بهترین جاذبه های گردشگری شهر نیژنی نووگراد

نیژنی نووگراد در ۴۰۰ کیلومتری شرق مسکو یکی از مهم ترین مراکز فرهنگی، اقتصادی و سیاسی کشور روسیه است و در کنار شهرهایی مانند سن پترزبورگ، مسکو و کازان از مهم ترین شهرهای روسیه بشمار می رود. سفر و بازدید از نیژنی نووگراد در دوران اتحاد جماهیر شوروی برای اتباع خارجی امکان پذیر نبود و […]

  • تاریخ انتشار : ۲۱ بهمن ۱۳۹۶
  • تعداد نمایش : 135
  • دیدگاه ها : صفر

نیژنی نووگراد در ۴۰۰ کیلومتری شرق مسکو یکی از مهم ترین مراکز فرهنگی، اقتصادی و سیاسی کشور روسیه است و در کنار شهرهایی مانند سن پترزبورگ، مسکو و کازان از مهم ترین شهرهای روسیه بشمار می رود. سفر و بازدید از نیژنی نووگراد در دوران اتحاد جماهیر شوروی برای اتباع خارجی امکان پذیر نبود و این شهر ممنوعه حتی بعد از تشکیل روسیه فدرال برای سالها دور از چشم گردشگران قرار داشت. طی دهه اخیر و با افزایش تمایل به سرمایه گذاری در صنعت گردشگری و به لطف اینترنت بسیاری از گردشگران خارجی با جاذبه های گردشگری این شهر زیبا آشنا شده و برای بازدید از نیژنی نووگراد راهی روسیه می شوند.

معرفی بهترین جاذبه های گردشگری شهر نیژنی نووگراد

معرفی بهترین جاذبه های گردشگری شهر نیژنی نووگراد

در این مطلب به معرفی بهترین جاذبه های گردشگری شهر نیژنی نووگراد شامل پلکان چکالوف ، تله کابین نیژنی نووگراد ، کلیسای استراگانوف ، ارگ تاریخی کرملین ، صومعه تاریخی پچرسکی ، موزه هنر ملی نیژنی نووگراد ، خیابان بالشایا پوکروفسکایا ، اسکله قدیمی ، مجسمه یادبود چکالوف و موزه ماکسی گورکی می پردازیم.

 

ارگ تاریخی کرملین (The Kremlin)

دژ نظامی و تاریخی کرملین بر فراز تپه ای بلند در مرکز شهر نیژنی نووگراد که بخش تاریخی این شهر است واقع شده و مشهورترین جاذبه گردشگری این شهر محسوب می شود. ارگ تاریخی کرملین در واقع نقطه آغاز پیدایش شهر نیژنی نووگراد است و بهترین نمونه از دژهای نظامی ساخته شده در سراسر تاریخ روسیه بشمار می رود که ارتفاع دیوارهای محافظ اطراف آن در نقاط مختلف، از ۱۲ تا ۲۲ متر است.

نمایی زیبا از ارگ تاریخی کرملین واقع در شهر نیژنی نووگراد - بهترین جاذبه های گردشگری شهر نیژنی نووگراد

نمایی زیبا از ارگ تاریخی کرملین واقع در شهر نیژنی نووگراد

بهترین جاذبه های گردشگری شهر نیژنی نووگراد – این مجموعه تاریخی که طراحی و سبک معماری آن توسط معمار ایتالیایی Pietro Francesco انجام شده است شامل ۱۳ برج دیده بانی با ارتفاع بین ۱۸ تا ۳۰ متر ، پنج دروازه ورودی و هشت درب برای ورود و خروج در نقاط مختلف قلعه می باشد که هر کدام نام اختصاصی خود را دارند و یکی از آنها برج ساعت مجموعه است (Chasovaya). بر فراز تپه ای که ارگ تاریخی کرملین بر روی آن قرار دارد، علاوه بر منظره زیبای شهر نیژنی نووگراد، نقطه تلاقی و یکی شدن رودهای ولگا (Volga) و اوکا (Oka) نیز قابل مشاهده است.

نمای کلی از ارگ کرملین شهر نیژنی نووگراد - بهترین جاذبه های گردشگری شهر نیژنی نووگراد

نمای گسترده از ارگ تاریخی کرملین - دیدنی های نیژنی روسیه

آدرس : کافی است خود را به نیژنی نووگراد برسانید!
تلفن: + ۷ ۸۳۱ ۴۲۲-۱۰-۸۰
ساعات بازدید: ۱۰AM–۵PM

پلکان چکالوف (The Chkalov Staircase)

بهترین جاذبه های گردشگری شهر نیژنی نووگراد – این پارک کوچک و زیبای ساحلی یکی از یادگارهای دوران اتحاد جماهیر شوروی و از جاذبه های گردشگری محبوب اهالی شهر نیژنی نووگراد و همینطور گردشگران بشمار می رود که در سال ۱۹۳۹ بر فراز تپه ای بلند و مشرف به رود ولگا ساخته شده و پلکان بلند و زیبای ساخته شده در مقابل بنای اصلی، مسیر پیاده روی و ارتباطی به ساحل رودخانه محسوب می شود.

نمایی زیبا از پلکان چکالوف شهر نیژنی نووگراد روسیه - بهترین جاذبه های گردشگری شهر نیژنی نووگراد

این مسیر پیاده روی به پلکان ولگا (Volga Staircase) نیز مشهور است اما به احترام و افتخار والری چکالوف، خلبان اهل نیژنی نووگراد که در سال ۱۹۳۷ مسیر مسکو تا واشنگتون را بدون توقف طی کرد به نام این قهرمان ملی بود نامگذاری شده است.

پلکان چکالوف نیژنی نووگراد روسیه - The Chkalov Staircase - بهترین جاذبه های گردشگری شهر نیژنی نووگراد

دیدنی های شهر نیژنی نووگراد روسیه - پلکان معروف شهر نیژنی

آدرس : Nizhny Novgorod, Minina Square
ساعات بازدید: تمام ساعات شبانه روز

تله کابین نیژنی نووگراد (Nizhny Novgorod Cableway)

بهترین جاذبه های گردشگری شهر نیژنی نووگراد – شهر نیژنی نووگراد بر فراز تپه ای بلند و مشرف به رودخانه های اوکا و ولگا ساخته شده است و مناظر طبیعی بسیار زیبا و کم نظیری در اطراف این شهر وجود دارد.

تله کابین نیژنی نووگراد (Nizhny Novgorod Cableway) - بهترین جاذبه های گردشگری شهر نیژنی نووگراد

تله کابین نیژنی نووگراد به طول ۳۶۶۰ متر از بلندترین نقطه در نیژنی نووگراد آغاز شده و در مسیری دوطرفه (شرقی/غربی) از روی رودخانه ولگا می گذرد و به شهر کوچک بور (Bor) در مجاورت شهر نیژنی ختم می شود. این تله کابین از سال ۲۰۱۲ مورد بهره برداری قرار گرفته و این روزها از جاذبه های اصلی موردعلاقه گردشگران در نیژنی نووگراد بشمار می رود.

تله کابین نیژنی نووگراد روسیه

آدرس: Kazanskaya Naberezhnaya, 8, Nizhny Novgorod
تلفن: + ۷ ۸۳۱ ۴۱۱-۱۰-۰۹
ساعات بازدید: ۶:۴۵ AM–۱۰ PM

کلیسای استراگانوف (Stroganov Church)

بهترین جاذبه های گردشگری شهر نیژنی نووگراد – مشهورترین ساختمان مذهبی و تاریخی در نیژنی نووگراد که در قرن هجدهم میلادی ساخته شده و از زیباترین نمونه های معماری مذهبی در نیژنی نووگراد محسوب می شود.

نمایی زیبا از کلیسای بزرگ شهر نیژنی - بهترین جاذبه های گردشگری شهر نیژنی نووگراد

بهترین جاذبه های گردشگری شهر نیژنی نووگراد – این کلیسای ارتدوکس بین سالهای ۱۶۹۶ تا ۱۷۱۹ ساخته شده و در طی تاریخ پرفراز و نشیب خود چندین بار دچار آتش سوزی و تخریب شده و بار دیگر مورد بازسازی قرار گرفته است و همچنان مهم ترین مرکز مذهبی در نیژنی نووگراد محسوب می شود.

کلیسای استراگانوف نیژنی نوگراد

آدرس: Rozhdestvenskaya St, 34, Nizhnij Novgorod
تلفن: + ۷ ۸۳۱ ۴۳۰-۱۸-۶۰
ساعات بازدید: ۱۰ AM – ۷ PM

صومعه تاریخی پچرسکی (Pechersky Ascension Monastery)

بهترین جاذبه های گردشگری شهر نیژنی نووگراد – یک صومعه تاریخی که در قرن چهاردهم میلادی ساخته شده و در یکی از زیباترین مناطق نیژنی نووگراد با منظره ای نفس گیر و جادویی قرار دارد که بسیار دیدنی است.

صومعه تاریخی پچرسکی (Pechersky Ascension Monastery)  نیژنی نووگراد - بهترین جاذبه های گردشگری شهر نیژنی نووگراد

ساختمان اولیه صومعه در سال ۱۵۹۷ میلادی در اثر رانش زمین تخریب شد و یک سال بعد ساختمان جدید در محلی بالاتر از موقعیت اولیه در امتداد رود ولگا ساخته شد که تا سال ۱۹۲۴ به فعالیت ادامه داد. بعد از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی از سال ۱۹۹۴ بازگشایی شد و امروزه یک موزه تاریخی مذهبی در این صومعه قرار دارد و از جاذبه های گردشگری نیژنی نووگراد بشمار می رود.

عکس هوایی از صومعه تاریخی پچرسکی  نیژنی

آدرس: Privolzhskaya Ulitsa, 108, Nizhnij Novgorod
تلفن: + ۷ ۸۳۱ ۴۳۲-۶۶-۵۰
ساعات بازدید: ۱۰ AM – ۷ PM

موزه هنر ملی نیژنی نووگراد (Nizhny Novgorod State Art Museum)

بهترین جاذبه های گردشگری شهر نیژنی نووگراد – این موزه در سال ۱۸۹۶ تأسیس شده و یکی از اولین موزه های هنری در سراسر روسیه و قدیمی ترین مرکز هنری در نیژنی نووگراد محسوب می شود.
در این موزه مجموعه ای عظیم و بسیار پرارزش شامل بیش از ۱۲٫۰۰۰ آثار مختلف هنری از هنرمندان کشور روسیه و بسیاری از هنرمندان کشورهای بلوک شرق در این موزه در معرض نمایش عموم قرار گرفته است.

موزه هنر ملی نیژنی نووگراد روسیه (Nizhny Novgorod State Art Museum) - بهترین جاذبه های گردشگری شهر نیژنی نووگراد

آدرس: Kremlin, building  ۳, Nizhnij Novgorod
تلفن: + ۷ ۸۳۱ ۴۳۹-۱۳-۷۳
ساعات بازدید: ۱۱AM–۶PM

خیابان بالشایا پوکروفسکایا (Bolshaya Pokrovskaya Street)

بهترین جاذبه های گردشگری شهر نیژنی نووگراد – این خیابان زیبا و نوستالژیک قلب تپنده شهر نیژنی نووگراد و بهترین نقطه برای لمس حال و هوای شهر محسوب می شود. تمام مسیر این خیابان که تنها برای پیاده روی طراحی شده با مناظر زیبای شهری، نورپردازی زیبا و نمای کلاسیک ساختمان ها و آب نماهای متعدد بهترین مکان برای تماشای معماری نیژنی نووگراد بشمار می رود.

قلب شهر نیزنی ، مرکز شهر نیژنی - خیابان بالشایا پوکروفسکایا

مغازه ها و کافه های جمع و جور و زیبا در مسیر این خیابان محبوب ترین نقطه در شهر نیژنی نووگراد هم برای ساکنین و هم برای گردشگران محسوب می شود.

خیابان بالشایا پوکروفسکایا نیژنی نووگراد روسیه در مرکز شهر - بهترین جاذبه های گردشگری شهر نیژنی نووگراد

آدرس: Ulitsa Dzerzhinskogo, 30, Konigsberg
تلفن: + ۷ ۴۰۱ ۲۶۴-۴۰-۲۰
ساعات بازدید: ۱۰ AM – ۶ PM

اسکله قدیمی نیژنی نووگراد (Spit of Nizhny Novgorod)

بهترین جاذبه های گردشگری شهر نیژنی نووگراد – مهم ترین جاذبه طبیعی شهر نیژنی نووگراد که نقطه تلاقی و یکی شدن رودهای ولگا و واوکا در وسط شهر نیژنی نووگراد است که در گذشته محل پهلوگرفتن کشتی های تجاری در شهر بوده است.

اسکله قدیمی نیژنی نووگراد و محل استادیوم شهر نیژنی برای بازیهای جام جهانی

استادیوم محل برگزاری ۴ دیدار از مسابقات جام جهانی فوتبال در تابستان ۲۰۱۸ در مجاورت این نقطه ساخته شده است و یکی از زیباترین استایوم های فوتبال در اروپا محسوب می شود.

اسکله قدیمی نیژنی نووگراد روسیه - عکسهای شهرهای میزبان جام جهانی 2018

آدرس: Ulitsa Dolzhanskaya, 21В, Nizhnij Novgorod
ساعات بازدید: تمام ساعات شبانه روز

مجسمه یادبود چکالوف (Chkalov Monument)

بهترین جاذبه های گردشگری شهر نیژنی نووگراد – والری چکالوف یکی از مشهورترین خلبانان تاریخ نیوری هوایی روسیه اهل نیژنی نووگراد است که جوزف استالین در سال ۱۹۳۶ از او بعنوان یکی از قهرمانان ملی روسیه قدردانی کرد.

جاذبه های گردشگری و دیدنی های روسیه - مجسمه یادبود چکالوف

چکالوف در سال ۱۹۳۷ اولین خلبان در تاریخ هوانوردی جهان بود که مسیر مسکو تا واشنگتون را بدون توقف طی کرد و در سال ۱۹۳۸ در حادثه پرواز آزمایشی نمونه اولیه جنگنده Polikarpov I-180 کشته شد. مجسمه یادبود این قهرمان ملی بر فراز تپه مشهور ارگ کرملین مشرف به رود ولگا و شهر نیژنی نووگراد قرار داده شده و یکی از زیباترین نقاط در بین جاذبه های گردشگری نیژنی نووگراد محسوب می شود.

مجسمه یادبود چکالوف خلبان معروف نیروی هوایی روسیه

آدرس: Verkhnevolzhskaya embankment, Nizhny Novgorod
ساعات بازدید: تمام ساعات شبانه روز

 

موزه ماکسی گورکی (Gorky Museum)

بهترین جاذبه های گردشگری شهر نیژنی نووگراد – ماکسیم گورکی (۱۸۶۸-۱۹۳۶) نویسنده مشهور روس بود که از پایه گذاران سبک ادبی رئالیسم سوسیالیستی محسوب می شود.

موزه ماکسی گورکی (Gorky Museum) - بهترین جاذبه های گردشگری شهر نیژنی نووگراد

موزه ماکسیم گورکی، در واقع خانه محل زندگی این نویسنده مشهور ادبیات روسیه است که با حال و هوایی کلاسیک و نوستالژیک ابتدای قرن بیستم به خوبی حفظ و نگهداری شده و نمایش دهنده بخش های مختلف از زندگی شخصی و اجتماعی این نویسنده تاثیرگذار ادبیات روسیه است.

جاذبه های گردشگری روسیه - موزه ماکسی گورکی نیژنی نووگراد

آدرس: Minina Street, 26, Nizhnij Novgorod
تلفن: + ۷ ۸۳۱ ۴۳۶-۱۵-۲۹
ساعات بازدید: ۹ AM – ۵ PM

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود آهنگهای جدید