راهنمای سفر به کازان – راههای دسترسی و رفت و آمد در شهر کازان

معرفی راه های ارتباطی شهر کازان با دیگر شهر های روسیه و همچنین بررسی مسیرها و روش های تردد درون شهری کازان

  • تاریخ انتشار : ۳ بهمن ۱۳۹۶
  • تعداد نمایش : 171
  • دیدگاه ها : صفر

کازان یکی از شهرهای بزرگ و مهم روسیه به شمار می آید.

این شهر میزبان مسابقات جام جهانی است و بازی تیم ملی ایران مقابل اسپانیا را در روز ۳۰ خرداد میزبانی خواهد نمود. با بخش دوم راهنمای سفر به کازان با ما همراه باشید ، در این مقاله مسیرهای دسترسی به شهر و راه های رفت آمد درون شهری کازان را بررسی خواهیم نمود.

راهنمای سفر به کازان - راههای دسترسی و رفت و آمد در شهر کازان

دسترسی به کازان از طریق هواپیما

فرودگاه بین المللی کازان  (Kazan International Airport)

راهنمای سفر به کازان – این فرودگاه در فاصله ۳۰ کیلومتری جنوب شرقی مرکز شهر کازان واقع شده است و روزانه تعدادی زیادی پرواز بین کازان و شهرهای مسکو و سن پیترزبورگ در این فرودگاه انجام می شود. در بین مقصد های خارج از مرزهای روسیه، بیشترین پروازها به این فرودگاه از کشورهای فنلاند، ترکیه و امارات متحده انجام می شوند. یکی از مزیت های ورود به کشور روسیه از طریق فرودگاه بین المللی کازان اتلاف وقت بسیار کمتر برای کنترل روادید و بازرسی های قانونی در ترمینال ورودی این فرودگاه نسبت به فرودگاه مسکو است.

فرودگاه بین المللی کازان - Kazan International Airport - راهنمای سفر به کازان

فرودگاه بین المللی کازان – Kazan International Airport

برای رفت و آمد بین مرکز شهر کازان و فرودگاه کازان، می توانید از تاکسی های ویژه این مسیر استفاده کنید. توصیه می شود که برای گرفتن تاکسی با شماره های مرکز رزرو تاکسی از شرکت های مسافری معتبر مانند Uber، taxi Yandex و Gett   تماس بگیرید. همینطور بعد از پیاده شدن از هواپیما در ترمینال فرودگاه برای استفاده از این خودروها با کمک گرفتن از پرسنل مستقر در مرکز اطلاعات (Tourist Information Office) فرودگاه می توانید هماهنگی لازم را انجام دهید. مدت زمان این مسیر در ترافیک معمولی حدود نیم ساعت و حداقل کرایه مسیر برای گردشگران خارجی بین ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ روبل می باشد. مانند هر کشور دیگری افراد بومی و یا اهالی دیگر شهرهای روسیه که به کازان سفر می کنند کرایه ای کمتر از این مقدار پرداخت می کنند.

فرودگاه کازان روسیه - راهنمای سفر به کازان

دسترسی به کازان از طریق قطار

راهنمای سفر به کازان – ایستگاه مرکزی قطار شهر کازان در نزدیکی مرکز شهر قرار دارد و اطراف این ایستگاه مملو از هتل ها و رستوران های کوچک و بزرگ است که در فاصله های کوتاه پیاده روی از ایستگاه قرار دارند و براحتی در دسترس مسافرانی که از طریق قطار وارد شهر می شوند قرار دارند. دسترسی به شهر کازان از طریق قطار بسیار بی دردسر و راحت است چون مسیر اصلی خط آهن کازان در واقع مسیر اصلی شرق به غرب کشور روسیه محسوب می شود و به تمام شهرهای مهم این کشور دسترسی دارد.

دسترسی به کازان از طریق قطار - ایستگاه قطار مرکزی شهر کازان

دسترسی به کازان از طریق قطار – ایستگاه قطار مرکزی شهر کازان

فاصله کازان تا شهر مسکو پایتخت روسیه حدود ۱۲ ساعت است اما مدت زمان سفر بین کازان و سن پترزبورگ کمی بیشتر از یک روز کامل یعنی ۲۵ ساعت است. محل فروش بلیط قطار در ایستگاه مرکزی و در ساختمان مدرن و تازه تاسیس ایستگاه می باشد.

دسترسی به کازان از طریق اتوبوس و اتومبیل شخصی

راهنمای سفر به کازان – دو ایستگاه اتوبوس بزرگ در کازان وجود دارد که یک ایستگاه در مرکز شهر و یک ایستگاه در جنوب شهر کازان واقع شده است. از طریق ایستگاه های اتوبوس ارتباط شهر کازان با تمام شهرهای منطقه تاتارستان و همینطور شهرهای مهم روسیه مانند مسکو و سن پیترزبورگ برقرار می شود. بزرگراه E22 مسیر اصلی ارتباط جاده ای بین کازان و مسکو محسوب می شود همینطور بزرگراه های R239، R241 و R175 مسیرهای ارتباطی شمالی و غربی شهر را تشکیل می دهند.

بزرگراه E22 شاهراه ارتباطی کازان با شهرهای دیگر - راهنمای سفر به کازان

بزرگراه E22 شاهراه ارتباطی کازان با شهرهای دیگر

دسترسی به کازان از طریق مسیرهای آبی – کشتی و قایق

راهنمای سفر به کازان – شهر کازان یک ترمینال کشتیرانی در ساحل رود ولگا دارد که به دلیل عمق زیاد این رودخانه کشتی های بزرگ و مسافربری نیز می توانند در این ترمینال پهلو بگیرند. رفت و آمد کشتی های مسافربری (river cruise) بخصوص در فصل تابستان بین ماه های می تا سپتامبر بین کازان و مسکو انجام می شود و به دلیل مناظر بسیار زیبای در طول مسیر از روشهای بسیار محبوب مسافرت بخصوص برای مردم روسیه محسوب می شود.

دسترسی به کازان از طریق مسیرهای آبی - کشتی و قایق

رفت و آمد در شهر کازان

بخش مرکزی شهر کازان بسیار مناسب پیاده روی است و دسترسی و بازدید از جاذبه های گردشگری شهر کازان با پای پیاده براحتی امکان پذیر است. حتی نقاطی از شهر مانند خیابان بائومان (Bauman Street) و کاخ تاریخی کرملین (Kremlin) تنها از مسیرهای پیاده رو قابل دسترسی هستند.

تردد در شهر کازان با اتوبوس شهری

راهنمای سفر به کازان – سیستم اتوبوس شهری کازان در سال ۲۰۰۹ بطور کامل نوسازی شد و اتوبوس های مدرن و جدید به این ناوگان اضافه شده اند. تمام نقاط شهر در قالب ۹۱ مسیر اصلی و تعیین شده به طول ۱۹۸۱ کیلومتر، تحت پوشش سیستم اتوبوس شهری قرار دارد. تعداد ۱۴۴۴ دستگاه اتوبوس به رنگ قرمز به جابجایی مسافران مشغول هستند که قیمت بلیط ۲۵ روبل می باشد.

تردد در شهر کازان با اتوبوس شهری - راهنمای سفر به کازان

استفاده از اتوبوس نیازمند کمی آشنایی با زبان روسی برای خواندن علائم راهنمای مسیرها یا پرسیدن درباره مقصد اتوبوس ها می باشد.

تردد در شهر کازان با مترو

راهنمای سفر به کازان – خط مترو شهری کازان از سال ۲۰۰۵ راه اندازی شده است و تقریبا تمام نقاط اصلی و مهم شهر را تحت پوشش قرار می دهد که نقشه این خط مترو بصورت رایگان در پذیرش تمام هتل ها ارائه می شود. امروزه خط مترو کازان ۱۰ ایستگاه در نقاط مختلف شهر دارد و بلیط هر مسیر کامل ۲۵ روبل روسیه است.

تردد در شهر کازان با مترو - راهنمای کازان

تردد در شهر کازان با تراموا

راهنمای سفر به کازان – سیستم تراموا در شهر کازان سابقه ای طولانی دارد و از سال ۱۸۹۹ در شهر فعالیت می کند. در حال حاضر تعداد ۱۹۷ واگن تراموا در مجموع هشت مسیر به طول ۱۸۷ کیلومتر در کازان رفت و آمد می کنند و به جابجایی مسافران مشغول هستند. بلیط هر مسیر ۲۵ روبل است.

تردد در شهر کازان با اتوبوس برقی

راهنمای سفر به کازان –  سیستم ناوگان اتوبوس برقی از سال ۱۹۴۸ در شهر کازان راه اندازی شده و شروع به کار کرده است و مجموع طول مسیرهای تحت پوشش این شبکه حدود ۳۵۵ کیلومتر است که در قالب ۱۴ مسیر اصلی تعیین شده است. مانند دیگر وسایل نقلیه عمومی در شهر کازان قیمت بلیط برای هر مسیر کامل ۲۵ روبل است.

تردد در شهر کازان با اتوبوس برقی

تردد در شهر کازان با تاکسی

راهنمای سفر به کازان – استفاده از تاکسی در شهر کازان اغلب بصورت تماس و رزرو تلفنی انجام می شود و بیشترین تعداد تاکسی ها در مجاورت ایستگاه اتوبوس و ایستگاه قطار مستقر هستند. رانندگان تاکسی در کازان چندان تمایلی برای چرخیدن در خیابان ها و پیداکردن مسافر ندارند و تاکسیرانی در کازان اصطلاحا بصورت on-call service است.

تردد در شهر کازان با تاکسی - راهنمای سفر به کازان

تردد در شهر کازان با دوچرخه

راهنمای سفر به کازان – از ماه جولای ۲۰۱۳ سیستم کرایه رایگان دوچرخه در شهر کازان راه اندازی شده است. این خدمات شامل هفت ایستگاه کرایه دوجرخه است که در مرکز شهر و نقاط پررفت و آمد شهر توزیع شده اند. حداقل سن افراد برای استفاده از دوچرخه ها ۱۶ سال تعیین شده است و برای استفاده از سرویس ابتدا باید در سایت www.Veli-k.ru ثبت نام انجام شود. بعد از ثبت نام در سایت با کرایه هر دوچرخه ۳۰ دقیقه ابتدایی استفاده از دوچرخه رایگان محاسبه شده و بعد از پایان این مدت زمان مبلغی مطابق جدول تعیین شده از فرد اخذ می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود آهنگهای جدید