بهترین جاذبه های گردشگری شهر نایمخن – هلند

نایمخن شهری است در شرق هلند که با حدود ۱۷۰٫۰۰۰ نفر جمعیت در نزدیکی مرز این کشور با آلمان قرار دارد و …

  • تاریخ انتشار : ۱ خرداد ۱۳۹۷
  • تعداد نمایش : 94
  • دیدگاه ها : صفر

معرفی بهترین جاذبه های گردشگری شهر نایمخن

نایمخن شهری است در شرق هلند که با حدود ۱۷۰٫۰۰۰ نفر جمعیت در نزدیکی مرز این کشور با آلمان قرار دارد و بلحاظ قدمت تاریخی، قدیمی ترین شهر هلند محسوب می شود.

تاریخچه پیدایش این شهر به بیش از ۲۰۰۰ سال قبل در دوران امپراطوری رومن در قاره اروپا برمی گردد.
منطقه تاریخی نایمخن یکی از مهم ترین بافت های مسکونی و شهری با قدمت تاریخی در کشور هلند محسوب می شود که تا اوایل قرن نوزدهم در احاطه یک دیوار سنگی محافظ قرار داشت که در این زمان به دلیل تراکم بالای بافت داخلی شهر، ساخت و سازهای جدید در خارج از این دیوار انجام شد و با توسعه شهر به مناطق خارج از محدوده این دیوار، دورانی جدید از توسعه و پیشرفت برای شهر نایمخن آغاز گردید.

محله های جدید، پارک ها و خیابان های سنگفرش و بلوارهای زیبا که در آن دوره زمانی نمادهای ورود به عصر مدرن محسوب می گردید نایمخن را در رده نخستین شهرهای مترقی در قاره اروپا قرار داد.

بهترین جاذبه های گردشگری شهر نایمخن - هلند

امروزه شهر نایمخن با حفظ و نگهداری بخش های تاریخی و جاذبه های دیدنی یکی از شهرهای محبوب در کشور هلند بشمار می رود و با توجه به طبیعت بسیار زیبای پیرامون این شهر می تواند بعنوان یک مقصد گردشگری ایده آل برای گشت و گذار و کسب آرامش در نظر گرفته شود.

در این مطلب به معرفی محبوب ترین و بهترین جاذبه های گردشگری شهر نایمخن می پردازیم تا در صورت سفر به شهر زیبا و دیدنی، بازدید از این نقاط دیدنی را در برنامه سفر خود بگنجانید.

 

موزه والکهاوف (The Valkhof Museum)

موزه والکهاوف یک موزه معتبر و بسیار دیدنی در زمینه های باستان شناسی و تاریخ هنر در شهر نایمخن است که یکی از معتبرترین موزه های کشور هلند بشمار می رود.

موزه باستان شناسی و تاریخ هنر در شهر نایمخن

این موزه از سال ۱۹۹۹ آغاز به کار کرده است و با تلفیق موزه باستان شناسی G. M. Kam museum و  موزه هنرهای مدرن و کلاسیک van St. Jan museum ایجاد شده است. مجموعه های نگهداری شده در این موزه شامل گنجینه های تاریخی بسیار نفیس متعلق به دوره های تاریخی امپراطوری رومن و همچنین مجموعه های آثار هنری از همان دوران تا عصر حاضر می باشد.

موزه والکهاوف (The Valkhof Museum)

محوطه اطراف ساختمان موزه نیز خود از مکان های تاریهی شهر نایمخن محسوب می شود و دوران شکل گیری اولیه این شهر همان محوطه اردوگاه نظامی رومن ها بوده است.

 

کلیسای تاریخی سنت استیون (St Steven’s Church)

قدیمی ترین و بزرگترین کلیسای شهر نایمخن که بر فراز تپه ای در منطقه Hundisburg واقع شده است.

پیشینه تاریخی این کلیسا به قرن هفتم میلادی بر می گردد و همواره بعنوان یکی از مراکز اصلی مذهبی نایمخن و حتی کشور هلند دارای جایگاهی ویژه بوده است. در این کلیسا مقبره تعدادی از بزرگان مذهبی مسیحیت هلند قرار داده شده و معماری نمای بیرونی و داخلی ساختمان از نمونه های ارزشمند معماری مذهبی در کشور هلند بشمار می رود.

کلیسای تاریخی سنت استیون (St Steven's Church)

امروزه کلیسا اغلب برای مراسم مذهبی و دعا مورد استفاده قرار می گیرد و بازدید از این کلیسا در تمام ایام هفته برای عموم آزاد است.

 

موزه آفریقا (The Africa Museum)

موزه آفریقا در سال ۱۹۵۴ در منطقه Berg en Dal تأسیس شده است که دارای چندین تالار سرپوشیده و همچنین محوطه موزه در فضای باز می باشد و حوزه های بسیار متنوع شامل هنر، موسیقی، جامعه شناسی و فرهنگ، عکسی و همچنین فیلمسازی در قاره آفریقا را تحت پوشش قرار داده است.

موزه آفریقا در شهر نایمخن هلند

در سال ۱۹۵۴ فرقه مذهبی Fathers of the Holy Spirit با ساخت این موزه به فرهنگ مردم آفریقا که در آن سالها در حال مهاجرت گسترده به کشورهای اروپایی بخصوص هلند بودند ادای احترام کردند و هدف از ساخت این موزه معرفی هرچه بیشتر فرهنگ مردم آفریقا بود.

موزه آفریقا (The Africa Museum)

در این موزه علاوه بر نمایشگاه های دوره ای و دائمی، اقلام سنتی و فرهنگی و صنایع دستی بسیار زیبا و متنوع از اقاوم مختلف قاره اروپا در معرض فروش گذاشته شده است.

 

موزه ملی آزادی (The National Liberation Museum)

این موزه در حاشیه سرسبز روستای بسیار زیبای Groesbeek در نزدیکی مرز آلمان واقع شده است و وقایع تاریخی دوره اشغال کشور هلند توسط ارتش آلمان نازی در ابتدای جنگ جهانی دوم تا روز آزادسازی این کشور در روزهای پایانی جنگ جهانی را روایت می کند.

موزه ملی آزادی (The National Liberation Museum)

در بخشی از موزه که در سال ۱۹۸۷ تأسیس شده است و به شکل چتر نجات ساخته شده است، نام تمامی سربازانی که در جریان این وقایع تاریخی کشته شده اند قرار داده شده است.

موزه ملی آزادی به یاد جنگ جهانی در شهر نایمخن هلند

در سپتامبر ۱۹۴۴ هزاران سرباز چترباز آمریکایی در جریان نبرد آزادسازی نایمخن از هواپیماهای آمریکایی بیرون پریده و در زمین های این منطقه فرود امده اند.

 

قلعه تاریخی هرنن (Kasteel Hernen)

این قلعه تاریخی در روستای هرنن در غرب منطقه نایمخن واقع شده است و تاریخ ساخت آن در حدود سالهای ۱۳۵۰ میلادی تخمین زده می شود.

قلعه تاریخی هرنن در شهر نایمخن هلند

ساختمان اصلی این قلعه بصورت یک برج سنگی بوده است که در طی سالهای بعد بخش های مختلفی به بنای برج اولیه اضافه شده است.  برج سنگی اولیه در سالهای قرن هجدهم میلادی فروریخت و از ان دوران این قلعه بطور کامل تخلیه شد.

قلعه تاریخی هرنن (Kasteel Hernen)

این قلعه در اواخر قرن نوزدهم توسط یکی از خانواده های منطقه خریداری شد و بخش هایی از آن به تدرجی مورد مرمت قرار گرفت. امروزه تنها بخش هایی از قلعه توسط عموم قابل دسترسی و بازدید است هر چند فضای ازراف قلعه بسیار زیبا و دیدنی است.

 

قلعه تاریخی ون ویشن (Kasteel van Wijchen)

این قلعه تاریخی در قرن چهاردهم میلادی با هزینه شخصی فردی بنام Jacob van Galen ساخته شده است که در کشور هلند امری غیرعادی نبوده است.

قلعه تاریخی ون ویشن (Kasteel van Wijchen)

در قرن هفدهم با تغییراتی در ساختمان آن بعنوان یکی از دژهای دفاعی در منطقه نایمخن مورد استفاده بوده است.
در طی صدها سال این قلعه تحت مالکیت چندین خانواده اشرافی در منطقه بوده است و در عصر جدید به تدریج بعنوان تالار گردهمایی مورد استفاده قرار گرفت. در سال ۱۹۹۶ ساختمان قلعه تحت بازسازی کامل قرار گرفت و موزه تاریخی Wijchen Castle در محل قلعه تأسیس شده است.

 

پارک والکهاوف (Valkhof Park)

این پارک زیبا و دیدنی، همان محوطه سرسبز موزه والهاوف است که در دوهزار سال قبل، محل اولیه اردوگاه نظامی رومن ها بوده است.
این منطقه شامل تپه ای وسیع و سرسبز در مجاورت رود Waal بود که با گذشت زمان به سنگ بنای اولیه پیدایش شهر نایمخن تبدیل شد و امروزه در مرکز این شهر قرار گرفته است.

پارک والکهاوف (Valkhof Park)

این پارک زیبا یکی از بهترین نقاط نایمخن برای پیاده روی و استفاده از هوای تازه و سالم محسوب می شود که یک مسیر پیاده روی مستقیم به موزه والکهاوف و همینطور میدان تاریخی Kelfkensbos square دارد.

 

پارک کروننبرگر (Kronenburgerpark)

یکی دیگر از مناطق وسیع سرسبز که درست در مرکز شهر نایمخن که در مرکز شهر و نزدیک به ایستگاه مرکزی قرار گرفته است. از خصوصیات تاریخی و دیدنی این پارک علاوه بر فضای سبز بسیار زیبا، باقیمانده های دیوار سنگی و محافظ شهر در قرون وسطی است که هنوز حفظ و نگهداری شده است.

پارک کروننبرگر (Kronenburgerpark)

توسعه شهر نایمخن و گذر از حلقه دفاعی شهر در سال ۱۸۷۶ میلادی آغاز شد و ایده حفظ و نگهداری این منطقه سرسبز بعنوان پارک شهر نایمخن در سال ۱۸۸۰ مطرح شد و به سرعت مورد قبول قرار گرفت. از آن تاریخ تاکنون این پارک به خوبی حفظ و نگهداری شده است و امروزه از محبوب ترین نقاط شهر نایمخن محسوب می شود.

 

مجموعه تفریحی میلینگر (Millinger Theetuin)

این مجموعه تفریحی که در منطقه ای سرسبز و پوشیده از درختان ساخته شده است یکی از نقاط تفریحی شهر نایمخن است که چند رستوران سرپوشیده یا در فضای باز را در خود جای داده است.

مجموعه تفریحی میلینگر (Millinger Theetuin)

در فصل تابستان می توانید از منوی متنوع و خوراکی های مخوص این فصل مانند انواع بستنی و آب میوه لذت ببرید که این منو در سایت اینترنتی این مجموعه نیز قابل مشاهده است. فعالیت های تفریحی مانند کارگاه آموزشی تهیه قهوه و چای بصورت حرفه ای، کارگاه های هنری، تورهای سافاری طبیعت، کلاس های یوگا و مدیتیشن و تورهای پیک نیک و تماشای سینما در فضای باز در این مجموعه به بازدیدکنندگان ارائه می شود.

 

کلیسای تاریخی جاکوب ( Jacobskapel)

یکی دیگر از کلیساهای قدیمی و فعال در شهر نایمخن که در مرکز شهر و بافت تاریخی نایمخن واقع شده است و تاریخ ساخت آن به قرن پانزدهم میلادی برمی گردد.

کلیسای تاریخی جاکوب ( Jacobskapel)

در این کلیسا همچنان فعالیت های مذهبی، مراسم دعا و همچنین مراسم رسمی ازدواج برگزار می شود و از محبوب ترین مکان های مذهبی نایمخن محسوب می شود.

برچسب ها : ، ،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود آهنگهای جدید