بهترین جاذبه های گردشگری یکاترینبرگ

آشنایی با موزه ها ، کلیساها و عبادتگاه ها ، قصر و کاخ های تاریخی یکاترینبرگ ، مناظر شهری ، پارک ها و دیدنی های مهم شهر

  • تاریخ انتشار : ۷ اسفند ۱۳۹۶
  • تعداد نمایش : 129
  • دیدگاه ها : صفر

یکاترینبرگ یکی از شهرهای مدرن روسیه است که بارها در برهه هایی مختلف از تاریخ پرفراز و نشیب کشور صحنه وقایعی تاریخی همچون تبعید نیکلای دوم آخرین تزار روس و خانواده اش به این شهر و سپس تیرباران بی رحمانه آنها، اعلام وجود و حاکمیت حزب بلشویک روسیه، انتخاب اولین رئیس جمهور منتخب مردم روسیه بوریس یلستین از این شهر و ایجاد اولین صنایع بزرگ فولاد در کشور روسیه بعنوان یکی از منابع اولیه رشد صنعتی این کشور بوده است. شهر یکاترینبرگ مانند شهرهای مسکو و سن پترزبورگ و کازان مناظری زیبا از آسمان خراش ها و مراکز تجاری را در خود جای داده و تعدادی از مکان های مذهبی و تاریخی مورد علاقه و احترام مردم روسیه در این شهر واقع شده اند.

نمایی زیبا و هوایی از شهر یکاترینبرگ روسیه

در این مطلب به معرفی بهترین جاذبه های گردشگری یکاترینبرگ می پردازیم و شما را با موزه ها ، کلیساها و عبادتگاه ها ، قصر و کاخ های تاریخی یکاترینبرگ ، مناظر شهری ، پارک ها و دیدنی های مهم شهر آشنا میکنیم.

یکاترینبرگ با معماری شهری بسیار دیدنی (معماری روسیه) همچنین مرکز اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی منطقه اورال محسوب می شود و با رشد اقتصادی مثبت بطور مداوم در حال توسعه بیشتر می باشد. امکانات رفاهی و گردشگری در سطح شهر رو به افزایش هستند و رستوران های بسیار خوب و مجهز بخصوص در مناطق توریستی شهر فعالیت می کنند و خیابان های شهر مملو از خودروها و مردمی هستند که نشان از جنب و جوش و انرژی یک شهر مدرن و صنعتی را نمایش می دهد. در این مطلب به معرفی محبوب ترین مکان های دیدنی و جاذبه های گردشگری یکاترینبرگ می پردازیم تا بازدید از آنها را در برنامه سفر خود به یکاترینبرگ بگنجانید.

آشنایی با جاذبه های گردشگری و دیدنی های شهر یکاترینبرگ روسیه

آشنایی با جاذبه های گردشگری و دیدنی های شهر یکاترینبرگ روسیه

کلیسای قدیسان (Church upon the Blood)

بهترین جاذبه های گردشگری یکاترینبرگ – این کلیسای بزرگ و باشکوه با سبک معماری بیزانس درست در محلی ساخته شده است که بیش از هشتاد سال قبل، خانواده رومانوف (Romanov family) شامل نیکلای دوم آخرین تزار روس، همسر و فرزندان او در این محل تیرباران شدند. بعد از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی و دورشدن حاکمیت سیاسی دولت فدرال از سیاست های کمونیستی تصمیم گرفته شد که در این محل یک کلیسای جامع با هدف ادای احترام به نیکلای دوم و به نوعی دلجویی از اعدام ناجوانمردانه اعضای خانواده او ساخته شود. این کلیسا در بین سالهای ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۳ ساخته شد و امروزه یکی از مهم ترین مراکز مذهبی در جامعه مسیحیت ارتدوکس روسیه محسوب می شود.

کلیسای قدیسان یکاترینبرگ (Church upon the Blood)

آدرس: ul Tolmachyova 34
تلفن: + ۷ ۴۰۱ ۲۶۳-۱۷-۰۵
ساعات بازدید: ۱۰ AM – ۸ PM

 

موزه فناوری نظامی (Military Technology Museum)

بهترین جاذبه های گردشگری یکاترینبرگ – این موزه بزرگ که در منطقه Verkhnyaya Pyshma در شمال یکاترینبرگ واقع شده است دارای محوطه بیرونی و چند تالار بزرگ است که مجموعه هایی دیدنی از تجهیزات جنگی و نظامی شامل تانک ها و خودروهای زرهی و هلیکوپترها در محوطه و هواپیماهای جنگنده از نسل های مختلف در تالار سرپوشیده ساختمان موزه در معرض نمایش عموم قرار داده شده است و بسیار دیدنی است.

موزه فناوری نظامی شهر یکاترینبرگ روسیه (Military Technology Museum)- بهترین جاذبه های گردشگری یکاترینبرگ

آدرس: ul Aleksandra Kozitsyna 2, Verkhnyaya Pyshma
تلفن: +۷ ۳۴۳-۶۸۴ ۷۲۱۸
ساعات بازدید: ۱۰ AM – ۶ PM
قیمت بلیط ورودی: ۱۰۰ روبل

 

قصر تاریخی راستورگائف خاریتونوف (Rastorguyev-Kharitonov Palace)

بهترین جاذبه های گردشگری یکاترینبرگ – یکی از زیباترین خانه ها در سراسر منطقه اورال که در ۱۷۹۴ میلادی ساخته شده و ملک شخصی خانواده راستورگائف ثروتمندترین خانواده منطقه اورال در آن زمان بوده است. سبک معماری بکاررفته در ساخت این ساختمان سبک معماری نئوکلاسیک بوده است و امروزه همچنان از زیباترین ساختمان های شهر یکاترینبرگ محسوب می شود که بیش از ۷۰ هتل و مسافرخانه در منطقه اطراف این قصر زیبا وجود دارد و هر روزه صدها گردشگر داخلی و خارجی از آن بازدید می کنند.

قصر تاریخی راستورگائف خاریتونوف یکاترینبرگ روسیه (Rastorguyev-Kharitonov Palace)

آدرس: ul. Karla Libknekhta 44, Yekaterinburg, Russia
ساعات بازدید: ۳:۳۰ AM – ۱۱ PM

 

موزه معماری و طراحی داخلی (Museum of Architecture and Design)

بهترین جاذبه های گردشگری یکاترینبرگ – موزه معماری و طراحی داخلی در مجاورت میدان تاریخی Istorichesky skver در محل اولین کارخانه تولید فولاد در یکاترینبرگ در سال ۱۷۲۳ تاسیس شده است. امروزه در محلی که قبلا کارخانه قرار داشت مجموعه هایی دیدنی از مدل های مینیاتوری ساختمان های مشهور و مناطق مختلف شهر یکاترینبرگ طی دوره های تاریخی مختلف در معرض نمایش عموم قرار داده شده و همچنین چند گالری عکس با موضوعات مختلف در طول سال و بطور دائمی برگزار می شود.

موزه معماری و طراحی داخلی یکاترینبرگ (Museum of Architecture and Design) - بهترین جاذبه های گردشگری یکاترینبرگ

آدرس: ul Gorkogo 4a
تلفن: +۷ ۳۴۳-۳۷۲ ۰۶۵۴
ساعات بازدید: ۱۱ AM – ۷ PM
قیمت بلیط ورودی: ۲۰۰ روبل

 

منظره شهر یکاترینبرگ از برج ویسوتسکی (Vysotskiy Viewing Platform)

بهترین جاذبه های گردشگری یکاترینبرگ – سکوی منظره برج ویستوسکی مخصوص مشاهده منظره شهر یکاترینبرگ ساخته شده. از فراز این برج ۵۲ طبقه یکی از زیباترین مناظر شهری در سراسر روسیه در مقابل چشمان شما قرار خواهد داشت که بسیار دیدنی است و ارزش امتحان کردن را دارد.

منظره شهر یکاترینبرگ از برج ویسوتسکی (Vysotskiy Viewing Platform)

آدرس: ul Malysheva 51, fl 52
تلفن: +۷ ۳۴۳-۳۷۸ ۴۶۴۶
ساعات بازدید: ۱۰ AM – ۱۰ PM
قیمت بلیط ورودی: ۲۵۰ روبل

 

موزه تاریخ یکاترینبرگ (Yekaterinbrug History Museum)

بهترین جاذبه های گردشگری یکاترینبرگ – این موزه همانطور که از نامش پیداست بر مرور تاریخ شهر یکاترینبرگ از ابتدای ساخته شدن تا عصر حاضر اختصاص دارد که تمرکز اصلی آن بر وقایع مختلق قرن ۱۸ و ۱۹ در این شهر می باشد که اغلب بخش های موزه همراه با توضیحات به زبان انگلیسی است. موزه خود دارای قدمت زیادی است و حدود ۱۸۰ سال پیش تاسیس شده و بسیاری از آیتم های به نمایش گذاشته شده در موزه قدمتی به اندازه قدمت شهر یکاترینبرگ دارند.

موزه تاریخ یکاترینبرگ (Yekaterinbrug History Museum) - بهترین جاذبه های گردشگری یکاترینبرگ

آدرس: ul Karla Libknekhta 26
تلفن: +۷ ۳۴۳-۳۷۱ ۲۱۱۱
ساعات بازدید: ۱۰ AM – ۸ PM
قیمت بلیط ورودی: ۲۰۰ روبل

 

کلیسای تاریخی ووژنسنیا (Khram Vozneseniya Gospodnya)

بهترین جاذبه های گردشگری یکاترینبرگ – قدیمی ترین کلیسای ساخته شده در یکاترینبرگ که نام این کلیسا در زبان روسی به معنی معراج به سوی خدا است (به انگلیسی Ascension Church) که بسیار مورد احترام ساکنین منطقه قرار دارد. این کلیسا در موقعیتی بسیار مناسب در شهر در مقابل فضای سبزی بسیار زیبا قرار دارد و مکانی بسیار عالی برای بازدید و قدم زدن و کسب آرامش محسوب می شود.

کلیسای تاریخی ووژنسنیا یکاترینبرگ روسیه (Khram Vozneseniya Gospodnya) - بهترین جاذبه های گردشگری یکاترینبرگ

آدرس: Ulitsa Klary Tsetkin, 11, Yekaterinburg, Sverdlovsk Oblast, Russia, 620075
تلفن: + ۷ ۳۴۳ ۳۷۱-۶۷-۲۹
ساعات بازدید: طلوع تا غروب آفتاب

 

مرکز ریاست جمهوری بوریس یلستین (Boris Yeltsin Presidential Center)

بهترین جاذبه های گردشگری یکاترینبرگ – این مرکز یکی از محبوب ترین جاذبه های گردشگری یکاترینبرگ حتی برای ساکنین شهر محسوب می شود و شامل مجموعه موزه، گالری هنری، کتابخانه و فروشگاه کتاب و سالن گردهمایی است که بازدید از هر یک از انها بسیار لذتبخش خواهد بود. محبوب ترین بخش مجموعه، موزه عکسها و اسناد تاریخی است که اغلب آنها مربوط به وقایع تاریخی دوران فعالیت بوریس یلستین هستند.

مرکز ریاست جمهوری بوریس یلستین یکاترینبرگ روسیه (Boris Yeltsin Presidential Center) - بهترین جاذبه های گردشگری یکاترینبرگ

آدرس: ul Borisa Eltsina 3
تلفن: +۷ ۳۴۳-۳۷۱ ۲۱۱۱
ساعات بازدید: ۱۰ AM – ۹ PM
قیمت بلیط ورودی: ۲۰۰ روبل

 

پلوتینکا (City Dam : Plotinka)

بهترین جاذبه های گردشگری یکاترینبرگ – یکی از زیباترین سازه های ساخته شده در یکاترینبرگ در سال ۱۷۲۳ ساخته شده است و به نوعی سمبل پایه های صنعتی شهر محسوب می شود. بازدید از پلوتینکا که در مرکز شهر واقع شده از بایدهای سفر به یکاترینبرگ محسوب می شود. محوطه این آب بند بسیار زیباست و چندین سازه یادبود و مجسمه هایی از بنیان گذاران شهر یکاترینبرگ در کنار مناظر بسیار عالی برای ثبت عکس های یادگاری در اینجا وجود دارد.

استخر و پارک پلوتینکا یکاترینبرگ روسیه (City Dam : Plotinka)

آدرس: Prospekt Lenina, Yekaterinburg, Russia
ساعات بازدید: تمام ساعات شبانه روز

 

اثر هنری صفحه کلید (Keyboard Monument)

بهترین جاذبه های گردشگری یکاترینبرگ – این اثر هنری در سال ۲۰۰۵ بصورت یک صفحه کلید با تمام کلیدهای استاندارد ساخته شده و بسیار موردعلاقه گردشگران و همینطور ساکنین شهر یکاترینبرگ قرار دارد. در یکاترینبرگ می گویند که هر کس آرزوی خود را با این کیبورد تایپ کند (بدیهی است که برای تایپ باید روی کلیدها بپرید!) و در آخر روی کلید اینتر بپرد آرزویش برآورده خواهد شد. راست یا دروغش زیباست!

اثر هنری صفحه کلید شهر یکاترینبرگ (Keyboard Monument) - بهترین جاذبه های گردشگری یکاترینبرگ

آدرس: Ulitsa Gor’kogo, Yekaterinburg
ساعات بازدید: تمام ساعات شبانه روز

 

ساختمان شهرداری در میدان تاریخی ۱۹۰۵ (Yekaterinburg City Administration)

بهترین جاذبه های گردشگری یکاترینبرگ – این ساختمان زیبا در پنج طبقه ساخته شده و با معماری کلاسیک، آجرهای به رنگ قرمز و برج بلند ساعت در مرکز نمای بیرونی ساختمان، از مشهورترین جاذبه های گردشگری یکاترینبرگ محسوب می شود. محوطه روبروی ساختمان محیطی بسیار ایده آل برای ثبت عکسهای یادگاری است. این ساختمان در واقع در مجاورت میدان ۱۹۰۵ محل اصلی تمام گردهمایی های مردم شهر یکاترینبرگ قرار دارد و در دوران اتحاد جماهیر شوروی ساخته شده و معماری خاص ساختمان های این دوره که به سبک معماری استالین مشهور است در این ساختمان مشاهده می شود.

ساختمان شهرداری در میدان تاریخی 1905 (Yekaterinburg City Administration)

آدرس: مرکز شهر
ساعات بازدید: تمام ساعات شبانه روز (تنها محوطه ساختمان)

 

سالن تئاتر و اپرای یکاترینبرگ (Opera and Ballet Theater)

بهترین جاذبه های گردشگری یکاترینبرگ – این سالن زیبا و تاریخی در سال ۱۹۱۲ ساخته شده و یکی از مهم ترین مراکز فرهنگی در یکاترینبرگ که در میدان Paris Commune واقع شده است. نمای بیرونی و بالکن زیبای این ساختمان از نمونه های فاخر و بسیار دیدنی معماری در ساختمان های قدیمی یکاترینبرگ بشمار می رود.

سالن تئاتر و اپرای یکاترینبرگ (Opera and Ballet Theater) - بهترین جاذبه های گردشگری یکاترینبرگ

آدرس: Lenin Ave, 46А, Yekaterinburg
تلفن: + ۷ ۳۴۳ ۳۵۰-۸۰-۵۷
ساعات بازدید: ۴ PM – ۱۱ PM

 

بنای یادبود جنگ افغانستان (Black Tulip Memorial)

بهترین جاذبه های گردشگری یکاترینبرگ – این بنای یادبود در واقع بخشی از هواپیمای نظامی است که حامل تابوت سربازان کشته شده در جنگ افغانستان به روسیه بوده است. این هواپیماهای نظامی در آن زمان Black Tulip نامیده می شدند. در مقابل این بنای یادبود مجسمه ای از یک سرباز که نشسته و به اسلحه اش تکیه داده در کنار تعدادی تابوت نمادین فلزی قرار داده شده و منظره ای جالب توجه، تأثیرگذار و احترام برانگیز تشکیل داده است.

بنای یادبود جنگ افغانستان (Black Tulip Memorial) -بهترین جاذبه های گردشگری یکاترینبرگ

آدرس: Ulitsa Mamina-Sibiryaka, 111, Yekaterinburg
ساعات بازدید: تمام ساعات شبانه روز

 

موزه هنرهای تجسمی یکاترینبرگ (The Ekaterinburg Museum of Fine Arts)

بهترین جاذبه های گردشگری یکاترینبرگ – یکی از بزرگترین موزه های موجود در سراسر منطقه اورال که در منطقه ای زیبا از شهر یکاترینبرگ در ساختمانی متعلق به قرن هجدهم تاسیس شده است و مجموعه هایی از آثار هنری بسیار باارزش و دیدنی از هنرمندان روسی بخصوص هنرمندان اهل منطقه اورال در این موزه در معرض نمایش قرار داده شده است.

موزه هنرهای تجسمی یکاترینبرگ (The Ekaterinburg Museum of Fine Arts)

آدرس: Ulitsa Voyevodina, 5, Yekaterinburg
تلفن: + ۷ ۳۴۳ ۳۷۱-۰۶-۲۶
ساعات بازدید: ۱۱ AM – ۷ PM

 

موزه فناوری و دانش راه آهن (Museum of Science and Technology of the Railway)

بهترین جاذبه های گردشگری یکاترینبرگ – این موزه به تاریخچه ایجاد و ساخت راه آهن در منطقه اورال و نمایش تاریخچه پیشرفت های حوزه راه آهن از سال ۱۸۸۱ تا عصر حاضر اختصاص دارد و بازدید از بخش های مختلف و متنوع این موزه بسیار خاطره انگیز و لذتبخش خواهد بود.

موزه فناوری و دانش راه آهن (Museum of Science and Technology of the Railway)  - بهترین جاذبه های گردشگری یکاترینبرگ

آدرس: ul Vokzalnaya 14
تلفن: + ۷ ۳۴۳-۳۵۸ ۴۲۲۲
ساعات بازدید: ۱۰ AM – ۶ PM
قیمت بلیط ورودی: ۱۰۰ روبل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود آهنگهای جدید