معرفی اجمالی شهرهای میزبان جام جهانی بخش دوم

در مقاله قبلی ، مهمترین شهرهای میزبان جام جهانی روسیه را خدمتتان معرفی کردیم و بطور مختصر با آنها آشنا شدیم. در بخش دوم این مقاله سایر شهرهای میزبان جام جهانی شامل کالینینگراد ، روستوف ،سامارا ، سارانسک ، سوچی و ولگوگراد را به شما معرفی میکنیم. کالینینگراد (فاصله از مسکو : ۱۲۵۵ کیلومتر) معرفی […]

  • تاریخ انتشار : ۴ دی ۱۳۹۶
  • تعداد نمایش : 143
  • دیدگاه ها : صفر

در مقاله قبلی ، مهمترین شهرهای میزبان جام جهانی روسیه را خدمتتان معرفی کردیم و بطور مختصر با آنها آشنا شدیم.

در بخش دوم این مقاله سایر شهرهای میزبان جام جهانی شامل کالینینگراد ، روستوف ،سامارا ، سارانسک ، سوچی و ولگوگراد را به شما معرفی میکنیم.

کالینینگراد (فاصله از مسکو : ۱۲۵۵ کیلومتر)

معرفی اجمالی شهرهای میزبان جام جهانی – شهر زیبا و بندری کالینینگراد (Kaliningrad) یکی از شهرهای تاریخی کشور روسیه است که قدمت آن به قرن سیزدهم میلادی برمی گردد. نام اولیه این شهر کانیزبرگ بوده و توسط عده ای از شوالیه های مشهور به Teutonic Order ساخته شده است. امروزه شهر کالینینگراد با ۴۵۰٫۰۰۰ نفر جمعیت ساکن بعنوان یکی از مهم ترین مراکز بندری و تجارت دریایی در منطقه بالتیک و دروازه ارتباطی روسیه با قاره اروپا بشمار می رود. استادیوم ۳۵۰۰۰نفری کالینینگراد که آخرین مراحل عمرانی و آماده سازی برای مسابقات جام جهانی را سپری می کند میزبان ۴ بازی مرحله مقدماتی در گروه های D، E، B و G خواهد بود.

نمایی از شهر تاریخی و بندری کالینینگراد

نمایی از شهر تاریخی و بندری کالینینگراد

با توجه به قدمت تاریخی شهر کالینینگراد، این شهر جاذبه های دیدنی و مکان های تاریخی بسیاری را در خود جای داده است که مهم ترین و مشهورترین آنها، کلیسای جامع و تاریخی  متعلق به قرن ۱۴ میلادی است که دارای دو صومعه و عبادتگاه برای پیروان کاتولیک و پروتستان است و سمبل صلح و همزیستی مسالمت آمیز پیروان این دو مذهب مسیحی بشمار می رود که در بسیاری دیگر از نقاط اروپا با یکدیگر اختلافات بسیاری دارند.

آشنایی با جاذبه های گردشگری شهر کالینینگراد ، میزبان جام جهانی 2018

آشنایی با جاذبه های گردشگری شهر کالینینگراد ، میزبان جام جهانی ۲۰۱۸

همچنین منطقه ای که شهر کالینینگراد در آن قرار گرفته از غنی ترین منابع کهربا در جهان محسوب می شود و بیش از ۹۰درصد بازار کهربا در سراسر جهان را در اختیار دارد.

روستوف (فاصله از مسکو : ۱۱۰۹ کیلومتر)

معرفی اجمالی شهرهای میزبان جام جهانی – شهر روستوف (Rostov-On-Don) مهم ترین شهر متعلق به اقوام قفقاز در سرزمین روسیه بشمار می رود و در مجاورت رودخانه مشهور دن  واقع شده (Don) است. شهر روستوف با جمعیت ۱٫۱میلیون نفر از جمله شهرهای مدرن و محبوب کشور روسیه محسوب می شود که چندین موزه معتبر و جاذبه های گردشگری را در خود جای داده است.  همچنین به دلیل اینکه چندین مرکز دانشگاهی و آموزش آکادمیک کشور روسیه در این شهر واقع شده اند جمعیت جوان بسیار زیادی در شهر روستوف ساکن هستند و این عامل برقراری حال و هوایی پرشرو ونشاط و پرانرژی در شهر روستوف گردیده است.

نمایی زیبا از شهر بزرگ روستوف روسیه

نمایی زیبا از شهر بزرگ روستوف روسیه

سواحل زیبای رودخانه دن و مناظر بسیار زیبای شهر در مقابل این رودخانه از محبوب ترین جاذبه های گردشگری کشور روسیه محسوب می شود و در کنار رستوران های غذای دریایی از موارد محبوب گردشگرانی که به این شهر سفر می کنند می باشد.

رستوف با استادیوم 45 هزار نفری یکی از شهرهای میزبان جام جهانی

رستوف با استادیوم ۴۵ هزار نفری یکی از شهرهای میزبان جام جهانی

این شهر در ۱۱۰۰ کیلومتری مسکو پایتخت روسیه یکی از مهم ترین مراکز حمل و نقل در جنوب این کشور بشمار می رود. استادیوم زیبای ۴۵٫۰۰۰ نفری (Rostov Arena) در ساحل زیبای رودخانه دن ساخته شده و یکی از زیباترین استادیوم های آماده شده برای مسابقات جام جهانی بشمار می رود. این استادیوم برگزارکننده ۴ مسابقه از مرحله گروهی و یک مسابقه از مرحله یک هشتم نهایی خواهد بود.

سامارا (فاصله از مسکو : ۱۰۵۷ کیلومتر)

معرفی اجمالی شهرهای میزبان جام جهانی – شهر سامارا (Samara) پایتخت منطقه سامارا با ۱٫۱میلیون جمعیت یکی از مهم ترین شهرهای واقع در مجاورت رودخانه مشهور ولگا بشمار می رود و بیشترین شهرت این شهر به دلیل قرار داشتن مرکز هوافضای روسیه در این شهر می باشد. در دوران جنگ جهانی دوم سامارا بعنوان پایتخت دوم کشور روسیه بشمار می رفت و تمام ادارات و مراکز دولتی روسیه از مسکو به این شهر منتقل شده بودند.

سامارا روسیه مرکز صنعت هوا فضا روسیه

سامارا روسیه مرکز صنعت هوا فضا روسیه

علاوه بر مرکز فضایی، طبیعت زیبای منطقه اطراف شهر سامارا مهم ترین جاذبه گردشگری این شهر محسوب می شود و نکته بسیار مهم و جالب توجه این است که عریض ترین قسمت رودخانه ولگا به عرض حدود ۲ کیلومتر در مجاورت شهر سامارا قرار دارد که بسیار دیدنی است و قرن ها، منبع الهام بسیاری از شاعران و نویسندگان روسی بوده است.

مجسمه عظیم راکت فضایی سایوز در شهر سامارا

مجسمه عظیم راکت فضایی سایوز در شهر سامارا

مجسمه ۶۸ متری راکت فضایی سایوز (Soyuz carrier rocket) یکی دیگر از دیدنی های شهر سامارا است. استادیوم ۴۵٫۰۰۰نفری سامارا در مسابقات جام جهانی ۲۰۱۸ میزبان ۴ مسابقه از مرحله گروهی، یک مسابقه از مرحله یک هشتم نهایی و یک مسابقه از مرحله یک چهارم نهایی خواهد بود.

سارانسک (فاصله از مسکو : ۶۵۰ کیلومتر)

معرفی اجمالی شهرهای میزبان جام جهانی – شهر سارنسک (Saransk) یکی از نزدیک ترین شهرهای میزبان مسابقات به پایتخت روسیه در مرکز این کشور واقع شده است و با جمعیت ۳۰۷٫۰۰۰ نفری، پایتخت منطقه خودمتخار و مهم مورداویا (Republic of Mordovia) بشمار می رود. این شهر با وجود اینکه شهری کوچک و کم جمعیت می باشد اما از جایگاهی بسیار مهم در حوزه های فرهنگی، سیاسی و ورزشی در کشور روسیه برخوردار است و از محبوب ترین شهرهای این کشور محسوب می شود و بسیاری از قهرمانان مدال آور ورزش روسیه اهل این شهر هستند.

نمایی از شهر کوچک سارنسک روسیه - میزبان جام جهانی

نمایی از شهر کوچک سارنسک روسیه – میزبان جام جهانی

زبان و فرهنگ شهر سارانسک و مناطق اطراف این شهر موکشا (Moksha) نام دارد که یکی از ۳ زبان رسمی کشور روسیه محسوب می شود و از مهم ترین شاخه های زبان روسی و فرهنگ این کشور بشمار می رود بطوریکه امروزه بیش از ۶۰۰٫۰۰۰ نفر بخصوص در روسیه و ارمنستان به این زبان تکلم می کنند. مردم سارانسک بسیار نسبت به زبان و فرهنگ اصیل این منطقه علاقمند هستند و این شهر محل برگزاری بسیاری از فستیوال ها و برنامه های فرهنگی و هنری در کشور روسیه است. استادیوم ۴۵٫۰۰۰ نفری Mordovia Arena امروزه بطور کامل آماده است و میزبان مسابقاتی از گروه های B،  G، F و H خواهد بود.

سوچی (فاصله از مسکو : ۱۶۷۹ کیلومتر)

معرفی اجمالی شهرهای میزبان جام جهانی – شهر ساحلی و زیبای (Sochi)  با جمعیت حدود ۴۰۰٫۰۰۰ نفر یکی از مهم ترین مراکز مهم گردشگری کشور روسیه است به دلیل آب و هوای گرمسیری که در کشور روسیه بسیار منحصربفرد محسوب می شود پایتخت تابستانی این کشور بشمار می رود. این شهر با حدود ۱۴۰ کیلومتر زمین های در مجاورت دریا، طولانی ترین خط ساحلی در بین شهرهای اروپایی را در اختیار دارد و در عین حال این شهر کوهستان بلند و زیبای قفقاز را در پشت سر خود دارد و این موقعیت جغرافیایی موقعیتی ممتاز و رویایی به این شهر بخشیده است.

شهر سوچی در سال 2014 سابقه میزبانی المپیک زمستانی را داشته است

شهر سوچی در سال ۲۰۱۴ سابقه میزبانی المپیک زمستانی را داشته است

گردشگران در بعضی اوقات از سال می توانند در یک شبانه روز ابتدا در ارتفاعات قفقاز به ورزش اسکی بپردازند و سپس خود را به ساحل رسانده و تنی هم به آب بزنند! آنها که اهل جنب و جوش و فعالیت های ورزشی باشند در سفر به سوچی گزینه های متعددی از جمله اسکی، کوهنوردی، صخره نوردی، پیاده روی کوهستان، پیاده روی در جنگل، غواصی، شنا و ماهیگیری، قایق سواری، موج سواری، دوچرخه سواری، ورزشهای ساحلی را در مقابل خود خواهند داشت که می تواند سفری خاطره انگیز را فراهم کند.

نمایی از اسکله سوچی در زمان برگزاری بازیهای المپیک 2014 سوچی

نمایی از اسکله سوچی در زمان برگزاری بازیهای المپیک ۲۰۱۴ سوچی

شهر سوچی در چند سال گذشته، تجربه برگزاری بسیار موفق المپیک زمستانی در سال ۲۰۱۴ را در کارنامه دارد و با توجه به جاذبه های گردشگری این شهر، سود سرشار بخش سرمایه گذاری گردشگری این شهر در برگزاری مسابقات جام جهانی تضمین شده بنظر می رسد. استادیوم ۴۸٫۰۰۰ نفری فیشت (Fisht Stadium) میزبان ۴ بازی مرحله گروهی (گروه F، B، G و C)، یک بازی از مرحله دوم و یک بازی از مرحله یک چهارم نهایی مسابقات جام جهانی خواهد بود.

ولگوگراد (فاصله از مسکو : ۹۴۱ کیلومتر)

معرفی اجمالی شهرهای میزبان جام جهانی – شهر ولگوگراد (Volgograd)  بخش زیادی از تاریخ کشور روسیه را در قلب خود نگهداری می کند. این شهر همان استالینگراد مشهور در تاریخ روسیه است که شاهد بخشی از شدیدترین نبردهای جنگ جهانی دوم بوده است و در مجاورت رودخانه مشهور ولگا بیش از یک میلیون نفر ساکن را در خود جای داده است. امروزه ولگوگراد یکی از مهم ترین مراکز صنعتی، گردشگری و اقتصادی کشور روسیه محسوب می شود و مهم ترین مراکز کشتی سازی و همینطور صنایع آلومینیوم روسیه در این شهر واقع شده اند.

شهر ولگوگراد ملقب به استالینگراد کانون حملات هیتلر در جنگ جهانی دوم

شهر ولگوگراد ملقب به استالینگراد کانون حملات هیتلر در جنگ جهانی دوم

ولگوگراد و مناطق اطراف این شهر از محبوب ترین نقاط کشور روسیه نزد گردشگران داخلی و خارجی محسوب می شوند. نزدیکی شهر به سواحل زیبا و دیدنی رودخانه ولگا که در مجاورت شهر از زیباترین بخش های این رودخانه در سراسر مسیر آن محسوب می شوند، مناطق طبیعی بسیار سرسبز و دیدنی را پدید آورده است امروزه زیستگاه  بیش از ۲۰۰ گونه از انواع پرندگان می باشد.

تصویری زیبا از ولگوگراد - معرفی اجمالی شهرهای میزبان جام جهانی

تصویری زیبا از ولگوگراد – معرفی اجمالی شهرهای میزبان جام جهانی

دیگر جاذبه گردشگری و نماد شهر، مجسمه ۸۵ متری مشهور به ندای میهن (Motherland calling) است که از تمام نقاط شهر قابل مشاهده است. استادیوم ۴۵٫۰۰۰ نفری شهر ولگوگراد در مسابقات جام جهانی میزبان ۴ مسابقه مرحله گروهی خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود آهنگهای جدید