معرفی ۱۲ مورد از بهترین سواحل ایتالیا

در این مقاله ۱۲ مورد از بهترین سواحل کشور ایتالیا را به شما معرفی میکنیم.

  • تاریخ انتشار : ۲۰ فروردین ۱۳۹۷
  • تعداد نمایش : 154
  • دیدگاه ها : صفر

کشور ایتالیا با در اختیارداشتن موقعیت جغرافیایی بسیار مناسب و منحصربفرد که از یک سمت به کوستان آلپ و از سه طرف به دریا ختم می شود و بدون شک تعدادی از بهترین سواحل اروپا را در خود جای داده است.

سواحل ایتالیا با شن های طلایی و آب و هوای آفتابی خاص منطقه مدیترانه که محبوب ترین آنها در مجاورت دریای آدریاتیک و دریای مدیترانه واقع شده اند.

در بسیاری از مناطق ساحلی ایتالیا زمین های بلند و مرتفع در آخرین نقطه با شیبی تند به دریا ختم می شوند و مناظری بسیار زیبا خلق می کنند.
در این مطلب بهترین مناطق گردشگری ساحلی ایتالیا در نقاط مختلف بیش از ۷۵۰۰ کیلومتر خط ساحلی این کشور معرفی می شود و با ذکر خصوصیات و ویژگی های این مناطق، انتخاب با شماست تا منطقه ساحلی مطابق با سلیقه سفر خود را انتخاب کنید.

 

سواحل کاستا سود و کاستا ورده (Costa Sud and Costa Verde)

معرفی بهترین سواحل ایتالیا – سواحل کاستا سود و کاستا ورده در جنوب غربی شهر ساردینیا (Sardinia) مرکز استان کالیاری (Cagliari) از زیباترین مناطق ساحلی در ایتالیا محسوب می شوند که تعداد زیادی بلندی ها مجاور به ساحل، سواحلی به شکل خلیج و جزایر کوچک در این مناطق قرار دارند.

سواحل کاستا سود و کاستا ورده (Costa Sud and Costa Verde)

در فاصله بین زمین های مرتفع و تپه های سرسبز و صخره ای این مناطق خلیج هایی کوچک و بسیار زیبا و دوست داشتنی پدید آمده است که سواحل Costa Sud درست در همین نقاط از خط ساحلی این منطقه واقع قرار گرفته است. برج های دیده بانی سنگی که از دوران سلطه اسپانیایی ها بر غرب ساردینیا در منطقه ساخته شده اند  همچنان پابرجا هستند و مناظر زیبایی بر فراز تپه های مجاور به دریا خلق می کنند.
طبیعت سرسبز منطقه با تنوع گونه های پرندگانی که در آن زندگی می کنند بسیار  جالب توجه است و مناظر کوهستانی زیبایی در پس زمینه مناظر طبیعی این سواحل قرار دارد که بسیار دیدنی است.

 سواحل Costa Sud بر فراز تپه های مجاور به دریا

با پیش روی به سمت شمال به ساحل شنی Costa Verde می رسیم که در مجاورت منطقه ای صحرایی قرار گرفته و مانند ساحل Costa Sud از پوشش گیاهی سرسبزی برخوردار نیست و مانند کمربندی طلایی دریای مدیترانه را از مناطق کوهستان غرب ساردینیا جدا می کند.
این منطقه تعدادی از طولانی ترین خطوط ساحلی ایتالیا را در خود جای داده است که به دلیل اینکه چندان توسط گردشگران شناخته شده نیستند حتی در ماه آگوست که اوج مسافرت های تابستانی گردشگران به سواحل کشور ایتالیا است، در این سواحل از ازدحام و شلوغی معمول در مراکز تفریحی و مناطق ساحلی خبری نیست.

دهکده ساحلی فورته (Forte) و سایت باستانی و گردشگری Nora در سواحل کاستا سود و کاستا ورده

دهکده ساحلی فورته (Forte) و سایت باستانی و گردشگری Nora نیز در همین منطقه قرار دارد که باقیمانده هایی از تمدن فینیقیه و همینطور امپراطوری رومن در موزه این سایت در فضای آزاد در معرض نمایش عموم قرار گرفته است. خب این شما و اولین گزینه پیشنهادی ما، در کجای دنیا می یک دهکده باستانی با آثار تاریخی امپراطوری رومن را در کنار سواحلی آفتابی و زیبا سراغ دارید؟!

 

ساحل سن ویتو لاکاپو (San Vito Lo Capo)

معرفی بهترین سواحل ایتالیا – درختان نخل و گرمسیری، سواحلی وسیع با شن های سفید و دریایی زلال و آبی خصوصیاتی است که همه ما را به یاد سواحل دریای کارائیب می اندازد اما از ساحل San Vito در نزدیکی منطقه Trapani حرف می زنیم.

ساحل سن ویتو لاکاپو (San Vito Lo Capo)

ابن منطقه ساحلی نیز مانند بسیاری دیگر از سواحل کشور ایتالیا توسط دیواره های صخره ای Monte Monaco احاطه شده است و سراسر خط ساحلی عریض و بزرگ San Vito  بخشی از منطقه طبیعی حفاظت شده Zingaro Nature Reserve محسوب می شود. ساحل بخشی از منطقه طبیعی حفاظت شده Zingaro  است.

مناطق گرمسری دریای کارائیب در ایتالیا

شهرهای Trapani و Palermo بهترین مسیرهای دسترسی به ساحل سن ویتو محسوب می شوند که در انتهای مسیر ساحلی این منطقه قرار گرفته است.

شهر پالرمو در جوار ساحل سن ویتو

اگر بدنبال سواحلی آفتابی با شن های طلایی و مناظر زیبا با پس زمینه مناطق گرمسری دریای کارائیب در ایتالیا هستید که بسیاری از ایتلیایی ها هم از وجود آن اطلاع ندارند ساحل San Vito در انتظار شماست.

 

جزایر کاپو تستا و ماداله نا (Capo Testa and the Maddalena Islands)

معرفی بهترین سواحل ایتالیا – این دو جزیره در مجاورت سواحل زیبای Costa Smeralda در منطقه ساردینیا واقع شده اند.
طبیعت این منطقه کوهستانی و زمین های آن پوشیده از صخره هایی با شکل های بسیار خاص و دیدنی است که از ارتفاعات تا زمین های ساحلی و میان دریا کشیده شده اند.

جزایر کاپو تستا و ماداله نا (Capo Testa and the Maddalena Islands)

منظره صخره هایی که در میان آبهای زلال و نیلگون قرار گرفته و امواجی که به آرامی خود را به صخره ها می کوبند یکی از زیباترین و بهترین سواحل کشور ایتالیا را پدید آورده است.

منظره صخره ای در میان آبهای زلال و نیلگون جزایر کاپو تستا و ماداله نا - زیباترین سواحل ایتالیا

اما اگر شن هایی به رنگ صورتی را به سواحلی با شن های سفید ترجیح می دهید باید کمی با خودتان زحمت بدهید و سری به جزایر ماداله نا (Maddalena) بزنید که از زیباترین سواحل ایتالیا محسوب می شوند.

معرفی بهترین سواحل ایتالیا - جزایر ماداله نا (Maddalena) ایتالیا

این منطقه شامل دهها جزیره بسیار کوچک و بکر دست نخورده است که می توانید در هر یک از این جزایر چند ساعتی را به استراحت و آب تنی بپردازید و هماهنگ کنید تا در ساعتی مقرر یکی از قایق های محلی به دنبالتان بیاید.

 

ساحل سالنتو (Salento)

معرفی بهترین سواحل ایتالیا – ساحل سالنتو در منطقه پاگلیا (Puglia) واقع شده که در قسمت پاشنه نقشه چکمه شکل ایتالیا و در مجاورت آبهای دریای آدریاتیک قرار گرفته است.
زمین ها بلند مجاور به دریا که با تپه های صخره ای به آبهای دریا سرازیر شده اند و خلیج هایی کوچک در فاصله های بین این زمین های بلند تشکیل شده اند منطقه ای ساحلی با دهها محدوده بسیار ایده آل برای شنا و آب تنی و استراحت در سواحل شنی پدید آورده است.

ساحل سالنتو (Salento) - زیباترین سواحل اروپا

منطقه ساحلی Otranto  با مناظر طبیعی بسیار دیدنی یکی از قدیمی ترین کلیساهای ایتالیا را در خود جای داده است که در قرن ۱۲ میلادی دز منطقه طبیعی حفاظت شده Baia dei Turchi قرار دارد.

منطقه ساحلی Otranto پاگلیا ایتالیا

در جنوب Otranto  سواحل شنی بیشتری واقع شده اند که Santa Maria di Leuca بعنوان آخرین ساحل و درست در آخرین نقطه پاشنه چکمه نقشه ایتالیا قرار دارد. چندین کیلومتر خط ساحلی با شن هایی طلایی که طی هزاران سال از شکسته شدن صخره های طلایی این منطقه پدید آمده است.

معرفی بهترین سواحل ایتالیا - ساحل Punto del Pizzo ایتالیا

ساحل Punto del Pizzo یکی از همین سواحل طولانی است که در مقابل دیوراه ای سبز و زیبا از درختان نخل در ماجورت دریا قرار گرفته و می تواند بهترین انتخاب برای اقامت و تفریح در بین سواحل سالنتو محسوب شود.

 

ساحل سانتا مارگرتا (Santa Margherita Ligure)

معرفی بهترین سواحل ایتالیا – حال و هوای دوران قدیم ایتالیا همچنان در شهر سانتا مارگرتا با حال و هوایی خاص حاکم است ، انگار زمان به عقب برگشته و در دوران قدیم بسر می برید.
اگرچه زمانه عوض شده و فرهنگ تفریحات ساحلی نیز با گذشته های دور تفاوت دارد اما هنوز در Santa Margherita در هنگام غروب می توانید زوج های جوان و خانواده هایی را ببینید که دست در دست هم در مجاورت سواحل زیبای این شهر قدم می زنند و نقطه ای دور در آبهای دریا یا جایی در سواحل کناردستی را به یکدیگر نشان می دهند و لبخند می زنند.
ویژگی خاص سواحل مارگرتا نه طول و عرض زیاد و نه شنهای طلایی یا سفید بلکه اتمسفر آرامش بخش و کلاسیک این شهر است.

ساحل سانتا مارگرتا (Santa Margherita Ligure) - زیباترین سواحل اروپا

هتل های مارگرتا در ساختمان هایی کلاسیک و بالکن هایی رو به ساحل و رستوران هایی که تعدادی از بهترین منوهای غذای دریایی در سراسر ایتالیا را در مقابل شما قرار می دهند و هوایی بسیار ملایم و دلپذیر این شهر ساحلی در جنوب ایتالیا را در فهرست پیشنهادی ما قرار داده است.
از سواحل مارگرتا که بگذریم گشت و گذار در شهر هم بسیار لذتبخش و مفرح است. کلیسای Santuario di Nostra Signora della Rosa با سبک معماری باروک و دکوراسیون داخلی بسیار جالب توجه، خیابان های سنگفرش و آب نماهای داخل شهر، خانه های کلاسیک با تراس هایی که با گلدان و باغچه هایی کوچک تزئین شده اند و پارک طبیعی Villa Durazzo از دیدنی های گردشگری این شهر محسوب می شوند.

آب و هوای خاص ساحل سانتا مارگرتا

در صورت سفر به سانتا مارگرتا حتماً سری به اسکله قدیمی شهر بزنید و با یکی از قایق های قدیمی در آبهای مجاور شهر به گشت و گذار بپردازید.

 

خط ساحلی البا (Elba)

خط ساحلی بلند Elba در یکی از جزایر مجاور ساحل Tuscany قرار گرفته و بیش از ۱۵۰ ساحل کوچک و بزرگ را در خود جای داده است که بعضی از این سواحل کوچک و باریک بصورت خلیج هایی فرورفته در زمین های ساحلی و بعضی دیگر سواحلی عریض و شنی هستند.
مناطق ساحلی شناخته شده این خط ساحلی بخصوص در فصل تابستان بسیار شلوغ و مملو از گردشگران داخلی و خارجی می شوند اما سواحلی هم هستند که با وجود در اختیار داشتن امکانات رفاهی کامل همچنان از تیررس هجوم گردشگران دور مانده اند.

خط ساحلی البا (Elba)

ساحل Sant’Andrea یکی از همین سواحل است که تمام امکانات موردانتظار برای یک مرکز تفریحی ساحلی مانند کافه و رستوران، سرویس های بهداشتی و دوش، تخت های ساحلی برای آفتاب رفتن، زمین های بازی کودکان و امکانات کرایه قایق و قایق سواری و سواحل محافظت شده توسط تیم های غریق نجات در این ساحل برای گردشگران وجود دارد.

ساحل Sant'Andrea ایتالیا - زیباترین سواحل ایتالیا

از سواحل بسیار زیبا و ایده آل در این منطقه می توان سواحل Acquavivetta ، Forno و Biodola را نام برد که همگی در فصل تابستان شلوغ و در فصل پاییز نسبتاً خلوت هستند.

 

ساحل سن رمو (Sanremo)

معرفی بهترین سواحل ایتالیا – ساحل سن رمو در قلب منطقه Riviera واقع شده که یکی از مناطق ثروتمند و اشراف نشین کشور ایتالیا محسوب می شود.
از اوایل قرن بیستم تعدادی از خانواده های مشهور و اشرافی ایتالیا و کشورهای همسایه ایتالیا مانند تعدادی از خانواده های خاندان سلطنتی اتریش در Riviera ساکن شدند و از آن زمان حال و هوای این منطقه علاوه بر زیبایی های طبیعی و گردشگری همراه با تجملات و اشرافی گری بوده است و می توان آنرا نمونه ای کوچکتر از منطقه مشهور موناکو در خاک کشور فرانسه بشمار آورد.

معرفی بهترین سواحل ایتالیا - ساحل سن رمو (Sanremo)

پیشینه تاریخی شهر به قرون وسطی برمی گردد و باغ ها و خانه های زیادی در منطقه همچنان ساختمان هایی متعلق به همان دوران را در خود جای داده اند.
بسیاری از خیابان ها و کوچه های شهر همچنان در طراحی و اندازه قدیمی حفظ و نگهداری شده اند و برای پیاده روی و گشت و گذار بسیار مناسب هستند.

ساحل سن رمو در منطقه Riviera ایتالیا - ساحل لاکچری

اسکله شهر مملو از قایق های کوچک و بزرگ تفریحی است در اینجا می توانید قایق های تفریحی کرایه کرده و به قایق سواری و گشت و گذار در آبهای منطقه بپردازید. ناگفته نماند که هزینه اقامت در هتل های لوکس شهر بسیار بالاست و اگر قصد اقامت در این شهر را داشته باشید باید بودجه ای مناسب را برای این سفر در نظر بگیرید.

 

جزیره ایسکیا (Ischia)

معرفی بهترین سواحل ایتالیا – جزیره ایسکیا در دریای تیرنی (Ischia) واقع شده که در انتهای شمالی خلیج ناپل و در فاصله ۳۰ کیلومتری این شهر قرار گرفته است.

معرفی بهترین سواحل ایتالیا - جزیره ایسکیا (Ischia)

ایسکیا یکی از جزایر آتشفشانی ایتالیا است که پیشینه تاریخی به قدمت دوران یونان باستان و امپراطوری رومن دارد و همواره در طول تاریخ بعنوان یکی از مناطق تفریحی و خوش آب و هوای سیسیل مورد توجه بوده است. از محبوب ترین سواحل این جزیره، ساحل Spiaggia dei Maronti در جنوب دهکده Sant’Angelo است که ساحل شنی بسیار عریض به طول ۳ کیلومتر دارد.

ساحل زیبای جزیره آتشفشانی ایسکیا در ایتالیا - بهترین سواحل ایتالیا

دیگر ساحل محبوب جزیره، ساحل Spiaggia Citara است که در اغلب اوقات سال گردشگران داخلی و خارجی را به ایسکیا می کشاند. جزیره کوچک Procida که در مجاورت ایسکیا قرار دارد براحتی با قایق قابل دسترسی است که بسیار خوش منظره و زیباست.

 

ویارجیو (Viareggio)

معرفی بهترین سواحل ایتالیا – در ماه آگوست خیابان های میلان، فلورانس و جنوا تقریباً خالی است چون جمعیتی که باید در این خیابان ها در رفت و آمد باشند روی صندلی های چتردار ساحل شنی Viareggio در حال گرفتن حمام آفتاب و آب تنی در دریای مدیترانه هستند.

ویارجیو (Viareggio) ایتالیا - معرفی سواحل زیبای اروپا

شاید سواحل شلوغ و مملو از گردشگر آن چیزی نباشد که برای کسب آرامش انتظارش را دارید اما این واقعیت را در نظر داشته باشید که با حال و هوایی پرجنب و جوش و پرانرژی، ویارجیو یکی از بهترین سواحل موجود در کشور ایتالیا محسوب می شود.
بخش های زیادی از سواحل شنی منطقه متعلق به رستوران ها و هتل های ساحلی مجاور به همان بخش از ساحل هستند و پیشنهاد ما این است که اگر تصمیم گرفتید به ویارجیو سفرر کنید حتماً محل اقامت خود را در یکی از همین هتل های ساحلی رزرو کنید تا دغدغه ای برای محل نشستن و تفریح در سواحل مملو از جمعیت این منطقه نداشته باشید.

ساحل لوکس و پر امکانات شهر ویارجیو ایتالیا

بعد از غروب آفتاب در ویارجیو، سیل جمعیت از مناطق ساحلی به داخل شهر سرازیر می شوند بخصوص منطقه Belle Époque promenade که تعداد زیادی مغازه های رنگارنگ و بوتیک های شیک و متعلق به برندهای مشهور مد و لباس را در خود جای داده است از محبوب ترین نقاط شهر محسوب می شود.
در فاصله ماه ژوئن تا آگوست چندین فستیوال موسیقی و هنری در منطقه برگزار می شود و نقطه اوج فستیوال های شهر، در ماه فوریه است که فستیوال کارناوال شهر (Carnival parades) برگزار می شود و زیباترین عکس های یادگاری گردشگران در فضای شاداب و رنگارنگ شهر در همین زمان ثبت می شود.

 

ساحل چفالو (Cefalù)

معرفی بهترین سواحل ایتالیا – یکی دیگر از سواحل زیبا و محبوب سیسیل که در بخش شمالی این منطقه واقع شده است و دو ویژگی جذاب و دوست داشتنی سیسل را یکجا در خود دارد.
ساحلی زیبا و همیشه آفتابی و شهری تاریخی با دهها مکان دیدنی و جاذبه گردشگری که جان می دهد برای گردش و گشت و گذار. خیابان های سنگفرش و دوست داشتنی چفالو در امتداد بندر قدیمی و رنگارنگ این شهر ساحلی و کلیسای تاریخی Norman cathedral که در مقابل ساحل خودنمایی می کند تنها بخش هایی از جذابیت های گردشگری این منطقه محسوب می شوند.

معرفی بهترین سواحل ایتالیا - ساحل چفالو (Cefalù) ایتالیا

پیشینه تاریخی پیدایش شهر چفالو به دوره فینیقی ها برمی گردد و کلیسای نورمن در قرن دوازدهم میلادی ساخته شده و از بهترین آثار تاریخی بجامانده از قرون وسطی در ایتالیا محسوب می شود که موزاییک های زیبا و مشهور رومن در ساخت گوشه و کنار بنای این کلیسا بکار رفته که بسیار دیدنی است. در کنار جاذبه های تاریخی چفالو، ساحل زیبای شهر قرار دارد که از محبوب ترین مراکز ساحلی ایتالیا است.

 

شهر ساحلی ریمینی (Rimini)

معرفی بهترین سواحل ایتالیا – همینکه به ریمینی برسید متوجه خواهید شد که این شهر چه چیزی برایتان دارد؛ کیلومترها ساحل با شن های سفید و امواج ملایم دریای آدریاتیک و مراکز تفریحی که با چترهای آفتابگیر رنگارنگ در کنار هم ردیف شده و مناظری شاد و دیدنی در مقابل آبهای نیلگون دریای آدریاتیک پدید اورده اند.

شهر ساحلی ریمینی (Rimini)

واقعیت این است که تقریبا در سراسر خط ساحلی ریمینی، ساحل رایگان وجود ندارد و برای استفاده از امکانات ساحلی و بطور کلی نزدیک شدن به آب دریا باید هزینه ورود به یکی از مراکز تفریحی را بپردازید که البته مبلغ زیادی محسوب نمی شود.

شهر ساحلی ریمینی با شن های سفید و هوای عالی

شهر ریمینی در گذشته یکی از شهرهای مهم امپراطوری رومن بوده است و یک بندر قدیمی و تعدادی مکان تاریخی دارد که بازدید از آنها خالی از لطف نیست. بعد از گردش و استراحت کافی در ساحل سری هم به داخل شهر بزنید و از اتمسفر آرام و مدیترانه ای که آنجا برقرار است لذت ببرید.

شهر ریمینی یکی از شهرهای گردشگر پذیر ایتالیا

هتل ها و مراکز اقامتی متعددی در شهر فعالیت می کنند که در بین آنها هتل لوکس Hotel De Londres در سراسر ایتالیا شناخته شده است.

 

ساحل لیدو در ونیز (Lido di Jesolo)

معرفی بهترین سواحل ایتالیا – این اسکله ۱۲ کیلومتری در واقع اولین مرکز تقریحی ساحلی در اروپا است که در تمام اوقات سال مملو از جمعیت گردشگران داخلی و خارجی است که برای بازدید و گشت و گذار در شهر جادویی ونیز به این منطقه از کشور ایتالیا سفر می کنند.

معرفی بهترین سواحل ایتالیا - ساحل لیدو در ونیز (Lido di Jesolo) ایتالیا

در داخل شهر ونیز هیچ ساحل شنی وجود ندارد اما گزینه های بسیار متنوعی در اطراف شهر و در فاصله های بسیار کوتاه وجود دارند که منطقه ساحلی Lido di Jesolo در شرق ونیز یکی از محبوب تری و مشهورترین مراکز ساحلی در منطقه محسوب می شود.
این مرکز ساحلی در موقعیتی بسیار مناسب هم نسبت به شهر ونیز و هم نسبت به دریا واقع شده و اگرچه از شکوه و تجملات مرسوم در داخل شهر ونیز در اینجا چندان خبری نیست اما همچنان بهترین گزینه در بین سواحل عمومی منطقه محسوب می شود.

زیباترین و پر امکانات ترین ساحل ونیز

بخش زیادی از خط ساحلی ۱۲ کیلومتری منطقه در اجاره هتل ها و مراکز اقامتی قرار دارد و برای وورد به هر یک از این مناطق باید مبلغی را بعنوان هزینه ورودی بپردازید که البته با توجه به امکانات رفاهی بسیار عالی که در اختیارتان گذاشته می شود می توان گفت که ارزشش را دارد.

امکانات ساحلی ونیز ایتالیا - دیدنی های ایتالیا

اگر تمایل به پرداخت چنین هزینه هایی ندارید باید به بخشهای شمالی خط ساحلی بروید که حالت عمومی و رایگان دارد. یکی از بهترین نقاط ساحلی عمومی وینز در نزدیکی کلیسای San Nicola در همین منطقه واقع شده است. منطقه ساحلی Grado هم یکی دیگر از گزینه های مطلوب و قابل پیشنهاد است که در نزدیکی سایت باستانی Aquileia قرار دارد همینطور ساحل Sottomarina در جنوب شهر ونیز می تواند گزینه ای مطلوب محسوب شود.

 

بهترین سواحل، توریستی ترین سواحل دنیا، سواحل تفریحی جهان، بهترین سواحل تفریحی جهان، آزادترین سواحل دنیا، ساحلهای زیبای جهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود آهنگهای جدید