مسیرهای ارتباطی شهرهای میزبان جام جهانی ؛ مسکو ، سنت پترزبورگ ، کازان و سوچی

معرفی مسیرهای ارتباطی شهرهای میزبان جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه – مسیرهای هوایی، زمینی و دریایی شهرهای مسکو ، سنت پترزبورگ ، سوچی و کازان

 • تاریخ انتشار : ۹ آذر ۱۳۹۶
 • تعداد نمایش : 341
 • دیدگاه ها : صفر

جام جهانی روسیه نزدیک است. اگر قصد سفر به این کشور زیبا را برای حمایت از تیم ملی کشورتان دارید ، همراه ما باشید تا اطلاعات جامع و مفیدی که در طول سفر به آنها نیاز خواهید داشت را در اختیارتان قرار دهیم.

در این مطلب مسیرهای ارتباطی شهرهای میزبان جام جهانی را مورد بررسی قرار میدهیم ، راه های دریایی ، زمینی و هوایی و اطلاعات مربوط به بعد مسافت شهر ها از یکدیگر را بطور کامل در اختیارتان قرار میدهیم.

نمای کلی و نقشه شهرهای میزبان بازیهای جام جهانی 2018

نمای کلی و نقشه شهرهای میزبان بازیهای جام جهانی ۲۰۱۸

دسترسی به شهرهای میزبان

جام جهانی ۲۰۱۸ در یازده شهر روسیه برگزار می شود که عبارتند از مسکو، سوچی، کازان، سنت پیترزبورگ، یکاترینبورگ، سارانسک، ولگوگراد، روستوف، نیژنی نووگراد، کالنین گراد و سامارا.
در آینده نزدیک شرح کامل معرفی و راهنمای جامع سفر به هریک از این شهرهای میزبان را در اختیار شما قرار خواهیم داد. در این مطلب به نحوه دسترسی به ۴ شهر از مهم ترین شهرهای میزبان جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه از روش های مختلف هوایی، جاده ای و ریلی می پردازیم. البته دقت داشته باشید که با رسیدن به شهر مسکو می توانید به هر یک از دیگر شهرهای میزبان مسابقات دسترسی داشته باشید.

نمایی زیبا از شهر مسکو ، میزبان بازی افتتاحیه و فینال جام جهانی

نمایی زیبا از شهر مسکو ، میزبان بازی افتتاحیه و فینال جام جهانی

دسترسی به مسکو با هواپیما

شهر مسکو ۴ فرودگاه بزرگ و بین المللی را در خود جای داده است که در منطقه ای به مساحت ۲۰ کیلومتر قرار گرفته اند. فرودگاه (SVO : Sheremetyevo) در شمال غربی، فرودگاه (VKO : Vnukovo) در جنوب غربی، فرودگاه (DME : Domodedovo) در شمال مسکو و فرودگاه (ZIA : Zhukovsky) در جنوب شرقی شهر مسکو واقع شده اند.
بهترین روش برای دسترسی به مرکز شهر مسکو از هر یک از فرودگاه های این شهر، قطار سریع السیر موسوم به Aeroexpress می باشد.

فرودگاه Sheremetyevo مسکو

فرودگاه Sheremetyevo مسکو

بلیط های سوارشدن به این قطار هم به روش الکترونیک و از طریق اینترنت یا اپلیکیشن موبایل و هم از طریق باجه های مستقر در سالن فرودگاه و ایستگاه های قطار در شهر مسکو قابل خریداری می باشد. تنها فرودگاه Zhukovsky مسیرهای ارتباطی این قطارها را پشتیبانی نمی کند و در عوض این فرودگاه دارای یک خط قطار اختصاصی از ایستگاه Kazansky Vokzal به ایستگاه Otdykh می باشد که از این ایستگاه مسافران با free shuttle به فرودگاه منتقل می شوند.

دسترسی به مسکو با قطار

شهر مسکو دارای ۹ ایستگاه قطار می باشد که در زبان روسی به آن (vokzal) گفته می شود. تمام این ایستگاه های قطار در فاصله های نزدیک به مرکز شهر مسکو واقع شده اند و درست در کنار یک ایستگاه مترو قرار گرفته اند و اغلب دارای مسیر های رفت و آمد با این ایستگاه ها می باشند.

ایستگاه قطار مسکو

ایستگاه قطار مسکو

ایستگاه های نه گانه قطار مسکو

 • Belorussky Vokzal (منطقه شمال و غرب شهر)
 • Kazansky Vokzal (منطقه شرق و جنوب شرق)
 • Kievsky Vokzal (غرب مسکو)
 • Kursky Vokzal (منطقه جنوب و غرب)
 • Leningradsky Vokzal (شمال غربی مسکو)
 • Paveletsky Vokzal (منطقه جنوب و جنوب غربی)
 • Rizhsky Vokzal (منطقه شمال و غرب شهر)
 • Savelovsky Vokzal (حومه شهر)
 • Vokzal (منطقه شرق و شمال شرق)

فاصله زمانی مسکو با دیگر شهرهای میزبان از طریق قطار

مسافرت بین مسکو و سنت پیترزبورگ (Saint Petersburg) با قطارهای عادی حدود ۹ ساعت طول می کشد و قطارهای پرسرعت در تنها ۴ ساعت مسافت بین این دو شهر را طی می کنند. مسافت بین مسکو و کازان (Kazan) بین ۱۱٫۵ تا ۱۲٫۵ ساعت همچنین مدت زمان مسافرت از مسکو به شهر ساحلی سوچی (Sochi) کمی بیشتر از ۲۴ ساعت است. برای رسیدن به شهر وولگوگراد (Volgograd) باید مسافرتی ۲۴ ساعته را با قطارهای معمولی تجربه کنید در حالیکه قطارهای سریع السیر این مسیر را در ۱۸ ساعت طی می کنند.

برای دسترسی به شهر اکاترینبرگ (Ekaterinburg) باید حدود ۲۰ ساعت در قطار بنشینید و مدت زمان سفر به شهر نیژنی نوگراد (Nizhny Novgorod) بین ۴ تا ۶ ساعت می باشد. برای مسافرت به شهر روستوف بوسیله قطار نوع قطاری که انتخاب می کنید بسیار اهمیت دارد. قطارهایی که روی بدنه آنها عبارت Premium نوشته شده است این مسیر را در مدت زمان ۱۵ تا ۱۷ ساعت طی می کنند در حالیکه قطارهای معمولی همین مسافت را در مدت زمان بسیار بیشتر بین ۲۰ تا ۳۰ ساعت طی می کنند. مدت زمان سفر بین شهرهای مسکو و سامارا (Samara) بوسیله قطارهای معمولی سفری ۱۵ تا ۲۴ ساعت می باشد در حالیکه همین سفر با قطارهای ویژه (Zhiguli) حدود ۱۳ ساعت می باشد. برای دسترسی به شهر سارانسک (Saransk) دو نوع قطار معمولی و قطارهای موسوم به Mordovia وجود دارد و مدت زمان سفر بین ۹ تا ۱۰ ساعت می باشد.

دسترسی به مسکو با اتوبوس

مهم ترین ترمینال اتوبوس در شهر مسکو، پایانه مسافربری Yuzhniye Vorota می باشد که در جنوب مسکو واقع شده است. نام این ترمینال در زبان روسی به معنای دروازه جنوبی می باشد (Southern Gate) و دورترین مسیرهای داخلی و همچنین مسیرهای بین المللی در تمام نقاط اروپا را تحت پوشش قرار می دهد.

مسیرهای جاده ای دسترسی به مسکو پایتخت روسیه

مسیرهای جاده ای دسترسی به مسکو پایتخت روسیه

نکته جالب درباره این ترمینال اتوبوس در شهر مسکو، وجود سرویس های رایگان به نزدیک ترین ایستگاه های مترو در منطقه مانند ایستگاه های Maryino ، Bratislavskaya و Domodedovskaya می باشد که در فاصله های ۱۵ تا ۳۰ دقیقه با توجه به تراکم مسافران حرکت می کنند. در حالیکه برخی از اتوبوس های این ترمینال در مقابل ایستگاه های قطار مهم مانند ایستگاه های Kazansky ، Paveletsky ، Tyoply Stan ، Vykhino و Tushinskaya توقف می کنند که مزیتی مهم برای مسافران محسوب می شود.

ترمینال مرکزی اتوبوس مسکو (Shchelkovo Central Bus Station) در شمال شرق شهر واقع شده است. این ایستگاه در حال بازسازی کامل است و متاسفانه برنامه زمانی انجام این پروژه در سال ۲۰۱۹ خاتمه می یابد و این ایستگاه در مدت زمان برگزاری بازی های جام جهانی قادر به سرویس دهی نخواهد بود. از دیگر ایستگاه های اتوبوس مهم در شهر مسکو می توان به Yuzhniye Vorota و Tyoply Stan اشاره کرد.

امکانات و زیرساخت های جاده ای روسیه و مسکو برای سفر بین شهری

امکانات و زیرساخت های جاده ای روسیه و مسکو برای سفر بین شهری

فاصله زمانی مسکو با دیگر شهرهای میزبان با اتوبوس

مسافت طولانی بین شهرهای مسکو و سنت پیترزبورگ (St. Petersburg) بستگی به نوع اتوبوس بین ۱۰ تا ۱۵ ساعت است. مدت زمان سفر به شهر کازان (Kazan) 12 تا ۱۵ ساعت و مدت زمان سفر به سوچی (Sochi) 24 تا ۳۶ است. سریع ترین سرویس اتوبوس به شهر وولگوگراد (Volgograd) 13 ساعت و کندترین سرویس در مدت زمان ۲۰ ساعت شما را به این شهر می رساند. مدت زمان سفر به نیژنی نووگراد (Nizhny Novgorod) 6 تا ۹ ساعت و مدت زمان سفر بین مسکو و روستوف (Rostov) بین ۱۳ تا ۲۰ ساعت است. مسیر مسکو به سامارا (Samara) 16 ساعت و مسافرت زمینی با اتوبوس به مقصد سارانسک (Saransk) مسافتی ۱۲ تا ۱۴ ساعته است. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به سایت های اینترنتی فروش بلیط شرکت های اتوبوسرانی روسیه مانند سایت های www.rasp.yandex.ru و www.bus.tutu.ru مراجعه کنید.

دسترسی به سنت پیترزبورگ با هواپیما

فرودگاه بزرگ و بین المللی پولکوو (Pulkovo Airport : LED) در ۲۵ کیلومتری مرکز شهر واقع شده است. این فرودگاه بلحاظ تعداد حمل و نقل روزانه مسافر در رتبه چهارم فرودگاه های کشور روسیه قرار دارد و نکته مورد توجه این است که هر سه فرودگاه در رتبه های بالاتر از این فرودگاه در شهر مسکو واقع شده اند. برای دسترسی به مرکز شهر سنت پیترزبورگ از این فرودگاه باید از یکی از روش های خودروهای کرایه ای، تاکسی مخصوص فرودگاه و یا استفاده از اتوبوس و مترو استفاده کنید.

نمایی زیبا از شهر سنت پترزبورگ روسیه

نمایی زیبا از شهر سنت پترزبورگ روسیه

فرودگاه Pulkovo شهر سنت پترزبورگ

فرودگاه Pulkovo شهر سنت پترزبورگ

دسترسی به سنت پیترزبورگ با قطار

سنت پیترزبورگ ۵ ایستگاه راه آهن را در خود جای داده است که ایستگاه مرکزی (Moskovsky Vokzal) جایی است که قطارهای مسکو در آنجا توقف می کنند. در مقابل تمام ایستگاه های قطار سنت پیترزبورگ یک ایستگاه مترو نیز ساخته شده است که دسترسی مستقیم از ایستگاه های قطار به تمام نقاط شهر را برای مسافران فراهم ساخته است. دسترسی مستقیم به شهر سنت پیترزبورگ از کشورهای فنلاند، لتونی، استونی و تعدادی دیگر از کشورهای بلوک شرق اروپا امکان پذیر است. قطارهایی که از مسیر این کشورها وارد سنت پیترزبورگ می شوند در ایستگاه های Ladozhsky ، Finlandsky و Baltiysky توقف می کنند.

ایستگاه قطار سنت پترزبورگ

ایستگاه قطار سنت پترزبورگ (سن پترزبورگ)

فاصله زمانی سنت پیترزبورگ با دیگر شهرهای میزبان با قطار

برنامه حرکت قطارهای مسیر مسکو و سنت پیترزبورگ (سن پترزبورگ) بصورت مرتب و روزانه انجام می شود که مدت زمان این مسیر برای قطارهای معمولی ۸ ساعت و برای قطارهای سریع السیر حدود ۴ ساعت است. مدت زمان سفر به شهر کازان (Kazan) حدود ۲۴ ساعت است. طولانی ترین مسافرت با قطار از سنت پیترزبورگ به یکی از شهرهای میزبان مسابقات جام جهانی متعلق به مسیر مسافرتی به سوچی (Sochi) با مدت زمان ۴۸ ساعت است.

سفر با قطار به شهر کالینینگراد (Kaliningrad) 24 ساعت طول می کشد مگر انکه بلیط قطارهای Volga را تهیه کنید که این قطارها شما را در ۱۴ ساعت به آن شهر می رسانند. قطارهای eponymous مسیر سنت پیترزبورگ تا سامارا (Samara) را در ۳۱ ساعت طی می کنند در حالیکه همین مسیر توسط قطارهای معمولی در ۳۹ ساعت طی می شود. شهرهای وولگوگراد (Volgograd)، روستوف (Rostov)، سارانک (Saransk) و ایکاترینبرگ (Ekaterinburg) در فاصله یک روز و نیم (۳۶ ساعت) از سنت پیترزبورگ قرار دارند.

دسترسی به سنت پیترزبورگ با اتوبوس

ایستگاه مرکزی اتوبوس سنت پیترزبورگ در مجاورت کانال Obvodny واقع شده و دهها مسیر و مقصد در کشور روسیه و نقاط مختلف اروپا را تحت پوش قرار می دهد. ایستگاه مترو Obvodny نیز در نزدیکی این ایستگاه قرار دارد. برخی اتوبوس های مسیرهای بین المللی در ایستگاه راه آهن Vitebsky توقف می کنند یا از آن ایستگاه حرکت می کنند و ایستگاه نزدیک ترین ایستگاه مترو در این منطقه می باشد. ترمینال اتوبوس Severny در منطقه Murino در شمال شهر سنت پیترزبورگ به تازگی افتتاح شده است و ایستگاه Devyatkino نزدیک ترین ایستگاه مترو در منطقه شمال شهر سنت پیترزبورگ محسوب می شود. بین شهرهای سنت پیترزبورگ و مسکو مسیرهای متعددی برای تردد اتوبوس ها وجود دارد که مدت زمان مسافرت بین این دو شهر توسط اتوبوس بین ۹ تا ۱۵ ساعت می باشد. مدت زمان سفر به شهرهای وولگوگراد (Volgograd)، روستوف (Rostov) و کازان (Kazan) حدود ۲۴ ساعت است. مدت زمان سفر به نیژنی نووگراد (Nizhny Novgorod) بین ۱۹ تا ۲۱ ساعت می باشد.

ایستگاه قطار مرکزی شهر سن پترزبورگ روسیه

ایستگاه قطار مرکزی شهر سن پترزبورگ روسیه

دسترسی به سنت پیترزبورگ از مسیر دریایی

کشتی های کوچک و بزرگ مسافربری در مسیر دریایی سنت پیترزبورگ فعالیت می کنند. کشتی های کوچک مسافربری (ferry) از شهرهای هلسینکی (فنلاند)، تالین (استونی) و استکهلم (سوئد) در ترمینال دریایی سنت پیترزبورگ پهلو می گیرند که در جزیره Vasilievsky Island در بخشی از شهر سنت پیترزبورگ محسوب می شود واقع شده است همچنین کشتی های غول پیکر مسافربری (cruise ship) در بندرگاه های Sea Façade و Lt. Schmidt پهلو می گیرند.

دسترسی به کازان با هواپیما

فرودگاه بین المللی کازان (KZN) در ۲۵ کیلومتری جنوب شهر کازان واقع شده است. برای رفت و آمد بین فرودگاه و مرکز شهر باید از تاکسی ویژه فرودگاه یا قطارهای درون شهری کازان استفاده کنید که روزانه ۸ بار مطابق جدول زمانبندی در مسیر فرودگاه به مرکز شهر رفت و آمد می کنند که مدت زمان این مسیر ۳۰ دقیقه است. فرودگاه بین المللی کازان انواع پروازهای داخلی و بین المللی را تحت پوشش قرار می دهد اما متداول ترین پروازهای روزانه در این فرودگاه مربوط به هلسینکی، باکو، بارسلون، دوبی، پراگ، دوشنبه و استانبول می باشد.

فرودگاه بین المللی کازان روسیه

فرودگاه بین المللی کازان روسیه

دسترسی به کازان با قطار

ایستگاه مرکزی راه آهن کازان (Passazhirskaya) در مرکز شهر واقع شده است و تقریباً تمام شهرهای روسیه را تحت پوشش قرار می دهد. مدت زمان سفر بین مسکو و کازان حدود ۱۲ ساعت و فاصله این شهر با سنت پیترزبورگ حدود ۲۴ساعت است. برای دسترسی به شهر جذاب سوچی باید مسافرتی ۲۴ ساعته با قطار را به جان بخرید.

ایستگاه قطار کازان روسیه

ایستگاه قطار کازان روسیه

دسترسی به کازان با اتوبوس

در شهر کازان ۴ ایستگاه اتوبوس قرار دارد که ایستگاه مرکزی شهر مسیرهای طولانی به شهرهای مختلف روسیه را پوشش می دهد. این ایستگاه در مجاورت ایستگاه قطار کازان قرار دارد.

دسترسی به سوچی با هواپیما

فرودگاه بین المللی سوچی (AER) در ۲۹ کیلومتری مرکز شهر سوچی واقع شده است. برای دسترسی به این فرودگاه بهترین گزینه اتوبوس خط ویژه فرودگاه یا قطار شهری است که در ایستگاه فرودگاه سوچی توقف می کنند. این فرودگاه بیش از ۶۰ مقصد داخلی در کشور روسیه و مقصدهای بین المللی در نقاط مختلف جهان را با همکاری ۱۴ شرکت هواپیمایی مسافربری پوشش می دهد.

فرودگاه زیبای هر سوچی روسیه

فرودگاه زیبای هر سوچی روسیه

دسترسی به سوچی با قطار

ایستگاه راه آهن سوچی درست در مرکز شهر واقع شده است و حتی یک خط ویژه بین این ایستگاه و فرودگاه بین المللی سوچی وجود دارد که بسیار برای مسافرانی که به این شهر وارد می شوند مفید است. یک خط ویژه راه آهن با قطارهای مدرن و دوطبقه بین مسکو و سوچی فعالیت می کند. همینطور قطارهای معمولی نیز در این مسیر وجود دارند. مسافرت از سوچی به شهر سنت پیترزبورگ یکی از طولانی ترین مسیرهای راه آهن در روسیه است که مدت زمان آن حدود ۴۸ ساعت می باشد. برای رفت وآمد بین سوچی و کازان ابتدا باید به شهر مسکو بروید که کل مدت زمان این سفر حدود ۳۶ ساعت خواهد بود.

دسترسی به شهر سوچی با قطار - مسیر ریلی سوچی روسیه

دسترسی به شهر سوچی با قطار

دسترسی به سوچی با اتوبوس

ایستگاه اتوبوس شهر سوچی در منطقه Ulitsa Gorkogo در مرکز شهر واقع شده است. در فصل تابستان و در حین برگزاری مسابقات جام جهانی با توجه به حجم بالای پروازهای بین المللی به سوچی و افزایش میزان ورود گردشگران به سوچی از مسیرهای جاده ای امکانات و تمهیداتی ویژه برای این روزها در ایستگاه اتوبوس پیش بینی شده است و این ایستگاه آماده سرویس دهی به گردشگران است.

دسترسی به سوچی با اتوبوسهای وی ای پی و تندرو

دسترسی به سوچی از مسیر جاده ای

دسترسی به سوچی از مسیر دریایی

شهر ساحلی سوچی مهم ترین بندرگاه کشتی های بزرگ کروز در کشور روسیه محسوب می شود. این بندر در فاصله یک کیلومتری مرکز شهر واقع شده است و همینطور تنها ۵۰۰ متر از ایستگاه قطار سوچی فاصله دارد. کشتیها و قایق های مسافربری (Batumi) از شهر باتومی در گرجستان به این بندر وارد می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود آهنگهای جدید