بهترین جاذبه های گردشگری شهر مسکو

معرفی جاذبه های گردشگری مسکو شامل میدان سرخ، موزه لنین، کاخ کرملین، موزه ملی تاریخ روسیه، خیابان کلاسیک آرباط، گالری هنری ترطیاکف، موزه هنرهای زیبای پوشکین و…

  • تاریخ انتشار : ۲۴ اسفند ۱۳۹۶
  • تعداد نمایش : 111
  • دیدگاه ها : صفر

معرفی بهترین جاذبه های گردشگری شهر مسکو قلب گردشگری روسیه و یکی از غنی ترین شهرهای جهان به لحاظ تاریخی و گردشگری

مسکو یکی از پر جنب و جوش ترین شهرها در بین پایتخت های اروپایی محسوب می شود که با پیشینه بیش از ۸۰۰ سال، مجموعه ای کم نظیر و بسیار دیدنی از تاریخی پرفراز و نشیب، فرهنگی متنوع، معماری شهری منحصربفرد، مکان های دیدنی و جاذبه های گردشگری متعددی را در خود جای داده است.

بهترین جاذبه های گردشگری مسکو - خیابان های قدیمی و تاریخی مسکو

شهر مسکو از ابتدای پیدایش بعنوان پایتخت روسیه شناخته شده و موارد دیدنی و جالب توجه در این شهر آنقدر زیاد هستند که می تواند هر بازدیدکننده ای را هفته ها در مسکو ماندگار کند بدون اینکه روزی تکراری و کسل کننده را پشت سر بگذارد.
تعدادی از بهترین موزه های تاریخی و هنری جهان، گالری های هنری و همینطور سالن های مد پرزرق و برق، مکان های تاریخی و مجسمه های یادبود متعدد، فضای شهری بسیار جذاب و معماری جالب توجه در کنار نشانه هایی بارز و دیدنی از فرهنگ مردم روسیه می تواند هر گردشگری را عاشق این شهر کند.

در این مطلب به معرفی بهترین جاذبه های گردشگری شهر مسکو شامل میدان سرخ، موزه لنین، کاخ کرملین، موزه ملی تاریخ روسیه، خیابان کلاسیک آرباط، گالری هنری ترطیاکف، موزه هنرهای زیبای پوشکین، سالن تئاتر زیبای بلوشی، مرکز خرید بزرگ مسکو و پارک گورکی میپردازیم.

 

میدان سرخ مسکو (Red Square)

این میدان در مرکز شهر مسکو، قلب تپنده پایتخت روسیه محسوب می شود که بدون شک پربازدیدترین جاذبه گردشگری مسکو است و اولین جایی است که هر گردشگری در سفر به مسکو ابتدا از آن بازدید می کند.

میدان سرخ مسکو (Red Square)

محوطه بسیار وسیع این میدان به زیبایی سنگفرش شده و با ساختمان های تاریخی بسیار زیبا و دیدنی احاطه شده است. میدان سرخ از ابتدای پیدایش مسکو وجود داشته است و تا پایان قرن پانزدهم، بازار شهر قدیم مسکو بوده است.

بهترین جاذبه های گردشگری مسکو - میدان سرخ

امروزه تعدادی از نمادهای فرهنگی و تاریخی کشور روسیه شامل کاخ کرملین (Kremlin)، کلیسای سنت باسیل (St.Basil’s Cathedral)، موزه تاریخی و هنری لنین (Lenin’s Mausoleum) و تعداید دیگر از جاذبه های گردشگری مسکو در همین میدان واقع شده اند.

 

موزه لنین مسکو (Lenin’s Mausoleum)

یکی از مشهورترین جاذبه های گردشگری مسکو که در ساختمانی تاریخی واقع شده که یکی از اقامتگاه های رهبر مشهور تاریخ کشور روسیه بوده است. درهای این موزه اولین بار در سال ۱۹۲۴ به روی عموم گشوده شده است و سالیانه بطور متوسط ۲٫۵ میلیون گردشگر از این موزه بازدید می کنند.

موزه لنین مسکو (Lenin’s Mausoleum)

در اغلب ساعات کاری موزه صرف نظر از اینکه چه وقتی از سال و چه روزی از هفته باشد صفی طولانی از بازدیدکنندگان در ورودی ساختمان موزه وجود دارد که مشتاقانه در انتظار بازدید از بخش های مختلف این موزه مشهور هستند.

 

کاخ کرملین (Kremlin)

بزرگترین قلعه تاریخی در سراسر اروپا که همچنان سالم و پابرجا مانده است و در واقع به دلیل نگهداری بسیار خوب هیچ خرابی و خسارتی به این مجموعه تاریخی وارد نشده است.

کاخ کرملین (Kremlin)

مجموعه تاریخی کرملین آنقدر موارد دیدنی و جالب توجه را در خود جای داده که برای بازدید از همه آنها حداقل به یک هفته زمان احتیاج خواهید داشت.

کاخ کرملین در شهر مسکو پایتخت روسیه

در داخل این مجموعه که توسط دیواری آجری و زیبا بخ طول ۲۲۳۵ متر احاطه شده است، علاوه بر مسیرهای رفت و آمد بسیار زیبا، پنج میدان بزرگ با آب نما، ۱۸ ساختمان اداری، قصر و اقامتگاه، ۲۰ برج بلند و بزرگترین برج ناقوس جهان قرار گرفته اند که بازدید از همه این موارد برای عموم امکان پذیر است.

 

موزه ملی تاریخ روسیه (State Historical Museum)

این موزه برای خودش دنیایی از جاذبه های گردشگری است و مطمئن باشید زمانی بسیار طولانی را برای بازدید از بخش های مختلف آن صرف خواهید کرد.

موزه ملی تاریخ روسیه (State Historical Museum)

موزه ملی تاریخ روسیه در ساختمانی بسیار زیبا و عظیم با سبک خاص معماری روسی قرار دارد که در سال ۱۸۷۲ توسط معماران مشهور روس Ivan Zabelin و Aleksey Uvarov ساخته شده است.

دیدنی های مسکو - بهترین موزه های روسیه - موزه ملی تاریخ روسیه

این ساختمان در ابتدا یکی از مراکز بزرگ فروش دارو در شهر مسکو بود و بعدها به موزه تبدیل شد و امروزه مجموعه هایی دیدنی از فرهنگ و تاریخ اقوام مختلف کشور روسیه، مجموعه هایی پرارزش از سکه های تاریخی کشور روسیه، مجموعه آثار ارزشمند از هنرمندان تاریخ روسیه و بسیاری گنجینه های تاریخی که نمی توان قیمتی برای آنها تصور نمود در این موزه در معرض نمایش عموم قرار داده شده است.

 

خیابان کلاسیک آرباط (Arbat Street)

یکی از قدیمی ترین خیابان های مسکو که با سنگفرش بسیار زیبا و نوستالژیک، ساختمان ها، مغازه ها و کافه هایی قدیمی و فضای معماری متعلق به روزهای قدیم که همچنان به خوبی حفظ و نگهداری شده است، یادگاری از شهر قدیم مسکو محسوب می شود.

خیابان کلاسیک آرباط (Arbat Street)

این خیابان که فقط دارای مسیر تردد عابرین پیاده است یکی از جاذبه های گردشگری محبوب مسکو است که با وجود کافه ها و رستوران ها، نیمکت های قرارداده شده در طول مسیر و نوازندگان خیابانی حال و هوایی منحصربفرد و دلپذیر دارد.

 

گالری هنری ترطیاکف (Tretyakov Gallery)

این گالری هنری در ساختمانی زیبا متعلق به سال ۱۹۰۵ واقع شده و در واقع کلکسیون شخصی برادران طرتیاکف (Tretyakov brothers) بوده که در قرن نوزدهم گردآوری شده است.

گالری هنری ترطیاکف (Tretyakov Gallery) - موزه های روسیه

امروزه این کلکسیون آثار هنری، بزرگترین مجموعه آثار هنرمندان کشور روسیه است که شامل بیش از ۱۰۰٫۰۰۰ اثر هنری در زمینه های مختلف هنر می باشد و بسیار دیدنی است.

 

موزه هنرهای زیبای پوشکین (Pushkin State Museum of Fine Arts)

بزرگترین مجموعه آثار هنری هنرمندان خارجی در کشور روسیه در این موزه نگهداری می شود.

موزه هنرهای زیبای پوشکین (Pushkin State Museum of Fine Arts)

آثاری هنری که برخی از آنها نه تنها ارزش هنری بلکه ارزش تاریخی بسیاری دارند مانند آثاری متعلق به رم باستان، قرون وسطی در آلمان و دوره زمانی رنسانس ایتالیا، آثاری از رامبراند (Botticelli)، بوچلی (Botticelli) و هنرمندان متعدد اروپایی و آمریکایی در این موزه در معرض نمایش عموم قرار گرفته است.

 مجموعه آثار هنری هنرمندان خارجی در موزه پوشکین مسکو

مجموعه آثار هنری هنرمندان خارجی در موزه پوشکین مسکو

 

سالن تئاتر زیبای بلوشی (Botticelli)

این سالن در ۱۹۲۵ تأسیس شده و از جایگاهی افسانه ای در زمینه هنر روسیه برخوردار است و یکی از بهترین مکان ها برای گذراندن شبی خوش و خاطره انگیز در مسکو بشمار می رود.

سالن تئاتر زیبای بلوشی (Botticelli)

اجراهای هنری بسیار فاخر و دیدنی شامل تئاتر، اجرای موسیقی اپرا و اجرای باله از برنامه های محبوب این مرکز هنری بشمار می روند که نه تنها شهروندان مسکو بلکه علاقمندان هنر از شهرهای دیگر روسیه و حتی از کشورهای دیگر برای تماشای این برنامه ها به مسکو سفر می کنند.

سالن تئاتر ، اپرا و باله Botticelli مسکو

سالن تئاتر ، اپرا و باله Botticelli مسکو

 

مرکز خرید بزرگ مسکو (GUM)

مشهورترین مرکز خرید در سراسر روسیه که احتمالا زیباترین نمونه در روسیه نیز محسوب می شود. این مرکز خرید در ساختمنی تاریخی و بسیار دیدنی قرار دارد که در سال ۱۸۹۰ ساخته شده و سقف تمام شیشه ای این ساختمان یکی از جاذبه های معماری مسکو محسوب می شود که بسیاری از گردشگران را نه برای خرید بلکه برای بازدید از فضای داخلی این ساختمان به این مرکز خرید می کشاند.

مرکز خرید بزرگ مسکو (GUM)

این روزها بیشتر از ۲۰۰ فروشگاه و بوتیک در زمینه های مختلف پوشاک، عطر و ادکلن، لوازم خانگی، لوازم شخصی، وسایل دیجیتال و الکترونیک و غیره در این مرکز خرید فعالیت می کنند و یکی از بزرگترین بازارچه های میوه و سبزیجات مسکو به سبک دوران شوروی سابق در طبقه همکف این مرکز خرید قرار دارد.

نمایی زیبا از مرکز خرید بزرگ و تاریخی مسکو

نمایی زیبا از مرکز خرید بزرگ و تاریخی مسکو

 

پارک گورکی مسکو (Gorky Park)

یکی از بزرگترین مناطق فضای سبز در میان تمام شهرهای جهان! که به دلیل مساحت بسیار زیاد در داخل محدوده شهر مسکو این شهر را در مکان اول سبزترین شهر پایاخت جهان قرار داده است.

پارک گورکی مسکو (Gorky Park)

بدیهی است که این پارک محبوب ترین نقطه تفریحی و گردشگری مسکو برای خانواده ها و گردشگران محسوب می شود و در تمام اوقا سال و متناسب با شرایط آب و هوایی برنامه های تفریحی متنوع در این پارک برگزار می شود.

پارک گورکی مسکو بزرگترین پارک شهری در اروپا

محبوب ترین زمین بازی اسکیت مسکو هم در همین پارک قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود آهنگهای جدید