کرایه خودرو بدون راننده در کشور روسیه – مدارک قانونی ، هزینه ها ، جریمه و تصادفات

نغمه ها مجموعه ای از مقالات مرتبط با سفر به جام جهانی را در اختیار علاقمندان به فوتبال در کشورمان قرار داده تا در صورت تمایل برای سفر به جام جهانی فوتبال ، بتوانید با اطلاعات کافی اقدام به سفر کنید. در این مطلب به شما در خصوص موارد زیر توضیحاتی ارائه میدهیم : شیوه […]

  • تاریخ انتشار : ۱۶ آذر ۱۳۹۶
  • تعداد نمایش : 209
  • دیدگاه ها : صفر

نغمه ها مجموعه ای از مقالات مرتبط با سفر به جام جهانی را در اختیار علاقمندان به فوتبال در کشورمان قرار داده تا در صورت تمایل برای سفر به جام جهانی فوتبال ، بتوانید با اطلاعات کافی اقدام به سفر کنید.

راهنمای جامع و کامل کرایه اتومبیل شخصی در روسیه

در این مطلب به شما در خصوص موارد زیر توضیحاتی ارائه میدهیم :

شیوه کرایه خودرو بدون راننده در مدت اقامت در روسیه ، مدارک قانونی مورد نیاز + مقدار وثیقه ، نیازمندی ها و اقدامات قانونی در صورت بروز تصادفات رانندگی

کرایه خودرو در روسیه

کرایه خودرو بدون راننده در کشور روسیه – شما براحتی می توانید بلافاصله پس از رسیدن به فرودگاه یا پیاده شدن از قطار، هر مدل خودرو که مدنظر دارید را کرایه کنید. و حتی بصورت آنلاین از طریق یکی از شرکت های معتبر و بین المللی که در زمینه خدمات کرایه خودرو در روسیه فعالیت می کنند و همینطور شرکت های روسی و سایت های معتبر فعال در این زمینه اقدام به کرایه اتومبیل کنید.

دیاگرام کرایه اتومبیل در روسیه

روش متداول دیگر برای کرایه خودرو مراجعه به دفاتر یکی از شرکت ها در فرودگاه ها و ایستگاه های راه آهن است که بخصوص در شهرهای بزرگ رواج بیشتری دارد. در شهرهایی مانند مسکو و سنت پیترزبورگ تعدادی از هتل های بزر و معتبر خدمات کرایه خودرو را در کنار مجموعه خدمات رفاهی دیگر خود ارائه می کنند.

مدارک قانونی موردنیاز برای کرایه خودرو

کرایه خودرو بدون راننده در کشور روسیه – مطابق قوانین در اغلب شرکت های معتبر ارائه کننده خدمات کرایه خودرو (car rental company) حداقل سن قانونی مجاز برای کرایه خودرو ۲۱ سال و در برخی شرکت ها ۲۳ سال تعیین شده است. برای انجام امور اولیه، ارائه کارت شناسایی معتبر دارای عکس و گواهینامه رانندگی که حداقل یک سال از تاریخ انقضای آن باقی مانده باشد الزامی است.

مدارک قانونی مورد نیاز ، پیش از اقدام به کرایه اتومبیل در روسیه

مدارک قانونی مورد نیاز ، پیش از اقدام به کرایه اتومبیل در روسیه

شرکت های معتبر که در این زمینه فعالیت می کنند حداقل یک کارت اعتباری معتبر با حدنصاب موجودی تأیید شده را تا زمان تحویل خودرو از فرد کرایه کننده، بصورت امانت نگهداری می کنند. میزان مبلغی که بعنوان وثیقه نزد شرکت به امانت گذاشته می شود بستگی به نرخ های هر شرکت و همینطور مدل و ارزش خودروی انتخاب شده توسط شما دارد اما حداقل مبلغ متداول بین ۴۵۰۰ تا ۵۰۰۰ روبل خواهد بود.

نکات مهم برای کرایه خودرو

کرایه خودرو بدون راننده در کشور روسیه – هنگام انتخاب یک خودرو اولین چیزی که فارغ از مدل و امکانات خودرو باید مورد توجه قرار دهید مدارک مربوط به بیمه خودرو است. در روسیه دو دسته بندی برای بیمه خودرو وجود دارد : بیمه اجباری (OSAGO) و بیمه اختیاری (KASKO) که میزان تعهدات هر یک از انواع بیمه متفاوت است. در صورت استفاده از بیمه اجباری حداکثر میزان مجموع خسارت پرداختی به خودروها و افراد بعنوان شخص ثالث (third parties) از ۴۰۰٫۰۰۰ روبل بیشتر نخواهد بود. همچنین در صورت وقوع تصادف منجر به فوت که خودرو بیمه شده مقصر حادثه باشد، برای هر نفر مبلغ ۵۰۰٫۰۰۰ یورو در نظر گرفته شده است که به خانواده او تعلق خواهد گرفت.

انواع بیمه های اتومبیل در روسیه برای خودرو های کرایه ای

خودرویی انتخاب کنید که بیشتر خدمات بیمه ای را داشته باشد.

در صورت استفاده از بیمه اختیاری (KASKO) میزان تعهدات و چگونگی پرداخت خسارت مطابق توافق و قرارداد بین شرکت های بیمه و مالک خودرو تعیین می شود که بدیهی است میزان تعهدات این نوع بیمه نامه بیشتر از بیمه های اجباری خواهد بود و درصورت بروز حوادث مختلف، این نوع بیمه ها هزینه های بالاتری را بعنوان خسارت پوشش می دهند. توصیه ما به شما این است که در هنگام انتخاب خودرو برای کرایه به دنبال خودرویی باشید که بیمه آن از نوع اختیاری KASKO باشد.

وثیقه دریافتی از مشتری جهت کرایه اتومبیل به مدل آن ارتباط دارد

وثیقه دریافتی از مشتری جهت کرایه اتومبیل به مدل آن ارتباط دارد

اغلب شرکت های ارائه دهنده خدمات کرایه خودرو مبلغی را بعنوان وثیقه در مدت زمان کرایه خودرو به امانت نگهداری می کنند که این مبلغ برای پوشش خسارات احتمالی به لاستیک ها، آینه ها، شیشه های خودرو و هزینه های مربوط به سوخت و استهلاک خودرو در نظر گرفته شده است و بطور مستقیم به مدل و ارزش خودروی انتخاب شده بستگی دارد. این مبلغ در صورت تحویل خودرو به شرکت و در همان شرایط اولیه و بدون هرگونه آسیب، به مشتری بازگردانده می شود. در اغلب موارد مطابق شرایط مندرج در قرارداد مبلغ موردنظر بین ۳ تا ۳۰ روز کاری به حساب بانکی شما واریز می شود.

قرارداد کاهش مسئولیت مشتری (Full protection)

کرایه خودرو بدون راننده در کشور روسیه – این نوع قرارداد کرایه خودرو یکی از خدمات ویژه ای است که توسط برخی شرکت های فعال در زمینه کرایه خودرو ارائه می شود و تحت عنوان قرارداد کاهش مسئولیت (lower risk of responsibility) یا قرارداد حفاظت شخصی (deductible protection) شناخته می شود. در این نوع قرارداد تعیین شده است که در صورت بروز حادثه رانندگی اگر فرد مشتری مقصر حادثه شناخته نشود هیچگونه مسئولیتی در قبال پرداخت خسارت های وارده به ماشین متوجه او نخواهد بود.

کرایه اتومبیل های لوکس و معمولی در کشور روسیه - کرایه خودرو بدون راننده در کشور روسیه

در برخی قراردادهای مشابه ذکر می شود که اگر در صورت بروز حادثه برای خودروی کرایه شده راننده خودرو هیچیک از قوانین راهنمایی و رانندگی را نقض نکرده باشد مسئولیتی در قبال پرداخت خسارات وارده متوجه اون نخواهد بود. رانندگی تحت تأثیر داروهای مختلف، مواد روان گردان و قرص های خواب آور و نوشیدنی های الکلی تخلفاتی سنگین محسوب شده و فرد خاطی را دچار دردسرهای جدی می کند. بطور کلی قراردادهای کاهش مسئولیت با وجود گران تر بودن باارزش بوده و توصیه می شوند.

تصادف با خودرو کرایه

کرایه خودرو بدون راننده در کشور روسیه – اگر در حال استفاده از خودرو کرایه (rental car) برایتان حادثه رانندگی رخ داد، تماس با مرکز فوریت های رانندگی (شماره ۱۱۲) و سپس شرکت طرف قرارداد کرایه خودرو، اولین اقدامی است که باید انجام دهید.

در هنگام تصادف با خودرو کرایه ای در روسیه چه کنم

در هنگام تصادف با خودرو کرایه ای در روسیه چه کنم

اگر مقصرنبودن شما در حادثه توسط کارشناس رسمی حوادث رانندگی تأیید و امضاء شود، مشکل قانونی با شرکت طرف قرارداد نخواهید داشت و کافیست روال قانونی مندرج در قرارداد کرایه خودرو و بیمه نامه خودرو طی شود. تعیین مقصر حادثه توسط مأموران پلیس و در صحنه حادثه انجام می شود. مدارک قانونی مربوط به شرح حادثه را به دقت کنترل نمایید و مطمئن شوید که مشخصات شما و وسیله نقلیه در تمام فرم ها به درستی درج شده باشد.

نکته جالب اینکه در بعضی شرکت های ارائه دهنده خدمات کرایه خودرو، یک سرویس ویژه برای مواقع بروز حادثه تحت عنوان (accident officer) پیش بینی شده است که در صورت پرداخت وجه اضافه در هنگام قرارداد، اگر حادثه ای برای خودرو رخ دهد یک نفر کارشناس از جانب شرکت مسئولیت کلیه امور قانونی مربوطه را بر عهده خواهد گرفت و لزومی به مراجعات بعدی شما به اداره پلیس و مراکز قانونی نخواهد بود. در صورتی که با مشکل زبان و برقراری ارتباط مواجه شدید بهتر است با سفارت ایران در روسیه تماس بگیرید.

جریمه های رانندگی

تمام جریمه های رانندگی مربوط به خودرو های کرایه ای به نشانی شرکت ارائه دهنده خدمات کرایه خودرو ارسال می شود. اگر قبض جریمه مربوط به مدت زمان دراختیار داشتن خودرو توسط شما باشد و بعد از تحویل خودرو به شرکت ارسال شود، مبلغ جریمه از مبلغی که در هنگام قرارداد، نزد شرکت به امانت گذاشته شده است پرداخت خواهد شد.

جریمه راهنمایی رانندگی در روسیه - کرایه خودرو بدون راننده در کشور روسیه

جریمه راهنمایی رانندگی در روسیه

کرایه خودرو بدون راننده در کشور روسیه – اگر قبض جریمه قبل از تحویل خودرو به شرکت ارسال شود، در هنگام تحویل خودرو موضوع به شما اطلاع رسانی شده و از شما خواسته می شود که مبلغ مربوطه را پرداخت کنید که از طریق کارت های اعتباری امکان پذیر است. در اغلب موارد قبض جریمه بعد از تحویل خودرو به شرکت ارسال می شود و شرکت قبض های مربوطه را به اداره پلیس  می فرستد و این قبض ها به نشانی شما که در قرارداد مندرج شده است ارسال می شود. اگر در بازگشت از سفر به روسیه قبض جریمه ای دریافت کردید توصیه ما به شما این است که آنرا بموقع پرداخت کنید چراکه عدم پرداخت این قبض ها براحتی می تواند مانع صدور ویزا و روادید برای ورود دوباره به خاک روسیه شود.

نکاتی که باید مورد توجه قرار دهید

  • در اغلب موارد محدودیت هایی برای میزان مسافت طی شده روزانه خودرو توسط شرکت های ارائه دهنده خدمات کرایه خودرو تعیین می شود که این میزان کیلومتر در قرارداد ذکر می شود.
  • بعضی شرکت های ارائه دهنده خدمات کرایه خودرو اجازه خروج خودرو از محدوده ای خاص مانند محدوده شهری، منطقه ای و یا استانی را مطابق شرایطی که در قرارداد شرح داده می شود محدود می کنند.
  • قبل از تایید نهایی و امضای قرارداد با شرکت ارائه دهنده خدمات کرایه خودرو، تمامی شرایط، محدودیت ها، موارد مجاز و غیرمجاز، هزینه ها و جریمه های تعیین شده برای محدودیت های تعیین شده و بخصوص شرایط بیمه خودرو را به دقت مطالعه و بررسی کنید.
  • خودروی کرایه شده باید در همان محل اولیه تحویل خودرو، به شرکت برگردانده شود و در صورت تماس افراد ناشناس حتماً قبل از هر اقدامی به شرکت تماس بگیرید.
  • اگر در طول مدت کرایه خودرو احتمال خروج از خاک روسیه وجود دارد حتماً موضوع را با شرکت در میان بگذارید تا مدارک قانونی مربوطه در اختیار شما قرار داده شود.

راهنمای جامع سفر به جام جهانی روسیه با اتومبیل شخصی

سفر به روسیه – تردد زمینی ، هوایی و دریایی میان شهرهای میزبان جام جهانی ۲۰۱۸

سفر به روسیه – انتخاب هتل ، مسافرخانه یا آپارتمان اجاره ای مناسب

مسیرهای ارتباطی شهرهای میزبان جام جهانی ؛ مسکو ، سنت پترزبورگ ، کازان و سوچی

سفر به جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه – ورود بدون ویزا و انواع بلیط مسابقات

راهنمای سفر به روسیه – آشنایی با سیستم پولی و دریافت ویزا گردشگری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود آهنگهای جدید