زیباترین پارک ها و ویلاهای تاریخی در ایتالیا

معرفی ۱۰ تا از زیباترین باغ ها و ویلاهای تاریخی در ایتالیا

  • تاریخ انتشار : ۲۵ فروردین ۱۳۹۷
  • تعداد نمایش : 141
  • دیدگاه ها : صفر

ایتالیا بدون تردید یکی از سرسبزترین کشورهای جهان است و به جرأت می توان گفت معماران ایتالیایی از پیشگامان حفظ فضای سبز طبیعی در کنار بنای اصلی ساختمان های مسکونی بودند.

این مطلب به معرفی تعدادی از زیباترین باغ ها و ویلاهای تاریخی در کشور ایتالیا اختصاص دارد که در شمار بهترین جاذبه های توریستی ایتالیا قرار میگیرند.

سبک معماری خاص ایتالیایی در طراحی ویلاهای مسکونی در میان فضای سبز و باغ های بزرگ قرن هاست که در تمام جهان بعنوان الگویی معتبر و پرطرفدار مورد استفاده قرار دارد.

باع زیبای دی استه گاردنز

امروزه در ایتالیا باغ های بزرگ و ویلاهای متعددی با پیشینه تاریخی بسیار طولانی وجود دارد که هم از لحاظ تاریخی و هم به دلیل ارزش های هنری و معماری بکاررفته در طراحی و ساخت آنها علاوه بر دوستداران هنر معماری، بسیار مورد توجه گردشگران داخلی و خارجی که از شهرهای مختلف ایتالیا بازدید می کنند  قرار دارند.

 

ویلای دی استه گاردنز (Villa d’Este Gardens)

باغ های مشهور به دی استه (d’Este) در دوره تاریخی رنسانس توسط کاردینال دی استه در زمین های اطراف ویلای شخصی او ساخته شده اند و تا به امروز از محبوب ترین الگوهای معتبر معماری برای ساخت باغ و ویلا در سراسر جهان محسوب می شوند.

ویلای دی استه گاردنز (Villa d'Este Gardens)

طراحی فضای بیرونی ویلا و باغ های اطراف ساختمان در زمان خودش، انقلابی در زمینه معماری ویلاهای مسکونی بشمار می رفت.
فضای سبز اطراف ویلا بصورت مجموعه ای از باغ های کوچکی است که در دو طرف پیاده روی اصلی محوطه بیرونی ویلا قرار گرفته اند و در انتهای مسیر به آب نمای اصلی باغ منتهی می شود.

آب نمای اصلی باغ ویلای دی استه گاردنز

بازدید کامل از تمام قسمت های این باغ زیبا و بزرگ به ساعتها وقت احتیاج دارد که البته ساعاتی بسیار زیبا و آرامش بخش را برای هر بازدیدکننده ای رقم می زند.
تعداد زیادی حوض و استخر، آب نماهای متعدد، باغچه های گل، سایبان ها و مسیرهای جریان آب در تمام بخش های باغ و مناظر بسیار زیبا به طبیعت اطراف این ملک، یکی از زیباترین مجموعه باغ و ویلاهای تاریخ معماری ایتالیا را در منطقه Piazza Trento در Tivoli تشکیل داده است.

حوضچه و استخرهای زیبای ویلای دی استه گاردنز

تراس زیبای مسوم به Gran Loggia ، آب نمای مسحورکننده Fontana dell’Ovato و همچنین آب نمای موزیکال dell’Organo از محبوب ترین بخش های این ویلا بشمار می روند.

 

ویلا کارلوتا (Villa Carlotta)

باغ های زیبا و دیدنی ویلا کارلوتا (Carlotta) در سواحل غربی دریاچه کومو (Lake Como) زیباترین دریاچه طبیعی ایتالیا واقع شده اند.
منطقه ای که به دلیل آب و هوای معتدل و ملایم در اغلب اوقات سال و سرسبز بودن طبیعت آن حتی در طول فصل زمستان، یکی از محبوب ترین مناطق طبیعی در کشور ایتالیا محسوب می شود.

ویلا کارلوتا (Villa Carlotta)

تمام این توصیف ها در حالی است که منظره پس زمینه این دریاچه کوهستانی برفی است، در واقع طبیعت این منطقه مانند تابلویی نقاشی است که هنرمند منظره ای تابستانی را ترسیم کرده و در آخر روی قله کوهها به دلخواه خودش، برف کشیده باشد!
باغ های ویلا کارلوتا بدون شک سرسبزترین باغ های کشور ایتالیا هستند که یکی از زیباترین نمونه های طراحی داخلی فضای سبز و استفاده از پرچین های طبیعی در معماری باغ و ویلا محسوب می شود و دها و صدها باغ و فضای سبز در نقاط مختلف جهان با الگوبرداری از این باغ ها ساخته و طراحی شده اند.

باغ های زیبا و دیدنی ویلا کارلوتا (Carlotta) در سواحل غربی دریاچه کومو

در تمام نقاط این باغ، گلهای رنگارنگ با چیدمان هایی خاص و چشم نواز کاشته شده اند که طی فصل های مختلف از انواع گوناگون گلها استفاده می شود. انتهای باغ به دریاچه ختم می شود که در تلفیق با حال و هوای بهشت گونه این مکان، منظره ای جادویی و بسیار آرامش بخش پدید آورده است.

ویلاهای تاریخی در ایتالیا Villa Carlotta

آدرس دسترسی:  Via Regina 2, Tremezzo, Como

 

باغ ویلای میدیچی (Medici Villas)

باغ های زیبای میدیچی بر فراز یکی از تپه های سرسبز مجاور به شهر فلورانس توسط خاندان میدیچی (Medici family) در زمین های اطراف ویلای محل اقامت تابستانی این خانواده ساخته شده است.
در اطراف شهر فلورانس زمین های مرتفع زیادی وجود دارد که در گذشته بخشی از املاک خانواده های بزرگ فلورانس بوده و باغ ها و ویلاهایی بسیار زیبا و دیدنی در این منطقه توسط این خانواده ها ساخته شده است که طراحی اغلب آنها متأثر از سبک های معماری دوره رنسانس در ایتالیا می باشد.

باغ ویلای میدیچی (Medici Villas)

Villa la Petraia و Medici Villa di Castello از مشهورترین باغ ویلاهای این منطقه بشمار می روند که معماری و طراحی این باغ ها با استفاده هنرمندانه از حصارها و شکل های هندسی متنوع در ترکیب با درختان پرتقال، استفاده از مجسمه های حیوانات و حوض های موزاییکی، سبکی جدید از طراحی فضای سبز را در معماری ایتالیایی بوجود آورد که تا به امروز بعنوان یکی از الگوهای محبوب طراحی و ساخت باغ و ویلا در معماری مدرن مورد استفاده قرار می گیرد.

باغ ویلای میدیچی در فلورانس ایتالیا

آدرس دسترسی:  Villa Gamberaia, Via del Rossellino 72, Settignano

 

باغ های بابلی (Boboli Gardens)

طراحی، ساخت و تکمیل این مجموعه فضای سبز ۱۱۱ هکتاری در منطقه Palazzo Pitti فلورانس بیش از یک قرن طول کشیده است و این باغ ها همواره در لیست باغ های کلاسیک قاره اروپا در میان بهترین ها جای دارند.

باغ های بابلی (Boboli Gardens)

باغ های Boboli یکی از نخستین و بهترین نمونه های تلفیق مناظری با عناصر طبیعی و بخش های طراحی شده به دست انسان و با استفاده از گیاهان و گلهای طبیعی محسوب می شوند که با مسیرهای پیاده روی بسیار موقر و احترام برانگیز و استفاده هنرمندانه از جریان آب در معماری فضای سبز تمام آنچه که از یک باغ رنسانس می خواهید محسوب می شوند.

چشم انداز باغ های بابلی به شهر فلورانس (Boboli Gardens)

گشت و گذار در این باغ ها به دور از شلوغی و همهمه شهر فلورانس فرصتی کم نظیر برای اهالی فلورانس و گردشگران این شهر است تا برای چند ساعتی هم شده خود را جزئی از این طبیعت مهربان و دستو دلباز بدانند و از مناظر طبیعی و آرامش جاری در این باغ ها لذت ببرند.
منظره زیبایی از شهر فلورانس در نقاط مرتفع این باغ ها در مقابل بازدیدکنندگان قرار دارد و سه آب نمای Abbondanza ، Fontana del Bacco و Neptune از بخش های محبوب این باغ زیبا و دیدنی بشمار می روند.

باغ های بابلی در فلورانس ایتالیا

آدرس دسترسی:  Boboli Gardens, Palazzo Pitti, Florence

 

باغ ویلای بالبیانلو (Villa Balbianello)

یکی از زیباترین مناظر دریاجه کومو از داخل این باغ قابل مشاهده است که بر فراز یکی از تپه های سرسبز مجاور به این دریاچه واقع شده است.
این مجموعه باغ ها که چندین ویلای اشرافی و بسیار زیبا را در خود جای داده در اوایل قرن هجدهم میلادی ساخته شده و بازدیدکنندگان در امتداد مسیرهای پیاده روی در زیر سایه درختان می توانند زیباترین مناظری که از دریاچه کومو وجود دارد را مشاهده کنند.

باغ ویلای بالبیانلو (Villa Balbianello)

بهترین مسیر دسترسی به این باغ بوسیه قایق و از طریق اسکله در ساحل دریاچه  است.
با این قایق های کوچک ابتدا در بخش های مختلف دریاچه گشتی زده و از تماشای مناظر زیبای اطراف دریاچه لذت می برید و سپس در سمت مقابل از قایق پیاده می شوید.

باغ ویلای بالبیانلو در مجاورت دریاچه کومو

از تپه ای سرسبز بالا رفته و در مسیرهایی که در زیر سایه درختان تعبیه شده اند به پیاده روی می پردازید. ساختمان ویلا با تراس وسیع و منظره بسیار عالی به محوطه باغ و دریاچه جالب توجه است اما گل ها و درختان بلند و سرسبز با منظره کوهستان در زمینه جاذبه های اصلی بازدید از باغ Balbianello محسوب می شوند.

باغ ویلای بالبیانلو ایتالیا با چشم انداز کوهستان و دریاچه کومو

آدرس دسترسی:  Via Comoedia 5, Lenno

 

باغ ویلای تارانتو (Villa Taranto)

این باغ گل بسیار زیبا و مسحورکننده در دهه ۴۰ میلادی توسط یک افسر بازنشسته اسکاتلندی که در منطقه دریاچه Lake Maggiore سکونت داشت ساخته شده است و با باغچه های بسیار وسیع از گل های رنگارنگ و حصارهای چوبی و مسیرهای پیاده روی سنگفرش یکی از بهترین باغ گل های سبک انگلیسی در کشور ایتالیا محسوب می شود.

باغ ویلای تارانتو (Villa Taranto)

افسر اسکاتلندی با دانش و تبحری که در زمینه باغداری در اختیار داشت بخوبی دریافت که خاک حاصلخیز مناطق اطراف دریاچه Maggiore بسیار مناسب رشد و پرورش گونه های متنوع گلها و گیاهان متعلق به نقاط مختلف جهان است و یکی از زیباترین و متنوع ترین باغ های گل ایتالیا و اروپا را در این منطقه بوجود آورد که امروزه همچنان از بهترین نمونه های موجود در ایتالیا بشمار می رود.

زیباترین باغ های گل و ویلاهای ایتالیا

در باغ ویلای تارانتو مجموعه ای کامل از گونه های گیاهی مناطق شمال ایتالیا در کنار گونه های متنوع گیاهی متعلق به جنگل های بارانی آمازون پرورش داده شده اند و در کمتر باغ گلی در سراسر اروپا چنین موارد مشابهی دیده می شود که بیش از ۲۰۰۰۰ گونه از گیاهان، گلها، درختان مختلف در یک فضای پیوسته و واحد در کنار یکدیگر قرار گرفته باشند.

باغ ویلای تارانتو

آدرس دسترسی:  Via Vittorio Veneto, Verbania

 

باغ گیاردینو گوستی (Giardino Giusti)

این باغ، یکی از کامل ترین نمونه های معماری و طراحی باغ های سبک رنسانس ایتالیایی است که در شهر ورونا واقع شده و در کنار ویلای زیبای Agostino Giusti سیاستمدار مشهور ونیز قرار دارد.

باغ گیاردینو گوستی (Giardino Giusti)

او این باغ را در سال ۱۵۷۰ میلادی ساخته است و شهرت این باغ و ویلای ساخته شده در آن به چند دلیل می باشد. اولین دلیل شهرت این باغ کوچک بودن و حال و هوای مینیاتوری باغ و بخش های داخلی آن است و دلیل دوم اینکه برخلاف سبک رایج در ساخت باغ ویلا، فضای سبز اختصاص داده شده به ویلا در پشت ساختمان قرار دارد که امکان تماشای منظره بسیار زیبای شهر ورونا از فراز بام ویلا را فراهم آورده است.

باغ گیاردینو گوستی باغ های سبک رنسانس ایتالیایی

معماری و طراحی محیط داخلی باغ با سبک معماری شهری در ورونا مطابق دارد و نشان می دهد که معمار این بنا قصد نداشته است این ساختمان را از بقیه شهر ورونا متمایز کند.

مسیرهای پیاده روی و طراحی چیدمان درختان و سایه هایی که تشکیل می دهند بسیار زیبا و هنرمندانه انجام شده و در اجرای آن گرمای شدید تابستان شهر ورونا مدنظر قرار گرفته است.
تراس وسیع ویلا در پشت ساختمان علاوه بر محیط بسیار خوب برای نشستن و استراحت منظره ای بسیار عالی به فضای سبز ویلا دارد که بسیار دیدنی است.

باغ گیاردینو گوستی در شهر ورونا ایتالیا

آدرس دسترسی:  Via Giardino Giusti 2, Verona

 

باغ جیاردینو سیگورتا (Parco Giardino Sigurtà)

این باغ بسیار وسیع با مساحت بیش از ۱۲۰ هکتار در امتداد زمین های ساحلی رودخانه Mincio در فاصله ۲۴کیلومتری از شهر ورونا واقع شده است.

گشت و گذار با ماشین در باغ جیاردینو سیگورتا (Parco Giardino Sigurtà)

این باغ امروزه بصورت یک پارک عمومی نگهداری و اداره می شود و از ۱۳ بخش داخلی تشکیل شده است که برای هر یک از این بخش ها پارکینگ خودرو جداگانه ساخته شده است در نتیجه بازدیدکنندگان می توانند از تمام بخش های پارک بصورت پیاده بازدید کنند یا بوسیله خودرو بین بخش های مختلف پارک تردد کنند.

باغ جیاردینو سیگورتا (Parco Giardino Sigurtà)

در بلندترین نقطه پارک بقایای قلعه تاریخی قرار دارد که از این نقطه منظره ای زیبا و وسیع از سراسر پارک قابل مشاهده است.
باغ جیاردینو با مسیرهای پیاده روی بسیار زیبا، باغچه های پوشیده از انواع گل های رنگارنگ، ردیف درختان سرسبز و سایه این درختان در کنار ۱۸ حوض و آبگیر در نقاط مختلف باغ یکی از محبوب ترین پارک های عمومی در مناطق اطراف شهر ورونا بشمار می رود که بخصوص در ابتدای فصل بهار که میلیونها شکوفه گل در سراسر باغ به بار می نشینند بسیار دیدنی و دوست داشتنی است.

باغ زیبای جیاردینو ایتالیا - دوچرخه سواری در پارک

آدرس دسترسی:  Valeggio sul Mincio, Verona

 

باغ های ایزولا بلا و ایزولا مادره (Isola Bella and Isola Madre)

باغ زیبای ایزولا بلا در واقع محوطه قصر زیبای کنت ویتالیانو بورمئو (Vitaliano Borromeo) است که یکی از زیباترین نمونه های طراحی فضای سبز در زمینه معماری بشمار می رود و در جزیره ای کوچک و خصوص متعلق به خانواده Borromeo در دریاچه Maggiore واقع شده است.

باغ های ایزولا بلا و ایزولا مادره (Isola Bella and Isola Madre)

ساختمان قصر با ۳۲ متر ارتفاع و تراس بسیار زیبا در مقابل ساختمان بسیار جلب توجه می کند و کاملاً پوشیده از گلهای و گیاهان سبز است.
از هر گوشه و کنار از فضای اطراف قصر برای قراردادن گل و گیاه استفاده شده و منظره دریاچه و کوهستان دوردست تنها مناظری هستند که گل و گیاه در آنها وجود ندارد!

قصر زیبای کنت ویتالیانو بورمئو ایتالیا

یک ویلای دیگر در یکی دیگر از جزایر کوچک دریاچه  قرار دارد که ایزولا مادره (Isola Madre) نامیده می شود و شامل یک ساختمان زیبا و باغ و فضای سبز به سبک انگلیسی در محوطه اطراف این ویلا می باشد.

ویلاهای سلطنتی ایزولا بلا و ایزولا مادره در ایتالیا

یک مسیر پیاده روی بسیار زیبا بصورت دایره وار در سراسر محوطه ویلا را در امتداد ساحل دریاچه ساخته شده و مناظری بسیار دیدنی و آرامش بخش در این بخش از دریاچه برای بازدیدکنندگان وجود دارد.

 

ویلای سربلونی (Villa Serbelloni)

این باغ به سبک ایتالیایی بر فراز تپه ای بلند در مجاورت دریاچه مشهور و زیبای کومو در منطقه روستایی Melzi d’Eril که از سه طرف توسط این دریاچه احاطه شده، قرار گرفته است.

باغ به سبک ایتالیایی دریاچه کومو - بهترین باغ ها و ویلاهای ایتالیا

ترکیب دریاچه و کوهستان در پس زمینه یکی از زیباترین مناظر طبیعی در سراسر ایتالیا محسوب می شود که در کنار باغ گلهای رز با رنگهای متنوع یکی از بهترین هارمونی های طبیعت را برای بازدیدکنندگان فراهم آورده است.
بازدید از این باغ تنها در قالب تورهای بازدید اختصاصی امکان پذیر است که ثبت نام برای این تورها در دفتر PromoBellagio office واقع در Piazza San Giacomo در شهر Bellagio انجام می شود.

ویلای سربلونی (Villa Serbelloni) - دیدنی های ایتالیا

آدرس دسترسی:  Piazza della Chiesa 14, Bellagio

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود آهنگهای جدید