سفر به مسکو – راه های دسترسی مسکو و سیستم حمل و نقل عمومی

بررسی راه های دسترسی زمینی ، هوایی و آبی به شهر مسکو و شناسایی سیستم حمل و نقل عمومی درون شهری مسکو

  • تاریخ انتشار : ۲۰ اسفند ۱۳۹۶
  • تعداد نمایش : 122
  • دیدگاه ها : صفر

بررسی سیستم حمل و نقل و راه های دسترسی مسکو

بررسی کامل راه های دسترسی زمینی ، هوایی و آبی به شهر مسکو  و شناسایی سیستم حمل و نقل عمومی درون شهری مسکو شامل مترو ، تراموا ، اتوبوس ، ون ، تاکسی ، اتوبوس برقی و اپلیکیشن های درخواست ماشین.

 

دسترسی به مسکو با هواپیما

فرودگاه بین المللی شرمتیفو  (Sheremetyevo International Airport)

راه های دسترسی مسکو – این فرودگاه در ۳۲ کیلومتری شمالغربی مرکز شهر مسکو در شهر کوچک Khimki واقع شده است. فرودگاه شرمتیفو مهم ترین و پرترافیک ترین فرودگاه برای ورود مسافران خروجی به شهر مسکو محسوب می شود که سالیانه میزبان حدود ۳۳ میلیون مسافر است. این فرودگاه شش ترمینال مستقل برای ورود و خروج مسافران دارد که از طریق مسیرهای پیاده روی به یکدیگر متصل هستند.

فرودگاه بین المللی شرمتیفو شهر مسکو (Sheremetyevo International Airport)

فرودگاه بین المللی شرمتیفو شهر مسکو (Sheremetyevo International Airport)

امکانات رفاهی و خدماتی بسیاری در این فرودگاه برای مسافران پیش بینی شده است. تعداد زیادی دستگاه خودپرداز در نقاط مختلف فرودگاه قرار داده شده، چند باجه مخصوص تبدیل ارز (currency exchange office)، چند فروشگاه بزرگ، یک سالن آرایش، داروخانه و چند رستوران و کافی شاپ در محوطه داخلی سالن فرودگاه قرار دارند. اینترنت پرسرعت بی سیم و نامحدود در محوطه ترمینال های فرودگاه در دسترس مسافران قرار داده شده همچنین یک مرکز اقامتی مجهز در طبقه پنجم ترمینال AeroExpress قرار دارد.

نمایی زیبا از فرودگاه شرمتیفو در مسکو

برای تردد بین فرودگاه و مرکز شهر یک مسیر ریلی مخصوص متعلق به شرکت Aeroexpress وجود دارد که مسافران را بین فرودگاه و ایستگاه راه آهن بلاروسکی (Belorussky Railway Terminal) جابجا می کند. قطارها از ساعت ۵ صبح تا ۱۲:۳۰ نیمه شب در فاصله های زمانی ۳۰ دقیقه تا یک ساعته این مسیر را طی می کنند. مدت زمان مسیر حدود ۳۵ دقیقه و قیمت بلیط یک طرفه ۴۷۰ روبل است که در صورت خرید اینترنتی یا از طریق تلفن همراه ۴۲۰ روبل محاسبه می شود. توجه داشته باشید که بلیط خریداری شده یا رسید الکترونیکی خرید بلیط را در طول مسیر و تا هنگام پیاده شدن همراه داشته باشید. برای دسترسی به مرکز شهر از ایستگاه راه آهن بلاروسکی باید از مترو استفاده کنید که مدت زمان این مسیر حدود ۲۰ دقیقه است.

بزرگترین فرودگاه مسکو - مسیر هوایی دسترسی به مسکو

راه های دسترسی مسکو – علاوه بر مسیر ریلی، خطوط اتوبوس شماره ۸۵۱، ۸۱۷، ۹۴۸ و خط شبانه Night Bus H1 بین فرودگاه و مرکز شهر تردد می کنند. مدت زمان تردد در این مسیر بوسیله اتوبوس با توجه به ترافیک مسیر بین ۶۰ تا ۹۰ دقیقه است و قیمت بلیط خط ۸۵۱ اتوبوس ۷۵ روبل و اگر سوار اتوبوس یکی از خطوط ۸۱۷ و ۹۴۸ شدید قیمت بلیط این خطوط ۵۰ روبل است که باید از شخص راننده خریداری شود. رانندگان اتوبوس قادر به صحبت به زبان انگلیسی نیستند و از آنها انتظار راهنمایی گرفتن نداشته باشید در عین حال جای نگرانی وجود ندارد. اتوبوس خط ۸۵۱ مسافران را در مقابل ایستگاه مترو Rechnoy Vokzal پیاده می کند که در سمت راست و در فاصله چند قدمی محل پیاده شدن شما قرار دارد و از آنجا براحتی به مرکز شهر مسکو می رسید.

نمایی از فرودگاه شرمتیفو روسیه

توصیه ما به شما در صورت تصمیم به استفاده از اتوبوس این است که از اتوبوس های خط ۸۵۱ استفاده کنید چرا که در صورت استفاده از اتوبوس های خطوط ۸۱۷ و ۹۴۸ بعد از پیاده شدن در ایستگاه مترو شماره هفت مسکو باید مسیری در حدود ۴۰ دقیقه را برای رسیدن به مرکز شهر طی نمایید که در شرایط سفر شاید چندان خوشایند نباشد. خطوط شبانه از حدود ساعت یک بعد از نیمه شب شروع به کار می کنند و با توجه به کاهش میزان ترافیک مسیر فرودگاه تا مرکز شهر را در مدت زمان کمتری طی می کنند. فاصله زمانی حرکت اتوبوس ها ۳۰ دقیقه است و قیمت بلیط مسیر یکطرفه حداقل ۷۰ روبل می باشد.

موقعیت مکانی فرودگاه بین المللی شرمتیفو مسکو در روسیه

استفاده از تاکسی های مخصوص فرودگاه یکی دیگر از گزینه های موجود برای تردد بین فرودگاه و مرکز شهر مسکو است که مبلغ کرایه این مسیر بصورت ثابت ۱۸۰۰ روبل تعیین شده است (آخرین قیمت در اسفند ۹۶). در صورتی که از اپلیکیشن های اینترنتی برای گرفتن تاکسی می توانید مسیر فرودگاه تا مرکز شهر را با پرداخت مبلغی کمتر بین ۸۵۰ تا ۱۰۰۰ روبل طی کنید.

 

فرودگاه بین المللی دومو ددوفو (Domodedovo International Airport)

راه های دسترسی مسکو – این فرودگاه در فاصله ۴۵ کیلومتری جنوب شرقی مسکو واقع شده است و بلحاظ ترافیک از شلوغ ترین فرودگاه های روسیه بشمار می رود. ترمینال های این فرودگاه دارای تمام امکانات رفاهی شامل اینترنت پرسرعت و رایگان، تعداد زیادی کافه و رستوران و فروشگاه های متنوع و متعدد است و حتی خدمات صدور ویزا در باجه مخصوصی در این فرودگاه انجام می شود.

فرودگاه بین المللی دومو ددوفو شهر مسکو

برای تردد بین این فرودگاه و مرکز شهر مسکو بهترین گزینه موجود، خطوط ریلی Aeroexpress می باشد که بین فرودگاه و ایستگاه راه آهن Paveletsky  تردد می کند. قطارها در فاصله زمانی ۳۰ دقیقه ای از ایستگاه حرکت خارج می شوند و ساعت کاری ایستگاه از ۶ صبح تا ۱۲:۳۰ نیمه شب می باشد. مدت زمان این مسیر ۵۰ دقیقه و قیمت بلیط ۴۷۰ روبل برای یک مسیریکطرفه می باشد که در صورت خرید آنلاین تخفیف ۵۰ روبل نصیبتان می شود. توجه داشته باشید که بلیط خریداری شده را تا پیاده شدن از قطار به همراه داشته باشید. بعد از پیاده شدن در مقابل ایستگاه مترو باید مسیری ۲۰ دقیقه ای تا مرکز شهر را طی کنید.

فرودگاه بین المللی دومو ددوفو (Domodedovo International Airport)

اتوبوس های خط ویژه فرودگاه در فاصله های ۱۵ دقیقه ای ایستگاه را ترک می کنند که در ساعات شب این فاصله زمانی به ۴۰ دقیقه افزایش پیدا می کند. مدت زمان این مسیر حدود یک ساعت و قیمت بلیط ۱۲۰ روبل است. بعد از پیاده شدن در مقابل ایستگاه Domodedovskaya باید مسیر ۴۰ دقیقه ای تا مرکز شهر را بوسیله مترو طی نمایید. تاکسی های ویژه فرودگاه نیز با دریافت ۱۶۵۰ روبل شما را از فرودگاه به مرکز شهر می رسانند که در صورت رزرو آنلاین بوسیله اپلیکیشن موبایل کرایه ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ روبل خواهد شد.

 

فرودگاه بین المللی ونوکوو (Vnukovo International Airport)

راه های دسترسی مسکو – این فرودگاه در فاصله ۳۰ کیلومتری از جنوب غربی مرکز شهر مسکو قرار دارد و با میانگین ۱۲ میلیون مسافر در طول سال یکی از فرودگاه های پرترافیک روسیه محسوب می شود.

فرودگاه بین المللی ونوکوو مسکو (Vnukovo International Airport)

مانند دو فرودگاه دیگر، بهترین وسیله برای رفت و آمد بین فرودگاه و مرکز شهر خط ریلی Aeroexpress می باشد که از ساعت ۶ صبح تا نیمه شب و در فاصله های زمانی ۳۰ تا ۶۰ دقیقه ای مسافران را از فرودگاه به ایستگاه راه آهن Kievsky می رساند. مدت زمان این مسیر حدود ۴۰ دقیقه و قیمت بلیط ۴۷۰ روبل (در صورت خرید اینترنتی ۴۲۰ روبل) است. بعد از پیاده شدن از قطار در ایستگاه Kievsky یک مسیر ۲۰ دقیقه ای با مترو برای رسیدن به مرکز شهر باقی می ماند.

فرودگاه بین المللی ونوکوو مسکو روسیه

اتوبوس های خطوط ۶۱۱ و ۹۱۱ بین ساعات ۶ صبح تا ۱ بعد از نیمه شب در فاصله های زمانی ۱۵ دقیقه در مسیر فرودگاه تا نقاط مختلف شهر مسکو رفت و آمد می کنند. مدت زمان رسیدن به اولین ایستگاه در شهر مسکو حدود ۴۰ دقیقه است و مبلغ بلیط ۵۵ روبل خواهد بود. بعد از پیاده شدن از اتوبوس مسیرهایی ۳۰ تا ۴۰ دقیقه ای برای رسیدن به منطقه مرکز شهر پیش روی شما خواهد بود. تاکسی های خط ویژه این فرودگاه با کرایه حداقل ۱۵۰۰ روبل شما را به مرکز شهر می رسانند و در صورت استفاده از اپلیکیشن موبایل با مبلغ کمتر از ۱۰۰۰ روبل در مرکز شهر مسکو پیاده خواهید شد.

 

دسترسی به مسکو با قطار

راه های دسترسی مسکو – مسکو با ۹ ایستگاه بزرگ راه آهن که در شبکه راه آهن ملی روسیه فعالیت می کنند، بزرگترین مرکز ارتباط ریلی در کشور محسوب می شود که با تمام شهرها و نقاطی از روسیه که دارای خط آهن هستند ارتباط دارد و از دو جهت با تمام کشورهای آسیا و اروپا نیز در ارتباط است که از این لحاظ دارای موقعیتی منحصربفرد می باشد.

دسترسی به مسکو با قطار - ایستگاه مرکزی قطار مسکو

با توجه به طولانی بودن فصل سرما در کشور روسیه و بارش برف سنگین در اغلب نقاط و مسیرهای جاده ای در حدود نیمی از سال، مسافرت با قطار گزینه اول و موردعلاقه در روسیه محسوب می شود. ایستگاه های قطار مسکو همیشه و در هر ساعت از شبانه روز مملو از جمعیت هستند و با وجود حضور دائمی نیروهای پلیس، متاسفانه هنوز مشکلات امنیتی در این ایستگاه ها وجود دارد البته جرائم همراه با خشونت به ندرت مشاهده می شود و رایج ترین مشکل در این مکان ها، جیب بری و کیف قاپی است.

ایستگاه های قطار شهر مسکو

خرید بلیط قطار در تمام ایستگاه های شهر مسکو امکان پذیر است همینطور برای خرید آنلاین بلیط می توانید به سایت اینترنتی مراجعه کنید. بلیط ها توسط مأموران که اغلب مسلط به زبان انگلیسی هستند کنترل می شود. توجه داشته باشید که برای مسیرهای بین المللی باید نسخه پرینت و تأیید شده بلیط را به همراه داشته باشید.

 

دسترسی به مسکو با کشتی

راه های دسترسی مسکو – در واقع هیچ سیستم منظم حمل و نقل مسافربری دریایی به مسکو وجود ندارد و تنها کشتی های اقیانوس پیما که در قالب تورهای بزرگ گردشگری وارد آبهای روسیه می شوند در برنامه زمانی تعیین شده در ترمینال شمالی کانال مسکو پهلو می گیرند.

دسترسی به مسکو با کشتی و از طریق راه های آبی

شبکه ای از دهها کانال در شهر روسیه که به رودهای ولگا و موسکوا متصل هستند در فاصله دورتر به دریای بالتیک و همینطور دریای سیاه، دریای آزوف و دریای کاسپین متصل می شوند که مسافرت و رفت و آمد بوسیله قایق های شخصی بزرگ و کوچک را امکان پذیر می کند.

 

حمل و نقل عمومی در مسکو

راه های دسترسی مسکو – برای رفت و آمد در منطقه مرکز شهر مسکو بهترین گزینه پیشنهادی ما، پیاده روی است اما اگر می خواهید بین مناطق مختلف شهر به رفت و آمد بپردازید بهتر است از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنید که در بین آنها استفاده از مترو تجربه ای بهتر محسوب می شود.

بهترین شیوه برای استفاده از مترو خرید بلیط های مخصوص به رنگ قرمز است که شماره درج شده در این بلیط ها، تعداد مسیرهای مجاز با استفاده از هر بلیط می باشد.
این بلیط ها برای اتوبوس های عمومی و اتوبوس های برقی در سطح شهر نیز قابل استفاده می شود. قیمت یک بلیط مخصوص با یازده مسیر داخل شهری ۳۲۰ روبل است. ارزان ترین شیوه استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی در مسکو خرید کارت الکترونیکی  قابل شارژ Troika است که با قیمت پایه ۵۰ روبل در تمام ایستگاه های مترو فروخته می شود و بالاترین قیمت برای کارت های ۲۰ مسیره ۷۲۰ روبل است.

 

مترو مشهور مسکو

راه های دسترسی مسکو – شبکه مترو مسکو از قدیمی ترین و زیباترین سیستم های مترو در جهان محسوب می شود که در سال ۱۹۳۵ تأسیس شده است. ایستگاه های مترو در مسکو از ساعت ۵:۳۰ تا ۱ نیمه شب کار می کنند و ساعت کار خطوط کمربندی و حومه شهر تا ۱:۳۰ ادامه دارد. بعد از این ساعت رفت و آمد قطارها متوقف می شود اما همچنان رفت و آمد مردم برای استفاده از مسیرهای ارتباطی بین ایستگاه ها و مسیرهای ورود و خروج ایستگاهها بخصوص در شب های سرد زمستانی ادامه دارد ضمن اینکه در ساعات تعطیلی ایستگاه ها پلکان برقی خاموش می شوند.

مترو مشهور مسکو - ایستگاه های زیبای مترو در شهر مسکو

اغلب ایستگاه های مترو دارای تابلوهای راهنما به زبان انگلیسی هستند اما تابلوهای راهنما در برخی ایستگاهها به زبان روسی است اگرچه در داخل تام قطارهای مترو نقشه های کامل شبکه مترو مسکو همراه با نام ایستگاهها قرار داده شده که می توانید بسیار مفید باشد. دقت داشته باشید که در شبکه مترو مسکو دو ایستگاه با اسم مشابه Smolenskaya  و دو ایستگاه با اسم Arbatskaya وجود دارند که هیچ ارتباطی با هم ندارند پس درباره انتخاب مسیر و پیاده شدن در ایستگاه ها از نقشه مترو استفاده کنید. پیشنهاد ما به شما این است که حتما یک نسخه از نقشه مترو مسکو را در گوشی همراه خود ذخیره کنید.

شبکه مترو شهر مسکو - ایستگاه زیبای مترو در مسکو

تمام قطارهای مترو مسکو دارای اینترنت بی سیم رایگان هستند که برای اتصال و استفاده از آن حتما باید شماره گوشی مورد استفاده شما متعلق به یکی از اپراتورهای داخلی کشور روسیه باشد. بعضی از ایستگاهها در عمق زیادی نسبت به سطح زمین ساخته شده اند و رفت و آمد از ورودی ایستگاه تا خطوط اصلی سوارشدن به قطارهای مترو ممکن است زمان زیادی طول بکشد. توصیه می شود که از ورودی اصلی ایستگاه موردنظر وارد شوید و از مسیرهای ارتباطی بین ایستگاه ها تنها در مواقع ضروری و غیرقابل اجتناب استفاده کنید. هنگام استفاده از پلکان برقی اگر قصد ایستادن دارید در سمت راست بایستید و اگر قصد حرکت دارید از سمت چپ استفاده کنید.

مترو مسکو - زیباترین ایستگاه های مترو جهان

یکی از دلایل شهرت مترو مسکو، معماری بسیار زیبا و نورپردازی جالب توجه در ایستگاه ها است که معماری روسیه در آن کاملا به چشم میخورد و حتی تورهای گردشگری ویژه بازدید از زیباترین ایستگاه های مترو بطور دائم در مسکو برگزار می شود و بسیار هم محبوب گردشگران است.
ایستگاه های Komsomolskaya ، Novoslobodskaya ، Kievskaya ، Kropotkinskaya ، Kievskaya ، Arbatskaya ، Ploschad’ Revolyutsii، Mayakovskaya  و Arbatskaya  زیباترین ایستگاه های مترو مسکو محسوب می شوند. ایستگاه Vorob’evy gory در خط شماره ۱ ، یکی از مسیرهای زیبا و منحصربفرد مترو در جهان محسوب می شود که از روی پل ساخته شده بر روی رودخانه بزرگ Moscow  عبور می کند که دارای مسیر مجزا برای خودرو در طبقه بالاتر می باشد. یکی دیگر از جذابیت های این مسیر بخصوص در بلندی های Vorob’evy است که مناظری بسیار زیبا از شهر مسکو در مقابل شما قرار می گیرد.

زیباترین ایستگاه مترو شهر مسکو

ایستگاه های مترو مسکو بطور عمومی از فضایی خوب و امن برخوردارند اما با توجه به شلوغی و ازدحام در برخی ایستگاه ها مشکلاتی مثل جیب بری و کیف قاپی وجود دارد. برخی بزهکاران حرفه ای درست لحظه ای قبل از بسته شدن درب ها تلفن همراه یا کیف افراد را می قاپند و پا به فرار می گذارند پس مراقب این موارد باشید. در ساعات نیمه شب وارد ایستگاه ها نشوید چون نیروهای امنیتی در این ساعات حضور ندارند.

 

اتوبوس و تراموا

راه های دسترسی مسکو – تمام خیابان های اصلی شهر مسکو در پوشش سیستم حمل و نقل عمومی مسکو قرار دارند و حداقل یک اتوبوس عمومی برای هر خیابان اختصاص داده شده است. ساعت کار شبکه اتوبوس شهری مسکو نیز بین ۵:۳۰ صبح تا یک بعد از نیمه شب است اما در برخی از خطوط اصلی شهر اتوبوس ها بصورت شبانه روزی رفت و آمد دارند.

تراموا - سیستم حمل و نقل عمومی مسکو

به دلیل ترافیک سنگین در مناطق مختلف مسکو که محدود به مرکز شهر نیست به هیچ عنوان نمی توانید روی برنامه زمانی مندرج در ایستگاه ها حساب کنید و اتوبوس ها در بازه های زمانی مختلف به ایستگاه ها می رسند و باید در ایستگاه منتظر باید و امیدوار باشید اتوبوس زودتر از راه برسد!

حمل و نقل عمومی در مسکو با اتوبوس شهری

همینطور مسیرهای بسیار زیادی از مناطق مسکو تحت پوشش خطوط تراموا قرار دارند که از وسایل نقلیه نوستالژیک و همچنان موردعلاقه مردم روسیه محسوب می شود اگرچه به دلیل تراکم و ازدحام در خیابان های مرکز شهر دیگر در این مناطق رفت و آمد نمی کنند. مزیت استفاده از تراموا این است که به دلیل در اختیار داشتن خطوط ویژه به نسبت کمتر از اتوبوس ها در ترافیک های کلافه کننده مسکو گرفتار می شوند. توصیه ما این است که اپلیکیشن Yandex Transport را در گوشی همراه خود نصب کنید. این اپلیکیشن آخرین نقشه از خطوط اتوبوس و تراموا مسکو و موقعیت لحظه ای وسایل نقلیه را در اختیار شما قرار می دهد.

 

خودروهای ون (مارشروتکا)

راه های دسترسی مسکو – خودروهای ون هم از وسایل نقلیه عمومی موردعلاقه روس ها بشمار می روند که در همان مسیرهای مشابه اتوبوس های عمومی فعالیت می کنند  با این تفاوت که از توقف های منظم در ایستگاه های تعیین شده خبری نیست.

کرایه ون در روسیه - خودروهای ون مسکو (مارشروتکا)

در ضمن سبک رانندگی اغلب رانندگان این خودروها هیچ تناسبی با وسایل نقلیه عمومی ندارد و برای پیاده شدن در نقطه موردنظر باید حسابی آماده باشید تا بموقع فریاد بزنید Остановите здесь! (Astanaviti zdes) یعنی همینجا نگهدار! یک ضرب المثل روسی وجود دارد که می گوید Тише скажешь – дальше выйдешь یعنی اگر آرام صحبت کنی کلی راه اضافه باید بروی!

 

سیستم مونوریل مسکو

راه های دسترسی مسکو – مونوریل مسکو به طول ۴٫۷ کیلومتر و با ۶ ایستگاه در حال فعالیت است. مونوریل در مقایسه با مترو دارای سرعتی کمتر، فاصله زمانی حرکت بیشتر و ساعات کاری کمتری در طول روز دارد اما بزرگترین و جذاب ترین مزیت استفاده از مونوریل مناظر بسیار زیبا و به اصطلاح کارت پستالی در طول مسیرهای مختلف می باشد که طرفداران پرشماری دارد و شاید بتوان آنرا از جاذبه های گردشگری مسکو هم بشمار آورد.

سیستم مونوریل مسکو

در گشت و گذار و بازدید از مکانهای دیدنی مسکو می توانید برای بازدید از برج آستانکینو (Ostankino Tower) و یا مرکز هنری VDNKh exhibition از خطوط مونوریل استفاده کنید.

 

کرایه تاکسی در شهر مسکو

تاکسی در مسکو به وفور وجود دارد اما بسیار مراقب تاکسی های بدون مجوز یا شخصی باشید. آنها بظاهر از تاکسی متر استفاده می کنند اما کرایه یک مسیر ۱۰ دقیقه ای همراه با آنها می توانید به سادگی بجای ۴۰۰ روبل، ۳۰۰۰ روبل تمام شود. قبل از سوارشدن و شروع به حرکت حتماً درباره کرایه قطعی مسیر مذاکره کنید و به توافق برسید.

تاکسی در مسکو - کرایه تاکسی در روسیه

راه های دسترسی مسکو – در بین گزینه های موجود در شهر مسکو، مبلغ کرایه های شرکت  از همه ارزان تر است که ۵۰ روبل بصورت مبلغ اولیه، ۸ روبل در دقیقه و ۸ روبل در ازای هر کیلومتر در مجموع مبلغ کرایه شما را تشکیل می دهد و حداقل مبلغ کرایه برای کوتاهترین مسیرها حدود ۱۰۰ روبل خواهد شد. می توانید با راننده ها مذاکره کنید که از دستگاه تاکسی متر استفاده نکنند و مبلغی قطعی را برای کل مسیر توافق کنید که این مبلغ برای مسیرهای کمربندی مسکو در حال حاضر ۲۵۰ روبل است و برای مسیرهای داخل شهر ممکن است مذاکره کمی سخت تر باشد اما نگران نباشید، همیشه راننده ای پیدا می شود که شرایط شما را قبول کند.

هزینه کرایه تاکسی در مسکو - راهنمای سفر به مسکو

راه های دسترسی مسکو – توصیه می کنیم از اپلیکیشن های تلفن همراه متعلق به شرکت های خدمات نقلیه عمومی مثل Uber ،Yandex  و GetTaxi استفاده کنید که این روزها از استقبال زیادی برخوردار هستند و یک سیستم بسیار قابل اعتماد برای استفاده از تاکسی ارائه می کنند. سیستم نظارتی و خدمات مشتری این کمپانی ها رانندگان را مجاب می کند رفتاری مناسب با مشتریان داشته باشند و کرایه های منطقی و مناسب در ازای مسیرهای مختلف طلب کنند.  تاکسی های به رنگ زرد که اغلب فورد هستند به شرکت تاکسیرانی Novoye Zholtoye Taxi تعلق دارند که در ازای ۲۵۰ روبل شما را به هر نقطه ای در محدوده شهری مسکو می رسانند و این روزها در مسکو بسیار محبوب شده اند. همینطور تمام رانندگان تاکسی شرکت LingoTaxi به زبان انگلیسی مسلط هستند که می تواند انتخاب بسیار خوبی برایتان باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود آهنگهای جدید