خواص شگفت انگیز مصرف عسل پیش از خواب

در این مقاله به بررسی معجزات مصرف عسل پیش از خواب میپردازیم.

  • تاریخ انتشار : ۲۲ مرداد ۱۳۹۷
  • تعداد نمایش : 37
  • دیدگاه ها : صفر

شاید تاکنون در بین اطرافیان خود به این توصیه برخورد کرده باشید که گفته میشود مصرف عسل پیش از خواب بهتر است.
به طور معمول ما عسل را به عنوان یک وعده صبحگاهی مدنظر خود قرار می دهیم و در صبحانه این ماده مغذی را می خوریم اما گویا تأثیر این ماده ی شیرین خوشمزه بر بدن انسان ، شب ها بیشتر از صبح خواهد بود. بررسی ها نشان می دهد که مصرف عسل پیش از خواب تاثیرات مثبت زیادی برای بدن به همراه دارد که در ادامه به بررسی انها میپردازیم.

فواید عسل طبیعی

 

اثبات علمی فواید مصرف عسل پیش از خواب

تحقیقاتی در این زمینه انجام شده است تا به صورت علمی این ادعا را اثبات کند ، این تحقیقات تایج جالبی را با خود به همراه داشته است.
این تحقیق بر روی  دو گروه اصلی انجام گرفت. دسته اول افرادی بودند که مصرف عسل پیش از خواب را در دستور کار داشتند و گروه دوم عسل را به عنوان صبحانه مصرف مینمودند. در آزمایشات نشان داده می شود که اگر عسل را شبها مصرف کنید کبد شما گلیکوژن را آزاد خواهد کرد. گلیکوژنی که توسط عسل نیز در بدن شما جریان دارد برای مصرف کردن سلول های مغزی بسیار مفید خواهد بود. در نتیجه بدن به جای آنکه بخواهد گلیکوژن نامرغوبی که ناشی از مصرف مواد قندی می باشد را مصرف کند ترجیح می دهد تا مصرف عسل را در اولویت خود قرار دهد.

علت علمی مصرف عسل در شب

 

خواص مصرف شبانگاهی عسل بر بدن انسان

پس از آنکه عسل مصرف می شود میزان انسولینی که در بدن برای کاهش دادن قند خون نیز تولید می شود ، افزایش خواهد یافت. پس از آن ماده ای دیگر به نام تریپتوفان هم به مغز می رسد. زمانی که این ماده تولید می شود می تواند یک تبدیل مهم در بدن را صورت دهد که ملاتونین نتیجه نهایی آن خواهد بود. اما آیا این ماده ی نهایی برای بدن ما مضر است یا مفید؟ این ماده تأثیر بی نظیری را در افزایش فعالیت سیستم ایمنی در بدن ما ایفا خواهد کرد.

یکی دیگر از تاثیرات شگفت انگیز مصرف عسل پیش از خواب ، افزایش متابولیسم و سوخت و ساز بدن است که در نهایت موجب کاهش وزن شخص میشود. شما همچنین میتوانید در طول روز نیز بجای استفاده از شکر عسل بخورید. این ماده حاوی فراکتوز که در کبد به گلوکز تبدیل میشود ، در نهایت قند خون افزایش میابد و مغز فرمان سوخت و ساز و آزادسازی بیشتر هورمون های چربی سوزی را صادر میکند.

اما تاثیر نهایی مصرف عسل پیش از خواب بر بدن انسان ، آرامشی است که پیش و در هنگام خواب برای شخص به ارمغان می آورد. پس دفعه آینده که میخواهید از این ماده خوشمزه و شیرین استفاده کنید ، بهتر است آنرا شبها پیش از خواب میل کنید. (بی ۲ تا ۴ ساعت قبل از خواب)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود آهنگهای جدید