دیدنی های سن پترزبورگ – شهر کاخ و قلعه های تاریخی

سن پترزبورگ مجموعه ای دیدنی از جاذبه های گردشگری تاریخی، هنری و فرهنگی را در خود جای داده است که حاصل سابقه بیش از ۳۰۰ ساله این شهر در تاریخ پرفراز و نشیب کشور روسیه بشمار می روند.

  • تاریخ انتشار : ۲۴ دی ۱۳۹۶
  • تعداد نمایش : 154
  • دیدگاه ها : صفر

دیدنی های سن پترزبورگ (Saint Petersburg) مجموعه ای دیدنی از جاذبه های گردشگری تاریخی، هنری و فرهنگی را در خود جای داده است که حاصل سابقه بیش از ۳۰۰ ساله این شهر در تاریخ پرفراز و نشیب کشور روسیه بشمار می روند.

شهر سن پیترزبورگ را می توان شهر کاخ ها و قصرها و زیباترین موزه ها در جهان نامید و با وجود چندین رودخانه پرآب و عریض که در سراسر این شهر بزرگ جاری هستند تورهای سیاحتی با قایق های تفریحی در کانال های زیبای سن پیترزبورگ یکی از زیباترین و بیادماندنی ترین سفرهای گردشگری را رقم خواهد زد که تا همیشه در ذهن مسافرانی که از این شهر دیدن می کنند باقی می ماند.

قلعه تاریخی و صومعه پیتر و پاول

قلعه تاریخی و صومعه پیتر و پاول

واقعیت این است که نه تنها یک روز بلکه مدت زمان یک هفته نیز برای بازدید از جاذبه های گردشگری شهر سن پیترزبورگ کافی نخواهد بود و ما در این مطلب تنها به معرفی محبوب ترین و بهترین جاذبه های گردشگری این شهر می پردازیم تا بازدید از این نقاط دیدنی را در برنامه سفر خود بگنجانید.
در آینده مطالبی اختصاصی کاخ ها و بناهای تاریخی و همچنین موزه های شهر سن پیترزبورگ تقدیم شما عزیزان خواهد شد.
دقت شود که قیمت های ذکرشده برای بلیط ورودی به هر یک از مکان مربوط به زمان نگارش مطلب در دی ۹۶ می باشد.

مجموعه تاریخی کاخ زمستانی (Winter Palace)

دیدنی های سن پترزبورگ – کاخ زمستانی در گذشته محل اقامت خاندان سلطنتی تزار روس بوده است و امروزه مهم ترین و محبوب ترین بخش از مجموعه تاریخی هرمیتاژ در مرکز شهر سن پیترزبورگ محسوب می شود. این کاخ زیبا و دیدنی یکی از بهترین نمونه های باقیمانده از سبک معماری خاطره انگیز باروک در سراسر جهان بشمار می رود و سبک های هنری بکاررفته در معماری داخلی سالن ها و اتاق های ساختمان قصر در جهان کم نظیر محسوب می شود. معماری بیرونی ساختمان کاخ با طرح ها و فراز و نشیب های هنرمندانه ترکیبی زیبا از نور و سایه پدید می آورد که منظره ای پرشکوه به نمای بیرونی قصر بخشیده است.

مجموعه تاریخی کاخ زمستانی (Winter Palace) - نمایی از وینتر پلیس سن پترزبورگ در شب

کاخ زمستانی از زمانی که ساخته شد به مدت ۱۵۰ سال اقامتگاه خاندان سلطنتی روسیه بود تا اینکه در نوامبر ۱۹۱۷ پس از انقلاب اکتبر (October Revolution) به موزه تبدیل شد و امروزه یکی از بزرگترین مجموعه آثار هنری و تاریخی جهان را در خود جای داده است. در سالن های پرشکوه این قصر، آثاری تاریخی و هنری از مناطق مختلف شرق اروپا و منطقه اوراسیا در قالب نقاشی، مجسمه و اشیای باارزش تاریخی را در خود جای داده و در معرض نمایش عموم قرار گرفته است.

عکس زیبا از وینتر پلیس سن پترزبورگ روسیه

مدت زمان پیشنهادی برای بازدید کامل از مجموعه :  ۳ ساعت
حداقل مدت زمان برای بازدید از مجموعه :  ۱ ساعت
قیمت بلیط ورودی :  ۶۰۰ روبل (شامل بازدید از کل مجموعه هرمیتاژ)

موزه هرمیتاژ (Hermitage Museum)

دیدنی های سن پترزبورگ – مشهورترین جاذبه گردشگری شهر سن پیترزبورگ بدون شک موزه هرمیتاژ (Hermitage Museum) است که یکی از بزرگترین مجموعه های تاریخی و هنری و از معتبرترین موزه ها در سراسر جهان محسوب می شود. مجموعه تاریخی موزه هرمیتاژ شامل ۴ بنای تاریخی و دیدنی است که کاخ زمستانی (Winter Palace) نیز در همین مجموعه قرار دارد. در بازدید از موزه هرمیتاژ آثاری هنری و تاریخی از چندین قرن از تاریخ اروپا و کشور روسیه و اثار باستانی کشف شده در منطقه اوراسیا و همچنین اشیای عتیقه متعلق به یونان باستان و تمدن روم باستان در کنار مجموعه هایی از قرن نوزدهم و هجدهم میلادی در مقابل دیدگان شما قرار می گیرد که تجربه ای منحصربفرد و البته فراموش نشدنی خواهد بود.

کاخ موزه هرمیتاژ روسیه - موزه هرمیتاژ (Hermitage Museum)

از تابستان ۲۰۱۴ بخش های زیادی به مجموعه موزه هرمیتاژ اضافه شده است که مهم ترین آنها مجموعه آثار هنرهای تجسمی است که قبلا بصورت پراکنده در موزه های شهر سن پیترزبورگ قرار داشته اند و در ساختمان اصلی موزه هرمیتاژ جمع آوری شده اند. از سال ۲۰۱۴ و با تاسیس این بخش جدید، بعد از کاخ زمستانی دومین ساختمان پربازدید و محبوب گردشگران در مجموعه هرمیتاژ همین مجموعه محسوب می شود.

نمایی دیدنی از سالن های موزه هرمیتاژ سن پترزبورگ روسیه

مدت زمان پیشنهادی برای بازدید کامل از مجموعه :  یک روز کامل
حداقل مدت زمان برای بازدید از مجموعه :  ۲ ساعت
قیمت بلیط ورودی :  ۶۰۰ روبل (شامل بازدید از کل مجموعه هرمیتاژ)

تئاتر مارینسکی (The Mariinsky Theatre)

دیدنی های سن پترزبورگ – یکی دیگر از مشهورترین جاذبه های گردشگری سن پیترزبورگ ساختمان زیبای تئاتر مارینسکی است که برای علاقمندان به هنر و موسیقی حتی جذاب تر از مجموعه تاریخی هرمیتاژ محسوب می شود که در سالهای اخیر بطور کامل بازسازی شده و میزبان تئاترهای موزیکال و کنسرت های هنری و باله است. این ساختمان در قرن نوزدهم میلادی در سال ۱۸۴۴ ساخته شده و علاوه بر اینکه خاطراتی دلنشین از تاریخ هنر و موسیقی روسیه را در خود جای داده است همچنان کنسرت های موسیقی و نمایش های هنری مختلف در این تالار برگزار می شود. نمای بیرونی ساختمان و معماری و طراحی داخلی سالن تئاتر بسیار دیدنی است و جلوه و شکوهی خاص دارد.

تئاتر مارینسکی (The Mariinsky Theatre) سن پترزبورگ روسیه

مدت زمان پیشنهادی برای بازدید کامل :  هر تعداد برنامه که بودجه برای خرید بلیط شان را دارید!
حداقل مدت زمان برای بازدید از مجموعه :  حداقل یکی از اجراهایی که از غروب آغاز می شود.
قیمت بلیط ورودی :  ۴۰۰ روبل

رودخانه ها و کانال های سن پیترزبورگ (Rivers and canals)

دیدنی های سن پترزبورگ – اگر در فاصله بین ماههای می تا اکتبر به سن پیترزبورگ سفر کنید یکی از بهترین روشها برای دیدن مناظر سن پیترزبورگ شرکت در یکی از تورهای رودخانه ها و کانال های این شهر می باشد. تورهای قایق های تفریحی کروز در مسیرهای مختلف کانال های سن پیترزبورگ در نقاط مختلف شهر توقف می کنند و حتی مسیر بسیاری از کانال ها از مرکز شهر نیز می گذرد. مراکز ثبت نام در اغلب این تورها در منطقه خیابان مرکزی Nevsky Prospekt انجام می شود و در صورت تمایل می توانید قایق هایی با اندازه کوچکتر را بطور اختصاصی کرایه کنید.

رودخانه ها و کانال های عریض و زیبای سن پیترزبورگ

مدت زمان پیشنهادی برای بازدید کامل :  شرکت در دو تور مناظر شهر و تور تماشای پل های شهر
حداقل مدت زمان برای بازدید از مجموعه :  شرکت در تور مناظر شهر نزدیک دو ساعت

قصر پیترهوف (Peterhof Palace)

دیدنی های سن پترزبورگ – شهر سن پیترزبورگ را بدون اغراق می توان شهر کاخ ها و قصرهای تاریخی نامید که بخصوص اغلب آنها در بخش تاریخی مرکز شهر قرار گرفته اند. قصر زیبای پیترهوف اقامتگاه تابستانی پتر کبیر، تزار مشهور روس یکی از مکان های تاریخی شهر است که بخصوص در فصل تابستان با وجود آب نماهای دیدنی در مقابل ساختمان قصر بسیار دیدنی است. فضای سبز اطراف قصر که به افتخار دختر پیتر کبیر، الیزابت ساخته شده و توسعه داده شده است از زیباترین پارک های شهر سنت پیترزبورگ محسوب می شود.

قصر پیترهوف (Peterhof Palace) - کاخ ها و قصرهای تاریخی

معماری مورداستفاده در ساختمان قصر به سبک کلاسیک باروک است که بخش هایی از آن از ساختمان کاخ ورسای در فرانسه الهام گرفته شده است. علاوه بر ساختمان اصلی کاخ و دو محوطه فضای سبز بصورت پارک که در دو سوی ساختمان قرار گرفته اند چندین موزه تاریخی و هنری در ساختمان های مجموعه کاخ تاسیس شده است که هرکدام جذابیت های دیدنی خود را دارند.

قصر پیترهوف - قصرهای زیبای روسیه سن پترزبورگ

مدت زمان پیشنهادی برای بازدید کامل :  یک روز کامل برای بازدید از تمام بخش های مجموعه
حداقل مدت زمان برای بازدید از مجموعه :  حداقل یک نیم روز
قیمت بلیط ورودی :  ۶۰۰ روبل

کلیسای تاریخی سنت ایزاک ( Isaac’s Cathedral)

دیدنی های سن پترزبورگ – کلیسای تاریخی سنت ایزاک با گنبد طلایی زیبا که از نقاط مختلفی از شهر دیدن می شود یکی از مشهورترین نمادهای گردشگری شهر سن پیترزبورگ محسوب می شود. این کلیسا در قرن نوزدهم میلادی ساخته شده است و از سکوهای اطراف کلیسا مناظری زیبا از شهر سن پیترزبورگ در مقابل دیدگان بازدیدکنندگان قرار می گیرد. در مقابل کلیسا مجسمه زیبای apostles قرار دارد که ترکیب این دو جاذب دیدنی در مقابل هم بسیار دیدنی است.

کلیسای تاریخی سنت ایزاک ( Isaac's Cathedral)

معماری درونی کلیسا، درب ورودی و سقف بلند ساختمان از نمونه های منحصربفرد هنری در بناهای مذهبی و تاریخی روسیه محسوب می شود و از سبک های معماری باروک و کلاسیک از قرون نوزدهم در ساخت ساختمان کلیسا استفاده شده است. امروزه کلیسای سنت ایزاک به موزه ای تاریخی تبدیل شده است و مجموعه ای ارزشمند از آثار هنری قرن نوزدهم در معرض نمایش عموم قرار گرفته است.

بناهای مذهبی و تاریخی روسیه - کلیسای سنت ایزاک سن پترزبورگ

مدت زمان پیشنهادی برای بازدید کامل :  ۲ ساعت
حداقل مدت زمان برای بازدید از مجموعه :  نیم ساعت
قیمت بلیط ورودی :  ۲۵۰ روبل

قلعه تاریخی پیتر و پاول (The Peter & Paul Fortress)

دیدنی های سن پترزبورگ – این قلعه یکی از مشهورترین جاذبه های گردشگری سن پیترزبورگ محسوب می شود که در سال ۱۷۰۳ میلادی ساخته شده و از اولین سازه های ساخته شده در این شهر بشمار می رود. علاوه بر سازه اصلی قلعه، صومعه پیتر و پاول محل خاکسپاری تمام رهبران سیاسی کشور روسیه در همین مجموعه واقع شده است که باید در برنامه بازدید های هر گردشگری که هب سن پیترزبورگ سفر می کند قرار داشته باشد. با توجه به موقعیت قرارگیری قلعه که در بخشی جزیره ای واقع شده بازدید از آن در فصل تابستان بیشتر توصیه می شود.

قلعه تاریخی پیتر و پاول (The Peter & Paul Fortress)

مدت زمان پیشنهادی برای بازدید کامل :  ۵ الی ۶ ساعت (پیشنهاد می شود در هنگام روز انجام شود)
حداقل مدت زمان برای بازدید از مجموعه :  یک ساعت
قیمت بلیط ورودی :  ۲۵۰ روبل

کلیسای ناجی ما غرق در خون (Church of Our Saviour on Spilled Blood)

دیدنی های سن پترزبورگ – این کلیسا که نامش ریشه در تاریخ دین مسیحیت دارد یکی از مشهورترین کلیساهای ارتدوکس در روسیه است که ساخت آن در سال ۱۸۸۱ آغاز شد و پس از سالها در ۱۹۰۷ به پایان رسید. معماری منحصربفرد ساختمان کلیسا با برج ها و گنبدهایی زیبا و استفاده از رنگ های متنوع در نمای بیرونی ساختمان کلیسا باعث شده است که ظاهر و تصاویر این کلیسا از نمونه های مشابه در روسیه و دیگر نقاط اروپا متمایز باشد.

کلیسای ناجی ما غرق در خون - دیدنی های سن پترزبورگ

مدت زمان پیشنهادی برای بازدید کامل :  یک ساعت
حداقل مدت زمان برای بازدید از مجموعه :  اگر خیلی عجله داشته باشید کمتر از نیم ساعت هم کافی است!
قیمت بلیط ورودی :  رایگان

مجموعه تاریخی تزار (Tsarskoye Selo State Museum)

دیدنی های سن پترزبورگ – یکی از بزرگترین و محبوب ترین مجموعه های تاریخی و گردشگری در کشور روسیه که از شهرت و محبوبیتی خاص در داخل وخارج از کشور روسیه برخوردار است. این مجموعه کاخ و املاک سلطنتی در سالهای ۱۹۷۹ تا ۲۰۰۳ بطور کامل مورد بازبینی و بازسازی قرار گرفته است و حداقل دو قصر سلطنتی متعلق به قرن هجدهم میلادی را در خود جای داده است. این ملک با فضای سبز بسیار وسیع که ساختمان هایی تعدد را در خود جای داده بسیار زیبا و دیدنی است و زمانی محل اقامت خاندان مشهور رومانوف بوده است.

مجموعه تاریخی تزار (Tsarskoye Selo State Museum)

این مجموعه تاریخی در مساحت بیش از ۳۰۰ هکتار بیش از ۱۰۰ اثر و مکان تاریخی از جمله قصر کاترین و قصرالکساندر را در خود جای داده است. اتاق مشهور به Amber Room در قصر کاترین (Catherine Palace) یکی از عجایب معماری جهان محسوب می شود که در سال ۱۷۱۶ میلادی توسط فردریش ویلشلم بعنوان هدیه ای دیپلماتیک به پیتر اول تزار روس ساخته شد. در طول جنگ جهانی دوم و محاصره شهر توسط ارتش آلمان اتاق اولیه بطور کامل به نقطه ای نامعلوم تخلیه شد و بسیاری از وسایل آن هرگز پیدا نشد اما در سالهای ۱۹۸۱ تا ۱۹۹۷ بعد از سالها تحقیق و کار مداوم بار دیگر بازسازی گردید.

دیدنی های سن پترزبورگ - موزه تزار

مدت زمان پیشنهادی برای بازدید کامل :  یک روز کامل
حداقل مدت زمان برای بازدید از مجموعه :  اگر کمتر از نیم روز زمان دارید قید بازدید را بزنید!
قیمت بلیط ورودی :  ۶۰۰ روبل

میدان کاخ (Palace square) و ستون اکساندر (Alexander Column)

دیدنی های سن پترزبورگ – میدان اصلی سن پیترزبورگ یکی از زیباترین و پرشکوه ترین میدان های شهر و از نمونه های ممتاز معماری شهری در جهان بشمار می رود که بیش از ۳۰۰ سال بعنوان مهم ترین نقطه شهری سن پیترزبورگ باقی مانده است. میدان در سالهای ۱۸۹۱ تا ۱۸۲۹ میلادی ساخته شده است و یکی از شاهکارهای کارلو روسی معمار ایتالیایی در سبک معماری نئوکلاسیک محسوب می شود. این معمار مشهور ایتالیایی طراح و معمار بسیاری از ساختمانها و خیابان های شهر سن پیترزبورگ بوده است.

میدان کاخ (Palace square) و ستون اکساندر (Alexander Column) - میدان اصلی شهر سن پترزبورگ روسیه

در شمال میدان، کاخ زمستان و مجوعه تاریخی هرمیتاژ واقع شده است، در جنوب میدان و در سمت مقابل ساختمان تاریخی شهرداری با رنگ سفید و زرد و در گرداگرد میدان ساختمان های تاریخی با معماری بسیار زیبا و شگفت انگیز قرار دارند. از دیدنی های بسیار مشهور میدان کاخ، ستون زیبای اکساندر (Alexander Column) است که درست در وسط محوطه وسیع میدان قرار دارد. این ستون زیبا با ۴۷٫۵ متر ارتفاع و مجسمه ای از فرشته ای که صلیبی در دست دارد، پس از پیروی ارتش تزار روسیه بر ارتش ناپلئون و به افتخار امپراطور الکساندر ساخته شده است و با گذشت سالها همچنان با شکوه و جلالی کم نظیر در محوطه میدان کاخ خودنمایی می کند.

دیدنی های سن پترزبورگ - میدان اصلی شهر

مدت زمان پیشنهادی برای بازدید کامل :  یک روز کامل
حداقل مدت زمان برای بازدید از مجموعه :  اگر کمتر از نیم روز زمان دارید قید بازدید را بزنید!
قیمت بلیط ورودی :  ۶۰۰ روبل

موزه های شهر سن پیترزبورگ , جاذبه های گردشگری سن پیترزبورگ , شهر کاخ ها و قصرهای تاریخی , بناهای مذهبی و تاریخی روسیه , کلیسای سنت ایزاک , قصر کاترین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود آهنگهای جدید