بیوگرافی نسرین مقانلو

نسرین مقانلو متولد سال ۴۷ تهران، بازیگر سینما، تلوزیون و همسر کمال خلیلیان فوتبالیست سابق کشورمان است.

  • تاریخ انتشار : ۱۷ تیر ۱۳۹۷
  • تعداد نمایش : 95
  • دیدگاه ها : صفر

نسرین مقانلو متولد اول تیرماه سال ۱۳۴۷ در تهران ، بازیگر سینما و تلوزیون است.

نسرین مقانلو از یک خانواده کاملا هنردوست پا به عرصه بازیگری گذاشته است. پدرش در موسیقی و مادرش در تئاتر فعالیت میکردند و از این رو از همان دوران کودکی با این فضا ها آشنا بود.

 

زندگی خصوصی و ازدواج نسرین مقانلو

نسرین مقانلو با کمال خلیلیان ازدواج کرده ، آشنایی آنها برمیگردد به سال ۷۲ که در فیلم «همسر» ساخته مهدی فخیم زاده پس از مدتی همکاری رابطه ای جدی شکل گرفت. ثمره زندگی آنها دو فرزند پسر است به نام های ارشا و آرین.

کمال خلیلیان همسر نسرین مقانلود در کنار ارشیا و آرین فرزندانش

کمال خلیلیان همسر نسرین مقانلود در کنار ارشیا و آرین فرزندانش

آنها پس از ازدواج به آمریکا مهاجرت نمودند اما عشق و علاقه به بازیگری مانع از حضور مداوم نسرین و همسرش در آمریکا شد و سرانجام پس از ۱۰ سال آنها را به وطن بازگرداند. البته همسرش به همراه دو پسرش مجدد به امریکا بازگشتند و در حال حاضر انها در همان کشور اقامت دارند. در واقع نسرین مقانلو و همسرش از هم دورند و گه گاهی همدیگر را میبینند.

nasrin moghanloo full biography

 

کارنامه بازیگری و هنری نسرین مقانلو

با اینکه تعداد کارهای سینمایی خانم مقانلو بیشتر از پروزه های تلوزیونی ایشان است ، اما به طور کلی میتوان نسرین مقانلو را بازیگر تلوزیونی دانست. چراکه بیشتر شهرت و دیده شدنش را مدیون همین تریبون است.

کارنامه بازیگری و هنری نسرین مقانلو

نسرین بازیگری را در سال ۷۰ با فیلم سینمایی دو نیمه سیب آغاز کرد ، اما برای اینکه بتواند توانایی هایش را بروز دهد نزدیک به یک دهه منتظر ماند. در سال ۱۳۸۲ او برای بازی در فیلم سینمایی جدید داریوش مهرجویی به نام مهمان مامان دعوت به همکاری شد و این فیلم در نهایت به یکی از بهترین کارهای مقانلود در عرصه بازیگری تبدیل شد.

نسرین مقانلو تا کنون در ۱۸ فیلم سینمایی بازی کرده است : دو نیمه سیب ، قربانی ، امید ، بازیچه ، همه دختران من ، همسر ، نابخشوده ، بن بست ، دختری در قفس ، مهمان مامان ، ماه وش ، سوپر استار ، نفوذی ، راه بهشت ، بدون اجازه ، گناهکاران ، روزگاری عشق و خیانت و پی ۲۲.

 

عکسهای جدید و زندگینامه نسرین مقانلو

 

وی همچنین در ۱۱ سریال تلوزیونی و تله فیلم هم به ایفای نقش پرداخته که مهمترینشان عبارتند از : مسابقه ستاره بیست ، آخرین سند ، لبخند زندگی ، مسافری از هند ، مختارنامه ، حس سوم ، ساعت شنی ، آبی، گاهی آسمان ، دیدار ، تنهایی لیلا ، سفر در خانه و…

علاوه بر این او در فصل اول و دوم سریال نمایش خانگی قلب یخی هم حضور داشت.

نسرین مقانلو در سالهای اخیر بسیار کم کار بوده و حضورش محدود به یک سریال به نام سفر در خانه و حضورش در برنامه بفرمایید شام میشود.

نسرین مقانلو و پسرش ارشا

نسرین مقانلو و پسرش ارشا

خانم مقانلو در اینستاگرام فعالیت زیادی دارد و کلا در فضای مجازی خیلی پرسه میزند. او اوقات فراغتش را اگر با گوشی اش پر نکند ، سراغ آشپزی و کتابخوانی میرود.
دستپختش عالی است و خودش هم تا حدودی شکمو! میانه چندانی هم با ورزش و باشگاه رفتن ندارد.

برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود آهنگهای جدید