بهترین روشهای مراقبت از مو در تابستان گرم

مراقبت از مو در تابستان در برابر گرمای زیاد ، اشعه UV ، آب شور دریا و…

  • تاریخ انتشار : ۲۲ اسفند ۱۳۹۶
  • تعداد نمایش : 131
  • دیدگاه ها : صفر

حدود سه ماه به فصل تابستان باقی مانده اما خیلی ها در حال برنامه ریزی برای تعطیلاتشان هستند. تابستان بهترین زمان برای گردش و تفریح است، تجربه چیزهای جدید، و کارهایی که خاطره ساز میشوند.

اما داغ ترین فصل سال برخی مواقع خطر هایی هم دارد. در این مطلب مشکلاتی که آفتاب گرم تابستان ممکن است برای موهای شما ایجاد کند را بررسی میکنیم و بهترین روشهای مراقبت از مو در تابستان را به شما معرفی میکنیم.

گرمای زیاد آفتاب، اشعه ماوراء بنفش (UV) ، آب شور و رطوبت (در هنگام شنا در دریا) تنها بخشی از خطرات فصل تابستان برای موهای ماست. همه این دلایل کافی است که روزهای گرم تابستانی باعث آسیب زدن به مو در دراز مدت شود.

بهترین روشهای مراقبت از مو در تابستان گرم

ممکن است شما در تمام طول سال موهایی سالم داشته باشید، اما تابستان اوضاع را کمی تغییر میدهد. آفتاب تابستان همه چیز را سر راه خود خشک می کند، حتی مو ها را.

اما، یک مراقبت پیشگیرانه کم هزینه، موها را نجات میدهد و باعث میشود طراوت و زیبایی موها حفظ شود!

پیش به سوی حمام آفتاب و شنا

قبل از اینکه تنی به آب بزنید حتما سرتان را با آب سرد بشویید و سپس با روغن نارگیل یا روغن جوجوبا آغشته کنید. اینکار لایه محافظ در مقابل نمک و کلر روی پوست و موی شما ایجاد میکند و از زیان های اشعه آفتاب کم میکند.

در انتها حتما روغن را با مواد شوینده مناسب از بین ببرید چرا که منافظ پوست شما را بسته و همچنین آغشته به انواع جانداران تک سلولی موجود در آب و آلودگی های محیطی هستند که باید هرچه سریعتر از بین بروند. توصیه ما استفاده از سرکه سیب است که با کمی آب سرد رقیق شده باشد. این محلول علاوه بر از بین بردن اثر روغن روی پوست و مو ، از خشکی مو نیز جلوگیری میکند.

حمام آفتاب و شنا در فصل تابستان - مراقبت از مو در تابستان

برای بهترین مراقبت از مو در تابستان استفاده از لوازم آرایشی مو را کاهش دهید. شامل انواع حالت دهنده ها ، صاف کننه و به خصوص رنگ مو.
به طور معمول اولین اثر این مواد بر روی این است که رطوبت طبیعی مو را کم میکنند و این در تابستان اصلا مناسب مو نیست.
اگر میخواهید رنگ موهایتان را برای تابستان تغییر دهید بهتر است این کار را اواسط اردیبهشت ماه یا اوایل خرداد انجام دهید چرا که هنوز آفتاب خیلی قوی و داغ نیست.

برای مراقبت از مو در تابستان میتوانید از کرم ضد آفتاب با SPF بالا نیز استفاده کنید. به خصوص ریشه و یک سانت اول مو که جوانتر است را به کرم ضد آفتاب آغشته کنید. توجه کنید که کرم ضد آفتاب نهایتا یک ساعت میتواند مقابل آفتاب سوزان مقاوم باشد.

یکی دیگر از خطرات تابستان برای مو ، گره خودن و درهم تنیدگی مو در اثر خیس شدن با اب شود دریاست که گاهی باعث تشدید ریزش مو میشود. بهتر ایت موهایتان را کمی کوتاه کنید، یا از کلاه شنا استفاده کنید. همچنین میتوانید موها رو طوری ببیندید که امکان گره خوردن موها کم شود.

 

خوراکی هایی که به شما کمک میکنند

برای مراقبت از مو در تابستان خوردن سیب زمینی، کدو تنبل، هویج، سیب زرد، آناناس، گوجه فرنگی و دیگر میوه ها و سبزیجات نارنجی و زرد پر از بتا کاروتن الزامی است. بتا کاروتن در بدن به ویتامین A تبدیل می شود و این ویتامین از موهای شما در برابر سموم محیطی محافظت می کند.

 

از گرمای تابستان لذت ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود آهنگهای جدید