معرفی مهمترین کلیسا های تاریخی و جاذبه های توریستی کشور ایتالیا

معرفی کلیسای سانتا ماریا میلان ، سایت باستانی رومن ، معبد پانتئون ، کلیسای تاریخی سنت مارک ونیز ، گالری هنری اوفیتزی فلورانس ، واتیکان ، کلیسای سانتا ماریا دل فیوره و…

  • تاریخ انتشار : ۱۹ فروردین ۱۳۹۷
  • تعداد نمایش : 124
  • دیدگاه ها : صفر

کشور ایتالیا یکی از غنی ترین کشورهای جهان به لحاظ دارا بودن آثار تاریخی و جاذبه های گردشگری طبیعی است.

در مقاله با مهمترین کلیسا های تاریخی ، مکانها و شهرهای مهم و گردشگر پذیر و جاذبه های طبیعی ایتالیا آشنا میشویم.

 

کلوسیوم (Colosseum)

بازدید از کلوسیوم (Colosseum) برای تمام گردشگرانی که به ایتالیا و بخصوص شهر رم سفر می کنند یک امر واجب محسوب می شود.
این تماشاخانه (آمفی تئاتر) بزرگترین بنای ساخته شده از نوع خودش در دوران امپراطوری روم بشمار می رفت که امروزه همچنان بعنوان مدل مرجع سالن های ورزشی و مراکز گردهمایی در معماری مدرن جهان شناخته می شود.

نمایی زیبا از کلوسیوم رم ایتالیا

این بنای عظیم محل اجرای نمایش های بزرگ و حتی نبردهای گلادیاتوری در روم باستان بوده است. کف چوبی محوطه میانی در ابعاد ۸۳ در ۴۸ متر دارای یک طبقه زیرین است که دهها اتاق، سلول، راهرو و تونل که محل استقرار و مسیر دسترسی گلادیاتورها به میدان جنگ بوده است.

Colosseum محل نبردهای گلادیاتوری در روم باستان

حتی قفس هایی بزرگ که برای نگهداری انواع حیوانات وحشی مانند ببر، گراز، شیر و حتی فیل های عظیم الجثه مورد استفاده بوده و درب فولادی تمامی این قفس ها به سمت میدان کلوسیوم باز میشده است که نشان می دهد حیوانات در نمایش ها و مبارزات گلادیاتورها شرکت داشته اند.

تماشاخانه کلوسیوم (Colosseum) در شهر رم بازمانده روم باستان

امروزه چارچوب نمای بیرونی کلوسیوم و بخش های بسیار زیادی از سکوهای تماشاگران و تمامی راهروها و سلول های زیرزمینی همچنان سالم مانده و بخوبی حفظ و نگهداری شده اند و با وجود گسترش مناطق شهری اطراف و مدرنیزه شدن معماری شهر رم، این محوطه بدون هرگونه تغییر باقی مانده تا یادگاری باارزش باشد از امپراطوری بزرگی که زمانی به نیمی از قاره اروپا تسلط داشته است.

 

برج کج پیزا (Tower of Pisa)

برج کج پیزا تنها جاذبه گردشگری شهر پیزا در منطقه توسکانی نیست اما بدون شک مشهورترین و محبوب ترین آنها محسوب می شود و می توان آنرا یکی از نمادهای تاریخی و گردشگری ایتالیا بشمار آورد.
ساخت این برج در مدت زمان نزدیک به ۲۰۰ سال انجام شده است چراکه در همان مراحل اولیه ساخت برج، بخشی از بنای اولیه برج به دلیل پایدار نبودن خاک در نقطه ساخت برج، دچار نشست شد و عملیات ساخت نزدیک به ۱۰۰ سال متوقف شد.

برج کج پیزا (Tower of Pisa) در شهر پیزا ایتالیا

در سال ۱۲۷۲ عملیات ساخت برج ادامه داده شد و برج به طبقات پنجم و ششم رسید اما بار دیگر به دلیل نشست سازه ساخت و ساز متوقف شد تا اینکه در سال ۱۳۷۲ با ساخت طبقه هفتم و نصب ساعت برج در بالاترین نقطه ساختمان برج، با زاویه ۶٫۳ درجه نسبت به خط قائم زمین به پایان رسید.

تصویری از برج پیزا و بناهای تاریخی اطراف آن

معماران ایتالیایی با حفظ این زاویه در ساخت بنای برج پیزا توانستند قدرت جرمی برج را نسبت به نیروی گرانشی مرکزی به میزانی متعادل حفظ کنند هر چند با گذشت زمان میزان انحراف برج در حال افزایشی نامحسوس و تدریجی است.
کل انحراف برج پیزا حدود ۲٫۵ متر است که نیم متر از این میزان در قرن اخیر اتفاق افتاده است و مطابق نظر کارشناسان برج پیزا هر سال حدود ۳ سانتیمتر به سمت زمین کج می شود و اگر سفر به ایتالیا و بازدید از برج پیزا در فانتزی های سفر شما قرار دارد بهتر است عجله کنید چون کارشناسان می گویند که این برج حداکثر تا ۸۰سال دیگر پابرجا خواهد ماند.

 

کلیسای تاریخی سانتا ماریا دل فیوره (Santa Maria del Fiore)

معرفی مهمترین کلیسا های تاریخی – بدون شک یکی از زیباترین کلیساهای جهان که سمبل بی چون و چرای شهر فلورانس محسوب می شود.

معرفی مهمترین کلیسا های تاریخی - کلیسای سانتا ماریا دل فیوره در فلورانس ایتالیا

معرفی مهمترین کلیسا های تاریخی – سانتا ماریا دل فیوره

کلیسا در فاصله قرن سیزدهم تا پانزدهم ساخته شده است و گنبد زیبای این کلیسا در سال ۱۴۳۴ توسط فیلیپو برونلسچی ساخته شد و یکی از بهترین نمونه های تاریخی در سبک معماری Romanesque محسوب می شود.

کلیسای تاریخی سانتا ماریا دل فیوره (Santa Maria del Fiore) در فلورانس

بلندترین نقطه بنای کلیسا در ارتفاع ۸۲ متری از سطح زمین قرار گرفته است و گردشگران علاقمند با طی ۴۱۴ پله به سکوی منظره کلیسا دسترسی خواهند داشت که ازاین نقطه، منظره بسیار زیبای شهر فلورانس در مقابل بازدیدکنندگان قرار می گیرد.
بازدید از کلیسای ماریا دل فیوره یکی از بهترین خاطرات شما از سفر به ایتالیا خواهد بود.

 

واتیکان (Vatican City)

معرفی مهمترین کلیسا های تاریخی – شهر واتیکان منطقه ای خودمختار و مستقل در داخل شهر رم است که پاپ رهبر کاتولیک های جهان در این شهر اقامت دارد.
تعدادی از زیباترین مکان های تاریخی و دیدنی کشور ایتالیا در واتیکان واقع شده اند و مجموعه آثار بسیار باارزش هنری جهان در موزه ها و بناهای تاریخی این دولت خودمختار نگهداری می شوند.

معرفی مهمترین کلیسا های تاریخی - شهر واتیکان (Vatican City) معبد کاتولیک های جهان

معرفی مهمترین کلیسا های تاریخی -واتیکان

مهم ترین بنای تاریخی واتیکان بدون شک، کلیسای سنت پیتر است که آرامگاه سنت پیتر در این کلیسا قرار دارد و مجموعه آثار هنری میکل آنژ در این مکان نگهداری شده و در معرض نمایش عموم قرار گرفته است.

کلیسا و میدان سنت پیتر در قلب واتیکان

میدان سنت پیتر محوطه مرکزی واتیکان است که سخنرانی های پاپ در این محوطه برگزار می شود همینطور صومعه تاریخی Sistine با دیوارهای آجری و نقاشی های زیبای روی سقف این صومعه از شاهکارهای هنری جهان بشمار می روند. موزه واتیکان یکی دیگر از مکان هایی است که آثاری بسیار باارزش از هنرمندان تاریخ ایتالیا را در خود جای داده و بسیار دیدنی است.

 

گالری هنری اوفیتزی (The Uffizi Gallery)

گالری اوفیتزی در واقع یکی از قدیمی ترین و مشهورترین موزه های هنری در جهان است که در شهر فلورانس واقع شده و تعدادی از بهترین و زیباترین آثار هنری مشهورترین هنرمندان تاریخ هنر ایتالیا و جهان در این گالری نگهداری شده و در معرض نمایش عموم قرار گرفته اند.

گالری هنری اوفیتزی (The Uffizi Gallery) در فلورانس

این موزه در واقع تاریخ مصور و حاضر هنر رنسانس در ایتالیا محسوب می شود و آثار هنری متعددی از هنرمندان جهان غرب در کنار مجموعه های هنری که مراحل تحول هنر نقاشی بخصوص از قرن ۱۴ تا ۱۶ میلادی را در مقابل چشمان بازدیدکنندگان نمایش می دهد.

آثار هنری و شاهکارهای بهترین هنرمندان تاریخ جهان در گالری هنری اوفیتزی

علاوه بر آثار هنری و شاهکارهای بهترین هنرمندان تاریخ جهان، تماشای اولین آثار نقاشی هنرمندان مشهور ایتالیا جلوه ای خاص و تجربه ای بیادماندنی برای علاقمندان به هنر بشمار می رود.

 

کلیسای تاریخی سنت مارک (St. Mark’s Basilica)

معرفی مهمترین کلیسا های تاریخی – کلیسای سنت مارک یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری ونیز محسوب می شود.

معرفی مهمترین کلیسا های تاریخی - کلیسای تاریخی سنت مارک (St. Mark's Basilica) ونیز

معرفی مهمترین کلیسا های تاریخی – سنت مارک ونیز

در بازدید از ونیز در هر گوشه و کنار از شهر که در حال گشت و گذار باشید بالاخره از میدان Piazza San Marco سر درخواهید آورد و کلیسای سنت مارک درست در مجاورت این میدان واقع شده است.

نمای داخلی زیبا از کلیسای سنت مارک ونیز ایتالیا

ساختمان کلیسا به تنهایی خودش اثری هنری است که در ساخت آن از سبک های معماری مختلفی استفاده شده اما تأثیر سبک های معماری بیزانس بسیار محسوس است.
استفاده از موزاییک، تزیین با آینه، طلا و سنگ های قیمتی در دکوراسیون داخلی کلیسا نشانگر ارتباط فرهنگی و تجاری ونیز با سرزمین های شرقی در سالهای دور می باشد.

 

معبد پانتئون (Pantheon)

معبد زیبا و باشکوه پانتئون یکی از بهترین و سالم ترین مکان های باستانی جهان بشمار می رود که به دوران روم باستان تعلق دارد و این بنا نماد پیشرفت علم و هنر معماری در امپراطوری رومن محسوب می شود.

معبد پانتئون (Pantheon) امپراطوری روم

سقف زیبا و بی نظیر ساختمان چنان دقیق اندازه گیری و ساخته شده است که بررسی بخش های مختلف ساختمان با استفاده از ابزار مدرن امروزی، کوچکترین خطای مهندسی را نشان نمی دهد و نورپردازی داخلی ساختمان که نهایت استفاده را از نور طبیعی در هنگام روشنایی روز دارد از الگوهای معتبر و بی نظیر معماری داخلی ساختمان بشمار می رود.

معماری داخلی منظم و دقیق معبد پانتئون ایتالیا

فارغ از جذابیت های هنری و معماری در نمای بیرونی و طراحی داخلی ساختمان، آرامگاه اغلب پادشاهان تاریخ ایتالیا و چندین هنرمند مشهور ایتالیایی در این معبد قرار دارد.

 

سایت باستانی رومن (Roman Forum)

بقایای بخشی از شهر باستانی روم در دوره امپراطوری رومن که در داخل بافت مرکزی شهر رم واقع شده و با اندکی بهره گیری از قدرت تخیل می توانید تصور کنید که شهر باستانی روم در گذشته چه شکوه و عظمتی داشته است.

سایت باستانی رومن (Roman Forum)

ستون های بلند، بناهایی عظیم و سالن هایی باشکوه که بیش از ۱۰۰۰ سال قدمت دارند و یادگاری از امپراطوری عظیمی هستند که پایه های تمدن امروزی غرب را تشکیل داد.

سایت باستانی رومن در شهر رم پایتخت ایتالیا

این بخش از شهر رم بدون تغییر باقی مانده و در لیست میراث جهانی سازمان یونسکو ثبت شده است.

 

کلیسای سانتا ماریا میلان (Santa Maria Nascente)

معرفی مهمترین کلیسا های تاریخی – کلیسای تاریخی سانتا ماریا در شهر میلان یکی از زیباترین و بزرگترین بناهای مذهبی جهان و از بهترین نمونه های معماری سبک گوتیگ شناخته می شود.

کلیسای سانتا ماریا میلان (Santa Maria Nascente)

معرفی مهمترین کلیسا های تاریخی – سانتا ماریا میلان

در ساخت نمای بیرونی این کلیسا بیش از ۲۰۰۰ مجسمه و پیکیره از جنس مرمر و ۱۳۵ قالب سنگی تراش خورده که از نمای ساختمان تا بلندترین نقطه سقف و گنبد ساختمان استفاده شده است در حالیکه ۵۲ ستون سنگی، سقف بزرگ و سنگین کلیسا را بر روی اسکلت غول پیکر ساختمان حفظ کرده است.

معرفی مهمترین کلیسا های تاریخی - کلیسای تاریخی سانتا ماریا شهر میلان

هر گوشه و کنار از کلیسای سانتا ماریا شامل دیوارها، نقاشی های روی سقف ها، شمعدان ها و تمام عناصر بکاررفته در رکوراسیون داخلی کلیسا هر یک اثری هنری است و بازدید از این کلیسا در لیست بایدهای سفر به شهر میلان قرار دارد.

 

تورین (Turin)

مهم ترین شهر در شمال ایتالیا که به اندازه میلان بزرگ و پرجمعیت نیست و می توان بدون دغدغه و احساس نگرانی از شلوغی و هرج و مرج رایج در شهرهای بزرگ در این شهر به گردش و گشت و گذار بپردازید.

نمایی زیبا از شهر تورین ایتالیا (Turin)

مشهورترین جاذبه های گردشگری تورین در منطقه تاریخی این شهر واقع شده اند و می توانید به آسانی و با پای پیاده از همه آنها بازدید کنید.

شهر تاریخی و زیبای تورین در شمال ایتالیا

منطقه تاریخی شهر، میدان هایی زیبا، ساختمان هایی تاریخی و دیدنی و مکان هایی را در خود جای داده است که پیشینه تاریخی برخی از آنها به دوران امپراطوری رومن برمی گردد.

 

ساردینیا (Sardinia)

یکی از زیباترین جزایر واقع در دریای مدیترانه که جدای از دیگر نقاط ایتالیا خود به تنهایی یک مرکز گردشگری تمام عیار محسوب می شود و اگر برای بازدیدی کوتاه مدت به این جزیره بروید احتمالاً از بازگشت زودهنگام منصرف خواهید شد و بقیه زمان مسافرت را هم در ساردینیا خواهید گذراند!

جزیره ساردینیا (Sardinia) در ایتالیا واقع در مدیترانه

علاوه بر طبیعت زیبای ساردینیا با سواحل زیبای شنی و آب و هوای آفتابی و بی نظیر، سراسر این جزیره مملو از مکان های تاریخی است که به دوران مختلف تاریخی از تمدن فینیقیه تا امپراطوری رومن تعلق دارند.

جزیره زیبای ساردینیا در مدیترانه

 

برترین جاذبه های دیدنی ایتالیا

جزیره ساردینیا ، کلیسای سانتا ماریا میلان ، سایت باستانی رومن ، معبد پانتئون ، کلیسای تاریخی سنت مارک ونیز ، گالری هنری اوفیتزی فلورانس ، واتیکان ، کلیسای سانتا ماریا دل فیوره ، برج کج پیزا و کلوسیوم رم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود آهنگهای جدید