آشنایی با شایع ترین بیماری های زنان و روش های پیشگیری از آنها

بررسی شایع ترین بیماری های زنان

  • تاریخ انتشار : ۱۴ مرداد ۱۳۹۷
  • تعداد نمایش : 64
  • دیدگاه ها : صفر

یک سری از بیماری ها وجود دارد که معمولا در جنسیت خاصی بیشتر دیده می شوند

در این مطلب قصد داریم تا شما را با شایع ترین بیماری های زنان اندکی بیشتر آشنا کنیم.

شاید باورتان نشود اما خطر ابتلا به بیماری های مربوط به سیستم قلبی و عروقی به نسبت مردان در زنان بیشتر وجود دارد. متأسفانه بیماری های قلبی در زمره ی بیماری هایی قرار دارند که در صورت وجود علائم اولیه باید بررسی هایی در رابطه با آن انجام شود. اغلب خانم ها نسبت به این علائم بی توجه هستند و آن را با سایر بیماری ها یکی می دانند ، تنها مراجعه به یک متخصص قلب و گوش دادن به صدای قلب شما ، همچنین انجام تست های تشخیصی بیشتر می تواند به تشخیص زودهنگام دردهای مربوط به بیماری های قلبی کمک نموده و از خطر سکته ها نیز بکاهد.

زنان و بیماری هایی که آنها را هدف قرار می دهند!!!

 

سرطان سینه ، شایع ترین سرطان میان زنان

یکی از هولناک ترین آمار مربوط به شایع ترین بیماری های زنان را سرطان سینه به خود اختصاص داده است. این سرطان به یکی از شایع ترین بیماری ها تبدیل شده و اکثرا در مرحله ای تشخیص داده می شود که دیگر کاری از دست فرد برنمی آید و درمان های مختلف هم پاسخگوی پیشرفت این بیماری نیستند. برخلاف تصور ما وجود سرطان سینه می تواند حتی یک زن را به سوی مرگ بکشاند که نشان دهنده خطرناک بودن این بیماری خواهد بود.

 

پوکی استخوان در زنان

رفته رفته که سن یک زن بیشتر می شود ، از بیماری های دیگری که ممکن است به سراغ او بیاید پوکی استخوان است. حتی اگر یک زن نیز شرایط خوبی در طول زندگی خود داشته باشد به دلیل تغییرات هورمونی که در میانسالی در او رخ می دهد احتمال بروز این بیماری افزایش خواهد یافت. از نشانه های بارز این بیماری کوتاه شدن قد و همچنین وجود یک حالتی از خمیدگی در پشت می باشد.

 

بیماری های روحی و روانی ، رتبه سوم شایع ترین بیماری های زنان

متهم ردیف بعدی که می تواند زندگی خوب و سالم یک زن را تحت تأثیر قرار دهد بیماری با نام افسردگی است که تقریبا در درصد زیادی از خانم ها در درجات متفاوت دیده می شود. وجود بیماری های زمینه ای ، نبود شرایط مناسب در زندگی خانوادگی ، تحمل موقعیت های سخت در زندگی همچون مرگ یکی از عزیزان و… از جمله دلایلی هستند که می توانند در ایجاد افسردگی نیز دخالت نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود آهنگهای جدید