علل خواب آلودگی در بارداری

بررسی عوامل موثر و راه درمانی عملی خواب آلودگی زنان حامله

  • تاریخ انتشار : ۲۷ مرداد ۱۳۹۷
  • تعداد نمایش : 38
  • دیدگاه ها : صفر

بررسی عوامل موثر بر خواب آلودگی در بارداری زنان

یکی از تاثیرات شایع دوران حاملگی ، خواب آلودگی در بارداری است که خیلی از بانوان را درگیر خود میکند.

در نود روز اولیه بارداری خود ممکن است که به بیماری ها و علائم متنوعی دچار شوید. برخی از آنها بسیار معمولی و پیش پا افتاده اما برخی دیگر نیز بسیار مهم هستند و باید به آنها توجه داشت. خواب آلودگی صبحگاهی در زمره ی علائمی قرار دارد که معمولا در بیشتر زنان باردار رخ می دهد. این علامت ممکن است که سبب مختل شدن زندگی عادی یک زن باردار شود ، بخصوص اگر این خانم باردار در جایی مشغول به کار باشد و قصد دارد که ماه های ابتدایی را به سر کار برود.

مهم ترین علت خواب آلودگی در بارداری

مهم ترین علت خواب آلودگی در بارداری

 

مهم ترین علت خواب آلودگی در بارداری

یکی از اصلی ترین دلایل ابتلا به خواب آلودگی صبحگاهی در زنان باردار تغییراتی است که در هورمون های آنان نیز رخ خواهد داد. شدیدترین تغییرات هورمونی هم در همان سه ماه ابتدایی نیز اتفاق می افتد. هورمون های مربوط به این دوران را HGC می نامند. علاوه بر هورمون ها در حقیقت میزان قند خون ، میزان بیلی روبین و بسیاری آیتم های سلامتی یک خانم باردار تحت تأثیر قرار گرفته و کاهش یا افزایش پیدا خواهد کرد.

 

رفع خواب آلودگی زنان باردار

زنانی که به خواب آلودگی صبحگاهی مبتلا می شوند نیاز دارند از مصرف هر نوع غذایی که کافئین دارد خودداری نمایند. به صورت کلی در این دوران مصرف برخی از مواد غذایی باید محدود شود ، از جمله آنها می توان به کافئین ها و موادی که درصدی از الکل در آنها وجود دارد اشاره کرد. چربی بالا معمولا میزان خواب آلودگی را بیشتر می کند ، بنابراین اگر دوست دارید تا این علامت را برطرف کنید مواد چرب کمتر مصرف کنید.

سعی کنید تا در طول روز از مواد غذایی استفاده کنید که به تازگی خریداری شده و در همان روز نیز مصرف می شوند. ماندگاری مواد غذایی از کیفیت می کاهد و همچنین مصرف غذاهای فرآوری شده برای سلامت زنان باردار و جنین آنها ضرر دارد. در اکثر موارد زنان باردار را به رژیم پرپروتئین تشویق می کنند ، البته در مواردی که دفع پروتئین وجود داشته باشد این رژیم هم محدود خواهد شد. همچنین بالا بردن میزان پتاسیم و علاوه بر آن میزان منیزیوم هم می تواند نیاز بدن را جبران نماید. مصرف چای لیمو ترکیبی با نعناع و همچنین مصرف چای حاوی زنجبیل می تواند علائم مربوطه را نیز به خوبی برطرف نماید.

رفع خواب آلودگی زنان باردار

رفع تهوع صبحگاهی زنان باردار

اگر در زمره ی زنانی قرار دارید که در صبح دائما حالت تهوع دارید بهتر است تا از غذاهای تحریک کننده همانند غذاهای شیرین و تند مصرف نکنید. بهترین راه حل برای بهبود حالت تهوع وجود زنجبیل در رژیم غذایی روزانه شما خواهد بود.  همچنین مصرف مواد تازه از نوع میوه و سبزیجات می تواند به تأمین مواد ضروری بدن کمک زیادی کند و علاوه بر آن به متناسب بودن وزن شا نیز کمک نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود آهنگهای جدید