بهترین جاذبه های گردشگری شهر ورونا

آشنایی با کلیسای سن فرمو، باغ جیاردینو گیوستی، شهرک تاریخی سیرمیونه، طاق نصرت اسکالیگره، میدان دی سیگنوری، میدان دله اربه، کلیسای سن زنو ماگیوره، خانه رومئو جولیت ، تماشاخانه رومی ، قلعه ویچیو و…

  • تاریخ انتشار : ۱۵ خرداد ۱۳۹۷
  • تعداد نمایش : 87
  • دیدگاه ها : صفر

شهر ورونا (Verona) سومین شهر بزرگ در منطقه شمال ایتالیا است و با مکان های دیدنی، آثار تاریخی و هنری، معماری بسیار زیبا، برنامه های بسیار محبوب اپرا و فستیوال های متنوع هنری و اجتماعی که در طول سال در این شهر برگزار می شود، یکی از محبوب ترین مراکز گردشگری در شمال ایتالیا بشمار می آید.

در این مطلب مهمترین جاذبه های گردشگری شهر ورونا را به شما معرفی میکنیم که شامل مناطق تاریخی ، میدانهای مهم شهر ، باغ های زیبا ، قلعه های تاریخی و… میشود.

ورونا در فاصله بین شهرهای میلان و ونیز قرار دارد و رودخانه آدیجه (River Adige) دومین رود بزرگ ایتالیا که سرچشمه آن در کوههای آلپ قرار دارد در مسیری پرپیچ و خم و بسیار زیبا از میان شهر ورونا عبور می کند که همین امر مناظر شهری بسیار زیبایی را در داخل شهر ورونا خلق کرده است.

آشنایی با یهترین جاذبه های تاریخی و گردشگری در شهر ورونا

سکونتگاه اولیه در این منطقه در سال ۸۹ پس از میلاد مسیح تشکیل شد و بعدها به شکل گیری یکی از مهم ترین شهرهای ایتالیا منجر شد. با توجه به این قدمت تاریخی، امروزه آثار باستانی و مکان های تاریخی بسیاری از دوره زمانی امپراطوری رومن در این شهر باقی مانده است که هر یک از نمونه های باارزش معماری و فرهنگی رومیان باستان بشمار می آیند.

کلیسای تاریخی سن فرمو ورونا

کلیسای تاریخی سن فرمو ورونا

برخی دیگر از آثار مهم تاریخی شهر ورونا، کلیساهای متعلق به قرن های یازدهم و دوازدهم میلادی هستند که بسیار موردتوجه گردشگران قراردارند.

معماری کنونی شهر ورونا که یکی از زیباترین شهرهای ایتالیا بشمار می رود، یادگار معمارانی بزرگ مانند Fra Giocondo و Michele Sanmicheli است که بخشی از شخصیت و اصالت شهر ورونا محسوب می شود.

 

قلعه تاریخی ویچیو و پل پونته اسکالیگرو (Castelvecchio and Ponte Scaligero)

اولین مورد در لیست مهمترین جاذبه های گردشگری شهر ورونا متعلق است به قلعه تاریخی ویچیو و پل پونته اسکالیگرو.

این قلعه باستانی یکی از بهترین نمونه های بجامانده از قلعه های دفاعی در ایتالیا شناخته می شود که در فاصله سالهای ۱۳۵۴ تا ۱۳۵۵ میلادی توسط خانواده مشهور della Scala در ساحل رودخانه آدیجه (Adige) ساخته شده است.

قلعه تاریخی ویچیو و پل پونته اسکالیگرو (Castelvecchio and Ponte Scaligero)

در مقابل قلعه، برای عبور از عرض رودخانه آدیجه، پل زیبای Ponte Scaligero در قرن ۱۴ میلادی ساخته شده که تا به امروز در کمال سلامت باقی مانده است و با توجه به آزادبودن عبور و مرور، از مسیرهای محبوب و موردعلاقه خانواده های ورونا برای پیاده روی بشمار می رود.

در بازدید از قلعه ویچیو، یادتان باشد که در بالای برج دیده بانی قلعه منظره ای بسیار زیبا و عالی از شهر ورونا، رودخانه آدیجه و پل تاریخی پونته اسکالیگرو در مقابل شما قرار خواهد داشت که هرگز نباید آنرا ازدست بدهید.

قلعه تاریخی ویچیو و پل پونته اسکالیگرو در شهر ورونا شمال ایتالیا

فضای داخلی قلعه در گذشت سالیان دراز، به خوبی حفظ و نگهداری شده است و امروزه بصورت موزه ای تاریخی، مجموعه هایی دیدنی از آثار هنری بسیار زیبا و اشیایی تاریخی مرتبط با تاریخ شهر ورونا در آن نگهداری می شود و در معرض نایش عموم قرار گرفته است.

 

تماشاخانه رومی (Arena di Verona)

در ادامه معرفی مهمترین جاذبه های گردشگری شهر ورونا ، به تماشاخانه رومی میپردازیم که شباهت زیادی به تماشاخانه شهر رم دارد.

مشابه تماشاخانه مشهور کلوسئوم، این تماشاخانه (آمفی تئاتر یا استادیوم) یکی از بزرگترین نمونه های بجامانده از نوع خودش محسوب می شود که در زمان امپراطوری Diocletian در سال ۲۹۰ پس از میلاد مسیح ساخته شده است.

تماشاخانه رومی (Arena di Verona)

متاسفانه بخش های زیادی از بنای اصلی این تماشاخانه در اثر گذشت زمان و وقایع طبیعی مانند زلزله که در ایتالیا بسیار اتفاق می افتد تخریب شده است اما چهار طاق بلند و اصلی نمای بیرونی ساختمان و همینطور تمام بخش های داخلی و سکوی تماشاچیان هنوز سالم و پابرجا هستند که با وجود آثار گذر زمان همچنان زیبایی و شکوه گذشته این مکان را در دوران باستان در ذهن بیننده تداعی می کند.

تماشاخانه رومی باستانی ورونا در ایتالیا

ظرفیت این تماشاخانه عدد جالب توجه ۲۲٫۰۰۰ نفر بوده است و جالب تر اینکه هر ساله در ماههای جولای و آگوست (تابستان) فستیوال مشهور Verona Opera Festival که به موسیقی اپرا اختصاص دارد در محل این تماشاخانه برگزار می شود.

دوستداران موسیقی اپرا در از تمام نقاط ایتالیا و کشورهای خارجی برای حضور در این فستیوال و تجربه تماشای برنامه های اپرا در تماشاخانه باستانی ورونا به این شهر سفر می کنند که این برنامه یکی از جاذبه های اصلی و مهم شهر ورونا محسوب می شود.

 

خانه محل زندگی جولیت (Casa di Giulietta)

مهمترین جاذبه های گردشگری شهر ورونا : شهر ورونا احتمالاً شهرت جهانی خود را بیش از هر چیز به تراژدی مشهور شکسپیر، رومئو و جولیت مدیون است.
تمام گردشگرانی که به ورونا سفر می کنند کنجکاوانه به دنبال آدرس خانه این دو دلداده می گردند که خانه ای قدیمی و متعلق به دوران قرون وسطی در منطقه Piazza delle Erbe است.

خانه محل زندگی جولیت (Casa di Giulietta)

این خانه قدیمی با نمایی نوستالژیک و حیاطی کوچک که سعی شده بدون تغییر بماند، یکی از محبوب ترین جاذبه های گردشگری شهر ورونا محسوب می شود.

تنها مواردی که بعدها به ساختمان اولیه خانه اضافه شده است، یک بالکن کوچک مشرف به حیاط و یک مجسمه از جنس برنز است که در مقابل چند کتیبه راهنما به زیبایی و با طراحی مناسب بدون اینکه به نما و وضعیت بیرونی این مکان لطمه ای وارد کند، در مقابل ساختمان قرار داده شده است.

خانه رومئو و جولیت در ورونا ایتالیا

واقعیت این است که داستان رومئو و جولیت، خیالی است و کاراکترهای این داستان احتمالاً وجود خارجی نداشته اند و حتی شکسپیر خودش هرگز شهر ورونا را از نزدیک ندیده است! اما شکسپیر با استادی چنان جزییات داستانش در شهر ورونا را به تصویر کشیده است که هیچکس به این واقعیت ها اهمیتی نمی دهد.

 

کلیسای تاریخی سن زنو ماگیوره (Basilica of San Zeno Maggiore)

یکی از بزرگترین کلیساهای تاریخی در کشور ایتالیا که بین قرن های یازدهم و دوازدهم میلادی ساخته و تکمیل شده است و بدون شک سالم ترین ساختمان ساخته شده در سبک معماری Romanesque در شمال ایتالیا محسوب می شود.

کلیسای تاریخی سن زنو ماگیوره (Basilica of San Zeno Maggiore)

ورودی بسیار زیبای این کلیسا یکی از شاهکارهای این سبک معماری محسوب می شود که در ترکیب درب های بزرگ و اصلی کلیسا از جنس برنز منظره ای دیدنی را خلق می کند.

بزرگترین کلیساهای تاریخی در کشور ایتالیا و شهر ورونا

فضای داخلی کلیسا نیز بسیار متفاوت از معماری رایج آن دوره زمانی بوده و سقف چوبی که در قرن ۱۴ میلادی به ساختمان داخلی کلیسا اضافه شده است تلفیقی جالب از طراحی داخلی مکان های مذهبی خلق کرده است.

 

میدان دله اربه (Piazza delle Erbe)

این میدان مستطیل شکل در مرکز شهر ورونا که بخش تاریخی شهر نیز محسوب می شود قرار دارد و یکی از زیباترین و خوش منظره ترین میدان های شهری در کشور ایتالیا شناخته می شود.

میدان دله اربه (Piazza delle Erbe) - جاذبه های گردشگری شهر ورونا

در دوران باستان این میدان فروم اصلی شهر یعنی محل تجمع و رفت و آمد مردم شهر و همینطور داد و ستد و محل برگزاری جلسات مهم بوده است و امروزه مرکز خرید میوه و سبزیجات تازه در ورونا محسوب می شود.
سایبان زیبای قرارگرفته در مرکز میدان که Berlina نامیده می شود به قرن ۱۶ میلادی تعلق دارد و در گذشته محل سخنرانی ها و تجمعات شهر ورونا بوده است. آب نمای زیبای Madonna di Verona در بخش شمالی میدان در سال ۱۳۶۸ میلادی ساخته و نصب شده و یادگاری که از قرون وسطی برای شهر ورونا باقی مانده است.

میدان باستانی دله اربه در شهر ورونا ایتالیا

در انتهای محوطه مرکزی میدان ستونی از جنس مرمر قرار دارد که مجسمه شیر St. Mark را بر روی آن قرار گرفته و نماد حاکمیت شهر ورونا محسوب می شود.
مجسمه زیبای Casa Mazzanti اثر هنرمند معمار مشهور ایتالیا Scaligeri در بخش شرقی میدان قرار دارد و ساختمان های اطراف محوطه میدان نیز اغلب دارای معماری دوران رنسانس و باروک هستند از جمله ساختمان Palazzo Maffei ساخته شده در ۱۶۶۸ میلادی و ساختمان Torre del Gardello که در ۱۳۷۰ میلادی ساخته شده است.

خیابانهای اطراف میدان دله اربه در ورونا ایتالیا - جاذبه های گردشگری شهر ورونا

برج ناقوس El Rengo نیز در مجاورت میدان قرار دارد که در بالای این برج متعلق به قرون وسطی، یکی بلندترین مناظر شهر ورونا قابل مشاهده است.
دروازه باستانی Corso Porta Borsari نیز در قرن اول میلادی ساخته شده و در سال ۲۶۵ مورد مرمت قرار گرفته در همین میدان قرار دارد.
میدان Corso Porta Borsari شاید خیلی وسیع نباشد اما وسعتی به اندازه تاریخ شهر ورونا را در خود جای داده است.

 

میدان دی سیگنوری (Piazza dei Signori)

یک میدان تاریخی و بسیار زیبای دیگر در منطقه تاریخی مرکز شهر ورونا که به تمامی توسط چندین کاخ تاریخی احاطه شده است و مجسمه زیبای دانته (Dante) شاعر و نویسنده مشهور ایتالیایی ساخته شده در ۱۸۶۵ میلادی در وسط این میدان خودنمایی می کند.

میدان دی سیگنوری (Piazza dei Signori)

ساختمان Palazzo della Ragione (تالار شهر) در بخش جنوبی میدان قرار دارد که در سال ۱۱۹۳ میلادی ساخته شده و نمای ورودی ساختمان که در سال ۱۵۲۴ به آن اضافه شده است، از نمونه های عالی معماری رنسانس در ورونا محسوب می شود.

میدان تاریخی دی سیگنوری شهر ورونا در ایتالیا - جاذبه های گردشگری شهر ورونا

ساختمان تاریخی Palazzo dei Tribunali با برجی دیده بانی متعلق به عصر رنسانس ساخته شده در ۱۵۳۰ میلادی در همین نقطه قرار گرفته در حالیکه در بخش شرقی میدان، کاخ Palazzo del Governo خودنمایی می کند. در سمت شمالی میدان، ساختمان موسوم به Loggia del Consiglio قرار دارد که بر اساس اسناد تاریخی از اولین ساختمان های ساخته شده در سبک معماری رنسانس در کشور ایتالیا است.

دیدنی های شهر ورونا در ایتالیا - میدانهای باستانی و ساختمانهای قدیمی ورونا

این ساختمان در فاصله بین سالهای ۱۴۸۶ تا ۱۴۹۳ ساخته شده و همواره محل اقامت خانواده های مشهور و بانفوذ شهر ورونا بوده است. می توانید بخشی از مدت زمان اقامت خود در ورونا را به گشت و گذار در این محل اختصاص دهید و اطمینان داشته باشید که از این اوقات بسیار لذت خواهید برد.

 

طاق نصرت اسکالیگره (Arche Scaligere)

کلیسای تاریخی و بسیار زیبای Santa Maria Antica متعلق به قرن ۱۲ میلادی یکی از مکان های بسیار دوست داشتنی در شهر ورونا است که در سابقه تاریخی خود، در سالهایی بین قرن ۱۳ و ۱۴ کلیسای خانوادگی حاکمان ورونا مشهور به (della Scala prince) بوده است.

طاق نصرت اسکالیگره (Arche Scaligere) در ورونا ایتالیا

مقبره تمام این حاکمان در فضایی زیبا با معماری خاص سبک گوتیک در این کلیسا واقع شده است و در هر گوشه و کنار این کلیسا شاهکاری معماری و اثری هنری یا مجسمه ای دیده می شود. نقطه اوج دیدنی های این کلیسا، طاق نصرت اسکالیگره است که بر فراز مقبره حاکمان دلا اسکالا قرار دارد و از زیباترین آثار تاریخی سبک گوتیک در ایتالیا محسوب می شود.

 

شهرک تاریخی سیرمیونه (Sirmione and Rocca Scaligera)

این شهر کوچک و بسیار زیبا در فاصله ۴۰ کیلومتری شهر ورونا واقع شده و برای ورود به این شهر باید از روی پلی بسیار زیبا که بر روی دریاچه Lake Garda ساخته شده عبور کنید که فضا و منظره ای بسیار زیبا و بیادماندنی است.

شهرک تاریخی سیرمیونه (Sirmione and Rocca Scaligera)

در همان بدو ورود آنچه بیش از هر چیز توجه گردشگران را جلب می کند قلعه تاریخی Rocca Scaligera است که در قرن ۱۲ میلادی ساخته شده و یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری در شمال ایتالیا محسوب می شود.

قلعه تاریخی Rocca Scaligera در ورونا ایتالیا - جاذبه های گردشگری شهر ورونا

خانه تاریخی متعلق به شاعر و نویسنده روم، Catullus که در سالهای ۸۴ تا ۵۴ قبل از میلاد مسیح در اینجا زندگی می کرد از دیگر دیدنی های سیرمیونه است.
گشت و گذار در شهر کوچک سیرمیونه می تواند تجربه ای بسیار زیبا و خاطره انگیز به دور از شلوغی رایج در شهر باشد.

 

باغ زیبای جیاردینو گیوستی (Giardino Giusti)

این باغ زیبا و تاریخی در پشت ساختمان قصر Palazzo Giusti قرار گرفته و با فضای سبز بسیار زیبا، مسیرهای پیاده روی و دالان های پیچ در پیچ شکل گرفته توسط گیاهان و درختان یکی از زیباترین باغ های با قدمت تاریخی در ایتالیا و یادگاری باارزش از عصر رنسانس در شهر ورونا بشمار می رود.

باغ زیبای جیاردینو گیوستی ورونا (Giardino Giusti)

در فصل های بهار و تابستان این باغ، یکی از نقاط موردعلاقه خانواده های ورونا برای پیاده روی است.

 

کلیسای سن فرمو (San Fermo Maggiore)

بنای اولیه این کلیسا در قرن هشتم میلادی در در بزرگداشت سنت فرمو و سنت روستیکو، دو تن از شخصیت های مورداحترام مسیحیت که طبق روایات در دوران کشتار مسیحیان، در میدان مشهور کلوسئوم اعدام شدند، ساخته شده است.

کلیسای سن فرمو (San Fermo Maggiore) - جاذبه های گردشگری شهر ورونا

ساختمانی که امروزه مشاهده می کنیم در قرن یازدهم میلادی ساخته شده و با توجه به بازسازی های صورت گرفته در قرن های ۱۳ و ۱۴ میلادی، تلفیقی زیبا و کم نظیر از سبک های معماری رومن و گوتیک در بخش های مختلف آن مشاهده می شود.

کلیسای زیبای سن فرمو در شمال ایتالیا ورونا

علاوه بر نمای بیرونی و معماری فضای داخلی کلیسا که بسیار موردتوجه بازدیدکنندگان قرار دارد، آثار هنری باارزش از هنرمندان ایتالیایی در این کلیسا نگهداری می شود که مجسمه چوبی مسیح مصلوب اثر Alessandro Turchi بیش از همه مورد توجه قرار دارد.

برچسب ها : ،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود آهنگهای جدید