دیدنی های فلورانس ، شهر تاریخ و فرهنگ ایتالیا

کلیسای تاریخی سانتا ماریا دل فیوره، کلیسای سن جیوانی، فضای سبز میکل آنجلو، موزه هنری اوفیتزی و…

  • تاریخ انتشار : ۱۶ تیر ۱۳۹۷
  • تعداد نمایش : 65
  • دیدگاه ها : صفر

بهترین جاذبه های گردشگری و دیدنی های فلورانس

برای بازدید از تمام جاذبه های دیدنی شهر فلورانس (Florence)، به هفته ها زمان نیاز خواهید داشت و این زمان تنها شامل بازدیدهایی کوتاه و برنامه ریزی شده است.

Florence sunny day

کلیسای تاریخی سانتا ماریا دل فیوره (Cathedral of Santa Maria del Fiore)

بدون شک در لیست مهمترین دیدنی های فلورانس جایگاه نخست از آن این کلیسا است. میدان Piazza Duomo در مرکز شهر فلورانس به همراه مجموعه ساختمان های تاریخی که در محوطه این میدان قرار دارند، یکی از بزرگترین و باارزش ترین گنجینه های تاریخی و هنر معماری ایتالیا و حتی جهان محسوب می شوند که در منطقه ای کوچک گردهم آمده اند.

Cathedral of Santa Maria del Fiore in florence

در بازدید از این مجموعه، می توانید از برج ناقوس، ساختمان اصلی کلیسای تاریخی و موزه مجموعه تاریخی که تعدادی از بهترین آثار هنری عصر رنسانس از هنرمندانی مشهور مانند Donatello، Michelangelo، Giotto و Ghiberti را در خود جای داده است، دیدن کنید.

کلیسای تاریخی سانتا ماریا دل فیوره (Cathedral of Santa Maria del Fiore)

برای بازدید مجموعه، از قدم زدن در محوطه میدان شروع کنید و از نمای بیرونی ساختمان های این محوطه تاریخی لذت ببرید و در مرحله بعد برای بازدید به داخل هر یک از ساختمانها بروید تا از نزدیک با این گنجینه های هنری آشنا شوید.

دیدنی های فلورانس - نمای داخلی کلیسای جامع فلورانس

به شما توصیه می کنیم برای گرفتارنشدن در صف های بسیار طولانی انتظار برای ورود به هر یک از ساختمان های این مجموعه که بخصوص در روزهای گرم و آفتابی می تواند بسیار خسته کننده باشد، در یکی از تورهای موسوم به Skip the Line: Florence Duomo with Brunelleschi’s Dome Climb شرکت کنید تا پیروزمندانه و بدون لحظه ای انتظار از کنار صف های بسیار طولانی عبور کرده و به بازدیدتان بپردازید!

 

کلیسا و تعمیدگاه سن جیوانی (Battistero di San Giovanni)

از هر زاویه و فاصله ای که این مکان تاریخی و مذهبی را تماشا کنید، مسحور زیبایی و شکوه آن خواهید شد، مهم نیست در حال تماشای نمای بیرونی ساختمان باشید یا از فضای داخلی دیدن کنید.

کلیسا و تعمیدگاه سن جیوانی (Battistero di San Giovanni)

نمای بیرونی ساختمان از سنگ های زیبای مرمر و فضای داخلی با موزاییک هایی زیبا تزیین شده و کارهای هنری مختلف در هر گوشه و کنار از ساختمان مشاهده می شود.
نقطه متمایز در بین تمام دیدنی های این ساختمان، درب اصلی سمت شمالی این کلیسا موسوم به دروازه بهشت (Gate of Paradise) اثر هنرمند بزرگ ایتالیایی، Ghiberti  است.

Gate of Paradise

هرگز در طول تاریخ اثری هنری از جنس برنز و با این حد از زیبایی ساخته نشده است.  بازدید از موزه اپرا دل دمو (Museo dell’Opera del Duomo) که تعدادی از گنجینه های تاریخی و هنری کلیسا در آنجا در معرض نمایش قرار داده شده خالی از لطف نخواهد بود.

 

دیدنی های فلورانس : محوطه فضای سبز میکل آنجلو (Piazzale Michelangelo)

این میدان و محوطه فضای سبز اطرافش بر فراز تپه ای بلند مشرف به شهر فلورانس قرار دارد و زیباترین مناظر از شهر فلورانس در این نقطه در مقابل شما قرار خواهد داشت.

محوطه فضای سبز میکل آنجلو (Piazzale Michelangelo)

این میدان محل توقف تمام اتوبوس های تفریحی و تورهای گردشگری فلورانس است و یکی از محبوب ترین نقاط شهر برای ثبت عکس های یادگاری سفر به فلورانس محسوب می شود.

باغ میکل انجلو فلورانس

تقریباً تمام کارت پستال ها و پوسترهایی که از کلیسای تاریخی سانتاماریا دل فیوره وجود دارند، از همین نقطه گرفته شده اند. بهترین زمان برای بازدید از این محوطه و ثبت عکس های یادگاری در حدفاصل بعدازظهر تا غروب آفتاب است.

view of San Miniato al Monte from bridge

نقاط دیدنی و جاذبه های گردشگری که از فراز این نقطه می توان به راحتی آنها را مشاهده کرد شامل Ponte Vecchio، Palazzo Vecchio، Santa Croce و بسیاری مناطق شهر فلورانس می شود. گردشگران در محوطه میدان به پیاده روی و عکسبرداری می پردازند و همینطور می توانید با چند دقیقه پیاده روی به بازدید از کلیسای تاریخی San Miniato al Monte که در همان منطقه قرار دارد بپردازید.
برای برگشت به شهر می توانید از اتوبوس های خط  ۱۲ و ۱۳ استفاده کنید که به مرکز شهر می روند یا اینکه این مسیر بسیار زیبا را با پای پیاده طی کنید و از مناظر لذت ببرید.

 

کاخ و موزه هنری اوفیتزی (Uffizi Palace and Gallery)

یکی از بزرگترین و معتبرترین موزه های هنری در سراسر جهان که مجموعه هایی بسیار متنوع و باارزش از سبک های مختلف هنری را در خود جای داده است. در بازدید از این موزه حتی اگر چندان اهل هنر نباشید ساعتی را صرف تماشای بخش های مختلف این موزه و آثار هنری خواهید کرد.

کاخ و موزه هنری اوفیتزی متعلق به خانواده مدیچی

تعدادی از آثار هنری و نقاشی هایی که در موزه در معرض نمایش قرار داده شده اند به قرن های ۱۴ تا ۱۶ میلادی تعلق دارند و از شاهکارهای تاریخ هنر بشمار می روند.

نمایی از داخل موزه اوفیتزی فلورانس

با توجه به محبوبیت و شهرت این موزه هنری و حضور دائمی جمعیت بازدیدکنندگان مشتاق، توصیه می کنیم برای بازدید از این موزه در تورهای موسوم به Skip the Line: Florence Accademia and Uffizi Gallery Tour شرکت کنید تا بدون توقف و انتظار در صف های طولانی به موزه وارد شوید.

 

میدان دلا سیگنوریا (Piazza della Signoria)

این میدان از قرن چهاردهم میلادی تا به امروز، یکی از مراکز اجتماعی و سیاسی شهر فلورانس بوده و امروزه از گنجینه های تاریخی و هنری فلورانس بشمار می رود.

دیدنی های فلورانس - میدان دلا سیگنوریا (Piazza della Signoria)

میدان دلا سیگنوریا یکی از رایج ترین نقاط شهر فلورانس برای قرار ملاقات اهالی شهر و یا نقطه شروع گشت و گذار گروه های گردشگران است و همیشه در تمام ساعات شبانه روز جمعیت زیادی از اهالی شهر و گردشگران در محوطه میدان حضور دارند.

della Signoria with watch on top - میدان اصلی و تاریخی فلورانس

آب نمای زیبای نپتون (Neptune Fountain) در مرکز میدان، قصر تاریخی (Palazzo Vecchio) در مجاورت میدان، گالری هنری لوجیا دلانری (Loggia dei Lanzi) با مجموعه مجسمه های مشهورش و دیوارهای محوطه موزه اوفیتزی در سوی دیگر میدان قرار دارند که این میدان را یکی از مراکز دیدنی و گردشگری فلورانس قرار داده است.

 

قصر تاریخی ویچیو (Palazzo Vecchio)

قصر تاریخی ویچو مجموعه ای دیدنی و گرانبها از تاریخ ، هنر و قدرت سیاسی شهر فلورانس است که امروز در گالری های زیبای این قصر تاریخی در مقابل دیدگان بازدیدکنندگان قرار گرفته است.

این قصر در طول تاریخی همیشه مرکز تحولات سیاسی و جابجایی قدرت های حاکم بر شهر فلورانس بوده است. طراحی و ساخت این قصر توسط خاندان مدیچی و با استفاده از هنر و استعداد تعدادی از بزرگترین اساتید هنر جهان که در آن دوره زمانی در فلورانس ساکن بوده اند انجام شد.

دیدنی های فلورانس - قصر تاریخی ویچیو (Palazzo Vecchio)

در سالیان بعد و بطور مداوم، آثار هنری بی شماری برای چیدمان داخلی قصر مورد استفاده قرار گرفت تا به امروز که یکی از مهم ترین مجموعه های تاریخی و هنری در کشور ایتالیا را پدید آورده است. برای بازدید از این قصر در ساعات اولیه روز مراجعه کنید و با نگهداشتن بلیط، می توانید در ساعت پایانی روز بار دیگر مراجعه کنید و از منظره زیبای شهر در هنگام غروب لذت ببرید.

 

موزه هنری آکادمیا (Galleria dell’Accademia)

تعداد زیادی از نسخه های کپی مجسمه دیوید، بهترین و مشهورترین اثر هنری میکل آنجلو (Michelangelo) هنرمند بزرگ ایتالیایی در گوشه و کنار شهر فلورانس ساخته و قرار داده شده است اما نسخه اصلی این مجسمه را می توانید اینجا در موزه هنری آکادمیا از نزدیک ببینید.

موزه هنری آکادمیا (Galleria dell'Accademia)

موزه هنری آکادمیا تعدادی از بهترین آثار میکل آنجلو را در خود جای داده و حتی مجسمه ناتمام بردگان (slaves) نیز در این موزه در معرض نمایش قرار داده شده است.

داخل ساختمان موزه هنری فلورانس

این مجسمه برای قرارگرفتن در مقبره ای در شهر رم در حال ساخت بود و به دلایل نامشخص هرگز تکمیل نشد. یکی دیگر از آثار ناتمام میکل آنجلو موسوم به سنت ماتیو (St. Matthew) که برای کلیسای جامع فلورانس در حال ساخت بود، در معرض نمایش قرار داده شده است. در کنار آثار میکل آنجلو، مجموعه هایی بسیار دیدنی از آثار هنری هنرمندان اهل فلورانس متعلق به قرن های ۱۳ تا ۱۶ میلادی در این موزه در معرض نمایش قرار داده شده اند.

 

کلیسای تاریخی سن لورنزو (San Lorenzo)

خاندان مدیچی ، مشهورترین و تأثیرگذار ترین خاندان در تاریخ شهر فلورانس محسوب می شوند که آثار مختلف از حضور این خاندان در حوزه های مختلف سیاسی، اجتماعی، هنری و مذهبی شهر فلورانس تا به امروز باقی مانده است.

درب ورودی کلیسای تاریخی سن لورنزو

در اهمیت جایگاه این خاندان همین بس که دو نفر از اعضای این خاندان در برهه هایی تاریخی به مقام پاپ رسیده اند.
خاندان مدیچی برای ساخت کلیسا و مقبره های خانوادگی خود از توانایی و استعداد دو تن از هنرمندان مشهور فلورانس یعنی Brunelleschi  و Michelangelo  بهره گرفتند.

کلیسای تاریخی سن لورنزو (San Lorenzo)

کلیسای خانودگی آنها توسط  Brunelleschi  طراحی و ساخته شد و Michelangelo  مقبره های افراد مشهور این خاندان را ساخته است اگرچه این مقبره خانوادگی در عمل هرگز تکمیل نشد چرا که هر دو هنرمند قبل از اتمام کار ساخت کلیسا و مقبره از دنیا رفتند و کار آنها توسط افرادی دیگر از جمله Lippi و Donatello به اتمام رسید.

بنای کلیسای تاریخی سن لورنزو

برچسب ها : ، ،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود آهنگهای جدید