راهنمای جامع سفر به نایمخن (بخش دوم)

این فرودگاه در ۴۵ کیلومتری جنوب شرقی شهر نایمخن در داخل خاک کشور آلمان در نزدیکی مرز…

 • تاریخ انتشار : ۱۰ آبان ۱۳۹۶
 • تعداد نمایش : 182
 • دیدگاه ها : صفر

 راهنمای جامع سفر به نایمخن (بخش دوم)

 فرودگاه بین المللی ویزه  ( Weeze Airport)

این فرودگاه در ۴۵ کیلومتری جنوب شرقی شهر نایمخن در داخل خاک کشور آلمان در نزدیکی مرز و در حدفاصل مناطق Weeze در کشور آلمان و Nieuw-Bergen در کشور هلند واقع شده است و بیش از ۵۰ شهر بزرگ در قاره های اروپا، آفریقا و غرب قاره آسیا را تحت پوشش دارد. مهم ترین شهر آلمان که در نزدیک ترین فاصله از فرودگاه قرار دارد، دوسلدورف در فاصله ۱۲۰ کیلومتری این فرودگاه است بر همین اساس شهر نایمخن نزدیک ترین شهر بزرگ در نزدیکی این فرودگاه محسوب می شود بطوریکه می توان این فرودگاه را بعنوان فرودگاه این شهر محسوب نمود.

تاکسی های ون و اتوبوس های مستقر در ایستگاه مرکزی شهر نایمخن، وسیله حمل و نقل عمومی برای دسترسی از شهر نایمخن به فرودگاه Weeze محسوب می شوند که مبلغ کرایه هر مسیر حداقل ۱۸ یورو می باشد و با شماره تلفن +۴۹ (۰) ۲۸ ۳۷ ۶۶ ۵۵ ۵۵ می توانید نسبت به رزرو تاکسی اقدام کنید همچنین اگر زمان فرود هواپیمای شما در فاصله ای اندک با حرکت تاکسی ون از فرودگاه به سمت شهر نایمخن باشد با تماس با این شماره تلفن، آنها با حسن نیتی مثال زدنی منتظر شما خواهند ماند. یکی دیگر از روش های دسترسی به فرودگاه از شهر نایمخن، نشستن در قطار به مقصد شهر Kleve در کشور آلمان و سپس استفاده از اتوبوس از این شهر به مقصد فرودگاه می باشد که حدود ۱٫۵ ساعت زمان می برد و هزینه آن کمتر از ۲۰ یورو می شود.

Weeze Airport Weeze Airport Weeze Airport

فرودگاه بین المللی ایندهوون  (Eindhoven Airport)

این فرودگاه در شهر ایندهوون در ۶۰ کیلومتری شرق شهر نایمخن واقع شده است. بعد از پیاده شدن در این فرودگاه باید توسط یکی از خطوط ۴۰۰ (بدون توقف) یا ۴۰۱ (با چند توقف) اتوبوسرانی فرودگاه به ایستگاه مرکزی شهر ایندهوون بروید و از آنجا با قطار مسیر Hertogenbosch به شهر Nijmegen بروید. کل این مسیر از فرودگاه تا شهر نایمخن و با استفاده از وسایل نقلیه عمومی در حدود ۹۰ دقیقه طی می شود. اگر اتومبیل شخصی در اختیار دارد از طریق بزرگراه شماره A50 که مسیر کمربندی شهر ایندهوون محسوب می شود از طریق خروجی های شماره A2 و ۲۹ به فرودگاه بین المللی ایندهوون بروید.

Eindhoven Airport Eindhoven Airport Eindhoven Airport

فرودگاه بین المللی دوسلدورف  (Flughafen Düsseldorf Airport)

این فرودگاه در شهر دوسلدورف آلمان در ۱۱۰ کیلومتری شرق شهر نایمخن واقع شده است و روزانه تعداد پرشماری پروازهای بین المللی از مهم ترین و معتبرترین خطوط هواپیمایی به مقصد این فرودگاه انجام می گیرد. پروازهای این فرودگاه نسبت به فرودگاه آمستردام ارزان تر است اما فاصله زیاد حدود ۳ ساعته این فرودگاه از شهر نایمخن و نبود خطوط ارتباطی مستقیم از نایمخن به این فرودگاه از معایب آن بشمار می رود مگراینکه برای دسترسی به نایمخن از این فرودگاه از خودرو کرایه ای استفاده کنید که مدت زمان کمتری برای تعویض بین اتوبوس ها یا مسیرهای قطارهای بین دوسلدورف و نایمخن صرف کنید.

Flughafen Düsseldorf Airport

فرودگاه بین المللی آمستردام  (Amsterdam Schiphol airport)

بزرگترین فرودگاه کشور هلند و پنجمین فرودگاه بزرگ در سراسرقاره اروپا در ۱۳۵ کیلومتری شمال شرق نایمخن قرار دارد. این فرودگاه تقریباً تمام شهرهای مهم اروپا را در پوشش خود دارد و روزانه پروازهای بین المللی متعدد در این فرودگاه به زمین می نشینند و آنرا ترک می کنند. مدت زمان دسترسی به این فرودگاه از طریق مسیر خط آهن قطار نایمخن به آمستردام ۱٫۵ ساعت و هزینه آن حداقل ۲۰ یورو می باشد. مزیت این فرودگاه این است که شما مجبور به تعویض قطار نیستید و بصورت یکسره در نزدیکترین ایستگاه قطار به فرودگاه آمستردام در این شهر از قطار پیاده می شوید.

Amsterdam Schiphol airport Amsterdam Schiphol airport Amsterdam Schiphol airport Amsterdam Schiphol airport

دسترسی به نایمخن (قطار)

شهر نایمخن توسط شبکه خطوط راه آهن کشور هلند (Dutch Railways) بطور کامل پوشش داده شده است و این شهر از تمامی نقاط و شهرهای کشور هلند بوسیله قطار قابل دسترسی است. مهم ترین و پرتردد ترین مسیرهای که از طریق ایستگاه قطار نایمخن پوشش داده می شوند مسیر اوترخت – آمستردام (طول مسیر یک ساعت و ۴ قطار در شبانه روز) است که می توان در اوترخت با تعویض قطار به سمت شرههای روتردام و لاهه بروید و یا به فرودگاه مشهور Schiphol Airport دسترسی داشته باشید.  همچنین در هر شبانه روز ۴ قطار به مقصد شهرهای Zutphen و Deventer حرکت می کنند که این مسیر دارای ایستگاه های ارتباطی به شهرهای Zwolle ، Groningen و Leeuwarden نیز می باشد. شهرهای همسایه نایمخن Arnhem 6 قطار و  Hertogenbosch 4 قطار در هر ساعت در رفت و آمد هستند. مبلغ کرایه این خطوط بین ۵ تا ۲۰ یورو با توجه به بعد مسافت شهرها متغیر خواهد بود.

Nijmegen railroad Nijmegen railroad Nijmegen railroad

دسترسی به نایمخن ( اتوبوس و اتومبیل شخصی )

ارتباط شهر نایمخن با شهرهای اطراف از طریق بزرگراه های اصلی کشور برقرار می باشد همچنین این شهر با شهرهای Kleve و Emmerich در کشور آلمان خطوط جاده ای مستقیم دارد که اتوبوس ها و خودروهای شخصی در طرول شبانه روز بدون محدودیت در این جاده ها رفت و آمد می کنند. بزرگراه شماره A73 مسیر ارتباطی با شهر Venlo ، بزرگراه شماره A77 مسیر ارتباطی با شهر Rhineland در آلمان، بزرگراه A15 مسیر ارتباطی با روتردام و بزرگراه A50 به مناطق غربی هلند از جمله ایندهوون متصل می شوند. توجه داشته باشید که در روزهای تعطیلات آخر هفته و همچنین در روزهای برگزاری فستیوال Four Days Walking در فصل تابستان رفت و آمد در محدوده شهری نایمخن همراه با ترافیک زیاد و بسیار دشوار خواهد بود.

Nijmegen road system Nijmegen road system Nijmegen road system

دسترسی به نایمخن ( دوچرخه )

بله دوچرخه! شهرهای نایمخن و آرنهایم (Arnhem) از جمله شهرهای هلند هستند که مسیر ارتباطی ویژه تردد دوچرخه بین این دو شهر ساخته شده است و جاده RijnWaalpad ویژه تردد دوچرخه سواران می باشد. گردشگران بسیاری با استفاده از این مسیرهای ویژه (خطوط LF12 ، LF3) بین کشورهای هلند، آلمان و سوئیس به تردد و گشت و گذار می پردازند.

cycling in Nijmegen cycling in Nijmegen cycling in Nijmegen

رفت و آمد در شهر نایمخن

پیاده روی و دوچرخه سواری

مرکز شهر نایمخن بافت تاریخی و قدیمی این شهر را در خود جای داده است و با توجه به وسعت نه چندان زیاد این بخش از شهر رفت و آمد بین نقاط دیدنی و گردشگری بخش تاریخی شهر بدون استفاده از وسایل نقلیه و با پای پیاده براحتی امکان پذیر است. در شهر نایمخن مانند بقیه نقاط و شهرهای کشور هلند دوچرخه سواران در مسیرهای ویژه تردد دوچرخه در خیابان های شهر در حال رفت و آدم هستند و حتی فاصله ۱۸ کیلومتری نایمخن تا شهر آرنهایم بوسیله یک مسیر بزرگراه ویژه تردد دوچرخه سواران به هم متصل شده است. در سال ۲۰۱۶ جایزه ویژه شهر دوچرخه (Fietsstad) از طرف انجمن دوچرخه سواری هلند (Dutch Fietsersbond Cyclists’ Union) به مدیریت شهر نایمخن اهدا شده است.

اتوبوس شهری و تراموا

شهر نایمخن دارای شبکه ای کارامد اتوبوس شهری است که توسط شرکت Breng مدیریت می شود و تقریباً تمام نقاط و مناطق مسکونی شهر نایمخن را تحت پوشش قرار می دهد. همچنین اتوبوس هایی در مسیرهای ویژه حومه شهر و یا شهرک های کوچک نزدیک به محدوده اصلی شهر در حال خدمت رسانی هستند. برای استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی بلیط های ویژه این خطوط و همچنین بلیط های الکترونیکی در ایستگاه ها و باجه های معتبر در سطح شهر عرضه می شود. توصیه ما به شما استفاده از اتوبوس و یا پیاده روی است و بهتر است از خودرو شخصی یا کرایه ای استفاده نکنید چرا که پیدا کردن جای پارک مناسب بسیار وقتگیر خواهد بود.

city bus in Nijmegen city bus in Nijmegen city bus in Nijmegen city bus in Nijmegen

دیدنی های نایمخن

مرکز شهر (Old City)

منطقه مرکز شهر نایمخن محله تاریخی و زیبای شهر را در خود جای داده است که البته بخش زیادی از آن در جریان بمباران های جنگ جهانی دوم ویران شده است اما ساختمان های بجامانده از آن حملات تا به امروز به خوبی حفظ و نگهداری شده اند. این ساختمانها با سبک های معماری تاریخی از جمله رنسانس، گوتیک و سبک باروک این روزها از دیدنی های تاریخی نایمخن محسوب می شوند.

 Nijmegen old city Nijmegen old city Nijmegen old city Nijmegen old city

موزه Valkhof Museum

این موزه در میدان تاریخی Kelfkensbos واقع شده است و نمایش دهنده بخش هایی از تاریخ شهر نایمخن است. بخشی از آثار تاریخی نمایش داده شده در این موزه به دوران امپراطوری رومن ها بر این منطقه تعلق دارد و این آثار تاریخی با ورود به دوره معاصر تا دوره زمانی حال ادامه می یابد که بازدید از آن تجربه ای دلپذیر از سفر به شهر نایمخن خواهد بود.

 Nijmegen old city

کلیساهای تاریخی

شهر نایمخن تعدادی از قدیمی ترین کلیساهای تاریخی کشور هلند را در خود جای داده است. کلیسای Carolingian chapel متعلق به قرن هشتم میلادی، صومعه Commanderie van Sint Jan که محل جلسات شوالیه های سنت جان بوده است. در غرب شهر نایمخن کلیسای تاریخی St. Stevenskerk courtyard قرار دارد که مدرسه ای مذهبی متعلق به قرن پانزدهم میلادی بوده است.

 Nijmegen old city

فستیوال های سالیانه

نایمخن مانند دیگر شهرهای هلند در ایام مختلف سال میزبان چندین فستیوال عمومی می باشد. در فصل بهار فستیوال های City Carnaval ، Dag van het Levenslied و Roze Meifeesten برگزار می شوند. در فصل تابستان  فستیوال های Heavy Metal festival ، Nijmeegse Vierdaagse و Zomerfeesten ، در فصل پاییز  فستیوال های Nijmeegse Kermis وZevenheuvelenloop   در شهر نایمخن برگزار می شوند.

از دیگر دیدنی های شهر نایمخن می توان به تالار قدیمی شهر (Town Hall) ، موزه مذاهب (Museum Park Orientalis) ، بازار قدیمی و تاریخی شهر نایمخن (Grote Markt) ، خیابان قدیمی Lange Hezelstraat ، پارک زیبای Kronenburgerpark ، موزه طبیعت (Nature Museum Nijmegen) و موزه ملی دوچرخه (Nationaal Fietsmuseum) اشاره نمود.

 

خرید، غذا و اقامت در نایمخن

شهر نایمخن بعنوان یکی از مراکز گردشگری شلوغ و مملو از مراکز خرید و پاساژهای رنگارنگ محسوب نمی شود و بیشترین تعداد فروشگاه های مختلف نایمخن در مرکز شهر و منطقه مشهور Grote Markt قرار گرفته اند. فروشگاه های زیادی در این منطقه و خیابان های منتهی به آن فعالیت می کنند که بطور حتم ارزش بازدید و گشت و گذار را دارند.

shopping in Nijmegen shopping in Nijmegen

بهترین رستوران های شهر نایمخن:

 • De Ontmoeting Tapas & Catering ( آدرس : خیابان Graafseweg 27 –  تلفن : +۲۴ ۳۲۳ ۰۴ ۶۶ )
 • Restaurant de Hemel ( آدرس : خیابان Franseplaats 1 –  تلفن : + ۲۴ ۳۶ ۵۶ ۳۹۴ )
 • Donatello’s ( آدرس : خیابان Eerste Walstraat)
 • Restaurant Ankara ( آدرس : خیابان Burghardt van den Berghstraat)
 • Bella Italia (آدرس: خیابان Annastraat)
 • Romagna (آدرس: خیابان de Betouwstraat)

shopping in Nijmegen

بهترین هتل های شهر نایمخن:

 • هتل Hotel Atlanta
 • هتل City Hotel
 • هتل Barbarossa Hostel
 • هتل Hotel Belvoir
 • هتل Hotel Mercure
 • هتل De Prince

نکات امنیتی در نایمخن

– مرکز شهر نایمخن حتی در ساعات نیمه شب درامنیت کامل می باشد اما توصیه می شود در ساعات تاریکی شب برای تردد در شهر از تاکسی سرویس استفاده کنند و از پیاده روی در مسیرهای خلوت پرهیز کنند.

– هنگام حضور در مناطق شلوغ و پرتردد هرگز پول، اشیای باارزش، مدارک شناسایی و هر چه که برایتان اهمیت دارد را در جیب های بیرونی کوله پشتی و یا جیب پشتی شلوارتان قرار ندهید.

– در نقاط پرازدحام و شلوغ مانند ایستگاه های اتوبوس، مترو و ترمینال فرودگاه مراقب وسایل همراه، گوشی تلفن همراه، دوربین های عکاسی گرانقیمت و کیف پول و اوراق شناسایی خود باشید.

– برای تبدیل ارز فقط به شعبه ها و مراکز رسمی تبادل ارز مراجعه کنید و از هر گونه تبادل توافقی با افرادی که در خیابان ها پرسه می زنند خودداری کنید.

security in shopping security in shopping security in shopping

گردآوری بطور اختصاصی وب سایت naghmeha.com

برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود آهنگهای جدید