معرفی جاذبه های گردشگری و تاریخی شهر نیژنی نووگراد ، بهترین رستورانها و هتل ها

گشت و گذار در نیژنی نووگراد ، معرفی مراکز خرید مهم و هتل های شهر ، نکات امنیتی در نیژنی نووگراد و…

 • تاریخ انتشار : ۱۹ بهمن ۱۳۹۶
 • تعداد نمایش : 122
 • دیدگاه ها : صفر

شهر نیژنی نووگراد یکی از یازده شهر میزبان مسابقات جام جهانی روسیه است. این شهر پنجمین شهر بزرگ و پرجمعیت روسیه محسوب میشود و همچنین دارای تاریخچه غنی ، تفریگاه های پر شمار و رستوران ها و هتل های مجلل و با شکوهی است.

گشت و گذار در نیژنی نووگراد

جاذبه های گردشگری و تاریخی شهر نیژنی نووگراد – رفت و آمد در مرکز شهر نیژنی نووگراد که بخش تاریخی شهر در این منطقه قرار دارد براحتی و با پای پیاده امکان پذیر است و نقاط استراحت زیادی برای نشستن و تماشای مناظر ساحل رودهای ولگا و اوکا در مسیرهای موجود در امتداد رودخانه مهیا شده است. بزرگترین نقطه ضعف مسیرهای پیاده روی در نووگراد در پل های ساخته شده بر روی رودخانه ها وجود دارد که در این نقاط فضایی بسیار کم برای تردد عابرین پیاده در نظر گرفته شده است و خودروها با سرعت بالا و فاصله بسیار نزدیک از کنار عابرین پیاده عبور می کنند.

گشت و گذار در نیژنی نووگراد - جاذبه های گردشگری و تاریخی شهر نیژنی نووگراد

جاذبه های گردشگری و تاریخی شهر نیژنی نووگراد – پیاده روی در فصل زمستان توصیه نمی شود چون اغلب مسیرها لغزنده هستند و حتی امکان سرخوردن عابرین پیاده در مقابل مسیر تردد خودروها وجود دارد و یا در صورت آفتابی شدن هوا با آب شدن برف ها بسیاری از معابر دچار آب گرفتگی های موقت می شوند که برای عابرین پیاده مشکل ایجاد می کند. همینطور در اواخر زمستان امکان سقوط قندیل های یخی و سرخوردن برف های انباشته شده روی سقف ساختمانها وجود دارد پس اگر در فصل زمستان به نیژنی نووگراد (و هر کدام از دیگر شهرهای روسیه) سفر کردید به این نکات توجه کنید.

نمایی از برف و یخبندان در شبهای زمستانی نیژنی نووگراد

نمایی از برف و یخبندان در شبهای زمستانی نیژنی نووگراد

حمل و نقل عمومی در نیژنی نووگراد

جاذبه های گردشگری و تاریخی شهر نیژنی نووگراد – ناوگان حمل و نقل عمومی در شهر نیژنی نووگراد شامل ترموا، اتوبوس های شهری، اتوبوس های برقی، خودروهای ون، قطار بین شهری، تاکسی و یک شبکه دو خطه مترو می باشد. ساعت کار ناوگان حملو نقل عمومی از ۵:۱۵ صبح تا نیمه شب (بین ۱۱ شب تا ۱ صبح با توجه حجم مسافران در مسیرهای مختلف) می باشد. مبلغ کرایه برای استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی که در خیابان ها تردد می کنند شامل اتوبوس ها و تراموا بصورت ایستگاه به ایستگاه تعیین شده است و در تمام نقاط شهر بصورت ثابت ۲۰ روبل تعیین شده است. در اغلب وسایل نقلیه عمومی یک مأمور فروش بلیط حضور دارد در غیراینصورت مبلغ کرایه را مستقیماً به راننده پرداخت می کنید. سعی کنید از سکه و اسکناس های کمتر از ۱۰۰۰ روبل استفاده کنید و توصیه می شود که مبلغ دقیق کرایه رو از قبل آماده کرده و در جیب داشته باشید تا برای دریافت بقیه پول خود و راننده یا مأمور فروش بلیط را به دردسر نیندازید.

حمل و نقل عمومی و تردد در شهر نیژنی نووگراد

حمل و نقل عمومی و تردد در شهر نیژنی نووگراد

برای استفاده از تاکسی یا خودروهای ون کافی است در کنار خیابان دست خود را تکان دهید. تاکسی ها و خودروهای ون که در زبان روسی مارشروتکا (Marshrutka) نامیده می شوند در هر ایستگاه تعیین شده توقف نمی کنند و در طول مسیر در هر نقطه دلخواه مسافر برای پیاده شدن توقف می کنند. کرایه با توجه به طول مسیر و میزان ترافیک مسیر از ۵۰ و ۱۰۰ روبل به بالاست. حتماً قبل از سوارشدن درباره مبلغ کرایه با راننده تاکسی مذاکره کنید و به توافق برسید.

تاکسی ، اتوبوس و سیستم حمل و نقل مسافر و تردد درون شهری شهر نیژنی نووگراد - جاذبه های گردشگری و تاریخی شهر نیژنی نووگراد

جاذبه های گردشگری و تاریخی شهر نیژنی نووگراد – شبکه مترو از ۲ خط و ۱۴ ایستگاه در نقاط مختلف شهر تشکیل شده است و همچنان در حال توسعه و ساخت مسیرها و ایستگاه های جدید است. بلیط در ایستگاه ها و در باجه های فروش بلیط به فروش می رسد. سیستم اولیه این شبکه مترو در دهه هشتاد طراحی شده است و نگاه اولیه حاکم بر این طراحی، نزدیک بودن ایستگاه ها به مراکز صنعتی و کارخانه های شهر بوده است و چندان ربطی به دسترسی بهتر به جاذبه های گردشگری شهر ندارد! پس توصیه ما به شما برای رفت و آمد در شهر و بازدید از نقاط دیدنی مختلف، استفاده از تاکسی، اتوبوس های شهری، تراموا و اتوبوس های برقی (Trolleybus) است.

ایستگاه مترو مجلل و زیبای شهر نیژنی نووگراد

ایستگاه مترو مجلل و زیبای شهر نیژنی نووگراد

جاذبه های گردشگری در نیژنی نووگراد

بخش تاریخی شهر

جاذبه های گردشگری و تاریخی شهر نیژنی نووگراد – مانند بسیاری دیگر از شهرهای روسیه، شهر نیژنی نووگراد در اطراف بافت تاریخی و اولیه شهر گسترش پیدا کرده است و این بافت قدیمی هسته مرکزی شهر را تشکیل می دهد که بسیاری از مکان های دیدنی تاریخی و مذهبی شهر را در خود جای داده است.

مجموعه تاریخی کرملین (The Kremlin Historical Complex) در بافت تاریخی نیژنی واقع شده است و شامل یک کلیسای تاریخی، یک بنای یادبود جنگ با شعله ای که هرگز خاموش نمی شود و یک موزه تاریخی است که در مجاورت زمین های ساحلی ولگا قرار دارد.

مجموعه تاریخی کرملین در شهر نیژنی نووگراد - جاذبه های گردشگری و تاریخی شهر نیژنی نووگراد

مجموعه تاریخی کرملین در شهر نیژنی نووگراد

مجموعه تاریخی یارمارکا (Yarmarka Historical Complex) متعلق به قرن هجدهم میلادی که چندین بنای تاریخی دیدنی و نمایشگاه های دائمی را در خود جای داده است.

تصویری از مجموعه تاریخی یارمارکا - جاذبه های گردشگری و تاریخی شهر نیژنی نووگراد

میدان مینین و پوژارسکی (Square of Minin and Pozharsky) میدان مرکزی شهر که نقطه اولیه پیدایش بافت مسکونی شهر نیژنی نووگراد بوده و امروزه در بخش غربی مجموعه کرملین قرار گرفته است.

موزه های نیژنی نووگراد

موزه ماکسیم گورکی، در واقع خانه محل زندگی این نویسنده مشهور ادبیات روسیه است که با حال و هوایی کلاسیک و نوستالژیک ابتدای قرن بیستم به خوبی حفظ و نگهداری شده و نمایش دهنده بخش های مختلف از زندگی شخصی و اجتماعی این نویسنده تاثیرگذار ادبیات روسیه است.

موزه آندری ساخاروف که مخترع بمب هیدروژنی و در عین حال یکی از اولین فعالان حقوق بشر بوده است و در محل منزل مسکونی او دایر شده است.  از دیگر موزه های دیدنی شهر نیژنی نووگراد می توان به موزه عکاسی روسیه، موزه موتورهای دیزلی و موتورهای بخار، موزه زندان نیژدروسکی (Nizhegorodsky Ostrog) و موزه تاریخ کارخانه خودروسازی گاز (History Museum of GAZ) و مرکز ملی هنرهای تجسمی اشاره کرد.

جاذبه های و دیدنیهای تاریخی در نیژنی - جاذبه های گردشگری و تاریخی شهر نیژنی نووگراد

جاذبه های و دیدنیهای تاریخی در نیژنی

تعدادی از جاذبه های گردشگری نیژنی نووگراد :

 • بنای یادبود والری چکالوف (Valery Chkalov Monument)
 • بنای یادبود ماکسیم گورکی (Maxim Gorky Monument)
 • بنای یادبود اکساندر پوشکین (Alexander Pushkin Monument)
 • خیابان زیبای بولشایا (Bolshaya Pokrovskaya)
 • خیابان نوستالژیک رژدست ونسکایا (Rozhdestvenskaya)

بنای یادبود ماکسیم گورکی

بنای یادبود ماکسیم گورکی

خرید در نیژنی نووگراد

تعدادی از محبوب ترین و معتبرترین مناطق و مراکز خرید شهر نیژنی نووگراد به شرح زیر می باشد :

Mega shopping mall

جاذبه های گردشگری و تاریخی شهر نیژنی نووگراد – محبوب ترین و بزرگترین مرکز خرید در شهر نیژنی نووگراد در منطقه Fedyakovo که بیش از ۱۶۰ فروشگاه را در خود جای داده و تقریباً هر چیز که بخواهید را در این مرکز خرید پیدا خواهید کرد.

مرکز خرید مگا شاپینگ مال نیژنی نووگراد روسیه - جاذبه های گردشگری و تاریخی شهر نیژنی نووگراد

مرکز خرید مگا شاپینگ مال نیژنی نووگراد روسیه

Fantastika

آدرس :  ۱۷۸, Rodionov Str. (Родионова, ۱۷۸)

Etazhi

آدرس :  ۶۳, Belinsky Str. (Белинского, ۶۳)

Respublika shopping Center

جاذبه های گردشگری و تاریخی شهر نیژنی نووگراد – یکی دیگر از مراکز خرید نیژنی نووگراد که در مقابل ایستگاه مشهور Moskovsky station  قرار دارد.

مرکز خرید بزرگ Respublika شهر نیژنی نووگراد

مرکز خرید بزرگ Respublika شهر نیژنی نووگراد

LP Fashion Gallery

معتبرترین و خاص ترین فروشگاه برندهای معتبر پوشاک و عطر و ادکلن در شهر نیژنی نووگراد که در خیابان Alexeevskaya قرار دارد.

غذا و رستوران های نیژنی نووگراد

جاذبه های گردشگری و تاریخی شهر نیژنی نووگراد – واقعیت این است که رستوران ها و کافه های معتبر زیادی در نیژنی نووگراد وجود ندارد اما محبوب ترین رستورانها از نگاه گردشگران خارجی را به شما معرفی می کنیم.

غذا و رستوران های نیژنی نووگراد

Planeta Sushi

محبوب ترین رستوران غذاهای شرقی بخصوص ژاپنی در شهر نیژنی نووگراد که در خیابان Belinskogo شماره ۶۱ واقع شده و بسیار موردعلاقه ساکنین شهر قرار دارد. هزینه هر پرس غذا در این رستوران بین ۲۰۰ تا ۴۰۰ روبل است.

Yaponamama

یکی از رستوران های محبوب در مرکز شهر که انواع غذاهای ژاپنی، ایتالیایی و منوی ویژه غذاهای روسی را به همراه پیتزا و انواع غذاهای سوخاری سرو می کند و میانگین قیمت غذاها ۷ دلار است.

Biblioteka

بهترین رستوران ایتالیایی در نیژنی نووگراد که در خیابان Pokrovskaya واقع شده. این رستوران  در محیطی خاص و دوست داشتنی و قیمت های مناسب که در تعطیلات آخر هفته از ساعت ۱۲ تا ۳ بعدازظهر برای مشتریان خود ۲۰درصد تخفیف در نظر می گیرد.

تصویری از فضای دنج رستوران Biblioteka - جاذبه های گردشگری و تاریخی شهر نیژنی نووگراد

تصویری از فضای دنج رستوران Biblioteka

تعدادی از رستوران های معتبر در نیژنی نووگراد

 • Goriachy Obed (خیابان Gagarin Prospect)
 • Yakitoria  (خیابان Gordkovo Street)
 • Bocconcino  (خیابان Alexeevskaya)

اقامت در شهر نیژنی نووگراد

شهر نیژنی نووگراد حدود ۳۶۰ مرکز اقامتی، هتل و آپارتمان های اجاره ای در سطوح مختلف از امکانات رفاهی را در خود جای داده است. کمترین مبلغ کرایه در مراکز اقامتی در شهر نیژنی نووگراد ۵۰ تا ۸۰ هزارتومن در معمولی ترین مسافرخانه ها و پناهگاه های مسافری می باشد. مبلغ کرایه اقامت در هتل های ۱ و ۲ ستاره بین ۱۱۰ تا ۱۸۰ هزارتومن، هتل های ۳ و ۴ ستاره بین ۱۳۰ تا ۵۰۰ هزارتومن و متوسط کرایه اقامت در هتل های پنج ستاره بین ۷۰۰٫۰۰۰ تا ۱٫۶۰۰٫۰۰۰ در ازای هر شب اقامت در این هتل ها است.

تصویری از نمای هتل چهار ستاره ولنا نیژنی نووگراد

تصویری از نمای هتل چهار ستاره ولنا نیژنی نووگراد

جاذبه های گردشگری و تاریخی شهر نیژنی نووگراد – نام بردن از کلیه هتل ها و مراکز اقامتی خوب و معتبر نیژنی نووگراد در این مطلب امکان پذیر نمی باشد و بطور جداگانه در مطلبی دیگر به آن خواهیم پرداخت در این مطلب به ذکر نام تعدادی از هتل های محبوب و پرفروش که در شهر نیژنی نووگراد فعالیت می کنند بسنده می کنیم.

 • هتل Sheraton Nizhny Novgorod
 • هتل Kulibin Park Hotel
 • هتل City Hotel Sova
 • هتل Nikitin Hotel
 • هتل Grand Hotel Oka
 • هتل Volna Hotel
 • هتل Marriott Nizhny Novgorod
 • هتل Alexandrovsky
 • هتل Azimut
 • مسافرخانه Smile Hostel
 • مسافرخانه Gorky Hostel

تصویری از لابی و پذیرش هتل Kulibin Park - جاذبه های گردشگری و تاریخی شهر نیژنی نووگراد

تصویری از لابی و پذیرش هتل Kulibin Park

نکات امنیتی در نیژنی نووگراد

 • هنگام حضور در مناطق شلوغ و پرتردد هرگز پول، اشیای باارزش، مدارک شناسایی و هر چه که برایتان اهمیت دارد را در جیب های بیرونی کوله پشتی و یا جیب پشتی شلوارتان قرار ندهید.
 • در نقاط پرازدحام و شلوغ مانند ایستگاه های اتوبوس، مترو و ترمینال فرودگاه مراقب وسایل همراه، گوشی تلفن همراه، دوربین های عکاسی گرانقیمت و کیف پول و اوراق شناسایی خود باشید.
 • برای تبدیل ارز فقط به شعبه ها و مراکز رسمی تبادل ارز مراجعه کنید و از هر گونه تبادل توافقی با افرادی که در خیابان ها پرسه می زنند خودداری کنید.
 • تا حد امکان از ارتباط نزدیک و بیش از حد دوستانه با افراد ناآشنا پرهیز کنید و همینطور در محیط های عمومی مانند رستوران ها و مراکز تفریحی از هرگونه درگیری لفظی یا فیزیکی اجتناب کنید.

مراکز اطلاعات گردشگری نیژنی نووگراد

The Nizhny Novgorod Tourist Information Center (TIC)
Address: Strigino Airport
Website : www.nizhnynovgorod.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود آهنگهای جدید