معرفی مهمترین شهرهای میزبان جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸

معرفی مهمترین شهرهای میزبان جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ – در این مطلب شهرهای مسکو ، سنت پترزبورگ ، کازان ، ایکاترینبرگ و نیژنی نووگراد را معرفی میکنیم

  • تاریخ انتشار : ۳۰ آذر ۱۳۹۶
  • تعداد نمایش : 165
  • دیدگاه ها : صفر

مسابقات جام جهانی ۲۰۱۸ به چند دلیل عمده برای ایرانیان مهم است.

اولین اینکه ایران برای اولین بار در تاریخ خود توانسته دوبار متوالی در این تورنمنت شرکت کند.
دوم اینکه جام جهانی هیچگاه اینقدر به کشورمان نزدیک نبوده و تردد مسافران راحتتر از همیشه صورت میپذیرد.
سوم اینکه امکان ورود بدون ویزا به خاک روسیه در مدت برگزاری بازی های جام جهانی فوتبال فراهم شده است ، و سختیهای اخذ ویزا از میان برداشته شده اند.

معماری زیبا و خاص بافت تاریخی شهر مسکو

در این مطلب نگاهی خواهیم داشت به

معرفی مهمترین شهرهای میزبان جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ در روسیه شامل شهرهای مسکو ، سنت پترزبورگ ، کازان ، ایکتارینبرگ و نیژنی نووگراد

مسکو

شهر مسکو (Moscow) در قرن ۱۲ میلادی ساخته شده و بعنوان پایتخت کشور روسیه با بیش از ۱۲ میلیون نفر جمعیت یکی از بزرگترین و پیشرفته ترین شهرهای جهان محسوب می شود که سالیانه میزبان بیش از ۴ میلیون گردشگر خارجی است.

معرفی مهمترین شهرهای میزبان جام جهانی فوتبال 2018 - مسکو

معرفی مهمترین شهرهای میزبان جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ – مسکو

معرفی مهمترین شهرهای میزبان جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ – مسکو به لحاظ جاذبه های گردشگری و تاریخی نیز از جایگاهی خاص در صنعت گردشگری جهانی برخوردار است و مکان هایی مانند سالن تاریخی تئاتر Bolshoi ، کاخ زیبای Kremlin ، موزه هنرهای معاصر Pushkin و تعداد بسیار زیادی گالری های هنری و مراکز خرید رنگارنگ بهشت گردشگران محسوب می شود. شهر مسکو همچنین سه منطقه تاریخی ثبت شده در لیست سازمان یونسکو (UNESCO World Heritage site) را در خود جای داده است که شامل کاخ زیبای کرملین و میدان سرخ مسکو در مرکز این شهر می باشد.

جاذبه های گردشگری شهر مسکو - پایتخت روسیه

جاذبه های گردشگری شهر مسکو – پایتخت روسیه

مسکو، پایتخت روسیه در مرکز جنب و جوش مسابقات جام جهانی قرار خواهد داشت و هر دو مسابقه افتتاحیه و همینطور دیدار فینال مسابقات در استادیوم ۸۱هزارنفری لوژینکی (Luzhniki Stadium) برگزار خواهند شد. دیگر استادیوم بزرگ شهر مسکو (Otkrytiye Arena) برای برگزاری مسابقات جام جهانی کاملاً آماده است. شهر مسکو با ۳ فرودگاه بزرگ و بین المللی و شبکه مترو وسیع و پیشرفته بطور کامل آماده برگزاری مسابقات جام جهانی است و برگزاری این مسابقات در فصل تابستان فرصتی ایده آل برای گردشگران خارجی بشمار می رود.

سنت پیترزبورگ (فاصله از مسکو : ۶۸۷ کیلومتر)

سنت پیترزبورگ (St. Petersburg) دومین شهر بزرگ و مهم در کشور روسیه که به ونیز شمال اروپا (Venice of the North) شهرت دارد و با جای دادن بزرگترین گالری های هنری که در جهان وجود دارد بعنوان پایتخت فرهنگی روسیه شناخته می شود. شهر سنت پیترزبورگ در سال ۱۷۰۳ توسط پیتر کبیر ساخته شده است و بلحاظ معماری دارای یکی از نوآورانه ترین انواع معماری شهری در سراسر اروپا می باشد. تعداد جاذبه های گردشگری و تاریخی و نقاط زیبا و جالب توجه در شهر سنت پیترزبورگ آنقدر زیاد است که معرفی تمام آنها نیاز به نگارش مطلبی جداگانه خواهد داشت.

سنپترزبورگ ، پایتخت فرهنگی روسیه

سنپترزبورگ ، پایتخت فرهنگی روسیه

مرکز شهر سنت پیترزبورگ در لیست میراث تاریخی بشریت سازمان یونسکو قرار دارد و صنعت گردشگری بعنوان یکی از اصلی ترین منابع اقتصادی این شهر محسوب می شود بطوریکه با بازدید بیش از ۵ میلیون گردشگر خارجی در طول سال پربازدیدترین شهر روسیه بشمار می رود. هرساله در ماه ژوئن، فستیوال شب های روشن (White Nights) برگزار می شود که امسال همزمان با برگزاری مسابقات جام جهانی خواهد بود و بدون شک این شهر میزبان صدها هزار گردشگر خارجی خواهد بود.

مراکز تاریخی و فرهنگی شهر سنت پترزبورگ روسیه

مراکز تاریخی و فرهنگی شهر سنت پترزبورگ روسیه

استادیوم ۶۹۰۰۰ نفری کریستوفسکی (Krestovsky stadium) در جزیره ای به همین نام در آبهای دریای بالتیک با معماری بسیار مدرن که یادآور سفینه های فضایی است بدون شک یکی از زیباترین استادیوم های جهان بشمار می رود و بدون شک حتی پس از بازی های جام جهانی بعنوان یکی از جاذبه های گردشگری شهر سنت پیترزبورگ مورد توجه علاقمندان به معماری و گردشگران خارجی خواهد بود. زمین چمن اصلی استادیوم بر روی صفحه ای متحرک قرار گرفته تا در شرایط آب و هوایی نامساعد از چمن طبیعی آن محافظت شود.

کازان (فاصله از مسکو : ۸۲۵ کیلومتر)

شهر کازان (Kazan) پایتخت منطقه خودمختار تاتارستان روسیه (Tatarstan) با ۱٫۲میلیون جمعیت یکی از قدیمی ترین شهرهای این کشور محسوب می شود که در سال ۲۰۰۵ میلادی مردم این شهر ورود به دومین هزاره از تاریخ پیدایش این شهر را جشن گرفتند. این شهر در مرز مناطق آسیایی و اروپایی سرزمین روسیه قرار گرفته و محل همزیستی مسالمت آمیز مسیحیان و مسلمانان ساکن در این منطقه می باشد. شهر کازان بیش از ۳۰ دانشگاه، کالج و مراکز آموزش آکادمیک را در خود جای داده است و به این واسطه یکی از جوان ترین شهرهای روسیه محسوب می شود و فرهنگ، انرژی و شور و نشاطی دائمی در این شهر حکمفرماست.

کازان شهر مسلمان نشین روسیه

کازان شهر مسلمان نشین روسیه

در شهر کازان بیش از یکصد ملیت از کشورهای مختلف جهان زندگی می کنند و تنوع فرهنگی بسیار جالب توجهی در این شهر قابل مشاهده است. با توجه به قدمت تاریخی هزارساله این شهر بسیاری جاذبه های گردشگری و مکان های تاریخی متعددی در نقاط مختلف شهر وجود دارد از جمله کاخ کرملین کازان (Kazan Kremlin) متعلق به قرن شانزدهم میلادی که در فهریت میراث جهانی یونسکو ثبت شده است. شهر کازان میزبان تعداد زیادی از بازی های دور گروهی چام جهانی و همچنین یک بازی از مرحله یک هشتم نهایی و یک بازی از مرحله یک چهارم نهایی مسابقات جام جهانی خواهد بود.

ایکاترینبرگ (فاصله از مسکو : ۱۷۵۵ کیلومتر)

شهر ایکاترینبرگ (Yekaterinburg ) با ۱٫۴ میلیون نفر جمعیت، چهارمین شهر بزرگ و پرجمعیت روسیه محسوب می شود و بعنوان تنها شهر قرارگرفته در شرق کوههای اورال، نقطه سنتی و مرزی بین بخش های آسیایی و اروپایی روسیه (سرزمین های سیبری و اورال) بشمار می رود. ساکنین ایکاترینبرگ بسیار نسبت به این مسئله حساس هستند و از اینکه شهر آنها بخشی از سرزمین سیبری محسوب شود براشفته می شوند و بسیار جدی خود را ساکنان سرزمین اورال می دانند.

نمایی از شهر زیبای ایکاترینبرگ روسیه

نمایی از شهر زیبای ایکاترینبرگ روسیه

در گذشته دور، شهر ایکاترینبرگ یکی از نقاط تبعیدگاه زندانیان سیاسی در روسیه بشمار می رفت اما با گذشت زمان و تکامل مسیرهای هوایی و جاده ای دیگر نشانی از دوران قدیم در این شهر دیده نمی شود و امروزه با رشد صنعت فولاد و الکترونیک و گسترش و توسعه زیرساخت های شهری مانند شبکه مترو یکی از مدرن ترین شهرهای روسیه محسوب می شود. استادیوم فوتبال این شهر آخرین مراحل عمرانی را سپری می کند و میزبان مسابقاتی از گروه های A،  C، F و H خواهد بود.

نیژنی نووگراد (فاصله از مسکو : ۱۰۵۷ کیلومتر)

نیژنی نووگراد (Nizhny Novgorod)  با جمعیت ۱٫۲ میلیون نفر یکی از مراکز مهم اقتصادی و فرهنگی کشور روسیه محسوب می شود و منطقه ای تاریخی و دیدنی را در بافت اصلی خود جای داده است. شهر نیژنی نووگراد در حدفاصل دو رودخانه اوکا (Oka) و ولگا (Volga) واقع شده و یکی از زیباترین و خوش منظره ترین شهرهای روسیه بشمار می رود.

معرفی مهمترین شهرهای میزبان جام جهانی فوتبال 2018 - نمایی زیبا از شهر نیژنی نووگراد

نمایی زیبا از شهر نیژنی نووگراد

سواحل زیبای رودخانه ولگا در امتداد این شهر از مهم ترین جاذبه های گردشگری کشور روسیه است که در کنار قلعه تاریخی این شهر با دیوار مشهور آجری به طول ۲ کیلومتر همواره مورد توجه گردشگران داخلی و خارجی قرار دارد و در لیست ۱۰۰ شهری است میراث تاریخی یونسکو را در خود جای داده است. استادیوم ۴۵هزار نفری نیژنی نووگراد میزبان ۴ بازی مرحله گروهی (گروه F، D، G و E)، یک بازی از مرحله دوم و یک بازی از مرحله نیمه نهایی مسابقات جام جهانی خواهد بود.

راهنمای سفر به روسیه با اتومبیل شخصی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود آهنگهای جدید