مهمترین جاذبه های گردشگری برجومی در کشور گرجستان

بهترین جاذبه های گردشگری تاریخی و طبیعی برجومی گرجستان شامل کلیسای کوابیشخه وی، صومعه سبز، کاخ رومانوف و پارک ملی برجومی و…

  • تاریخ انتشار : ۲۶ مرداد ۱۳۹۷
  • تعداد نمایش : 38
  • دیدگاه ها : صفر

معرفی جاذبه های گردشگری برجومی (Borjomi)

برجومی شهری کوچک در مرکز کشور گرجستان است که در منطقه ای طبیعی و کوهستانی با همین نام واقع شده است. منطقه برجومی بخاطر چشمه های آب گرم فراوان و البته شفابخشی که در نقاط مختلف این منطقه وجود دارد دارای شهرتی فراوان است.

آشنایی با مهمترین و مشهورترین جاذبه های گردشگری برجومی شامل دیدنی های تاریخی و طبیعی این شهر زیبای کوهستانی در گرجستان

معرفی بهترین جاذبه های گردشگری برجومی

معرفی بهترین جاذبه های گردشگری برجومی

در کاوش های باستان شناسی در منطقه برجومی، مواردی متعدد از سنگ های مورد استفاده در ساختمان حمام های باستانی کشف و مشاهده شده است. این یافته ها، قدمت بسیار طولانی چشمه های برجومی و استفاده بومیان این منطقه از این چشمه های آب معدنی به مدت هزاران سال را اثبات می نماید.
با توجه به خاصیت درمانی آب معدنی چشمه های برجومی، این شهر بعنوان یکی از مراکز گردشگری درمانی در گرجستان محسوب می شود. پارک جنگلی بسیار زیبای برجومی یکی دیگر از دلایل شهرت این شهر در کشور گرجستان بعنوان یکی از مراکز گردشگری این کشور می باشد.

در این مطلب، بهترین جاذبه های گردشگری شهر زیبای برجومی را در قالب یک لیست پیشنهادی جمع آوری کرده و در اختیار شما قرار خواهیم داد. این لیست شامل اماکن تاریخی و جاذبه های تفریحی و گردشگری است که راهنمایی مفید در سفر به برجومی محسوب می شود.

راهنمای بازدید از بهترین مناطق برجومی گرجستان

 

جاذبه های گردشگری برجومی : کاخ فیروزه (Firuza Palace)

کاخ فیروزه که به کاخ آبی نیز معروف است، یکی از مهم ترین و قدیمی ترین مکان های تاریخی برجومی محسوب می شود که در محوطه ورودی مجموعه آب معدنی برجومی (Mineral Water Park) واقع شده است.

جاذبه های گردشگری برجومی : کاخ فیروزه (Firuza Palace)

این کاخ در سال ۱۸۹۲ توسط کنسول ایران در گرجستان ساخته شده است و از نمونه های منحصربفرد معماری در میان اماکن تاریخی کشور گرجستان محسوب می شود. در معماری بنای این ساختمان تلفیقی از سبک های معماری ایرانی، گرجی و اروپایی مشاهده می شود.

کاخ قدیمی و زیبای فیروزه در گرجستان

 

جاذبه های گردشگری برجومی : پارک چشمه آب معدنی (Mineral Water Park)

بارزترین مشخصه برجومی چشمه های آب معدنی آن محسوب می شود که دارای کیفیت و درجه خلوصی منحصربفرد می باشد. پارک چشمه آب معدنی برجومی یکی از بهترین مکان ها برای تجربه ای لذتبخش از آب معدنی برجومی می باشد.

پارک چشمه آب معدنی برجومی گرجستان (Mineral Water Park)

ساخت این پارک به سال ۱۸۵۰ برمی گردد و با معماری چشمگیر و محیطی زیبا دلپذیر طی سالیان طولانی میزبان گردشگرانی است که برای استفاده از آب های معدنی بورجومی به این شهر سفر می کنند. تله کابین پارک در مسیر کوهستانی پوشیده از جنگل یکی دیگر از جاذبه های پردشگری این پارک می باشد.

پارک آب معدی معروف گرجستان برجومی

 

جاذبه های گردشگری برجومی : پارک ملی برجومی-کاراگائولی (Borjomi-Kharagauli National Park)

منطقه طبیعی حفاظت شده برجومی-کاراگائولی یکی از بزرگترین پارک های ملی اروپا محسوب می شود. مساحت این پارک در حدود ۸۶.۰۰۰ هکتار می باشد که بیش از یک درصد کل مساحت گرجستان می باشد.

پارک ملی برجومی-کاراگائولی (Borjomi-Kharagauli National Park)

پارک ملی برجومی-کاراگائولی یکی از بهترین مناطق برای علاقمندان به پیاده روی و سفر به مناطق جنگلی می باشد. فعالیتهای مانند اسب سواری، دوچرخه سواری کوهستان و همچنین تورهای فرهنگی و آموزشی بطور مداوم در این پارک برگزار می گردد.

پارک ملی برجومی گرجستان

محوطه های ویژه کمپینگ و اقامت موقت در نقاط مختلف پارک و در مسیرهای مختلف برای گردشگران و کوهنوردان فراهم شده است همچنین مرکز گردشگری پارک خدمات مختلف را به گردشکران ارائه می کند.

فضای سبز و طبیعت گرجستان - پاییز برجومی

 

جاذبه های گردشگری برجومی : قلعه گوجیا (Gogia’s Castle)

این قلعه تاریخی در شمال غربی برجومی واقع شده است. ساخت این قلعه به قرن چهاردم میلادی بازمی گردد و به حکام منطقه ای برجومی در آن دوران تعلق داشته است. گفته می شود که خاندان آلاشویلی که از زمین داران بزرگ و بانفوذ منطقه برجومی بوده اند این قلعه را با اهداف دفاعی و دیده بانی ساخته اند.

قلعه گوجیا برجومی (Gogia’s Castle)

 

جاذبه های گردشگری برجومی : قلعه پیتر (Peter’s Castle)

قلعه تاریخی پیتر که بر فراز یکی از بلندترین نقاط کوهستان برجومی قرار دارد یادگاری از قرون وسطی برای شهر برجومی است. این قلعه در قرن شانزدهم پس از غلبه ارتش عثمانی بر منطقه طوری در گرجستان ساخته شد و تا پایان دوران اشغال گرجستان توسط امپراطوری عثمانی، مرکز فرماندهی ارتش عثمانی در این قلعه قرار داشته است.

قلعه پیتر برجومی (Peter’s Castle)

امروزه با وجود خسارتهای ناشی از گذشت زمان و عوارض طبیعی، بخش های زیادی از قلعه برجا مانده است که سردابه قلعه و تالار نشیمن قلعه مهم ترین آنها می باشد.

قلعه باستانی پیتر در شهر برجومی گرجستان

 

کاخ رومانوف (Romanovs’ Palace)

کاخ رومانوف یکی از بناهای بسیار قدیمی برجومی است که ساخت آن به قرن نوزدهم بازمی گردد. ساختمان کاخ به دستور تزار روس نیکلای دوم و توسط معماری مشهور بنام لئونتین بنوئا در فاصله سالهای ۱۸۹۲ تا ۱۸۹۵ ساخته شده است.

کاخ رومانوف (Romanovs’ Palace)

امروزه در داخل ساختمان کاخ اشیایی بسیار باارزش نگهداری می شود که توسط افراد مشهور به خانواده رومانوف اهدا شده است از جمله یک میز چوبی که هدیه ناپلئون به رومانوف ها است. همچنین یک صندلی راحتی هدیه شاه سابق ایران و میز چوبی بسیار باارزش و حکاکی شده که از جانب پیتر اول امپراطور روسیه به خانواده رومانوف اهدا شده است.

کاخ رومانوف برجومی گرجستان

 

جاذبه های گردشگری برجومی : صومعه تیموتسوبانی (Timotesubani Monastery)

این صومعه تاریخی که مکان کلیسای باکره مقدس نیز هست در روستای تیموتسوبانی در ۱۷ کیلومتری برجومی واقع شده است.

صومعه تاریخی تیموتسوبانی برجومی (Timotesubani Monastery)

ساختمان کلیسا در فاصله قرون دوازدهم و سیزدهم میلادی ساخته شده است و معماری داخلی کلیسا بخصوص نقش و نگارهای کشیده شده بر دیوارها و سقف کلیسا یکی از زیباترین نمونه های هنرهای مذهبی در تاریخ گرجستان محسوب می شوند که در قرن سیزدهم انجام شده اند.

صومعه و عبادتگاه باستانی تیموتسوبانی گرجستان

 

جاذبه های گردشگری برجومی : موزه فرهنگ برجومی (Borjomi Museum of Local Lore)

یکی از قدیمی ترین موزه های کشور گرجستان که در سال ۱۹۲۶ افتتاح شده است. ساختمان موزه با معماری بسیار زیبا و منحصربفرد خود یکی از قدیمی ترین بناهای برجومی است که در سال ۱۸۹۰ ساخته شده است.

جاذبه های گردشگری برجومی : موزه فرهنگ برجومی (Borjomi Museum of Local Lore)

امروز بیش از ۳۶۰۰۰ مرود اشیاء باارزش تاریخی یا هنری با موضوعات مرتبط با فرهنگ و هنر برجومی در این موزه نگهداری می شوند. در بازدید از موزه علاوه بر نمایش آثار تاریخی و هنری، اطلاعاتی کامل درباره شهر برجومی و همچنین جشمه های آب معدنی این منطقه و خواص درمانی آب معدنی این جشمه ها به بازدیدکنندگان ارائه می شود.

آثار تاریخی و موزه های مهم گرجستان - موزه برجومی

علاوه بر مواردی که به آنها اشاره شد، آیتم های مختلفی از قرن هجدهم و نوزدهم میلادی شامل ظروف شیشه ای، بطری های اب معدنی، ظروف و اشیای برنزی، چینی و ابزار چوبی و همچنین لوازمی متعلق به خانواده سلطنتی روسیه در معرض دید عموم قرار گرفته است.

 

جاذبه های گردشگری برجومی : صومعه سبز (The Green Monastery)

صومعه چیتاخه وی معروف به صومعه سبز در سالهای قرن نهم و دهم میلادی ساخته شده است و در سیزده کیلومتری برجومی در یکی از زیباترین و بکرترین نقاط این کوهستان قرار دارد. به دلیل رنگ سبزی که برروی سنگ های ساختمان صومعه کار شده است، این صومعه به صومعه سبز معروف شده است.

صومعه سبز برجومی گرجستان (The Green Monastery)

 

جاذبه های گردشگری برجومی : کلیسای کوابیشخه وی (Kvabiskhevi Church)

یکی دیگر از کلیساهای تاریخی که در فاصله قرون هشتم تا نهم میلادی در سرزمین گرجستان ساخته شده اند، کلیسای کوابیشخه وی است که در ۲۱ کیلومتری برجومی واقع شده است و یکی از تاریخی ترین ساختمان های این منطقه محسوب می شود.

کلیسای کوابیشخه وی (Kvabiskhevi Church)

تلفیق سحرآمیز معماری سنگی و وقار و شکوه تاریخی ساختمان کلیسا با طبیعت بکر و نفسگیر منطقه اطراف فضایی دلپذیر و آرامش بخش پدید آورده است که دل کندن از آن کاری دشوار خواهد بود.

کلیسای تاریخی و قدیمی کوابیشخه وی در برجومی گرجستان (Kvabiskhevi Church)

برچسب ها : ، ،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود آهنگهای جدید