتل Albertina
 • هتل Hostel Utro

 

نکات امنیتی در کالینینگراد

– مانند هر شهر دیگر که میزبان گردشگران پرتعداد است، هنگام حضور در مناطق شلوغ و پرتردد هرگز پول، اشیای باارزش، مدارک شناسایی و هر چه که برایتان اهمیت دارد را در جیب های بیرونی کوله پشتی و یا جیب پشتی شلوارتان قرار ندهید.

– در نقاط پرازدحام و شلوغ مانند ایستگاه های اتوبوس، مترو و ترمینال فرودگاه مراقب وسایل همراه، گوشی تلفن همراه، دوربین های عکاسی گرانقیمت و کیف پول و اوراق شناسایی خود باشید.

– برای تبدیل ارز فقط به شعبه ها و مراکز رسمی تبادل ارز مراجعه کنید و از هر گونه تبادل توافقی با افرادی که در خیابان ها پرسه می زنند خودداری کنید.

– تا حد امکان از ارتباط نزدیک و بیش از حد دوستانه با افراد ناآشنا پرهیز کنید و همینطور در محیط های عمومی مانند رستوران ها و مراکز تفریحی از هرگونه درگیری لفظی یا فیزیکی اجتناب کنید.

best view in kaliningrad

مراکز اطلاعات گردشگری کالینینگراد

Regional Tourism Information Center of Kaliningrad
Address: Prospekt Mira, 4, Konigsberg, Kaliningradskaya oblast’, Russia, 236022
Phone: +74012555200
Hours :  ۹AM – ۷PM
Website : www.visit-kaliningrad.ru

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود آهنگهای جدید