۶ راه برای از دست دادن وزن و جلوگیری از بازگشت وزن به قبل

راه های کوچک اما موثر برای کمک به کاهش وزن و تثبیت وزن جدید

  • تاریخ انتشار : ۲۱ اسفند ۱۳۹۶
  • تعداد نمایش : 144
  • دیدگاه ها : صفر

آیا می دانید چه چیز سخت تر از رژیم غذایی و از دست دادن وزن است؟ حفظ وزن ، پس از از یک رژیم موفقیت آمیز.

بسیاری از ما سعی کرده ایم از طریق ورزشهای سخت و منظم مانند دویدن و جیم یا رفتن به یک رژیم سخت تلاش کنیم وزنمان را کاهش دهیم، اما بسیاری نیز شکست خورده اند.
خوشبختانه، راه های کوچک اما موثر برای کمک به کاهش وزن ما وجود دارد و در نهایت نیز موفق خواهیم شد. در اینجا چندین روش وجود دارد که به شما در این راه کمک میکند ، با نغمه ها همراه باشید.

 

در ادامه عادت ها و رفتارهایی که کاهش وزن شما را با شکست مواجه میکنند را مرور خواهیم کرد.

اجتناب از خوردن عاطفی

بسیاری از مردم غذا می خورند نه به خاطر اینکه گرسنه هستند، بلکه به دلیل تنش و تنهایی می خواهند احساس آرامش کنند یا فقط می خواهند به خودشان حال بدهند.
این باعث می شود که آنها بیشتر از مقدار مورد نیاز غذا بخورند و به همین سادگی وزن خود را ناخواسته افزایش دهند. برای جلوگیری از خوردن های عاطفی، شما باید تعیین کنید که  در این مواقع چه چیزی را به چه مقدار بخورید.

غذاخوردن غیر اختیاری و عاطفی

اگر خوردن عاطفی در شما در اثر فشار و استرس است، با نوشیدن چای، تمرین و ورزش، مدیتیشن یا هر کار دیگری برای کاهش استرس آن را کنترل کنید.

اگر شما تنها هستید، با دوستان خود ارتباط برقرار کنید، یا چیزهای سرگرم کننده ای برای انجام پیدا کنید.
اگر کمبود انرژی دارید؟ برای هوای خوری ، پیاده روی کنید، یا حرکات کششی انجام دهید. چیزهای زیادی وجود دارد که می توانید شما را از خوردن عاطفی نجات دهد.

 

به چیزی که می خورید توجه کنید

گاهی اوقات ما خیلی درگیر کاری که انجام میدهیم میشویم مانند تماشای تلویزیون، خواندن، استفاده از گوشی های هوشمند و… در واقع متوجه آنچه در حال خوردنش هستیم نمیشویم.
به این ترتیب، چیزی بیش از نیازمان میخوریم. گاهی اوقات ما حتی متوجه نمی شویم که یک بسته بزرگ چیپس را به تنهایی مصرف کردیم، در حالی که کاملا ذهنمان کاملا مشغول چیز دیگری است.

پیشنهاد ما: وعده غذایی خود را کاملا بجوید و مزه آن را عمیقا حس کنید و وقتی که ۵۰ تا ۸۰ درصد حس سیرایی داشتید، خوردن غذا را متوقف کنید.

 

رژیم های سخت غذایی و قرص های کاهش وزن کاری برایتان نمی کنند

رژیم های غذایی و قرص های مخصوص چربی سوزی و کاهش وزن معمولا مردم را نا امید می کنند.
مطمئنا، قرص ها و رژیم ها “کار می کنند” اما به این معنا که شما وزن طی مدت زمانی مشخص از دست میدهید و پس از مدتی کنار گذاشتن باز همان آش و همان کاسه!

رژیم های غذایی و قرص های کاهش وزن

زیرا رژیم های غذایی از محدودیت کالری استفاده می کنند، در حالی که قرص ها اشتها را کاهش می دهند و یا چربی را از بین می برند.
با این حال، از آنجا که رژیم های غذایی و قرص ها صرفا یک راه حل سریع هستند، وزن کاسته شده بزودی باز میگردد. چرا که نمیتوانید تمام عمرتان را با یک رژیم غذایی سخت و یا بسته های قرص بگذرانید.

قرص های کاهش وزن نیز به شما کمک می کنند وزن کم کنید، اما هنوز عادت های غذایی ناسالم را تجربه می کنید، و بعد از مدتی وزن قدیم باز می گردد.

 

فیبر بیشتری در وعده های غذایی خود داشته باشید

اگر تا به حال رژیم غذایی داشته اید، احتمالا آگاه هستید که باید کالری کمتری برای از دست دادن وزن مصرف کنید. با این حال، این بدان معنا نیست که شما باید با خوردن غذای کمتر و احساس گرسنگی روز خود را سر کنید.

رژیم شما باید به گونه ای باشد که برای رفع گرسنگی به مقدار کافی غذا بخورید اما در عین حال وزنتان را هم کم کند. اما این کار جادویی چطور ممکن است؟ غذاهای غنی از فیبر مانند میوه ها، سبزیجات و دانه های جامد در این راه به شما کمک میکنند.

چیزی که در مورد مواد غذایی غنی از فیبر عالی است این که شما مجبور به استفاده از پیمانه اندازه گیری برای شمارش کالری نیستید. می توانید  هر اندازه که بخواهید بخورید، در صورتی که در کره، پودینگ، روغن پخت و پز، یا چربی بالا یا هر چیز دیگری سرخ و پخته نشده باشند (محصولات خام و فرآوری نشده).

 

مراقب میزان مصرف غذاهای مورد علاقه خود باشید

همانطور که قبلا ذکر شد، رژیم های خیلی سخت و محرومیت از خوردن غذاها کاری برای شما نمیکند ، زیرا شما از گروه های مختلف غذایی کامل اجتناب می کنید و خود را گرسنه می بینید.

مراقب میزان مصرف غذاهای مورد علاقه خود باشید

شما می توانید از غذاهای مورد علاقه خود لذت ببرید، تنها شرطش این است که به مقدار کم و با آرامش صرف کنید.
برای رژیم غذایی بهتر، شما می توانید راه هایی برای کاهش کالری و قند در غذاهای مورد علاقه خود پیدا کنید (مانند جایگزین کردن بعضی مواد اولیه غذاها)، و هنوز هم از آنها لذت ببرید.

 

سلامت زندگی کنید

برای رسیدن به نتایج مثبت و پایدار در کاهش وزن، باید از خودتان مراقبت کنید و سلامت خود را حفظ کنید.
قبلا در یک پست جداگانه به شما توصیه های موثری داشتیم برای از دست دادن وزن و افزایش چربی سوزی شامل : هشت ساعت خواب (کمبود خواب به خوردن بیشتر منجر شود) ، ورزش (افزایش سوخت و ساز بدن و سوختن کالری) ، و نوشیدن آب بیشتر (به کاهش کالری کمک می کند).

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود آهنگهای جدید