جاذبه های گردشگری مهم شهر مسکو – بخش دوم

بخش دوم معرفی جاذبه های گردشگری مهم مسکو شامل بلندی های اسپاروف، مجموعه موزه تزارتسینو، برج تلویزیون استانکینو، مجموعه تاریخی کولومنسکو، صومعه تاریخی نوودویچکی و…

  • تاریخ انتشار : ۲۶ اسفند ۱۳۹۶
  • تعداد نمایش : 126
  • دیدگاه ها : صفر

پیشتر در این مطلب ۱۰ جاذبه گردشگری مهم شهر مسکو را خدمتتان معرفی کریدم.

در این مقاله بخش دوم جاذبه های گردشگری مهم شهر مسکو شامل بلندی های اسپاروف، مرکز نمایشگاهی روسیه، مجموعه موزه تزارتسینو، بازار محلی ایزمایلوف، برج تلویزیون استانکینو، مجموعه تاریخی کولومنسکو، صومعه تاریخی نوودویچکی، موزه ماشین های سرگرمی، کلیسای مسیح ناجی و مرکز تجاری مسکو را به شما معرفی میکنیم.

کلیسای زیبای مسیح ناجی

کلیسای زیبای مسیح ناجی

 

بلندی های اسپاروف (Sparrow Hills)

در بازدید از پارک زیبای گورکی اگر قدم زنان مسیر پیاده روی در امتداد ساحل رودخانه مسکو را طی کنید در انتهای مسیر به یکی دیگر از پارک های زیبا و محبوب مسکو می رسید که مناظری بی نهایت زیبا و خاطره انگیز را در خود جای داده است.

بلندی های اسپاروف (Sparrow Hills)

مسیرهای پیاده روی، فضای سبز بسیار دلپذیر و ردیف درختان بلند با سایه هایی خنک و فضاهایی مناسب برای نشستن و نفس تازه کردن و لذت بردن از مناظر پارک. این پارک فضایی بسیار آرام و دوست داشتنی دارد و منظره آسمان خراش مشهور دانشگاه ملی مسکو از داخل پارک بسیار دیدنی است.

بلندی های اسپاروف در امتداد پارک گورکی و ساحل رودخانه مسکو

بلندی های اسپاروف در امتداد پارک گورکی و ساحل رودخانه مسکو

 

مرکز نمایشگاهی روسیه (VDNKh Exhibition Centre)

این محوطه بسیار بزرگ از سال ۱۹۳۵ محل برگزاری تمام نمایشگاه ها و رویدادهای عمومی و همینطور محل دائمی موزه معماری اتحاد جماهیر شوروی بوده است.

مرکز نمایشگاهی روسیه (VDNKh Exhibition Centre)

در سالهای اخیر بعد از یک دوره کامل بازسازی این محوطه بسیر زیباتر از همیشه شده است بخصوص آب نماها و نورپردازی محوطه، چند موزه هنری و تاریخی، غرفه های فروش سوغاتی، یک آکواریوم بسیار بزرگ و یک محوطه اسب سواری و همینطور بزرگترین پیست اسکیت اروپا در این مجموعه تفریحی قرار دارند.

 موزه معماری اتحاد جماهیر شوروی و مرکز نمایشگاهی مسکو

موزه معماری اتحاد جماهیر شوروی و مرکز نمایشگاهی مسکو

 

مجموعه موزه تزارتسینو (Tsaritsyno Museum-Reserve)

اقامتگاه پیشین ملکه کاترین (Empress Catherine) در ۱۷۷۵ میلادی بعد از گذراندن دوره انزوای طولانی در سال ۱۹۸۰ مورد بازسازی کامل قرار گرفت.

مجموعه موزه تزارتسینو (Tsaritsyno Museum-Reserve)

با رسیدگی بسیار به محوطه فضای سبز اطراف این مجموعه هم اکنون با طراحی زیبا و چشم نواز به یکی از زیباترین مجموعه های تاریخی متعلق به دوران سزار در روسیه تبدیل شده است.

مجموعه موزه تزارتسینو اقامتگاه پیشین ملکه کاترین

مجموعه موزه تزارتسینو اقامتگاه پیشین ملکه کاترین

 

بازار محلی ایزمایلوف (Izmaylovo)

بزرگترین بازارچه در مسکو که بقول عامیانه از شیر مرغ تا جان آدمیزاد را در آنجا پیدا می کنید.

بازار محلی ایزمایلوف (Izmaylovo) - بازارچه بزرگ روسیه

بهترین گزینه های خرید برای گردشگران در این بازار، صنایع دستی و هنری است که سوغاتی های خوبی محسوب می شوند. بازار ایزمایلوف در میان یکی از مناطق بزرگ فضای سبز مسکو احاطه شده است و سرزدن به این بازار می تواند فرصتی خوب برای دورشدن از همهمه و شلوغی مرکز شهر مسکو باشد.

 

برج تلویزیون استانکینو (Ostankino TV Tower)

یکی از بلندتریم برج های جهان که با ۳۳۷ متر ارتفاع بهترین سکوی منظره در شهر مسکو را در خود جای داده است که منظره ای بی نظیر و ۳۶۰ درجه از شهر مسکو را در مقابل شما قرار می دهد.

برج تلویزیون استانکینو (Ostankino TV Tower)

این سکوی منظره توسط دیوارهای شیشه ای محافظت می شود و می توانید در قالب تورهای بازدید از برج و سکوی منظره شهر از آن بازدید کنید که مدت زمان این تور یک ساعت است.

برج استانکینو بلندترین برج اروپا

برج استانکینو بلندترین برج اروپا

 

مجموعه تاریخی کولومنسکو (Kolomenskoe Museum-Reserve)

در ادامه معرفی جاذبه های گردشگری مهم شهر مسکو ، مجموعه تاریخی کولومنسکو را مورد بررسی قرار میدهیم. فاصله این موزه توسط از مرکز شهر از طریق مترو حدود ۱۰ دقیقه است و یکی از بهترین مجموعه های معماری بجامانده از قرون وسطی در مسکو و سراسر روسیه محسوب می شود.

مجموعه تاریخی کولومنسکو (Kolomenskoe Museum-Reserve)

چند کلیسای باستانی که یکی از آنها متعلق به قرن شانزدهم میلادی است و همینطور قدیمی ترین پارک روسیه که توسط تزار الکسی میخایلوف (Alexey Mikhailovich)، پدر پتر کبیر (Peter the Great) ساخته شده در همین مجموعه قرار دارند.

مجموعه تاریخی کولومنسکو شامل کلیسا و پارک با معماری باستانی روسیه

مجموعه تاریخی کولومنسکو شامل کلیسا و پارک با معماری باستانی روسیه

 

صومعه تاریخی نوودویچکی (Novodevichy Convent)

یکی از زیباترین مکان های تاریخی مسکو که در سال ۱۵۲۴ بعنوان قلعه ای دفاعی و نظامی ساخته شده و بعدها با ساخت چهار کلیسا در داخل محوطه به مکانی مذهبی تبدیل شد.

صومعه تاریخی نوودویچکی (Novodevichy Convent) - جاذبه های گردشگری مهم شهر مسکو

در گذشته در بسیاری مناطق روسیه رسم بر این بوده است که بانوان سالخورده بصورت داوطلبانه به صومعه ها نقل مکان می کردند و این صومعه یکی از مشهورترین مکان ها در این رابطه بشمار می رفت و بانوانی از خانواده های مشهور روس و حتی پرنسس سوفیا از خاندان تزار روس در این صومعه بعنوان راهبه زندگی کردند.

صومعه تاریخی نوودویچکی شهر مسکو

صومعه تاریخی نوودویچکی شهر مسکو

 

موزه ماشین های سرگرمی (Museum of Soviet Arcade Machines)

مجموعه ای کامل و بسیار کم نظیر از دستگاه های بازی و سرگرمی ساخته شده در سالهای دهه ۶۰ تا ۸۰ میلادی در این موزه ساده و عاری از تشریفات مرسوم در معرض نمایش قرار گرفته است.

موزه ماشین های سرگرمی (Museum of Soviet Arcade Machines) - جاذبه های گردشگری مهم شهر مسکو

بازدید از ماشین های برقی و موتوری، تفنگ های شکاری اسباب بازی، فوتبال دستی مکانیکی و دیگر بازی های قدیمی و خاطره انگیز در این مجموعه هم برای کودکان و هم بزرگسالان بسیار جذاب و سرگرم کننده است.

 

کلیسای مسیح ناجی (Cathedral of Christ the Saviour)

در سالهای اتحاد جماهیر شوروی که با بی توجهی عامدانه حکومت سکولار به نمادهای مذهبی همراه بود این مکان به استخر عمومی تبدیل شده بود! اما بعد از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی تعداد زیادی از کلیساها و مکان های مذهبی روسیه مورد بازسازی قرار گرفتند.

نمایی زیبا از داخل کلیسای مسیح ناجی (Cathedral of Christ the Saviour) - جاذبه های گردشگری مهم شهر مسکو

کلیسای مسیح ناجی، از پربازدیدترین کلیساهای جهان است که از مهم ترین مکان های مذهبی در روسیه بشمار می رود. این کلیسا، پیشینه تاریخی ندارد و در سال ۱۹۹۷ در مکان کلیسایی ویران شده در سال ۱۹۳۱ که متعلق به قرن نوزدهم بوده است، ساخته شده است.

کلیسای مسیح ناجی در شهر مسکو - جاذبه های گردشگری مهم شهر مسکو

کلیسای مسیح ناجی در شهر مسکو

 

مرکز تجاری مسکو (Moscow International Business Center)

یکی از بزرگترین مناطق تجاری در شهرهای اروپایی که بلندترین برج تجاری اروپا نیز در همین منطقه از شهر مسکو قرار گرفته است.

مرکز تجاری مسکو (Moscow International Business Center)

پروژه ساخت این برج یکی از بزرگترین پروژه های مهندسی تاریخ روسیه بوده که شامل ۱۶ ساختمان بلند در مساحتی بیش از ۱۰۰۰ هکتار بوده است.

ساخت برج های بلند در مرکز بخش تجاری شهر مسکو - جاذبه های گردشگری مهم شهر مسکو

ساخت برج های بلند در مرکز بخش تجاری شهر مسکو

بازدید از این بخش از شهر مسکو یکی از باید های سفر به این شهر محسوب می شود و مناظر مدرن و بسیار زیبا از شهر مسکو در این منطقه در مقابل شما قرار خواهد داشت که بسیار دیدنی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود آهنگهای جدید