۱۰ روش برای تأثیرگذاری ناب در اولین دیدار

در این مطلب روش هایی کاربردی برای تحت تأثیر گذاشتن دختر و پسر طرف مقابل در نخستین برخورد و نحوه رفتار و هرگونه اطلاعاتی که نیاز دارید را فرا خواهید گرفت.

  • تاریخ انتشار : ۱۷ شهریور ۱۳۹۷
  • تعداد نمایش : 25
  • دیدگاه ها : صفر

اولین دیدار مهمترین قرار عاشقانه!

در اولین دیدار چه بگوییم و چگونه تاثیرگذار باشیم و نظر مخاطب خاصمان را جلب کنیم؟

در این مطلب به شما ۱۰ نکته مهم ضروری را پیشنهاد میکنیم که در اولین دیدار و اولین قرار ملاقات حتما باید مدنظر قرار دهید. بار اولی که یک شخص را میبینید ، تصویری از او در ذهن شما نقش میبندد که بعدها به سختی قابل تغییر است. بنابراین باید در اولین دیدار میخ خود را محکم بکوبید! با نغمه ها همراه باشید.

توجه داشته باشید نکاتی که در ادامه خدمتتان ارائه میشود نه تنها در قرارهای عاشقانه Dating کاربرد دارد ، بلکه در موفقیت قرارهای کاری و روزمره نیز موثر است.

 

در اولین دیدار مثبت باشید

اگر به اطرافتان نگاه کنید، آدم های مثبت اغلب ما را به خود جذب می کنند. این افراد با رفتار دوستانه و ابراز محبت به شیوه های مختلف باعث می شوند که وقتی در کنار احساس راحتی و آرامش داشته باشیم پس با درنظرگرفتن این الگوی تمام عیار می توانیم با همین شیوه یعنی طرز برخورد مثبت در مکالمات و حتی در زبان بدن با اطرافیان برخورد کنیم. سلام و احوالپرسی با دیگران درحالیکه لبخندی بر لب دارید، بسیار اهمیت دارد.

مثبت بودن

برای تأثیرگذاری بیشتر تلاش کنید روند مکالمه را در مسیری مثبت و دلپذیر هدایت هدایت کنید و درباره موضوعات مختلف تا حد امکان بدون جانبداری و بی طرفانه اظهار نظر کنید تا افراد در مقابل شما احساس راحتی داشته و به شما اعتماد کنند. اولین ملاقات با افراد زمانی مناسب برای اثبات تمام عقایدتان برای طرف مقابل نیست و بسیاریموضوعات چالش برانگیز را می توان به موقعیت های بعدی موکول نمود.

 

زبان بدن

تحقیقاتی که در سالهای اخیر انجام شده اند همگی بر اهمیت زبان بدن در ارتباطات روزمره بین افراد تأکید دارند و بطور میانگین یافته های این تحقیقات نشان می دهد که حدود ۸۰ درصد از ارتباطات اجتماعی از طریق زبان بدن انجام می شود به این معنی که احساس درونی افراد نسبت به شما حتی قبل از اینکه دهانتان را باز کنید، شکل می گیرد.

زبان بدن

الگوی زبان بدن ” پذیرا ” یکی از بهترین الگوها برای برقراری ارتباطی دوستانه و تأثیرگذار در طرف مقابل رابطه بشمار می رود. در این الگو شما هرگز دستانتان بصورت ضربدری در مقابل بدنتان به یکدیگر قفل نمی کنید بلکه دستها را موقعیتی راحت و ترجیحاً روی میز یا روی پاهایتان قرار می دهید درحالیکه زاویه بدن شما با حالتی مشتاقانه بصورت متمایل به طرف مقابل خم شده است.

 

توجه کنید

این جمله کوتاه شاید خیلی ساده بنظر بیاید اما اجرای آن واقعاً به توجه کامل نیاز دارد یک قدم بسیار مهم برای جلب احترام افراد این است که به آنها توجه نشان داده و برای شنیدن صحبت های آنها کاملاً مشتاق باشید. اغلب افراد قبل از رفتن به یک قرار ملاقات لیستی از موضوعات احتمالی که در جریان ملاقات مطرح خواهد شد را در ذهن خود آماده می کنند که ایده خوبی است اما آمادگی نشیدن موضوعاتی جدید یا غیرمنتظره را نیز داشته باشید و با هوشیاری نسبت به گفته های طرق مقابل واکنش نشان دهید.

توجه کنید

وقتی در یک قرار ملاقات، طرف مقابل شما موضوعی را مطرح می کند که شما هیچ پیش زمینه اطلاعاتی از آن ندارید اصلاً پریشان نشوید. در واقع نیازی نیست که در همان لحظه مانند ویکی پدیا عمل کرده و انبوهی از اطلاعات مربوط به موضوع را به طرف مقابل ارائه کنید تنها تأیید بخش هایی از صحبت های طرف مقابل، تکرار عنوان موضوع و تعدادی از کلمات و اسامی کلیدی که در همان لحظه مطرح شده برای اینکه نشان دهد شما صحبت های او را با دقت و علاقه گوش کرده اید، کافی است.

 

متفاوت باشید

اگر می خواهید تأثیری ماندگار و بیادماندنی از شما در همان اولین دیدار در ذهن افراد ثبت شود، راه حل این است که متفاوت باشید. به جای پرداختن به موضوعات تکراری و روزمره مانند وضعیت آب و هوا یا ترافیک یرگیجه آور این روزهای شهرتان، بدون ترس و واهمه از موضوعاتی که ذهنتان را به خود مشغول کرده حرف بزنید و نگران نباشید که آن موضوعات برای طرف مقابل عجیب یا غیرمنتظره باشد.

متفاوت بودن

اطمینان داشته باشید اغلب افراد از شنیدن موضوعاتی جدید و غیرتکراری بسیار خوشحال می شوند و مشتاقانه در ادامه مکالمه شرکت خواهند کرد. شما حتی می توانید خاطره ها و داستان هایی جالب از دوران مختلف زندگیتان را انتخاب کرده و در موقعیت مناسب انها را تعریف کنید، مردم عاشق این کارها هستند!

 

سؤال کنید

سیستم عصبی بدن به شیوه های مختلف انسان را تحت تأثیر قرار می دهد. برخی افراد در اولین دیدار با آدم های تازه و ناشناس بسیار آرام و مسلط برخورد می کنند در حالیکه بعضی دیگر به شدت آشفته شده و به اصطلاح دست و پای خود را گم می کنند. اگر احساس می کنید که ملاقات با افراد ناشناس و تلاش برای تأثیرگذاری بر آنها برای شما استرس به همراه می اورد، شما می توانید این حالت عصبی را با یک ترفند بسیار ساده اما کاربردی کنترل کرده و به آرامش لازم برسید.

سوال پرسیدن

قبل از رفتن به قرار ملاقات، تعدادی سؤال درباره موضوعات مختلف و دلخواه آماده کنید و از طرف مقابل بپرسید. با این ترفند نه تنها موضوعات مطرح شده در مدت زمان قرار ملاقات در اختیار شما و مطابق میل شما خواهند بود بلکه ادامه روند مکالمات و در واقع مدیریت فضای جلسه نیز در دستان شما قرار خواهد گرفت.

مردم دوست دارند در فضایی آرام از انها مصاحبه شود و درباره خودشان و زندگیشان حرف بزنند پس مطمئن باشید که از سوالات شما استقبال خواهد شد. در عین حال اینکه شما قدم جلو گذاشته و سؤالاتی مطرح می کنید نشان از اعتماد به نفس بالای شما داشته و تأثیری ماندگار در ذهن طرف مقابل به جای خواهد گذاشت.

 

برقراری ارتباط چشمی در اولین دیدار

ارتباط چشمی با طرف مقابل یکی از نکات بسیار مهم در برقراری یک ارتباط خوب و تأثیرگذار محسوب می شود. شاید برقراری ارتباط چشمی آنهم در شرایطی که استرس دارید کمی سخت بنظر بیاید اما نگاه کردن به در و دیوار اتاق وقتی طرف مقابل در حال صحبت کردن با شما است این تصور را به وجود می اورد که شما اشتیاقی به ادامه مکالمه ندارید یا تنها در انتظار فرصتی هستید که به مکالمه پایان دهید.

ارتباط چشمی در قرار ملاقات ها و اولین دیدار

واقعیت این است ارتباط چشمی با در اصطلاح عامیانه چشم تو چشم شدن با فردیتازه و ناآشنا کار ساده ای نیست اما روش صحیح این ترفند به این صورت است که شما در واقع لازم نیست به درون چشم های طرف مقابل زل بزنید، بلکه به او نگاه می کنید. این کار مانند تماشای یک منظره یا یک تابلوی هنری است، شما تنها به یک نقطه از منظره خیره نمی شوید مگر اینکه چیزی خاص توجه شما را جلب کرده باشد. روش مشهور نگاه مثلثی بهترین توصیه برای ارتباط چشمی است. در این روش، ابتدا به یکی از چشم ها، سپس به دهان و دوباره به چشم دیگر طرف مقابل نگاه می کنید در واقع دیگر به او خیره نمی شوید.

 

شوخ طبع باشید

آدمها عاشق افراد شوخ طبع هستند چون در کنار آنها خوش می گذرد! افراد شوخ طبع اغلب لبخند به لب دارند و دیگران را نیز وادار به خندیدن می کنند، آنها این قابلیت منحصربفرد را دارند که جدی ترین موقعیت ها و موضوعات را به شوخی بیان کنند و در بسیاری موارد با این ترفند، شدت و دشواری موقعیتی ناخوشایند برای خود و اطرافیان را کاهش می دهند.

برای شوخ طبع بودن لازم نیست مانند یک کمدین حرفه ای یک نمایش استندآپ به راه بندازید، تنها کافی است مکالمه را بدون چالشی جدی ادامه دهید و همینطور که صحبت را ادامه می دهید لبخند به لب داشته باشید. اگر موقعیت را مناسب یافتید لطیفه ای تعریف کنید، این را بدانید که لطیفه ای مناسب و به جا، در ایجاد ایجاد فضایی دوستانه و صمیمی که طرفین در آن احساس امنیت و راحتی داشته باشند، معجزه می کند. در تعریف لطیفه حواستان باشد که سراغ موضوعات بزرگسالانه نروید چراکه باعث شکل گیری تصویری نادرست از شخصیت شما در ذهن طرف مقابل خواهد شد.

 

به دنبال زمینه های مشترک باشید

به یاد داشته باشید دوستی ها و همکاری ها بر اساس علایق و عقاید مشترک شکل می گیرند نه بر اساس اختلاف در نظرها و سلیقه ها. پس اگر می خواهید افراد را به سمت خود جذب کنید و به اصطلاح عامیانه آنها را از خود فراری ندهید به دنبال زمینه های مشترک فکری و شخصیتی باشید. این زمینه های مشترک می توانند شامل علاقه به یکی از انواع هنر مانند موسیقی یا نقاشی، فیلم، مطالعه کتاب، ویژگی های شخصیتی مانند جدی یا شوخ طبع بودن، عقاید مذهبی مشترک و داشتن فلسفه ای مشترک در زندگی باشد.

پیدا کردن نقاط مشترک

شما می توانید نظر موافق نماینده یک کمپانی بزرگ و قدرتمند برای همکاری در پروژه ای بسیار سودآور را در هنگام بازی موردعلاقه تان اسکواش جلب کنید. مهم این است که در حین مکالمه از این علاقه مشترک باخبر شوید.

این فقط یک مثال بود، آگاهی از زمینه های مشترک باعث ایجاد ارتباطی خوب و پایدار می شود و خود موضوعی برای مکالمه های بیشتر خواهد شد. برای آگاهی از زمینه های مشترک موجود کافی است درباره علایق خودتان حرف بزنید یا از آنها درباره علایق شان بپرسید و هرگز، نسبت به داشتن زمینه های مشترک تظاهر نکنید زیرا افراد به زودی متوجه خواهند شد و این می تواند نقطه پایان رابطه باشد.

 

اطلاعات کسب کنید

اگر به قرارملاقاتی کاری یا مصاحبه شغلی می روید، بسیار اهمیت دارد که درباره موضوع ملاقات و یا کمپانی که تمایل دارید با آن همکاری کنید، تحقیق کرده و اطلاعاتی کسب کنید تا با آمادگی کامل و حضور ذهن مناسب نسبت به موضوعات احتمالی در جلسه شرکت داشته باشید. این کار نه تنها به شما آمادگی و قابلیت حضوری تأثیرگذار در جلسه را می دهد بلکه با آگاهی های کسب شده شما می توانید با اعتمادبنفس بالا درباره موضوعات بیشتری صحبت کرده و اظهارنظر نمایید.

تحقیقات درباره محل کار جدید

 

 در اولین دیدار از بزرگنمایی موضوعات پرهیز کنید

فکر کردن به یک قرارملاقات و کسب آمادگی لازم برای حضوری تأثیرگذار و نمایش قابلیت های فردی خیلی مهم است اما از بزرگنمایی مسائل به شدت پرهیز کنید چون تمام ابزار و آمادگی های کسب شده را در مقابل و برعلیه شما قرار خواهد داد. تمرکز بیش از حد بر جنبه تأثیرگذاری بر دیگران می تواند سبب ایجاد استرس و آشفته شدن ذهن شما شود.

در این حالت حتی ممکن است در جریان قرارملاقات، بخش هایی از صحبت های طرف مقابل را به دلیل عدم تمرکز از دست بدهید و تصویری ناامیدکننده از خود ارائه دهید. به یاد داشته باشید هیچکس مانند خودتان قادر به تحلیل رفتار شما نخواهد بود، پس راحت و مسلط باشید.

برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود آهنگهای جدید